Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Arménsko Urartian Fortress Erebuni

Dovolenka Arménsko Urartian Fortress Erebuni


Ak hľadáte neobvyklú dovolenku v zaujímavom a menej známom mieste, Arménsko by mohlo byť tou správnou voľbou. V tomto západnoázijskom štáte sa nachádzajú krásne a historické pamiatky, ktoré odzrkadľujú bohatú a fascinujúcu históriu tejto krajiny. Jednou z týchto pamiatok je Urartian Fortress Erebuni.

Urartian Fortress Erebuni sa nachádza na malej vyvýšenine v jarmarskom dvoře v arménskej metropole Erevane. Táto pevnosť bola postavená v 8. storočí pred n.l. kráľom Argištim I na obranu kráľovstva Urartu. Erebuni bola jednou z najstarších a najvýznamnejších miest na Arménskom náhrobku a súčasťou jedného z najdôležitejších regionálnych centier. Pamiatka bola objavená počas 20. storočia pri kopaní základov pre novú budovu v sídle Arménskeho múzea historických a kultúrnych pamiatok.

Pevnosť Erebuni bola navzájom prepletená so životom i kultúrou dávneho Urartu, ktorý v rozsiahlej oblasti západného Ázia a východného Stredozemia dosiahol vo svojej dobe významnú mocenskú a hospodársku pozíciu. Pevnosť slúžila ako hlavné administratívne centrum a základna pre vojenské operácie. Kompletné a výstižné správy o mine nasledovníci, o živote a kultúre Urartian odkazujú tak ako v písmech, tak aj v mesačných hrnjoch, kamenných reliéfnych meškáňoch a mnohých iných artefaktoch a pamiatkach.

Dnes si návštevníci môžu pozrieť jaskynné piesky zrušené na skale so zachovaným nápisom, označením a dátumom, kedy bola pevnosť postavená a väčšinou hľadať kultúrne a historické artiky v Arménskom múzeu. Určite by ste si nemali nechať ujsť príležitosť navštíviť Urartskú pevnosť Erebuni, aby ste sa bližšie oboznámili s históriou a kultúrou Arménska a pochopili, prečo je toto miesto také dôležité pre tento národ.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Urartian Fortress Erebuni


O: Čo je to Erebuni Fortec?
A: Erebuni Fortec je staroveká pevnosť v Arménsku, ktorú vybudovali v 8. storočí pred n.l. Urartianci.

O: Kde sa nachádza Erebuni Fortec?
A: Erebuni Fortec sa nachádza v južnej časti hlavného mesta Arménska Jerevan.

O: Akú veľkosť má Erebuni Fortec?
A: Erebuni Fortec má rozlohu približne 15 hektárov.

O: Aké pamiatky sa nachádzajú v Erebuni Forteci?
A: V Erebuni Forteci sa nachádzajú rôzne pamiatky, vrátane palácov, chrámov, kameňolomov a kameňolomných diel.

O: Kedy Erebuni Fortec vznikol?
A: Erebuni Fortec bol postavený v 8. storočí pred n.l. Urartianmi.

O: Je Erebuni Fortec otvorený pre verejnosť?
A: Áno, Erebuni Fortec je otvorený pre návštevníkov.

O: Je potrebný vstupný poplatok na vstup do Erebuni Fortecu?
A: Áno, na vstup do Erebuni Fortecu sa platí vstupné.

O: Sú v Erebuni Forteci k dispozícii turistické výlety a prehliadky?
A: Áno, v Erebuni Forteci sú k dispozícii turistické výlety a prehliadky s miestnymi sprievodcami.

O: Kedy je najlepší čas na návštevu Erebuni Fortecu?
A: Najlepší čas na návštevu Erebuni Fortecu je v období letného a jesenného počasia, od júna do októbra.

O: Je v Erebuni Forteci k dispozícii ubytovanie pre turistov?
A: V Erebuni Forteci nie je k dispozícii ubytovanie pre turistov, ale v blízkom okolí sa nachádzajú hotely a ubytovacie zariadenia.


Letenka Arménsko Urartian Fortress Erebuni


Ak sa chystáte na dovolenku v Arménsku, rozhodne nevynechajte návštevu Urartian Fortress Erebuni. Táto opustená pevnosť za mestom Jerevan má veľa histórie a pôsobí naozaj úchvatne.

Erebuni bola prvá hlavné mesto kráľovstva Urartu, ktoré sa datuje od 782 pred Kristom. Pevnosť bola postavená na príkaz kráľa Argišti I. a nesie názov Erebuni, čo znamená "pokojné miesto". Táto mohutná pevnosť bola vybudovaná na kopci a jej pevnostné múry siahajú až do výšky 12 metrov.

V priebehu histórie sa pevnosť menila medzi rôznymi kráľovskými rodmi, ktoré ju používali ako základňu a centrálne miesto. Po mnohých rokoch sa Erebuni stala súčasťou Perzského impéria a mala významnú úlohu v arménskej histórii.

Dnes je Urartian Fortress Erebuni populárnym turistickým cieľom a stalo sa aj miestom dôležitej archeologickej práce. Na mieste sú k dispozícii sprievodcovia, ktorí vám poskytnú podrobnosti o histórii Erebuni a vás prevádzajú po zaujímavých miestach v oblasti. V blízkosti sa nachádzajú aj rôzne múzeá a obchody, kde si turisti môžu kúpiť pamiatkové predmety.

Mesto Jerevan, hlavné mesto Arménska, sa nachádza blízko Urartian Fortress Erebuni a ponúka množstvo možností na nákupy, zábavu a dobrodružstvo. V Jerevane sa návštevníci môžu vidieť významné pamiatky ako je Katedrála sv. Gregora Osvetľovača, Tíšňová vezá a arménske Národné múzeum.

Ak hľadáte dovolenku na odľahlom mieste, v ktorom sa môžete ponoriť do historických tajomstiev, Urartian Fortress Erebuni a mesto Jerevan sú ideálne miesta pre vás. Pre príjemnú a hlavne pohodlnú cestu si môžete zabezpečiť letenky cez rôzne spoločnosti, ktoré poskytujú lety do Arménska. Navštívte Urartian Fortress Erebuni a objavte históriu a kultúru, ktoré sú zanechané v týchto úžasných miestach.


Ubytovanie Arménsko Urartian Fortress Erebuni


Arménsko je krajina s dlhou históriou a bohatou kultúrou. Je plná miest, ktoré sú cennými pamiatkami a pamätajú na minulé časy. Jedným z týchto miest je Urartian Fortress Erebuni, ktorá sa nachádza v jeho hlavnom meste Yerevane.

Urartian Fortress Erebuni, známy aj ako Erebuni Fortress alebo Erebuni Citadel, je historická pevnosť, ktorá bola postavená v 8. storočí pred n.l. Urartským kráľom Argištim I. bolo založené ako obranné zariadenie a súčasne ako sídlo vládcu. Navrhli ju grécki architekti, ktorí pracovali pod vedením kráľovho syna Rusa I., a pracovať na nej pomohli aj kmeňy, ktoré žili v okolí.

Pevnosť je v okolí Yerevanu a konkrétne v oblasti Erebuni. Má rozlohu takmer 15 hektárov a nachádza sa na pomyselnej hranici medzi Áziou a Európou. Erebuni je jedným z najstarších archeologických miest Arménska a neustále pritahuje výskumníkov a turistov.

Erebuni bol postavený z nevypálených tehál a kameňa a jeho steny siahajú do výšky až jedenásť metrov. Kompletné osadenstvo pevnosti počtom približne 6000 ľudí žilo v srdci pevnosti a malo prístup k zásobám jedla, ako aj k zdrojom vody, ktoré boli zabezpečené pomocou systému kanálov a vodných nádrží.

Vstup do Erebuni pevnosti vedie k námestiu poblíž brány a k trati, ktorá je jednou z najvýraznejších častí stavby. Steny sú zdobené rôznymi vzormi a symbolmi a tradičnou umelou arénou. Návštevníci nájdu aj obydlia s luxusným vybavením pre kráľa a jeho dvor, ako aj kasárne pre vojakov a pripravené miesta na konanie rôznych ceremoniálov.

Urartian Fortress Erebuni má významné miesto v arménskej histórii. Je to miesto, na ktorom sa rodila najstaršia dochovaná listina písaná starovekým jazykom Khaldian, ktorý je neprekladateľným klenotom. Pevnosť bola vymedzená ako UNESCO svetové dedičstvo, čo dokazuje, že je jedným z najvýznamnejších historických miest v Arménsku.

Urartian Fortress Erebuni je čarovné miesto, ktoré patrí medzi hlavné turistické miesta v Arménsku. Jeho rozsiahle zrúcaniny nás prepravujú do minulosti a poskytujú nám pokojný pobyt. Ak cítite, že sa chcete priblížiť Arménskej histórii, neváhajte a navštívte túto pevnosť.


Počasie Arménsko Urartian Fortress Erebuni


Pripomínajúca významnú históriu a bohaté kultúrne dedičstvo, Arménsko je fascinujúca krajina s množstvom historických miest a pamiatok, ktoré očarujú každého návštevníka. Jedným z najvýznamnejších miest, ktoré si zaslúži pozornosť, je Urartian Fortress Erebuni.

Erebuni sa nachádza v hlavnom meste Arménie, Jerevane. Táto starodávna pevnosť bola založená v polovici 8. storočia pred naším letopočtom kráľom Argištím I. z Urartu. Bol to jedno z najdôležitejších politických a administratívnych centier starovekého Arménska.

Pevnosť Erebuni je zaujímavá nielen pre svoju históriu, ale aj pre svoje archeologické nálezy. V roku 1950 tu archeológovia objavili rozsiahly areál s veľkým množstvom artefaktov, ktoré prispeli k lepšiemu porozumeniu starovekému životu a kultúre v tomto regióne.

Vďaka týmto nálezom sa Erebuni stalo významným miestom pre štúdium Urartian civilizácie. Urartu bola mocná kultúra, ktorá existovala v oblasti Kaukazu a blízkom východe v 9. a 6. storočí pred naším letopočtom. Je známe, že mesto Erebuni bolo jedným z hlavných centier tohto impéria.

Pevnosť Erebuni je postavená na vrchole kopca, čo jej poskytuje výhľad na Jerevan a jeho okolité horizonty. V stredoveku slúžila pevnosť ako pevný bod pre svojich obyvateľov, aby mali dobrý výhľad na nebezpečenstvá a potenciálne hrozby.

Napriek tomu, že pevnosť Erebuni je dnes v ruine, zachovalo sa dostatočné množstvo častí a skvostné detaily, ktoré umožňujú návštevníkom cestovať späť v čase a predstaviť si, aké by to bolo bývať v Urartian impériu. Skalné reliefy, stále stojace múry a zvyšky palácov naznačujú, že to bola veľká a pevná stavba.

Navštíviť Erebuni je ako cesta do minulosti, kde môžete cítiť starovekú silu a moc, ktorou toto miesto kedysi žilo. Navyše, múzeum na mieste ponúka zaujímavé exponáty, ktoré ilustrujú život a kultúru v Urartian civilizácii.

Ak sa chystáte do Arménska, nezabudnite Erebuni zaradiť na zoznam miest, ktoré musíte navštíviť. Kombinácia nadhľadu nad krajinou s bohatou históriou a umením vytvára nezabudnuteľný zážitok pre každého návštevníka. Urartian Fortress Erebuni je skutočným pokladom, ktorý odhaľuje starodávne tajomstvá tohto nádherného regiónu.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky