Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Austrália Daintree Rainforest (Queensland)

Počasie Austrália Daintree Rainforest (Queensland)


Daintree Rainforest v Queenslande na severe Austrálie je jedným z najstarších dažďových pralesov na svete a zároveň jedným z najviac biodiverzitných ekosystémov v Austrálii. Svojím unikátnym podnebím a prírodou je oblasť Daintree jedným z hlavných turistických magnetov pre milovníkov prírody a dobrodružstva.

Počasie v Daintree Rainforest je charakterizované tropickým monzúnnym podnebím. Monzúnna sezóna, ktorá trvá od decembra do marca, prináša hojné zrážky a vysokú vlhkosť. Intenzívne dažde sú pomerne bežné a teploty sa pohybujú okolo 30 ° C. Tieto záplavy a dažde prispievajú k bohatstvu vodných tokov a riek, ktoré napájajú dažďový prales.

Počas suchšej sezóny, ktorá trvá od apríla do septembra, je podnebie viac stabilné a dá sa očakávať len malé množstvo zrážok. Vlhost a horúčava však zostávajú, keďže priemerne denné teploty dosahujú približne 25 ° C. Táto sezóna je obľúbeným obdobím pre turistov, ktorí cestujú do oblasti Daintree, pretože počasie je menej nepredvídateľné a prístup k prírodným atrakciám je ľahší.

Samotný Daintree Rainforest má vysokú úroveň biodiverzity a domovuje viac ako 430 druhov vtákov, 12 druhov plazi a veľa iných endemických druhov. Podnebie v oblasti Daintree vytvára ideálne prostredie pre túto bohatú faunu a flóru. Dažďový prales je tiež domovom pre mnoho ekosystémov, vrátane vlhkých tropických dažďových lesov a mokrých oblastí so sezónnymi jazerami.

Návštevníci Daintree Rainforest majú možnosť skúmať túto unikátnu krajinu počas rôznych aktivít, ako sú prechádzky po chodníkoch, jazdy na lodi vodou, šnorchlovanie, alebo výlety do oblasti, kde sa stretávajú dažďový prales a korálový útes na Great Barrier Reef. Neobmedzený prístup k prírodným rezervám umožňuje turistom objavovať úchvatné prírodné scenérie, ako sú krásne pláže, vyvieračky a vodopády.

Počas návštevy Daintree Rainforest je však dôležité si uvedomiť miestne klimatické podmienky a byť pripravení na zmeny počasia. Je dôležité mať so sebou vhodné oblečenie a ochranné prostriedky proti slnku, ako aj bezpečnostné vybavenie, ak sa rozhodnete podnikať dobrodružné aktivity ako napríklad prechádzky po pralesnom chodníku.

Celkovo je Daintree Rainforest v Queenslande v Austrálii fascinujúcou destináciou s unikátnym počasím a prekrásnym prírodným prostredím. Jeho monzúnnym podnebím a bohatstvom biodiverzity prilákajú turistov z celého sveta. V tomto jedinečnom kúsku austrálskej divočiny môžete objaviť kúzlo prírody, ktoré nevidíte každý deň.


Dovolenka Austrália Daintree Rainforest (Queensland)


Ak hľadáte netradičné miesto na dovolenku, ktoré je navonok prírodné a ukryté od zvyčajného ruchu mesta, určite nechajte svoje oči padnúť na Austrálsku destináciu Daintree Rainforest. Nachádza sa v štáte Queensland a je to najstarší dažďový les vo svete. Daintree Rainforest sa môže pochváliť tiež bohatým biodiverzitou a množstvom turistických atrakcií, ktoré by ste nemali premeškať.

Koľko dni stráviť

Ak plánujete dovolenku v Daintree Rainforest, odporúčame stráviť tam minimálne tri až štyri dni. Tieto dni Vám umožnia spoznať miestne atrakcie, ktoré spolu tvoria jedinečný prírodný komplex. Daintree Rainforest je rozsiahly areál a všetky jeho časti sú jedinečné. Preto by ste mali byť pripravení na to, že určite nenavištívite všetky časti tohto miesta.

Turistické atrakcie

V rámci Daintree Rainforest sa nachádza niekoľko turistických atrakcií, ktoré určite nechcete premeškať. Jednou z nich je Cape Tribulation, ktorý ponúka úžasný výhľad na dvadsaťosemmiliónový rovník Daintree. Toto miesto je tiež známe tým, že sa nachádza vo svete najstaršieho dažďového lesa.

Okrem toho by ste mali navštíviť aj Mossman Gorge, ktorý sa nachádza v najsevernejšej časti Daintree Rainforest. Toto miesto ponúka fascinujúce pohľady na prekrásnu prírodu - zo závisti by mohli zelený zástanca a všetci ďalší ekológovia.

Ak ste na dovolenke v Daintree Rainforest, nezabudnite si čas vyhradiť aj pre návštevu vodopádov v Barron Falls alebo Crystal Cascades. Tieto prirodzené toky vody sú prekrásne a ponúkajú dokonalý pokojný relax.

Ďalšou atrakciou Daintree Rainforest je návšteva remeselníkov v miestnom mestečku Kuranda. V tomto meste sa nachádza veľa umeleckých galérií a obchodov s miestnou ponukou.

Ako sa sem dostať

Daintree Rainforest sa nachádza v štáte Queensland. Najlepší spôsob, ako sa sem dostať, je vzlet lietadla z hlavného mesta Queenslandu - Brisbane. Ak totiž cestujete po ceste, cesta môže trvať aj niekoľko hodín. Vstupné turistické poplatky sa líšia podľa času pobytu.

Vlastniť dovolenku v Daintree Rainforest je úžasná skúsenosť vďaka prekrásnej prírode, ktorá ponúka veľa možností na prechádzky a aktívny oddych. Toto miesto je navonok krásne a pokojné, a taktiež ponúka aj zážitky pre turistov akékoľvek pohodlie a záujmy. Ak hľadáte svoje nové miesto pre dovolenku, určite si dajte Daintree Rainforest na list túri vo svojej zoznam.


Ubytovanie Austrália Daintree Rainforest (Queensland)


Vychutnajte si najlepší pobyt v prírode v austrálskom Daintree Rainforest. Tento národný park sa rozprestiera na ploche 1200 štvorcových kilometrov a predstavuje jeden z najväčších tropických dažďových lesov na Zemi. Leží v severnom Queenslande a je domovom mnohým druhom vzácnych zvierat a rastlín.

Ubytovanie v Daintree Rainforest

Ak hľadáte skutočný kontakt s prírodou, v Daintree Rainforest nájdete viacero možností pre ubytovanie v rôznych cenových kategóriách. Medzi najobľúbenejšie patrí kasíno a hotel Pullman Reef Casino, ktorý ponúka nádherné výhľady na oceán a tropické zábavy. Ak hľadáte niečo útulnejšie, máte možnosť ubytovať sa v jednej z mnohých bed and breakfasts po celej dĺžke tamojšej cesty. Tieto ubytovania sú zvyčajne menšie a súčasne ponúkajú vynikajúce služby a možnosti pre komunikáciu s miestnymi obyvateľmi, ktorí sa tešia, keď hostia navštívia ich oblasť. Ďalšou možnosťou pre menej náročných turistov sú kempy a karavany, ktoré ponúkajú možnosť ubytovania v prírode.

Aktivity okolo Daintree Rainforest

Okrem zážitku z ubytovania v Daintree Rainforest návštevníci môžu zažiť mnoho vzrušujúcich aktivít a zážitkov. Rieka Daintree ponúka veľa možností na rafting alebo plachtenie po rieke. Turisti môžu tiež pozorovať rôzne druhy zvierat, ako sú klokany, koaly, koalabears, kangaroo tails, wallaby, kangarooes alebo krokodíly, ktoré žijú v oblasti parku. V dažďovom lese sa taktiež nachádza množstvo vodopádov, ktoré návštevníci môžu obdivovať prostredníctvom turistických túr.

Stravovanie v Daintree Rainforest

Dostupnosť čerstvých a miestnych potravín je jednou z hlavných výhod pre hostí, ktorí sa ubytujú v Daintree Rainforest. Ankety ukazujú, že jedným z najobľúbenejších miest na jedlo je kaviareň Cow Bay, ktorá ponúka jedinečné menu založené na miestnych sezónnych potravinách, ako sú mango, avokádo alebo huby. Ďalšie miesta, ktoré stojí za návštevu, sú Daintree Ice Cream Company a Daintree Tea Company, ktoré ponúkajú miestne vyrobené čajové a zmrzlinové výrobky.

V súhrne, Daintree Rainforest ponúka hostiam možnosť kontaktu s nezabudnuteľnou prírodou, spojenie s miestnymi obyvateľmi, zábavu a jedinečné zážitky. Pre tých, ktorí hľadajú jedinečnú dovolenku v Austrálii, Daintree Rainforest určite neklame.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Daintree Rainforest (Queensland)


Najčastejšie otázky a odpovede o Daintree Rainforeste v Austrálii (Queensland):

1. Kde sa nachádza Daintree Rainforest?
Daintree Rainforest sa nachádza v severnom Queenslande, v Austrálii.

2. Ako sa tam dostanem?
Dostanete sa tam autom, keďže nehádžu prašné cesty. Daintree je asi 100 km od Cairns, hlavného mesta Queenslandu.

3. Čo môžem robiť v Daintree Rainforest?
Môžete vyraziť na prehliadku pralesa s miestnym sprievodcom, prejsť sa po mnohých turistických chodníkoch, navštíviť pláže s bielym pieskom alebo vo vodopádoch sa osviežiť.

4. Sú tam nejaké ohrozené živočíchy?
Áno, Daintree Rainforest je domovom mnohých ohrozených druhov ako napríklad krokodíly, endemické vtáky, ropuchy či hmyz.

5. Môžem zotrvať v pralese na noc?
Áno, sú k dispozícii ubytovacie zariadenia v pralese, kde si môžete prenajať chatu alebo bungalov.

6. Aké je počasie v Daintree Rainforest?
Počasie v pralese je tropické a vlhké, s teplotami dosahujúcimi v priemere okolo 27 °C počas celého roka.

7. Aké vstupné poplatky sa platia?
Vstupné do Daintree Rainforest je bezplatné, avšak niektoré zážitky a atrakcie môžu mať vlastné vstupné poplatky.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Daintree Rainforest?
Najlepší čas na návštevu je v suchom období medzi aprílom a októbrom, keď je menej daždivé a jednoduchšie sa pohybovať v pralese.

9. Je potrebné si nosiť repelent proti komárom?
Áno, odporúča sa si nosiť repelent proti hmyzu, keďže v pralese je veľa komárov a iného hmyzu.

10. Aké ďalšie atrakcie sa nachádzajú v blízkosti Daintree Rainforest?
V blízkosti sa nachádza aj Great Barrier Reef, Port Douglas, Čierne hory a ďalšie turisticky atraktívne miesta.


Letenka Austrália Daintree Rainforest (Queensland)


Austrália je krajina, ktorá nás fascinuje tými najrozmanitejšími prírodnými krásami. Jednou z nich je nepochybne Daintree Rainforest v Queenslande. Tento prales, ktorý nájdeme na severovýchode krajiny, predstavuje útočisko pre tisíce rôznych druhov rastlín a zvierat, ktoré inde na svete už mohli vymiznúť.

Ak sa chcete vydať do Daintree Rainforest, musíte sa najprv dostať do mesta Cairns. Z tohto miesta je to už len necelých sto kilometrov, ale cesta tam stojí za to. Už z diaľky si všimnete, že sa niekam blížite, pretože lesné oblasti sa nápadne premieňajú na krajinu oblúkovitých riek a zálivov. Samotný prales sa už skrýva hneď za mestom.

Po vstupnom formulári a zaplatení vstupného poplatku sa dostanete na most Alexandra, ktorým prekročíte rieku Daintree. Je to elegantná stavba, ktorá niekoľko rokov spájala oba brehy a znamenala obrovský posun pre turistický ruch. Po prechode mostom sa ocitnete v pralese, v ktorom sa musíte riadiť celým radom pravidiel, aby ste neohrozili túto krehkú ekosystém.

Celá prechádzka pralesom vás prevedie národným parkom Daintree, ktorý je súčasťou Svetového prírodného dedičstva UNESCO. Po ceste stretávate vegetáciu, ktorú ste snáď ani vo svojom živote nevideli - môžete vidieť neskutočne veľké stromy, ktoré sa vyrážajú až do neba, ale aj neprehliadnuteľné keře, ktoré sú poverené rôznymi funkciami v pralese. Daintree Rainforest je nabitý prekrásnou zelenou farbou, ktorá obklopuje každý kúsok krajiny.

Ale nielen rastlinstvo, ale aj fauna je v Daintree Rainforest neuveriteľne rozmanitá a exotická. Nájdete tu napríklad slávneho kukuričného hada, veľa druhov džinových korytnačiek alebo žaby bojujúce o prežitie. Najzaujímavejšie však sú možno diviačiky, ktoré sa tu voľne pohybujú. Sú to maličké a veľmi rozvážne zvieratá, ktoré dokážu prejsť dlhú vzdialenosť v pralese bez toho, aby sa vás vôbec dotkli.

V Daintree Rainforest nájdete aj prekrásne piesočné pláže, ktoré týmto krajinám dodávajú ďalší rozmer. Modré more a zlaté piesky na pozadí vysokého zeleného porastu sú šplhajúcim turistom ako z iného sveta. Po kúpaní sa vyhnite pralesným oblastiam a ostávajte v bezpečnom okolí, pretože môžu byť dosť nebezpečné.

Pre radosť z prírody je Daintree Rainforest ideálnym miestom na novú dovolenku.
Letenky do Austrálie nie sú najlacnejšie, ale táto krajina skutočne stojí za každý peniaz. Ak sa vydáte do Daintree Rainforest, môžete zažiť jedinečné zážitky, ktoré nezažijete nikde inde na svete. Tento nádherný prales leží v exotickom kúsku sveta, ktorý je právombežne prahnutý žiadosťami každého cestovateľa.
Daintree Rainforest je prales, ktorý je plný zeleného rastlinstva a farebných zvieratiek. Akonáhle sa prejdete po Rainforest parku Daintree, ocitnete sa v čarovnom svete plnom zvláštností, ktoré nájdete len tu.
Ak máte túžbu predýchať čerstvý vzduch a spoznať miesta, ktoré sú naozajstné, Austrália a Daintree Rainforest sú dobrými destináciami pre Vás. Pred odletom do tejto krajiny by ste mali zabezpečiť všetky podrobnosti o pravdepodobnom lete, hoteli a miestnych atrakciách, aby ste sa cítili pohodlne a užili si svoju cestu naplno.
Dobrodružstvo, ktoré Vám Daintree Rainforest ponúkne, je z nevyspytateľných skúseností, ktoré nezabudnete ani po návrate domov. Zaručujeme Vám, že to bude jedno z najlepších rozhodnutí Vašeho života!


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky