Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Austrália Whitehaven Beach (Queensland)

Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


1) Kde sa nachádza Whitehaven Beach?
Whitehaven Beach sa nachádza v austrálskom štáte Queensland na brehu Whitsunday Island.

2) Ako sa dostať na Whitehaven Beach?
Najlepším spôsobom je vybrať sa na lodnú prehliadku z prístavu Airlie Beach alebo z pobrežia Hamilton Island.

3) Ako dlho trvá plavba na Whitehaven Beach?
Plavba z Airlie Beach trvá zvyčajne okolo 2-3 hodín.

4) Kedy je najlepší čas navštíviť pláž Whitehaven Beach?
Najlepší čas na návštevu pláže Whitehaven Beach je medzi aprílom a septembrom, keď je zvyčajne suché počasie.

5) Je potrebné si s sebou vziať opaľovací krém a inú ochranu proti slnku?
Áno, je veľmi dôležité si vziať s sebou dostatok opaľovacieho krému a ochranné oblečenie, aby ste sa ochránili pred UV žiarením.

6) Je potrebné si vziať občerstvenie a pitie na pláž?
Áno, odporúčame si vziať dostatok občerstvenia a pitia, pretože na pláži nie sú žiadne reštaurácie alebo obchody.

7) Je možné stráviť noc na Whitsunday Island?
Áno, existujú možnosti pre nocovanie v kempoch alebo na lodiach v blízkosti ostrova.

8) Aké aktivity sú k dispozícii na Whitehaven Beach?
Medzi aktivity patrí kúpanie, šnorchlovanie, plachtenie alebo výlety do okolitých pralesov a skál.

9) Aké sú miestne pravidlá a príručky?
Návštevníci by si mali prečítať miestne pravidlá a odporúčania, ako napríklad nezanechávať žiadny biologický materiál na pláži a sledovať miestnu značenie.

10) Je potrebné si rezervovať vopred vstup na Whitehaven Beach?
Nie, nie je potrebné si vopred rezervovať vstup na pláž.


Počasie Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach v Queenslande, Austrália, je jedným z najkrajších pláží na svete. Je to miesto, ktoré musíte navštíviť, ak máte radi biele piesky, krásne modré more a slnečné počasie.

Počas tých správnych mesiacov, čo trvá austrálske leto od decembra do februára, je počasie perfektné na návštevu tejto krásnej pláže. Prámie slnko, modré nebo, teploty okolo 30 stupňov Celzia. To všetko spolu vytvára izolovaný a krásny kút sveta pre oddych a relax.

Avšak, nie každý má radi horúce počasie. Ak ste citlivý na teplo, alebo sa vám nechce pobyt na slnku, môžete navštíviť Whitehaven Beach počas jari alebo jesene. V týchto mesiacoch sú teploty nižšie, okolo 20 až 25 stupňov Celzia, ale stále príjemné pre návštevu.

Ako však viete, počasie môže byť nepredvídateľné a môže sa meniť počas dňa. Je preto dôležité byť pripravený a obliecť vhodné oblečenie. Ak sa rozhodnete navštíviť pláž, nezabudnite si na seba vziať klobúk, slnečné okuliare a opaľovací krém. Ak chcete plávať, nezabudnite si plavky, uterák a vodu na pitie.

Hoci je Whitehaven Beach krásna pláž, návštevníci sa musia pozorovať na vnútorné riasy. Tieto riasy sú neškodné pre ľudí, ale sú dôležitým ekosystémom pre miesto. Nie je preto dovolené ich rušiť alebo odnášať.

Všeobecne platí, že ak máte radi krásne pláže, slnečné počasie a krásny výhľad, Whitehaven Beach je pre vás tou správnou voľbou. S vhodným oblečením, chladivými nápojmi a slnečnými okuliarmi môžete stráviť deň oddychom a relaxom na tomto krásnom mieste, ktoré vás zaručene očarí.


Dovolenka Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


Queensland, nachádzajúci sa v severovýchodnej časti Austrálie, je domovom niektorých z najkrajších pláží na svete. Jednou z nich je Whitehaven Beach, ktorá je jedným z hlavných turistických ťahákov tohto regiónu.

Whitehaven Beach je považovaná za jednu z najčistejších pláží na svete s jemným bielym pieskom a průzračnou tyrkysovou vodou. Pláž sa rozprestiera na Whitsunday Island, najväčšom ostrove v skupine Whitsunday Islands, a je súčasťou Great Barrier Reef Marine Park. Je to tiež jedna z najdlhších pláží v Austrálii, s dĺžkou približne 7 kilometrov.

Táto nádherná pláž je obľúbená medzi turistami a miestnymi obyvateľmi rovnako. Je ideálna pre milovníkov prírody a dobrodruhov, ktorí sa chcú vydať na objavovanie útesov a tropického dažďového pralesa, ktorý ostrov obklopuje. Pre tých, ktorí plánujú stráviť viac času na Whitehaven Beach, je tu k dispozícii množstvo možností pre rôzne aktivity na vode, ako je šnorchlovanie, potápanie, jazda na kajaku alebo dokonca let vo vrtuľníku nad ostrovom.

Jedným z najvýznamnejších prvkov tejto pláže je jej piesok. Biely piesok na Whitehaven Beach vytvára kontrastný obraz s tyrkysovou farbou mora a je známy svojou jemnosťou a čistotou. Je tak čistý, že miestni obyvatelia ho dokonca odporúčajú na čistenie šperkov. Navyše, vďaka neutrálnemu pH a nedrvenosti, piesok na Whitehaven Beach nezadržiava teplo, čo znamená, že môžeš na ňom chodiť aj keď je vonku horúce.

Pre tých, ktorí hľadajú ešte väčšiu odľahlosť a intimitu, sú k dispozícii súkromné plavby k pláži, kde sa môžete cítiť ako jediný dobyvateľ túto tropickú krajinu. Tieto súkromné člny ponúkajú možnosť preskúmať okolité malé ostrovy a vyhľadať skryté zátoky, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať.

Whitehaven Beach je miestom neustáleho vývoja a aktualizácie a nedávno dostala množstvo ocenení a uznaní za svoju krásu a prírodné bohatstvo. Navyše, táto pláž sa v roku 2008 stala súčasťou svetového dedičstva UNESCO, čo ju robí ešte vzácnejšou a dôležitejšou pre ochranu a zachovanie jej nedotknutej krásy.

Keď plánuješ svoju dovolenku v Austrálii, Whitehaven Beach by mal byť na vrchu tvojho zoznamu osobitých miest, ktoré chceš navštíviť. S jeho neodolateľnou krásou, jemným bielym pieskom a tyrkysovou vodou si môžete byť istí, že stratíte svoje srdce na tejto prekrásnej pláži. Whitehaven Beach je nepochybne jedným z najvýnimočnejších a najfotogenickejších miest na Zemi.


Letenka Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach, nachádzajúci sa na ostrove Whitsunday v austrálskom štáte Queensland, je jedným z najkrajších pláží na svete. Jej neobvykle biely piesok a krásna tyrkysová voda návštevníkov fascinuje. Ak sa chystáte navštíviť čarovné miesto, mali by ste začať hľadať letenky do Austrálie už teraz.

Letenky do Brisbane, ktoré sa nachádza v blízkosti ostrova Whitsunday, nájdete u niekoľkých leteckých spoločností a náklady sa bežne pohybujú medzi 800 až 1 500 eurami. Pre najvýhodnejšie ponuky sa však odporúča hľadať letenky niekoľko mesiacov vopred a sledovať rôzne zľavové akcie.

Keďže Whitehaven Beach sa nachádza na ostrove, bude pre vás najjednoduchšie si priamo v Austrálii prenajať loď alebo sa zúčastniť organizovanej plavby. Väčšina agentúr ponúka viacdňové plavby, ktoré vám umožnia preskúmať okolité ostrovy a užívať si krásy Austrálie nielen na pevnine. Ceny sa pohybujú približne od 400 eur za osobu a mnoho z nich ponúka aj stravu a ubytovanie na palube.

S Whitehaven Beach je spojená aj určitá zodpovednosť návštevníkov. Pláž je obklopená pralesmi a morskými živočíchmi, ktorým by sme mali venovať ochranu. Odporúča sa preto používať biologicky odbúrateľné opaľovacie krémy a nedovoliť si akékoľvek znečisťovanie. Nezabudnite tiež, že na pláži nie sú umiestnené žiadne odpadkové koše, takže si musíte všetok odpad zobrať so sebou.

Ak sa chcete presvedčiť o kráse Whitehaven Beach na vlastné oči, nenadávajte a kúpte si letenku do Austrálie. Zaručujeme vám, že sa vám táto krásna pláž isto zapáči a zostane vám v pamäti na dlho.


Ubytovanie Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


Austrália je známa svojou nádhernou prírodou a prekrásnymi plážami. Jednou z najkrajších pláží v tejto krajine je Whitehaven Beach, nachádzajúca sa v Queenslande. Táto nekonečná piesočná pláž sa vyznačuje svojou jemnou bielou farbou piesku a krištáľovo čistou vodou.

Whitehaven Beach je súčasťou Whitsunday ostrovov, ktoré sú hlavnou turistickou atrakciou tohto regiónu. Ostrovy sú súčasťou Svetového dedičstva a ponúkajú množstvo aktivít a možností pre turistov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Whitehaven Beach, môžete sa ubytovať v niektorom z blízkych rezortov. Na výber máte rôzne druhy ubytovania, od luxusných hotelov s výhľadom na pláž až po lacnejšie hostely pre cestovateľov s menším rozpočtom.

Väčšina miestnych rezortov ponúka širokú škálu služieb a možností pre zábavu a relaxáciu. Spolu s ubytovaním si môžete zarezervovať aj rôzne výlety a aktivity, ako napríklad jazdu na katamaráne, prieskum korálového útesu alebo vodné aktivity ako potápanie a šnorchlovanie.

Whitehaven Beach je známa aj svojou jedinečnou geológiou a flórou a faunou. Na pláži možno vidieť množstvo morských vtákov a rôzne druhy rýb, ktoré plávajú v blízkosti brehu. Taktiež je to ideálne miesto na šnorchlovanie a objavovanie podmorského sveta.

Piesok na pláži Whitehaven Beach je taký jemný a čistý, že sa používa aj na výrobu hodiniek a šperkov. Pláž je považovaná za jednu z najčistejších na svete a je chránená pred komerčnou výstavbou.

Kamenným hitom tejto pláže je známy Hill Inlet, ktorý sa nachádza na jednom konci Whitehaven Beach. Tento výbežok piesku a vody tvorí nádherný farebný obrazec vďaka prílivovým tokom. Po zachode slnka je táto oblasť dve hodiny zakrytá vodou, čo vytvára úchvatný vzhľad.

Whitehaven Beach v Queenslande je skutočným rajom na Zemi a nie je prekvapením, že je to jedna z najnavštevovanejších pláží v Austrálii. Ak hľadáte pokoj, krásu prírody a dokonalý odpočinok pri tichom oceáne, potom by ste si určite nemali nechať ujsť túto nádhernú destináciu. Ubytovanie v niektorom z miestnych rezortov vám poskytne dokonalý prístup k tejto pláži a nezabudnuteľné zážitky z vášho pobytu v Austrálii.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky