Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Argentína Purmamarca

Dovolenka Argentína Purmamarca


Purmamarca je malé mestečko nachádzajúce sa v severnom Argentíne a je jednou z najobľúbenejších destinácií turistov počas dovolenky. Jeho krása spočíva v úchvatnej kombinácii horského prostredia a tradičnej argentínskej kultúry.

Purmamarca je obklopené dych berúcimi farbami, vďaka ktorým je toto miesto známe. Nachádza sa tu jedna z najzaujímavejších geologických tvárí - Cerro de los Siete Colores, čo znamená Hora Siedmich Farieb. Tento vrchol je charakteristický rôznymi odtieňmi hnedých, žltých, červených a zelených farieb, ktoré vznikli z rôznych vrstiev sedimentov. Je to ako obdivovať živý obraz prirody.

Okrem malebného panorámu je Purmamarca slávne aj svojou tradičnou kultúrou. Tu môžete nájsť tradičné argentínske domy s hlinenou omietkou a slamou strechy, ktoré sa nazývajú adobe. Na okraji mestečka sa nachádza známy Hlavom Neznešený anjel, ktorý je symbolem mestečka a ochrancom celej oblasti.

Návštevníci môžu tiež objaviť bohaté remeslá a miestnu kuchyňu. Hlavnou turistickou atrakciou je trh, na ktorom sa predávajú rôzne ručne vyrobené predmety ako šatky, oblečenie a šperky. Mnoho z týchto predmetov je vyrobených z miestnych prírodných materiálov, ako sú ovčia vlna a koža. Purmamarca sú tiež známe svojimi miestnymi delikatesami, ako je empanada, tradičný argentínsky jedlo plnené mäsom a zeleninou.

Okolitá príroda v Purmamarca je tiež neodolateľná pre turistov. Blízko mestečka sa nachádza Národný park Quebrada de Humahuaca, ktorý je zaradený na zoznam Svetového dedičstva UNESCO. Môžete sa tu prechádzať po úzkych chodníkoch, obdivovať úžasné výhľady na horstvo a jazerá a stráviť pokojný čas v kontakte s prírodou.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Argetíne, určite by ste mali zvážiť návštevu tohto kúzelného mestečka. Turisti budú mať príležitosť preskúmať úchvatnú krajinu vrchov Cerro de los Siete Colores, objaviť tradičnú kultúru a kúpiť si miestne remeslá. Okrem toho, pobyt v Purmamarca ponúka aj možnosť stráviť čas v národnom parku Quebrada de Humahuaca a objaviť prírodne bohatstvo tejto oblasti.

Dovolenka v Purmamarca je skutočne jedinečný zážitok, ktorý vám umožní objaviť krásy argentínskeho severu a ponoriť sa do miestnej kultúry. Takže si naplánujte svoju cestu a pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku v tomto okúzlujúcom mestečku Argentíny.


Letenka Argentína Purmamarca


Argentína je krásna krajina s bohatou kultúrou, úchvatnou prírodou a veľmi zaujímavými miestami. Jedno z týchto miest je Purmamarca, malebné mestečko, ktoré sa nachádza v severnej časti krajiny. Ak sa rozhodnete navštíviť túto časť Argentíny, letenka do Purmamarca je tou najlepšou voľbou.

Purmamarca je čarovné miesto obklopené Andami a je známe hlavne pre svoje farbené kopce, ktoré sú nádhernou atrakciou pre turistov. Hlavnou turistickou atrakciou v tomto meste je súbor kopcov známych ako Cerro de los Siete Colores, čo v preklade znamená "Kopce siedmich farieb". Tieto kopce majú jedinečnú farebnú paletu vďaka rôznym minerálom, ktoré tvoria ich zemskej povrch. Pohľad na tieto kopce je úchvatný a poskytuje návštevníkom jedinečný zážitok.

Okrem toho môžete v Purmamarci objaviť aj iné miestne atrakcie. Medzi najznámejšie patrí trh La Plaza de Purmamarca, kde môžete vidieť a kúpiť tradičné umenie a remeslá od miestnych obyvateľov. Tento trh je skvelým miestom na nájdenie darčekových suvenírov, ako aj na ochutnanie miestnych jedál a nápojov.

Okrem kultúrnych atrakcií si môžete vychutnať aj krásnu prírodu v okolí Purmamarci. Miesta ako Garganta del Diablo, čo znamená "Diablova hrdza", a Salinas Grandes, ktoré je veľkou soľnou pláňou, ponúkajú nádherné pohľady a obrovský zážitok.

Ak uvažujete o návšteve Purmamarci, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je letecky. Existuje niekoľko letov, ktoré smerujú do mesta Jujuy, ktoré sa nachádza len pár hodín jazdy autom od Purmamarci. Po prílete do Jujuy si môžete prenajať auto alebo si rezervovať miestnu dopravu, ktorá vás dovezie priamo do Purmamarci.

Návšteva Purmamarci je skutočným dobrodružstvom a ponúka jedinečný pohľad na krásy Argentíny. Farby kopcov, miestne trhy a úžasná príroda sú len niektoré z mnohých dôvodov, prečo by ste mali zvážiť túto destináciu. Letenka do Purmamarci je teda tou najlepšou investíciou, ktorú môžete urobiť na svoju cestu do Argentíny.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína Purmamarca


Najčastejšie otázky a odpovede o destinácii Purmamarca v Argentíne:

1. Kde sa nachádza Purmamarca?
- Purmamarca sa nachádza v severozápadnej časti Argentíny, v provincii Jujuy.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Purmamarcy?
- Najlepšie obdobie na návštevu Purmamarcy je od mája do septembra, keď je tam suché a mierne počasie.

3. Ako sa tam dostanem?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať do Purmamarcy, je letecky do letiska v Salte a potom cestovať autom alebo autobusom približne 2,5 hodiny.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Purmamarce?
- Hlavnou atrakciou v Purmamarce je Cerro de los Siete Colores (vrch Sedem Farieb) a jeho úchvatné farebné kopce. Ďalšími atrakciami sú miestny trh, historické budovy a múzeá.

5. Je možné tam ubytovať sa?
- Áno, v Purmamarce je niekoľko ubytovacích zariadení vrátane hotelov a hostincov.

6. Aké aktivity môžem v Purmamarce robiť?
- V Purmamarce si môžete vychutnať prechádzky po prírodných chodníkoch, výlety do okolitých dediniek, návštevu múzeí a trhov, jazdenie na koni a turistiku.

7. Akú miestnu kuchyňu môžem v Purmamarce ochutnať?
- V Purmamarce môžete ochutnať tradičné argentínske jedlá, ako sú asado (grilované mäso), empanadas (plnené cesto) a humita (kukuričná kaša).

8. Aké sú pravidlá na navštívenie Cerro de los Siete Colores?
- Návštevníci by mali dodržiavať označené chodníky a nechávať prírodu nedotknutú. Zákaz je aj zbieranie prírodných vzoriek.

9. Existujú v Purmamarce aj iné turistické atrakcie?
- Áno, v okolí Purmamarcy sa nachádzajú aj iné turistické atrakcie, ako sú Salinas Grandes (soľné plániky), Quebrada de Humahuaca (údolie) a viac.

10. Je tam bezpečné cestovať?
- Purmamarca je obvykle bezpečnou destináciou, avšak turisti by mali byť obozretní a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad sledovať svoje veci a vyhýbať sa osamelým oblastiam v noci.


Počasie Argentína PurmamarcaArgentína je krajina bohatá na rôznorodé počasie, takže je veľký rozdiel medzi jednotlivými regiónmi. Jedným zo zaujímavých miest s ohľadom na počasie je mestečko Purmamarca, situované na severe krajiny v regióne Jujuy.

Purmamarca je malé historické mestečko obklopené nádhernou krajinou a nachádza sa v horách Andes. Jeho poloha vo vysokých nadmorských výškach prináša so sebou určité charakteristické počasie. Klima v Purmamarci je kontinentálne, vyznačuje sa teplými letami a chladnými zimami.

Letné mesiace, ktoré sú v Argentíne zväčša od decembra do februára, sú v Purmamarci príjemne teplé. Denné teploty môžu dosiahnuť až 30°C, čo prispieva k veľmi príjemnému a slnečnému počasiu. V noci teploty klesajú na približne 15°C. Leto je tiež obdobím, kedy sa v Purmamarci konajú rôzne festivaly a trhy, ktoré prilákajú mnoho turistov.

Zimné mesiace, ktoré sú v Purmamarci zhruba od júna do augusta, sú chladné. Denné teploty dosahujú len okolo 10°C a v noci môžu klesnúť až pod bod mrazu. Zimy v Purmamarci sú typicky suché a slnečné, s minimálnym zrážkami. To však neznamená, že by obdobie bolo nepríjemné na návštevu. Naopak, niektorí turisti uprednostňujú presne túto dobu pre unikátnu atmosféru a možnosť výletov po okolitých horách.

Purmamarca je tiež známa pre svoju farebnú horu Siete Colores, ktorá dokonale odráža rôznorodosť prírody v tejto oblasti. Každé ročné obdobie a každé denné obdobie prináša so sebou nové farby a odtiene tejto hory.

Ak plánujete navštíviť Purmamarca, dôležité je si zobrať so sebou vhodné oblečenie a prispôsobiť ho súčasnému počasiu. V lete si nezabúdajte pred slnkom chrániť pokožku a v zime sa zase oblečte do teplých vrstiev.

Purmamarca je jedným z tých miest v Argentíne, ktoré ponúkajú nezabudnuteľný zážitok nielen svojou krásou, ale aj unikátnym počasím. Preto vás srdečne pozývam, aby ste sa rozhodli vstúpiť do tohto malebného mestečka a objaviť jeho krásy čím skôr.


Ubytovanie Argentína Purmamarca


Purmamarca je malebné a historické mestečko v Argentíne, nachádzajúce sa v provincii Jujuy. Svojou nádhernou krajinou a koloniálnym šarmom sa stalo populárnym cieľom pre turistov, ktorí chcú objaviť krásu a kultúru Južnej Ameriky. Jedným z dôležitých aspektov návštevy Purmamarca je samozrejme aj ubytovanie.

Purmamarca ponúka rôzne možnosti pre svojich návštevníkov. Pre tých, ktorí majú radi luxus a pohodlie, je k dispozícii niekoľko luxusných hotelov a rezortov, kde si môžu užiť všetky moderné vybavenia a iné pohodlia. Tieto hotely často ponúkajú aj krásne výhľady na okolitú krajinu, vrátane známeho pohoria Cerro de los Siete Colores.

Pre tých, ktorí preferujú skromnejšie ubytovanie, sú k dispozícii aj menšie hotely a hostely. Mnohé z nich sú zariadené v tradičnom koloniálnom štýle, čo dodáva pobytu autentickosť a šarm. Tieto ubytovacie zariadenia často ponúkajú dostupné ceny a sú vhodné pre turistov, ktorí sa radi pohybujú na vlastnú päsť a objavujú okolitú krajinu.

Okrem tradičných možností ubytovania si návštevníci môžu vyskúšať aj pobyt v miestnych hostinoch, známych ako "posadas". Tieto posady sa nachádzajú v tradičných adobe domčekoch a ponúkajú jednoduché, ale pohodlné ubytovanie. Majitelia posád sa často snažia svojich hostí oboznámiť s miestnou kultúrou a tradíciami, a ponúknuť im skutočne autentický zážitok.

Purmamarca je tiež známe svojimi trhmi a remeselnými dielňami, a preto by ste si nemali nechať ujsť možnosť zakúpiť si miestne produkty ako keramiku, textílie a umelecké diela. Niektoré posady a hotely majú aj vlastné obchody, kde môžete objaviť a zakúpiť si tieto produkty, čo je skvelý spôsob, ako si odniesť kúsok miestnej kultúry so sebou domov.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania preferujete, v Purmamarce si iste nájdete to pravé pre vás. Toto kúzelné mestečko poskytuje nezabudnuteľný zážitok, či už nasýti svojimi nádhernými výhľadmi na pohorie Cerro de los Siete Colores alebo očarí svojimi bohatými kultúrnymi a umeleckými tradíciami. Bez ohľadu na to, či strávite len pár dní alebo dlhšiu dobu v Purmamarce, jedno je isté - budete si pamätať svoj pobyt v tomto malebnom argentskom mestečku ešte dlho po návrate domov.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky