Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Argentína El Calafate (perito moreno)

Počasie Argentína El Calafate (perito moreno)


Argentína je známa svojou rozmanitou krajinou a nádhernou prírodou. Jedným z najpôsobivejších miest v krajine je El Calafate, kde sa nachádza známy ľadovec Perito Moreno. Okrem jeho impozantnej veľkosti je aj počasie v tejto oblasti fascinujúce.

El Calafate sa nachádza v južnej časti Argentíny, konkrétne v provincii Santa Cruz. Táto oblasť je známa svojimi chladnými teplotami a množstvom zrážok počas celého roka.

Počasie v El Calafate je ovplyvnené blízkosťou And a studeným prúdom známym ako Giráldes, ktorý prúdi z Pacifiku. To znamená, že tu je celoročne dostatočné množstvo snehu a ľadu.

Zimy v El Calafate sú mimoriadne chladné a suché. Teploty sa pohybujú pod bodom mrazu, čím vytvárajú ideálne podmienky pre tvorbu a udržanie ľadovcov. Toto obdobie je tiež veľmi vhodné na lyžovanie a iné zimné športy.

Letá v El Calafate sú mierne s teplotami okolo 15 °C. Aj keď to nie je až tak horúce ako iné časti Argentíny, je to najlepší čas na návštevu pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť horúčavám. Letné mesiace sú tiež obdobím najväčšieho množstva zrážok, ktoré sú dôležité pre udržanie ľadovcov.

Jeseň a jar v El Calafate sú prechodné obdobia, ktoré sa vyznačujú nestabilným počasím. Teploty sa pohybujú od príjemných 10 °C do 15 °C. Je to skvelý čas na turistiku a objavovanie krásnej prírody.

Perito Moreno je jedným z najznámejších ľadovcov v Argentíne a celý rok je prístupný pre návštevníkov. Tí, ktorí sa sem vydajú, by mali byť pripravení na studené počasie a nádherné scenérie.

Ak plánujete návštevu El Calafate a ľadovca Perito Moreno, odporúčame si obliecť vrstvené oblečenie a pridať do vašej výbavy aj nepromokavú bundu a obuv. Nezabudnite aj na slnečné okuliare a opaľovací krém, pretože slnečné lúče sa odrážajú aj od ľadovca, čo môže spôsobiť popáleniny na pokožke.

Počasie v El Calafate je jedinečné a prispôsobí sa vám, či už ste tu v lete alebo v zime. Bez ohľadu na ročné obdobie však môžete očakávať krásne scenérie a fascinujúce dobrodružstvá na tomto spektakulárnom ľadovci.


Ubytovanie Argentína El Calafate (perito moreno)


Argentína je krajina, ktorá ponúka mnoho zaujímavých miest, ktoré by každý turista mal vidieť. Jedným z najpopulárnejších miest je mesto El Calafate, ktoré leží na juhu Patagónie. Toto miesto je známe svojimi nádhernými prírodnými scenériami, kde sa stretáva ohromujúce pohoria a ľadovce s nádhernými jazerami a zelenými lesmi. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších ubytovacích možností, ktoré môžete nájsť v El Calafate.

1. Kau Yatun Hotel

Kau Yatun Hotel je vynikajúca voľba pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v El Calafate. Nachádza sa v centre mesta, čo znamená, že sú tu rôzne možnosti nákupov a stravovania. Hotel ponúka zariadené apartmány a izby s výhľadom na záhradu alebo hory. Okrem toho tu nájdete aj bazén, reštauráciu a bar. Hotel ponúka aj rôzne výlety v okolí mesta, ako napríklad návštevu Perito Moreno alebo hory Fitz Roy.

2. Esplendor by Wyndham El Calafate

Esplendor by Wyndham El Calafate je hotel s 57 izbami, ktorý ponúka svojim hosťom prvotriedne zariadenia. Nachádza sa kúsok od centra mesta a ponúka výhľad na pohoria a jazerá. Každá izba má vlastnú kúpeľňu, minibar a TV. Hotel tiež ponúka rôzne služby, ako napríklad saunu, spa a fitnescentrum. Ak by ste chceli niečo navštíviť v okolí mesta, hotel ponúka tiež rôzne výlety, ktoré vám umožnia vidieť nádherné prírodné scenérie.

3. La Cantera Lodge de la Montaña

La Cantera Lodge de la Montaña je extrémne luxusným hotelom, ktorý sa nachádza asi 8 kilometrov od mesta El Calafate. Hotel ponúka svojim hosťom jedinečný zážitok s úžasným výhľadom na horu Fitz Roy a jazero Argentino. Každá izba má privátny balkón alebo terasu, z ktorej môžete sledovať nádherné scenérie. Hotel tiež ponúka spa, bazén a fitnescentrum a jeho reštaurácia ponúka rôzne jedlá založené na miestnych receptoch.

4. Cauquenes de Nimez Hotel

Tento hotel sa nachádza asi 1 km od centra mesta El Calafate a ponúka svojim hosťom príjemnú a pokojnú atmosféru. Hotel má 28 izieb a apartmánov s rôznymi výhľadmi a všetky sú zariadené tak, aby hostia boli pohodlne a pohodlne ubytovaní. Hotel tiež ponúka rôzne služby, ako napríklad spa, fitnescentrum, reštauráciu a bar. Ak by ste chceli vidieť miesta v okolí, hotel ponúka aj rôzne výlety.

5. Hotel Posada Los Álamos

Hotel Posada Los Álamos je perfektný hotel pre tých, ktorí hľadajú miesto na ubytovanie s vysokým komfortom. Nachádza sa v centre mesta a predstavuje ideálnu základňu pre tých, ktorí chcú preskúmať mesto a jeho fascinujúce okolie. Ponúka 122 izieb, ktoré sú modernejšie a skúsení cestovatelia by mohli považovať za najlepšie v celom meste. Hotel tiež ponúka spa, bazén a reštauráciu, kde sa ponúkajú rôzne miestne a medzinárodné jedlá.

Ak hľadáte miesto na ubytovanie v El Calafate, nájdete tu mnoho možností od hotela s luxusnými zariadeniami po cenovo výhodnejšie možnosti ubytovania. Okrem toho v tejto oblasti nájdete veľa aktivít na vyžitie, takže môžete byť istí, že si nájdete ideálny pobyt pre vaše potreby.


Dovolenka Argentína El Calafate (perito moreno)


El Calafate je jedno z najobľúbenejších dovolenkových miest v Argentíne a hneď je na mape turistických atrakcií vďaka svojej blízkosti k národnému parku Los Glaciares, jednému z najkrajších prírodných zázrakov na svete. Tento park, ktorý je od roku 1981 zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO, sa nachádza na juhu Patagónie a je domovom mnohých impozantných ľadovcov, vrátane slávneho Perito Morena.

Perito Moreno je jedným z najobdivovanejších ľadovcov v Patagónii a láka návštevníkov z celého sveta. Tento pôsobivý ľadovec sa rozprestiera na ploche takmer 250 km² a stúpa do výšky až 60 metrov nad povrchom jazera. Je jediným ľadovcom na svete, ktorý stále rastie, a jeho hrozivé praskanie a padanie ľadových kryh zanecháva návštevníkom nezabudnuteľný zážitok.

Vstup do národného parku Los Glaciares je bezplatný, ale je potrebné splniť niektoré požiadavky, ako napríklad nosenie vhodnej oblečenia a obuvi, aby ste sa dokázali pohodlne presunúť po pobreží a pozorovať jedinečnú scenériu. Jednou z najlepších aktivít, ktoré môžete v národnom parku robiť, je prechádzanie sa po drevených chodníkoch, ktoré vedú pozdĺž pobrežia jazera a umožňujú vám obdivovať Perito Moreno z rôznych uhlov.

Okrem pozorovania ľadovca môžete si tiež užiť ďalšie aktivity, ako je plavba po jazere Lago Argentino, ktorá vám umožní vidieť a cítiť silu prírody, keď sa časti ľadovca odlamujú a padajú do vody so zreteľným dunivým zvukom a stvorením veľkých vĺn. Ak hľadáte niečo ešte vzrušujúcejšie, zvážte možnosť jazdy na lodi katamaránom a výletu do blízkosti ľadovca a jeho skalnatého pobrežia. Určite to bude jedinečný zážitok.

K dispozícii je aj možnosť prekrásneho treku po ľadovci, ktorý vás zavedie do srdca Perito Moreno a umožní vám objaviť jeho fascinujúce jaskyne, rozsiahle ľadové sústavy a krásne modré jazerá. Treking na ľadovci je vyžaduje riadne vybavenie a je dobre mať so sebou skúseného horského vodcu či sprievodcu.

Okrem úžasných prírodných krás sú v El Calafate aj mnohé možnosti na ubytovanie, reštaurácie a nákupy. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotely, hostincami alebo kempami podľa vašich preferencií a rozpočtu. Nezabudnite si vyskúšať niektoré tradičné jedlá, ako je asado (grilované mäso), empanada (plnené cesto) a dulce de leche (sladký krém z tradične vareného mlieka).

El Calafate je nielen výborným východiskovým bodom pre návštevu Perito Morena, ale je aj skvelým miestom na preskúmanie iných častí národného parku Los Glaciares a okolitých prírodných krás Patagónie. Môžete sa vydať na trek na ďalšie ľadovce, ako je Spegazzini alebo Upsala, alebo pokračovať v objavovaní krásnych jazier, riek a hor v Patagónii.

Nech už sa rozhodnete stráviť len pár dní alebo niekoľko týždňov v El Calafate, iste vám tu nebude chýbať čo robiť a vidieť. Toto miesto je jednoducho rajom pre prírodných milovníkov a dobrodruhov.


Letenka Argentína El Calafate (perito moreno)


Ak chcete navštíviť jedno z najkrajších miest na svete, potom by ste si mali zarezervovať letenku do El Calafate v Argentíne. Tento maličký, ale nádherný mestečko leží na juhu Patagónie a ponúka vám neuveriteľné prírodné krásy, ako je napríklad najväčší gletscher na svete, Perito Moreno.

El Calafate je najlepším východiskovým bodom pre všetkých, ktorí sa chcú dostať k gletscheru Perito Moreno. Jedná sa o neuveriteľnú prírodnú pamiatku, ktorá sa nachádza v národnom parku Los Glaciares. Gletscher je rozložený na ploche 250 kilometrov štvorcových a jeho najvyšší bod dosahuje výšku 74 metrov. Perito Moreno je jedným z mála gletscherov na svete, ktorý stále rastie a narastá o približne 2 metre ročne.

Pre tých, ktorí chcú vidieť gletscher Perito Moreno, ponúkajú sa rôzne spôsoby. Môžete si kúpiť vstupenku do parku a ísť sa pozrieť na výhliadku, z ktorej môžete vidieť celý gletscher a počuť hukot, ktorý vydáva. Môžete si tiež objednať plavbu na loďke a vidieť gletscher z troch rôznych uhlov. A náročnejší turisti môžu ísť na trekking po ľadovci, kde môžu vidieť aj niekoľko ďalších krásnych jazier a vodopádov.

Okrem gletscheru ponúka El Calafate aj mnoho ďalších atrakcií. Môžete ísť na trekking do národného parku Torres del Paine a vidieť krásne pohoria a prírodu. Môžete tiež ísť na rybolov alebo si užívať výhľady na jazerá Argentino a Viedma. Ak ste milovníkom vína, môžete ísť na degustáciu vína v najsevernejšej vínnej oblasti Patagónie.

Ak sa rozhodnete navštíviť El Calafate, mali by ste si určite rezervovať letenku v predstihu, pretože miesto je obľúbené nielen turistami z celého sveta, ale aj Argentínčanmi samotnými. Let trvá približne tri hodiny z Buenos Aires a existuje mnoho leteckých spoločností na výber. Po príchode na letisko v El Calafate vás privíta nádherná príroda, ktorú nikdy nezabudnete.

Celkovo povedané, El Calafate je miesto, kde sa môžete očakávať to najlepšie z prírody a turistiky. Bude to rozhodne nezabudnuteľná dovolenka, ktorú si budete pamätať po celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína El Calafate (perito moreno)


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu El Calafate?

Najlepšie obdobie na návštevu El Calafate je od novembra do marca, kedy sú najteplejšie teploty a menej daždivých dní.

2. Ako sa dostať do El Calafate?

El Calafate má letisko, ktoré je spojené s mnohými miestami v Argentíne a v zahraničí. Je tiež možné dostať sa sem autobusom z iných miest v krajine.

3. Koľko dní by som mal stráviť v El Calafate?

Odporúča sa stráviť v El Calafate minimálne 2 dni, aby ste mohli vidieť Perito Moreno a jazdu loďou po jazere Argentino. Ak si chcete vychutnať viac turistických aktivít, potom sa odporúča stráviť 4-5 dní.

4. Aké sú hlavné turistické atrakcie v El Calafate?

Hlavnou turistickou atrakciou v El Calafate je návšteva Perita Moreno, pohľad na leteckú jazdu nad ľadovými pláňami a plavbu po jazere Argentino.

5. Čo je vhodné oblečenie pre návštevu El Calafate?

Vhodné oblečenie pre návštevu El Calafate sú vrstvy oblečenia, ktoré vám umožnia prispôsobiť sa rôznym teplotám a podmienkam počasia. Taktiež sa odporúča výstroj a vybavenie na turistické aktivity ako sú turistické topánky a batoh.

6. Ako sa dostať k Perito Moreno z El Calafate?

Z El Calafate je možné sa dostať k Perito Moreno autobusom alebo súkromnou prepravou. Autobusové zastávky a položky sú k dispozícii na nádraží v El Calafate, odkiaľ sa môžete dostať až k parkovisku Perita Moreno a odtiaľ sa prejsť pešo alebo taxíkom.

7. Kde si môžem zakúpiť vstupenky do Parque Nacional Los Glaciares v El Calafate?

Vstupenky do Parque Nacional Los Glaciares sa dajú zakúpiť online alebo priamo v centre návštevníkov v El Calafate alebo na vstupe do parku pri Perito Moreno.

8. Aké sú výlety okolo El Calafate?

Okolo El Calafate sú populárne výlety ako letecká jazda nad ľadovými pláňami, plavba po jazere Argentino, jazda na koni a turistika v púštnom teréne.

9. Aké sú tipy na ubytovanie v El Calafate?

V El Calafate sú k dispozícii rôzne druhy ubytovania, vrátane hotelov, hosteli a penziónov. Medzi najlepšie hotely v El Calafate patria Cauquenes de Nimez, Los Naranjos Hotel Boutique a Hotel Posada Los Álamos.

10. Je El Calafate bezpečné pre turistov?

El Calafate je považované za bezpečné miesto pre turistov. Avšak, ako všade v svete, odporúča sa byť opatrný a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky