Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Bahamy Green Turtle Cay

Letenka Bahamy Green Turtle Cay


Green Turtle Cay je jedným z najmalebnejších a najúchvatnejších miest na Bahamách. Tento malý ostrov, ležiaci v malom reťazci Abacos ostrovov, ponúka návštevníkom jedinečnú kombináciu krásnej prírody, historických zaujímavostí a uvoľnenej atmosféry.

Cesta na Green Turtle Cay je odkazom na tradície starých Bahám. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je vziať let z hlavného mesta Bahamy, Nassau. Počas tejto hodinovej letu sa budete nachádzať v nadoblačnej krajine s krásnym výhľadom na modré more a zelené ostrovy.

Po pristátí na ostrove cítite plný batôžtek radosti a dobrodružstva, aké vás čaká. Green Turtle Cay je známy svojou pokojnou a tichou atmosférou, ktorá je ideálna pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným turistickým oblastiam. Ostrov je dostatočne veľký na to, aby ste mali pocit slobody a súkromia, ale zároveň dostatočne malý na to, aby ste mohli preskúmať každý záhyb bez nutnosti jazdiť na nekonečné vzdialenosti.

Jedným z najväčších lákadiel Green Turtle Cay je jeho krásna plážová scéna. Pobrežie ostrova pripomína obrazové pohľadnice s jemným pieskom, tyrkysovou farbou mora a kokosovými palmami, ktoré tancujú na vánku. Pláže sú skvelým miestom na opaľovanie, prechádzky po pláži a sny len utesnené v teple slnka.

Ochutnávanie miestnej kuchyne je ďalšou skúsenosťou, ktorú by ste na Green Turtle Cay nemali vynechať. Ostrov ponúka širokú škálu reštaurácií a miestnych pokrmov, ktoré vám vyrazia dych. Môžete si vychutnať čerstvé morské plody, ako napríklad humr alebo slávnu bahamskú špeciálnuť - konch. Po výdatnom jedle môžete stráviť chvíľu relaxáciou nad čašou miestneho rumu alebo exotického koktailu.

Okrem krásnej prírody a vynikajúcej kuchyne ponúka Green Turtle Cay aj bohatú históriu. Prejdite sa po starom koloniálnom dedine a objavte historické domy, ruiny rybárskeho múzea a historické pamiatky. Ostrov je známy aj ako miesto, kde sa narodil známy pirát - William Kidd, čo dodáva ďalšiu príchuť do dejín ostrova.

Ak sa chcete vybrať na objavovanie okolitých ostrovov, je možné si prenajať loď alebo sa zapojiť do organizačných výletov. Môžete navštíviť okolité koralové útesy a snorchlovať nad farebnými rybami a korálmi alebo sa vybrať na rybolov a slimáky. Prírodné rezervácie a tiež súčasť ostrova, kde sa ukazuje bahamská biodiverzita.

Celkovo povedané, Green Turtle Cay ponúka všetko, čo si môžete priať pre relaxačnú dovolenku na Bahamách. Od spektakulárnych pláží a pestrého podmorského sveta po fascinujúcu históriu a miestne gurmánske pochúťky, tento ostrov je ideálnym miestom pre oddych a objavovanie. Ak máte radi malé, útulné a menej preplnené miesta, Green Turtle Cay je tou správnou voľbou pre vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Green Turtle Cay


1. Ako sa dostanem na Green Turtle Cay na Bahamách?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať na Green Turtle Cay, je cestovať letecky do medzinárodného letiska v meste Marsh Harbour na Grand Bahame ostrove a následne si vziať trajekt do Green Turtle Cay.

2. Koľko trvá prelet z letiska do Green Turtle Cay?
- Let z Marsh Harbour na Green Turtle Cay trvá približne 10-15 minút.

3. Aké je klima na Green Turtle Cay?
- Green Turtle Cay má tropické klima so stredne teplými a vlhkými letami a miernymi zimami.

4. Aké pláže sú na Green Turtle Cay?
- Na Green Turtle Cay nájdete krásne a bezpečné pláže, ako napríklad Coco Bay, Gillam Bay a Long Bay.

5. Kde si môžem prenajať loď na Green Turtle Cay?
- Na Green Turtle Cay sú dostupné rôzne spoločnosti a charterové firmy, ktoré ponúkajú prenájom lodí.

6. Aké aktivity a atrakcie sú na Green Turtle Cay?
- Medzi hlavné aktivity a atrakcie patrí potápanie, vodné športy, rybolov, návšteva historických miest a múzeí, golf a relaxácia na pláži.

7. Kde sa môžem ubytovať na Green Turtle Cay?
- Green Turtle Cay ponúka rôzne možnosti ubytovania od malých súkromných bungalovov až po luxusné rezorty a vily.

8. Ako sa stravovať na Green Turtle Cay?
- Na Green Turtle Cay nájdete viacero reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a nápoje.

9. Aké sú turistické atrakcie v okolí Green Turtle Cay?
- V okolí Green Turtle Cay sú populárne atrakcie, ako napríklad lúčne svetlá v meste Marsh Harbour, národný park Abaco a susedné ostrovy Great Guana Cay a Man-O-War Cay.

10. Je potrebné si zobrať pas na cestu na Green Turtle Cay?
- Áno, keďže Green Turtle Cay sa nachádza na Bahamách, je potrebné mať platný pas pri cestovaní.


Počasie Bahamy Green Turtle Cay


Bahamské ostrovy sú známe svojou nádherou, bielymi plážami a tyrkysovými vodami. Jedným z takýchto ostrovov je aj Green Turtle Cay, ktorý sa nachádza v Abacos, Bahamy. Ostrov je vnímaný ako útočisko pred hurikánmi a miesto oddychu a relaxu.

Green Turtle Cay sa nachádza v Atlantickom oceáne, na severozápade Bahám. Je to malý ostrov s rozlohou len 5,5 štvorcových kilometrov, ktorý môže byť ľahko prejdenej za jeden deň. Ostrov je známy svojimi rybárskymi osadami a starodávnymi uličkami a architektúrou.

Počasie na Green Turtle Cay je typické pre Bahamy - teplejšie počasie v zime a letné dažde v lete. Hlavná turistická sezóna sa začína v decembri a končí sa v marci. Počas tejto doby, teploty sú v priemere okolo 25-27 stupňov Celzia. Je to perfektný čas na prechádzky po ostrove alebo plávanie v tých čistých a prezieravých vodách. Hudba vás bude sprevádzať, pretože Bahamania sú známi svojou hudbou a tancom a tento ostrov není výnimkou.

Po aprílových hodinkách sa počasie začína rozohrievať. Teploty stúpajú do 30 stupňov Celzia a môžu trvať až do septembra. Toto obdobie má aj svoje riziká, keďže hurikány môžu zasiahnuť Bahamy. Green Turtle Cay sa snaží byť pripravený na tieto udalosti a ma pripravené hmotné zásoby, potraviny a vrátane aj plánu evakuácie v prípade nevyhnutnosti.

Letné mesiace sú charakteristické pre silné až prílivové dažde, ale aj horúce podnebie. Ak plánujete cestu na Green Turtle Cay počas tohto obdobia, nezabudnite na ochranné opatrenia a náležitú hydratáciu. Toto obdobie tiež fascinuje návštevníkov z filmu "Piráti z Karibiku", ktorý sa natáčal v blízkosti ostrova.

Celkovo môžeme konštatovať, že Green Turtle Cay ponúka nielen krásne prostredie, ale aj príjemné a vhodné počasie pre turistov, a to takmer po celý rok. Stačý nájsť si ten správny termín, kedy sa môžete vybrať na túto bahamskú perlu.


Ubytovanie Bahamy Green Turtle Cay


Green Turtle Cay je malý ostrov nachádzajúci sa na Bahamách, ktorý je obľúbeným cieľom pre dovolenkárov. Jeho krásne pláže, pokojná atmosféra a úžasná prirodzená scenéria robia z neho ideálne miesto na relaxáciu a oddych.

Ubytovanie na Green Turtle Cay je pestré a vyhovuje každému štýlu a rozpočtu. Na ostrove sa nachádzajú rôzne hotely, rezorty, apartmány a súkromné vily, ktoré ponúkajú komfortné a luxusné ubytovanie.

Jeden z najpopulárnejších hotelov na ostrove je Green Turtle Club Resort and Marina. Tento rezort sa rozkladá v blízkosti pláže a ponúka štýlové izby s vlastnou kúpeľňou a súkromným balkónom s výhľadom na more. Okrem pohodlného ubytovania tu hostia môžu využívať aj bazén, tenisové kurty, reštauráciu a plne vybavenú jachtovú marinu.

Pre tých, ktorí uprednostňujú súkromie a luxus, je ideálnou voľbou súkromná vila. Na Green Turtle Cay je niekoľko súkromných výnimočných vil s výhľadom na more, s vlastným bazénom a vlastným prístupom na pláž. Tieto vily ponúkajú nepochybný komfort a sú perfektnou voľbou pre rodiny alebo skupiny priateľov.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom je možnosť ubytovania v niektorom z mnohých apartmánov s jednoduchým ale pohodlným zariadením. Tieto apartmány sú väčšinou situované v blízkosti pláže a ponúkajú základné vybavenie ako kuchyňu, kúpeľňu a spálňu. Je to ideálna voľba pre tých, ktorí si radi sami varia alebo jednoducho preferujú viac súkromia a nezávislosti.

Okrem krásneho ubytovania hostia na Green Turtle Cay majú aj možnosť vychutnať si širokú škálu vonkajších aktivít. Pláže ostrova s bielym pieskom a tyrkysovou vodou sú vhodné na opaľovanie, plávanie a potápanie. Ostrov tiež ponúka rôzne vodné športy, ako je jachting, lovenie rýb, kajakovanie a potápanie.

Pre tých, ktorí radi objavujú miestnu kultúru a históriu, existuje možnosť navštíviť historické miesta ako Albert Lowe Museum a plažu Gilliam Bay. Navštívením týchto miest môžete dozvedieť sa viac o histórii ostrova a jeho miestnych obyvateľoch.

Celkovo je Green Turtle Cay ideálnym miestom na dovolenku pre tých, ktorí hľadajú pokoj a relaxáciu v tropickom raji. Jeho krásna príroda, pohodlné ubytovanie a rôzne vonkajšie aktivity robia z neho nezabudnuteľné miesto pre dovolenku na Bahamách.


Dovolenka Bahamy Green Turtle Cay


Bahamy sú jedným z najkrajších a najobľúbenejších dovolenkových miest na svete. Tento karibský raj je známy svojimi bledými plážami, jasnou modrou vodou a úžasnou korálovou faunou. Medzi najpopulárnejšie ostrovy bahamského arhipelagu patrí Green Turtle Cay, ostrov ponúka všetko, čo turista potrebuje pre unikátnu dovolenku.

Green Turtle Cay je malý ostrov, ktorý sa nachádza na severozápade Bahám. Miestni obyvatelia sú priateľskí a pohostinní, o čom svedčí aj prízvuk štandardného angliečtiny s miestnym prízvukom. Ostrov je pokrytý nekonečnými palmami a prístrešok reggae hudby, ktorá vytvára dokonalú atmosféru pre relaxáciu a oddych.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo si turisti vyberajú Green Turtle Cay, sú jeho pláže. Pláže tu sú prekrásne a nemajú nič spoločné s preplnenými turistickými centrmi. Na pláži si môžete vychutnať pokojnú atmosféru a oddych pod palmou, ktorá Vás ochráni pred teplým slnkom. Voda je teplá a čistá, ideálna na plávanie, potápanie alebo len lenivé plávanie v slnečných lúčoch.

Pre tých, ktorí majú radi podmorský svet, Green Turtle Cay ponúka jedinečné príležitosti na potápanie. Pod hladinou čaká korálový útes a farebná faunia, ktorá zahltí každého milovníka prírody. Môžete tiež vyraziť na rybárčenie so skúsenými miestnymi rybármi a vyskúšať si chytiť niektoré z najväčších rýb Karibiku.

Ostrov Green Turtle Cay má tiež veľa kultúrnych miest, na ktoré sa môžete pozrieť. Ako návštevník tu môžete navštíviť historický dedičstvo miesta, ktorým je Starý morský síň. Táto budova bola postavená v roku 1825 a je jednou z najstarších zachovalých drevených budov na Bahamách. Ďalšími historickými miestami sú cintoríny, ktoré sú domovom hrobov niektorých príslušníkov prvej kolónie Seminole Indianov a Ewana.

V miestnom mestečku New Plymouth môžete navštíviť rôzne obchody so suvenírmi, reštaurácie a bare. Tam si môžete vychutnať tradičné bahamské jedlá, ako sú rôzne druhy ryže, čerstvé morské plody a exotické ovocie. Môžete tiež ochutnať miestne nápoje, ako je kokosový rum a conch salad, ktorý sa robí z čerstvých morských šnúrok.

Dovolenka na ostrove Green Turtle Cay je ideálna pre tých, ktorí chcú utiecť od každodenného ruchu a stresu. Tento ostrov požičiava sebe a jeho kráľovstvo je svetlým miestom na relaxáciu a oddych. Medzi atrakcie na ostrove patria pláže, korálový útes, rybárčenie a kultúrne miesta. Návšteva Green Turtle Cay bude určite nezabudnuteľnou príležitosťou pre všetkých milovníkov prírody a krásy Karibiku.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky