Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Albánsko Himara

Letenka Albánsko Himara


Albánsko, krajina plná nepoznaných miest a krás. Medzi tieto oblasti patrí aj mesto Himara, ktoré leží na juhu Albánska. Toto malebné prímorské mesto ponúka svojim návštevníkom čarovnú atmosféru a slnkom zaliate pláže s nádherným pohľadom na Jónské more. Ak túžite po dovolenke v okolí teplého azúrového mora na plážiach s bielym pieskom a súčasne by ste mali radi miestnu kultúru a jedlo, Himara je tou správnou voľbou pre Vás.

Cestovať do Himary z rôznych kútov sveta je jednoduché, a to je vďaka mnohým letiskám, ktoré sú umiestnené v Albánsku. Ak ste z vnútrozemských krajín Európy, najlepšou voľbou by bola letenka do Tirany, hlavného mesta Albánska. Po prílete do Tirany môžete využiť miestnu hromadnú dopravu alebo si prenajať auto a vydať sa na cestu do Himary.

Cestovanie z Tirany do Himary trvá v priemere tri a pol hodiny a je jednoduché. Pokiaľ si prenajmete auto, budete môcť staviť na ceste v rôznych historických a kultúrnych miestach, ktoré Albánsko ponúka. Väčšina miest v Albánsku má aj autobusovú alebo vlakovú dopravu a sú teda prístupné i pre turistov, ktorí nie sú nadšení z jazdy autom.

Himara ponúka rôzne možnosti ubytovania, či už si zvolíte lúčnu chatrč, hotel alebo apartmán. V meste sa nachádza množstvo reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradičné albánske jedlá a miestne víno. Okolie mesta ponúka niekoľko turistických atrakcií, medzi ktoré patrí stará pevnosť, malá rybárska vesnica Porto Palermo a nádherné pláže s azúrovým morom a bieleho pieskom, kde si môžete zaplavovať a užívať si slnečné lúče.

Himara je nielen miestom pre užívanie si všetkých krás, ktoré môže ponúknuť Albanian, ale aj miestom s bohatou históriou a kultúrou. Množstvo stredovekých kostolov a kláštorov je súčasťou tohto pôvabného mesta, ktoré ponúka neuveriteľne svieže a teplé klima, ktoré každému turistovi umožní ubytovať sa v centru mesta, aby mal prístup ku všetkým miestam v okolí.

Ak teda máte záujem o dovolenku v Albánsku, Himara by mala byť Vašou prvou voľbou. Toto kúzelné mesto je vzdialené len niekoľko hodín od Tirany a ponúka všetky krásy, súvisiace s prímorskými miestami a tradičnou albánskou kultúrou. Vyberte si svoju letenku Albánsko Himara a zažite nezabudnuteľné chvíle, ktoré Vám budú kráčať v spomienkach na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Himara


Najčastejšie otázky a odpovede o Albánsku Himara sú:

1. Aké je počasie v Himare?
Odpoveď: Himara má stredomorské podnebie, s miernymi zimami a teplými letami. Teploty počas leta sa pohybujú v rozmedzí 28-30°C, a v zime okolo 10-12°C.

2. Kde sa nachádza Himara?
Odpoveď: Himara sa nachádza v juhozápadnej časti Albánska, priamo nad Jónskym morom.

3. Aký je tam zvyk k stravovaniu?
Odpoveď: Himara má typickú albánsku kuchyňu, ktorá je založená na olivovom oleji, čerstvom ovocí a zelenine, rybách a mäse. Najviac sa konzumujú ryby a plody mora.

4. Aké atrakcie by som si nemal/a nechať ujsť v Himare?
Odpoveď: Medzi najväčšie atrakcie v Himare patrí návšteva pevnosti Himara Castel, pláž Jale Beach a čarovné mestečko Potamia.

5. Potrebujem vízum na vstup do Albánska?
Odpoveď: Poľsko a niektoré iné krajiny sú oslobodené od vízových požiadaviek pre Albánsko a môžu vstúpiť do krajiny na dobu nie dlhšiu ako 90 dní. Pre ostatné krajiny sú požadované víza.

6. Kde sa dá najlepšie relaxovať v Himare?
Odpoveď: Himara má mnoho krásnych a kľudných pláží, kde sa môžete utopiť v čerstvom mori a relaxovať. Jale Beach, Livadh Beach, a Gjipe Beach sú medzi najpopulárnejšími a najlepšími možnosťami.

7. Aký je časový rozdiel medzi Albánskom a Európou?
Odpoveď: Albánsko sa nachádza v časovej zóne strednej Európy (CET), rovnako ako Východoeurópsky čas (EET). Hegyviz sa teda nachádza v časovej zóne CET. To znamená, že medzi Albánskom a Európou nie je žiadny časový rozdiel.


Dovolenka Albánsko Himara


Albánsko: Klenot na pobreží – Himara

Ak hľadáte exotickú dovolenku na čarokrásnom pobreží, možno by ste mali uvažovať o destinácii, ktorá sa právom považuje za skrytý klenot Európy – Himara v Albánsku. Tento malebný a pokojný prímorský kútik leží na juhu Albánska a ponúka návštevníkom všetko, čo by si mohli priať – nádherné piesočnaté pláže, priezračne čisté more, úchvatné výhľady a bohatú kultúru a históriu.

Himara, ktorá je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Albánsku, je známa predovšetkým svojimi krásnymi plážami. Medzi najpopulárnejšie patrí Llamani Beach, ktorá je pokrytá jemným bielym pieskom a obklopená zelenými kopcmi. Ponúka skvelé podmienky pre potápanie, šnorchlovanie a rôzne vodné športy. Pre tých, ktorí preferujú menej preplnené pláže, je tu aj Llamanii Beach, kde si môžete vychutnať kľud a pokojo s plažou takmer len pre seba.

Okrem pláží budú návštevníci Himary nadšení aj históriou tohto miesta. Himarský hrad, ktorý sa datuje až do doby antického Grécka, je jednou z najväčších historických atrakcií v Albánsku. Jeho zrúcaniny ponúkajú úchvatné výhľady na okolitý región a poskytujú možnosť dozvedieť sa viac o bohatej histórii tohto miesta. Vo vnútri hradu sa nachádza aj malé múzeum, ktoré ponúka návštevníkom prehľad o histórii Himary.

Okrem pláží a hradu je Himara tiež známa pre svoju bohatú gastronómiu. Väčšina miestnych reštaurácií ponúka široký výber čerstvého morského a gréckeho jedla. Nebudete môcť odolať pokrmom z čerstvo chytených rýb a morských plodov. Okrem toho by ste nemali vynechať príležitosť ochutnať tradičné albánske jedlá ako sguza (tradičný denťa) alebo börek (tradičný albánsky koláč plnený mäsom alebo zeleninou).

Osobitnými lákadlami Himary sú aj jej tradičné festivaly a podujatia. Mali by ste sa postarať, aby ste navštívili miesto počas niektorého z tradičných slávností, ktoré sa tu konajú počas letných mesiacov. Medzi najznámejšie patrí melónový festival, kde návštevníci môžu ochutnať rôzne druhy melónov a zažiť tradičnú albánsku hudbu a tanec.

Ak hľadáte dovolenku plnú prírodného bohatstva, histórie a jedinečnej kultúry, Himara v Albánsku je dokonalou voľbou. So svojou pokojnou atmosférou, krásnymi plážami a pôsobivou históriou ponúka niečo pre každého. Nech už plánujete romantickú dovolenku pre dvoch alebo rodinný oddych, Himara vám poskytne príležitosť zažiť jedinečnú časť Albánska.


Počasie Albánsko Himara


Albánsko patrí medzi krajiny s pestrým a zaujímavým počasím. V tomto článku sa budeme zameriavať na počasie v blízkosti malebného mesta Himara.

Himara, tiež známa ako Himarë, je malá rybárska dedinka nachádzajúca sa na Albánskej riviére, na juhu krajiny. Toto pobrežné mesto je obklopené nádhernými horami a tyrkysovým Jónskym morom. Jeho krásne pláže a pohostinní ľudia robia z Himary jedno z najobľúbenejších miest na dovolenku v Albánsku.

Počasie v Himare je charakterizované teplým stredozemným podnebím. Letá sú tu teplé a suché, pričom zimy sú miernych teplôt. Najvyššie teploty sú zaznamenané v júli a auguste, keď sa teplomer môže pohybovať okolo 30°C alebo aj viac. Pri takýchto horúčavách je potrebné dbať na hydratáciu a chrániť sa pred slnkom.

Jeseň v Himare je obdobie, keď sa teploty začínajú postupne znížiť. V septembri a októbri sa teploty pohybujú medzi 25 a 20°C. Mnoho turistov sa rozhodne pre návštevu Himary počas tohto obdobia, pretože slnko ešte stále svieti a more je dostatočne teplé na plávanie.

Zima v Himare je o trochu chladnejšia a vlhkejšia. Teploty sa pohybujú medzi 10 a 15°C, pričom teploty v noci môžu klesnúť na 5 až 10°C. Aj keď zimy nie sú príliš extrémne, občasné dažde môžu spôsobiť zvýšenú vlhkosť. Je vhodné mať so sebou v teplejšom oblečení a pršiplášti a tiež nezabudnúť si dažďový deň pobyt v interiéri alebo počasie Heraklionu pri prechádzkach vonku.

Jar v Himare prichádza s miernymi a príjemnými teplotami. Tento obdobie je ideálne pre turistov, ktorí máte radi pokoj a menej ľudí na plážach. Teploty sa pohybujú okolo 20°C a začína prichádzať viac slnečných dní.

Celkovo povedané, Himara ponúka skvelé počasie počas väčšiny roka. Nech už sa rozhodnete navštíviť túto krásnu destináciu v lete alebo v inom období, môžete si byť istí, že sa dočkáte príjemného počasia. Vždy si však pamätajte na vybavenie príslušným oblečením v závislosti od ročného obdobia a nezabudnite sa chrániť pred slnkom a hydratovať. S týmito opatreniami môžete plne vychutnať všetko, čo tento kúzelný kúsok Albánska ponúka.


Ubytovanie Albánsko Himara


Albánsko je krajina bohatá na krásnu prírodu a fascinujúcu históriu. Jedným z jej skrytých pokladov je pobrežné mestečko Himara, ktoré si získava srdcia návštevníkov svojou jedinečnou atmosférou a nádhernými plážami.

Himara sa nachádza na Albánskej riviére, približne 200 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Tirany. Je obľúbenou destináciou medzi turistami, ktorí si prichádzajú užívať slnko a more. Jeho poloha medzi horami a Jónskym morom poskytuje pohľad na úchvatnú krajinu.

Ubytovanie v Himare je rôznorodé a vyhovuje rôznym potrebám a rozpočtom. Mestská časť Himara ponúka hotely a apartmány, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí preferujú väčšiu pohodlnosť a ochotní sú zaplatiť vyššiu cenu. Tieto možnosti ubytovania často zahŕňajú bazény, reštaurácie a zábavné aktivity pre hostí.

Pre tých, ktorí preferujú prístupné a cenovo dostupné možnosti ubytovania, sú k dispozícii letoviská a penzióny. Letoviská ponúkajú zariadenia na pláži, reštaurácie a možnosti pre športové aktivity. Penzióny sú skvelou možnosťou pre tých, ktorí si prajú byť blízko miestnych kultúrnych a historických pamiatok.

Jednou zo zaujímavostí v Himare je aj možnosť ubytovať sa v tradičných albánskych domoch, známych ako “kulla”. Tieto historické budovy sú v súčasnosti pretvorené na útulné ubytovacie zariadenia a ponúkajú autentický pocit albánskeho života.

Okrem rôznorodého ubytovania Himara ponúka aj skvelé možnosti pre oddych a zábavu. Pláže v tejto oblasti sú považované za niektoré z najkrajších na Albánskej riviére. Prítomnosť jemného piesku a krásneho tyrkysovomodrého mora robia z nich ideálne miesto pre relaxáciu a opaľovanie. Aktívni návštevníci si môžu vyskúšať rôzne vodné športy, ako napríklad potápanie, šnorchlovanie či surfovanie na doskách.

Počas pobytu v Himare je tiež možné objavovať jeho bohatú históriu a kultúru. Mesto je domovom niekoľkých historických pamiatok, vrátane pevnosti Himara, ktorá ponúka úchvatný výhľad na okolitú krajinu. Taktiež sa v blízkosti nachádzajú tradičné albánske dediny, kde môžete obdivovať pestrosť miestnej architektúry a zvykov.

Celkovo povedané, Himara je skvelým miestom na oddych a relaxáciu v Albánsku. Jeho krásna príroda, nádherné pláže a bohatá história robia z neho obľúbenú destináciu medzi turistami. Nech už sa rozhodnete zostať v hoteli, penzióne alebo tradičnom albánskom dome, určite si užijete nezabudnuteľnú dovolenku v tomto pôvabnom kúsku Albánska.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky