Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Bangladéš Bangladesh National Zoo

Ubytovanie Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš je známy svojou pestrou a bohatou kultúrou a históriou, no je tu aj jedno miesto, ktoré priťahuje turistov zo všetkých kútov sveta - Bangladesh National Zoo. Tento národný park je jedným z najväčších a najstarších zoológických záhrad v Ázii, a jeho účelom je ochrana a zachovanie ohrozených druhov.

Bangladesh National Zoo sa nachádza v hlavnom meste Dháka a rozprestiera sa na ploche 186 hektárov. Otovarené bolo v roku 1974 a odvtedy sa stalo dôležitou turistickou atrakciou pre milovníkov prírody a životného prostredia. Jeho cieľom je nielen poskytovať útočisko pre ohrozené druhy, ale aj vychovávať a vzdelávať verejnosť o dôležitosti ochrany prírody.

V záhrade môžete vidieť viac ako 2 000 druhov zvierat, vrátane slonov, tigrov, leopardov, opíc, zebier a mnohých ďalších. Každý zvierať v zoo má prostredie, ktoré im čo najviac pripomína ich prirodzený životný priestor. Májú dostatok miesta na beh a prechádzky, a taktiež sú zabezpečené starostlivosť a výživa, ktoré im umožňujú mať zdravý a šťastný život.

Okrem nádherných zvierat má zoo aj rôzne vzdelávacie a informačné programy pre návštevníkov. Sú tu pestrofarebné tabule s informáciami o jednotlivých druhoch, ich potravinové reťazce, životné cykly a ohrozenia, ktorým sú vystavené. Taktiež sú tu animačné predstavenia a prednášky od skúsených zoologov, ktoré návštevníkov podrobnejšie seznámia so zvieratami a dôležitosťou ich ochrany.

Pre návštevníkov, ktorí chcú stráviť viac času v tomto úžasnom prostredí zoo, je k dispozícii aj ubytovanie. Na tomto mieste je možné nájsť niekoľko malých a cenovo dostupných hotely a penziónov, ktoré sú len kúsok od záhrady. Tieto ubytovacie zariadenia sú pohodlné a poskytujú základné vybavenie, ktoré potrebujete počas vášho pobytu. Okrem toho môžete využiť aj ďalšie služby, vrátane reštaurácií, kaviarní a obchodov so suvenírmi.

Bangladesh National Zoo je nielen miestom zábavy a vzdelávania, ale tiež miestom, kde môžete zažiť blízky kontakt so živočíchmi. Ponúka venovanie sa voľných chvíľ ochrane prírody a ochrane ohrozených druhov. Ak sa rozhodnete stráviť tu niekoľko dní, určite nebudete sklamaní. Navyše, tým, že svojou návštevou prispievate na podporu zachovania týchto úžasných tvorov, pomáhate v boji za ochranu životného prostredia a záchranu ohrozených druhov pre budúce generácie.


Letenka Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéšská Národná ZOO - skvost v srdci Dháky

Bangladéš, krajina bohatá na kultúrnu dedičinu a úžasné prírodné scenérie, ukrýva aj jedno z najzaujímavejších miest, ktoré by mal navštíviť každý milovník zvierat a prírody. Je to Bangladéšska Národná ZOO, ktorá sa nachádza v Dháke, hlavnom meste tejto krajiny.

Bangladéšska Národná ZOO je jednou z najstarších a najväčších zoo na juhovýchode Ázie. Bola založená v roku 1974 a rozprestiera sa na území takmer 58 hektárov. ZOO je domovom pre viac ako 2000 druhov rôznych zvierat, papagájov, plazov, vtákov, cicavcov a hadov zo všetkých kútov sveta.

Jedným z najväčších lákadiel tejto nádhernej národnej záhrady je jej rozmanitosť a množstvo vzácnych druhov. Návštevníci majú možnosť vidieť vzácne druhy zvierat, ktoré inak nepotrébujú. Významné zviera tejto ZOO je napríklad bengálsky tiger, šumplík, žirafa, kapúcňajka, hroch, levhart, slon a veľa ďalších fascinujúcich tvorov.

Okrem zvierat ponúka ZOO aj iné vzrušujúce aktivity a zábavu pre rodiny s deťmi. Napríklad môžete navštíviť detský kútik so šplhacími dopravnými prostriedkami, detskými jazierkami a inými atrakciami. Existuje tiež ZOO express, ktorý je železnicou určenou na obhliadku celej záhrady. Táto jazda vás zavedie na miesta, kde môžete vidieť zvieratá vo voľnom priestore.

V areáli ZOO sú tiež rôzne reštaurácie a kaviarne, kde môžete ochutnať lahodnú ázijskú kuchyňu a oddýchnuť si počas vášho dňa plného dobrodružstiev. Okrem toho tu nájdete aj ZOO obchody, ktoré ponúkajú suveníry a darčeky pre vašich blízkych.

Pre tých, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o zvieratách a prírode, Národná ZOO organizuje letné tábory a vzdelávacie programy. Tieto programy poskytujú hodnotné informácie o druhoch zvierat, ich biológii, ekológii a ochrane životného prostredia. Sú interaktívne a zábavné, čo robí z nich veľmi populárne najmä pre deti.

Bangladéšská Národná ZOO je neodmysliteľnou súčasťou turistickej atraktivity Dháky a je miestom, ktoré by si návštevníci nemali nechať ujsť. Je to výnimočná príležitosť spoznať úžasné zvieratá, ktoré predstavujú bohatú biodiverzitu tohto jedinečného regiónu.

Ak plánujete navštíviť Bangladéš, nezabudnite zaradiť Národnú ZOO do vášho zoznamu miest, ktoré chcete vidieť. Bude to skúsenosť, ktorú nezabudnete a ktorú si budete priať zakúpiť vstupenku znova a znova. Jedinečná kombinácia atrakcií, zvierat a prírody robí z tejto ZOO jednu z najzaujímavejších a najexkluzívnejších svetových destinácií pre milovníkov zvierat a prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Bangladéš Bangladesh National Zoo


1) Kedy je otvorený Bangladéšsky národný záhradník?
- Národný záhradník je otvorený denne od 09:00 do 18:00 hod.

2) Aké druhy zvierat môžeme v Bangladéšskom národnom záhradníku vidieť?
- V národnom záhradníku sa nachádza viac ako 150 druhov zvierat, vrátane tigrov, slonov, žiráf, krokodílov, opičiek a mnohých ďalších.

3) Aké je vstupné do Bangladéšskeho národného záhradníka?
- Vstupné pre domácich návštevníkov je 20 Taka, pre zahraničných návštevníkov je 100 Taka.

4) Môžem si priniesť jedlo alebo pitie do záhradníka?
- V záhradníku nie je dovolené si prinášať jedlo alebo pitie. Sú tam však predajné stánky s nápojmi a občerstvením.

5) Môžeme vo vnútornej časti záhradníka podnikať piknik?
- V záhradníku je k pikniku vyhradené priestranstvo, preto môžete piknikovať v tejto oblasti.

6) Je v záhradníku bezpečné?
- Áno, záhradník má bezpečnostné opatrenia a zamestnanci vám pomôžu akékoľvek bezpečnostné otázky.

7) Môže sa v záhradníku fotografovať?
- Áno, fotografovanie je povolené v záhradníku, avšak profesionálne fotografovanie si musíte povoliť vopred.

8) Ako sa dostať do Bangladéšskeho národného záhradníka?
- Záhradník sa nachádza v hlavnom meste Dháka a ľahko ho možno dosiahnuť taxíkom alebo verejnou dopravou.


Dovolenka Bangladéš Bangladesh National Zoo


Dovolenka v Bangladéši: Objavte krásy Bangladesh National Zoo

Bangladesh, krajina bohatá na kultúrnu dedičinu a prírodné scenérie, ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré si môžete vychutnať počas svojej dovolenky. Jedným z najpopulárnejších miest na návštevu je Bangladesh National Zoo, kde môžete objaviť fascinujúci svet divokej prírody.

Bangladesh National Zoo sa nachádza v hlavnom meste Dháka a je považovaný za jednu z najväčších zoologických záhrad v Ázii. Záhrada je rozdelená na mnoho sekcií, každá zameraná na rôzne druhy zvierat. Medzi najznámejšie exponáty patrí tigre bengálske, lev africký, nosorožec indický, slon ázijsky a mnoho ďalších.

Jednou z najzaujímavejších častí návštevy je Tiger House, kde môžete sledovať tigre voľne sa prechádzať ich prirodzeným prostredím. Táto časť zoo je veľmi vzdelávacia, pretože vám poskytne vedomosti o živote a chovaní týchto impozantných mačiek.

Záhrada je tiež domovom pre mnoho vzácnych druhov vtákov, vrátane pštrosa indického, ibis žezlovatý, koroptev korunkatú a mnoho ďalších. Pre milovníkov vtákov je to miesto, kde môžu stráviť hodiny pozorovaním a fotografovaním rôznych druhov.

Okrem týchto exponátov si môžete vychutnať prechádzku cez Zelený park, kde sa nachádza mnoho stromov a kvetov. Toto je miesto ideálne pre piknik alebo oddych v príjemnom prostredí.

Ak sa chcete dozvedieť viac o flóre a faune Bangladéša, môžete navštíviť aj Zoologické múzeum. Táto časť ponúka rôzne exponáty, vrátane kostí a modelov rôznych druhov. Je to ideálna príležitosť na zdokonaľovanie svojej znalosti o živote zvierat a ich ochrane.

Bangladesh National Zoo sa usiluje o environmentálnu udržateľnosť a podporu ochrany ohrozených druhov. Záhrada ponúka množstvo vzdelávacích programov pre návštevníkov, najmä pre deti, aby si osvojili zásady ochrany životného prostredia a zvierat.

Ak plánujete dovolenku v Bangladéši, nepremeškajte príležitosť navštíviť Bangladesh National Zoo. Budete mať príležitosť vidieť širokú škálu exotických zvierat a zároveň sa dozvedieť viac o ich životnom prostredí a ochrane. Prečítajte si o ich nesmiernej kráse a pridajte tento úžasný zážitok do svojho itinerára.


Počasie Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš je krajina, ktorá sa nachádza v juhovýchodnej Ázii a má pestré a rozmanité počasie. Vzhľadom na svoju polohu pri pobreží Bengal­skej zátoky, sú tu vyššie teploty a vyššia vlhkosť ako v iných častiach Ázie.

Počas letných mesiacov od mája do septembra sa teploty v Bangladéši pohybujú od 30°C do 35°C. Vlhkosť je tu vysoká vďaka monzunovému dažďu, ktorý sa vyznačuje prudkými prívalmi dažďa a silnými víchricami. Tieto dažde môžu trvať niekoľko dní či dokonca aj týždňov a zvyčajne sa vyskytujú v júni a júli.

Zima v Bangladéši, ktorá trvá od októbra do februára, je chladnejšia a suchá. Teploty sa v tejto dobe pohybujú okolo 20°C, no množstvo slnečného svetla, ktoré krajina dostáva, robí z tejto doby obľúbený čas pre návštevnosť krajiny.

Ak ste v Bangladéši a hľadáte niečo, čo vám pomôže vychutnať si počasie a uvoľniť sa, tu je niekoľko tipov. Bangladesh National Zoo je skvelým miestom pre vaše deti, ako aj pre vás samotného. Tento zvierací park sa nachádza v Dháke, hlavnom meste Bangladesh. Je to veľká krajiná a v nej sa nachádza mnoho krásnych a zaujímavých zvierat vrátane tigrov, slonov, zebier a rýb. Okrem toho má park aj pekné zelené prostredie a prechádzky tu sú obohacujúce a zábavné.

Zhrnutie
Bangladéš má rozmanitú kombináciu počasia závislú od rôznych ročných období. Leto je horúce a vlhké, ale zima je suchá. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete uvoľniť a užiť si krásne počasie, Bangladesh National Zoo je ideálny cieľ. Park sa nachádza v Dháke a je plný krásnych a zaujímavých zvierat, ktoré sú ideálne aj pre vaše deti.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky