Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Austrália Port Douglas (Queensland)

Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Port Douglas (Queensland)


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Port Douglas v Queenslande v Austrálii?
- Najjednoduchší spôsob je priletieť na letisko Cairns a následne si vziať prenájom automobilu alebo využiť autobusovú dopravu do Port Douglas.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Port Douglas v Queenslande?
- Najlepšie obdobie na návštevu je medzi májom a septembrom, kedy je suché a príjemné počasie.

3. Aké atrakcie a aktivity sú k dispozícii v Port Douglas?
- Medzi hlavné atrakcie patrí Great Barrier Reef, Daintree Rainforest, Four Mile Beach, Kuranda Scenic Railway a Mossman Gorge.

4. Kde sa dá ubytovať v Port Douglas?
- Port Douglas ponúka rôzne druhy ubytovania vrátane hotelov, rezortov, apartmánov a bungalovov.

5. Aké je typické miestne jedlo v Port Douglas?
- V Port Douglas si môžete vychutnať čerstvé morské plody, miestne exotické ovocie a tradičné austrálske jedlá.

6. Aké sú možnosti pre vodné športy a výlety v Port Douglas?
- Port Douglas ponúka širokú škálu vodných športov, ako sú potápanie, šnorchlovanie, rybolov a plachtenie.

7. Ako sa dá z Port Douglas presunúť do národného parku Daintree?
- Môžete si prenajať auto, zabookovať si prevoz alebo využiť organizované výlety, ktoré zahŕňajú prechodnú loď zo Sheratonského mosta do Daintree.

8. Existuje v Port Douglas možnosť prenájmu bicyklov alebo skútrov?
- Áno, v Port Douglas sú k dispozícii prenájmy bicyklov a skútrov.

9. Kedy a kde sa koná najväčší festival v Port Douglas?
- Najväčší festival v Port Douglas, známy ako Carnivale, sa koná každý máj a zahŕňa hudobné vystúpenia, pouličné parády, trhové stánky a gastronomické podujatia.

10. Aké ďalšie blízke destinácie by ste odporučili navštíviť, keď ste v Port Douglas?
- Niektoré z blízkych destinácií, ktoré stoja za návštevu, sú Cape Tribulation, Mossman Gorge, Kuranda a Cairns.


Ubytovanie Austrália Port Douglas (Queensland)


Port Douglas v Austrálii, ktorý sa nachádza v blízkosti veľkého útesového systému Great Barrier Reef, je obľúbenou destináciou pre návštevníkov z celého sveta. Mesto má množstvo ubytovacích možností, ktoré zodpovedajú štandardom návštevníkov s rôznorodými cieľmi a záujmami.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné miesto na oddych a relax, sú najlepšou voľbou päťhviezdičkové hotely a rezorty. Napríklad Pullman Port Douglas Sea Temple Resort & Spa ponúka kvalitné ubytovanie s vynikajúcimi zariadeniami, ako sú kryté a vonkajšie bazény, lázně a wellness centrum a vybavenie pre rodiny s deťmi. The Peninsula Boutique Hotel je ďalším luxusným hotelom, ktorý sa nachádza priamo na pláži Four Mile Beach. Súčasťou hotela je aj strešná terasa s nádherným výhľadom na útesový systém Great Barrier Reef.

Ak hľadáte ubytovanie so stredne vysokým rozpočtom, nájdete v Port Douglas množstvo apartmánových ubytovaní. Ako príklad môže slúžiť The Newport On Macrossan - Serviced Apartments, ktoré sa nachádza v centre mesta. Apartmány ponúkajú vybavenú kuchyňu a tiež vám umožňujú taktiež si sami variť, ak preferujete stravovanie na vlastné náklady. Stonefield's by The Sea je ďalšou možnosťou, ktorá sa nachádza priamo na pláži. Apartmány ponúkajú výhľad na more a sú obklopené tropickou zeleňou.

Ak si nenároční cestovatelia a hľadáte skromnejšie ubytovanie, port Douglas má v ponuke tiež hotely a hostely s cenami pre každého. The Central Hotel Port Douglas ponúka pohodlné izby s klimatizáciou a televízorom, a to v centre mesta. Hostel Port Douglas je ďalšou možnosťou pre tých, ktorí preferujú ubytovanie v hosteli. Nachádza sa v blízkosti centra mesta a ponúka pohodlné izby so spoločnými kúpeľňami.

Nezáleží na tom, aké sú vaše preference z ubytovania, Port Douglas má pre každého niečo. Sústredenie sa na to, aký druh ubytovania môžete si dovoliť a čo vám bude vyhovovať najlepšie. Po príchode do Port Douglas na vás čakajú skvelé pláže, kde si môžete na pohodlných lehátkach užiť slnečné lúče a pokojné more, ale taktiež aj široká ponuka rôznych zaujímavých aktivít. Akonáhle si nájdete ideálne ubytovanie, skvelá dovolenka v Austrálii sa môže začať.


Dovolenka Austrália Port Douglas (Queensland)


Port Douglas je obľúbeným dovolenkovým miestom v austrálskom štáte Queensland. Leží priamo na pobreží Koralovej dvojice a je výborným východiskovým bodom pre výlety do džungľov a na koralové útesy. Táto exotická dovolenka v Austrálii je ideálna pre všetkých, ktorí hľadajú pôvabný pobyt v prírode spojený s miestnymi zážitkami.

Farebná a krásna príroda

Port Douglas sa môže pochváliť nádhernou prírodou a malebnými plážami, ktoré môžete vidieť hneď po príchode na miesto. Nezabudnuteľný zážitok v prírode ponúka návšteva Daintree džungľa, najstaršieho dažďového pralesa sveta. Užite si prechádzku a obdivujte unikátne druhy vtákov, rastlín a iné živočíchy, ktoré tu môžete vidieť iba v tomto oblasti.

Na juhu od Port Douglas sa dá tiež vidieť krásna krajina hôr a dažďových pralesov, ktoré poskytujú skvelé zážitky pre múdrych turistov.

Úžasná koralová ríša

Port Douglas je vynikajúcim miestom na výlety na Koralový útes. Počas storočia sa vytvorilo obrovské množstvo útesov medzi Cairnsom a Port Douglasom, ktoré sú bohaté na úchvatné koralové formácie a faunu a flóru.

Medzi výletmi na horách a dvíhaní sa na vrcholoch najvyšších stromov do izza, nezabudnite navštíviť Koralový útes a užiť si jeho krásy ako potápač.

Pamiatky a dobrodružstvá

Okrem obdivovania prírody a objavovania koralovej ríše, má Port Douglas a jeho okolí tiež niekoľko historických pamiatok, ako napríklad ruiny osídlenia aborimínov. Pre tých, ktorí sa nevedia vyrovnávať s nudou majú mesto aj ďalšie ponuky, ako napríklad rafting, jazdu na koni a iné dobrodružné aktivity.

Luxusné ubytovanie

Port Douglas je známy pre svoje luxusné hotely, ktoré poskytujú vynikajúce služby a pohodlie. Pre tých, ktorí hľadajú nízkonákladové možnosti, sú k dispozícii hostelové ubytovania a ďalšie ubytovania, ktoré nie sú natoľko luxusné, ale poskytujú trochu viac súkromia.

Celkové hodnotenie

Väčšina ľudí, ktorí poznajú Port Douglas sa do neho zamilovali. Sú to hlavne tí, ktorí hľadajú prírodné krásy a chcú si užiť dovolenku blízko k prírode. Aj vy by ste tak mohli privziať ich názor, ak sa rozhodnete túto dovolenku navštíviť.


Počasie Austrália Port Douglas (Queensland)


Port Douglas je nádherné mestečko v austrálskom štáte Queensland, ktoré je obľúbeným miestom návštevníkov z celého sveta. Mesto je známe svojimi nádhernými plážami, korálovými útesmi a bohatou flórou a faunou. Keďže Port Douglas sa nachádza v tropickom pásme, počasie tu býva veľmi teplo a vlhké.

Počas leta v Port Douglas sa teploty pohybujú okolo 30 °C a nocné teploty sú približne 22 °C. Letné obdobie sa začína v decembri a končí v marci. Vyššie teploty sprevádza vysoká vlhkosť, čo môže byť dosť náročné pre turistov, ktorí nie sú zvyknutí na takéto podmienky. Ak však potrebujete ochladenie, môžete sa schovať do vody alebo si zasurfujete na jednej z mnohých pláží v okolí.

V zimnom období má Port Douglas podobne príjemné počasie. Teploty sa v tomto období pohybujú okolo 25 °C a nocné teploty sú približne 16 °C. Prázdniny v Port Douglas si môžete užiť aj v tomto období, ak máte radi miernu teplotu alebo sa chcete vyhnúť vysokej vlhkosti.

Hoci je Port Douglas prevažne slnečné mesto, občas môže dôjsť k dažďu. Obdobie daždivých dní nastáva medzi májom a októbrom, kedy sa v oblasti nachádza monzúnové obdobie. Najväčšie množstvo dažďa v Port Douglas prichádza v januári a februári.

Ak plánujete návštevu Port Douglas, zvážte obdobie počasia, ktoré vám najviac vyhovuje. V každom čase však nezabudnite na slnečné okuliare, klobúk a opaľovací krém, aby ste sa mohli bezpečne opaľovať a v prípade potreby ochrániť pred slnečnými lúčmi. A keď vás príliš prekvapí počasie, nezúfajte. Existuje veľa indoor aktivít a výletov, ktoré si môžete vychutnať aj za horšieho počasia.


Letenka Austrália Port Douglas (Queensland)


Ak hľadáte exotickú a nádhernú destináciu v Austrálii, mali by ste zvážiť Port Douglas v Queenslande. Toto malebné mestečko je ideálne pre tých, ktorí si chcú užiť relaxačnú a prírodnú dovolenku. Letenky do Port Douglas sú ľahko dostupné z rôznych miest a ponúkajú vám príležitosť objaviť jedinečné scenérie, pestrosť rastlinného i živočíšneho sveta a tradičnú austrálsku kultúru.

Port Douglas sa nachádza v blízkosti veľkého prírodného divu, žiarivého Veľkého bariérového útesu, ktorý je považovaný za jedno z najkrajších miest na svete. Po prílete do Port Douglas si môžete zarezervovať rôzne túry a výlety, počas ktorých môžete objavovať úžasné koraly, farebné ryby a iné morské živočíchy. Potápači si môžu vychutnať ponořenie do hlbín svetoznámeho útesu, zatiaľ čo tí, ktorí radšej zostanú na suchej zemi, sa môžu vydať na panoramatickú loďskú alebo helikoptérovú jazdu okolo útesu.

Okrem bariérového útesu ponúka Port Douglas aj množstvo ďalších prírodných zaujímavostí. Môžete navštíviť Daintree dažďový prales, ktorý je najstarším pralesom na Zemi a bol vyhlásený za Svetové dedičstvo UNESCO. Tu môžete ochutnať autentickú austrálsku bujónovú polievku z klokana alebo sa vydať na prechádzku medzi obrovskými tropickými stromami a rôznorodou flórou a faunou.

Port Douglas ponúka aj množstvo pláží, na ktorých sa môžete relaxovať a užívať si slnko. Pláž Four Mile Beach je jednou z najznámejších, kde môžete prechádzať po jemnom piesku, kúpať sa v priezračných vodách a obdivovať panoramatické výhľady na obzor. Taktiež si môžete prenajať jachtu alebo sa vydať na rybárčenie s miestnymi rybármi a skúsiť uloviť veľkého tygra z útesu.

Okrem prírodných krás Port Douglas ponúka aj množstvo reštaurácií, barov a obchodov, kde môžete ochutnať miestne austrálske špeciality a kúpiť si suveníry. Môžete sa vydať na prechádzku po štýlových uliciach mesta, kde nájdete aj galérie so zaujímavými umeleckými dielami miestnych umelcov.

Ak plánujete svoju dovolenku v Port Douglas, najlepším spôsobom, ako sa sem dostať, je cez medzinárodné letisko v Cairns, ktoré je asi hodinu jazdy autom od Port Douglas. Existuje nespočetné množstvo leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z rôznych krajín. Po prílete do Cairnsu môžete si prenajať auto a jazdiť po pobrežnej ceste do Port Douglas alebo si môžete zarezervovať miestny prepravný servis.

Port Douglas je jednou z najkrajších destinácií v Austrálii a ponúka nádherné scenérie, prírodné krásy a autentickú austrálsku kultúru. Cestovanie sem je jednoduché a letenky sú dostupné z rôznych miest. Nech sa rozhodnete pre zážitok na Veľkom bariérovom útese alebo pre objavovanie dažďového pralesa, Port Douglas vám poskytne nezabudnuteľné zážitky, ktoré si budete pamätať na celý život.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky