Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Belgicko Malmedy

Letenka Belgicko Malmedy


Belgicko má v súčasnosti veľa kultúrnych a historických miest, ktoré sú navštívené mnohými turistami z celého sveta. Jedným z týchto miest je Malmedy, ktoré leží v provincii Lutych. Pre cestovateľov, ktorí plánujú navštíviť Belgicko a Malmedy, najlepšou voľbou bude zabezpečiť si letenky s príletom na letisko v Bruseli, ktoré je vzdialené asi 150 kilometrov od Malmedy.

Malmedy ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest. Jedným z nich je stredoveký kostol svätého Petra, ktorý bol postavený v 12. storočí. Tento kostol je ukážkou fantastického románskeho dizajnu a zdobení. Popri kostole sa nachádza aj múzeum s názvom “Musee de Malmedy”, kde si návštevníci môžu pozrieť rôzne artefakty z obdobia druhej svetovej vojny a histórie regiónu.

Okrem toho, návštevníci si môžu užiť krásne prírodné scenérie v okolí Malmedy. Región je obklopený nádhernými vrchmi a zalesnenými oblasťami, ktoré sú skvelé pre prechádzky či cykloturistiku. Pokiaľ máte radi adrenalín, môžete navštíviť aj Mountain Bike Park, ktorý ponúka rôzne prekážky a trate pre cyklistov.

Malmedy je známe aj svojou kulináriou. Región je domovom mnohých tradičných pokrmov, ktoré sú zvyčajne prípravou jednoduché a chutné. Medzi tie najznámejšie patria “Stoemp”, zemiaková kaša s klobásou, a “Boulets à la Liegeoise”, jednoduché mäsové guľky v omáčke.

Celkom odlišným zážitkom je tzv. vianočné mestečko v Malmedy počas vianočných sviatkov. Mesto sa premieňa do malého veľkomesta vyzdobeného rôznymi svetielkami a stánkami s tradičnými vianočnými dekoráciami. Návštevníci sa môžu rozhliadnuť po rôznych stánkoch s tradičnými artiklami, akými sú ručne maľované keramické figuríny, alebo ochutnať belgické sladkosti a miestne jedlá.

Belgicko a Malmedy patria k tým najkrajším a najzaujímavejším miestam na svete, ktoré pohltia každého návštevníka svojou atmosférou a kultúrou. Odporúčame si naplánovať dovolenku v tomto regióne, aby ste si mohli užiť všetky jeho zaujímavosti.


Počasie Belgicko Malmedy


Belgicko Malmedy je malé mesto nachádzajúce sa východnej časti Belgicka. Je to jedno z miest, ktoré je známe svojou zmenlivou povahou počasia.

Počasie v Malmedy je ovplyvnené kontinentálnym klimatickým systémom a blízkosťou Ardénov. Toto oblasť je známa svojimi strmými kopci a hustými lesmi. Práve tieto geografické prvky majú vplyv na miestne počasie.

Letá v Malmedy môžu byť pomerne teplé, s priemernými teplotami okolo 25 stupňov Celzia. Avšak môže sa vyskytnúť aj horúčavy, keď teploty môžu stúpať až na 30 stupňov Celzia. Teploty sa však môžu v priebehu dňa výrazne meniť a noci môžu byť chladnejšie.

Jeseň v Malmedy je obdobím, kedy sa počasie začína meniť a teploty klesajú. Práve v tomto období býva počasie najviac nepredvídateľné a premenné. Je bežné zažiť slnečné dni, ako aj daždivé obdobie.

Zimu v Malmedy charakterizujú studené teploty a časté sneženie. Priemerné teploty sa pohybujú okolo nuly a teploty môžu klesnúť aj pod mínus sedem stupňov Celzia. Sneženie je bežné a miestne obyvateľstvo sa zvykne tešiť na zimné športy v okolitých horských strediskách.

Jar v Malmedy znamená obdobie oživenia prírody. Teploty sa postupne zvyšujú a prichádza viac slnečných dní. Práve kvôli zmene počasia a topeniu sa snehu môže dôjsť k záplavám, keďže Malmedy sa nachádza v údolí.

Celkovo možno povedať, že počasie v Malmedy je známe svojou zmenu. Občasné prechody z teplého počasia na chladné a od slnečného k daždivému je častou súčasťou miestneho prostredia. To však nezabráni návštevníkom a obyvateľom užiť si krásu mesta a jeho okolitých prírodných scenérií v každom ročnom období.


Ubytovanie Belgicko Malmedy


Belgicko je krajina, ktorá ponúka množstvo možností na cestovanie a objavovanie. Jedným z týchto turistických destinácií je aj mesto Malmedy.

Malmedy sa nachádza v oblasti Valónsko, ktoré tvorí francúzsky jazykový región Belgicka, na východe krajiny, v blízkosti nemeckej hranice. Mesto ponúka krásne historické budovy, tradičnú belgickú kuchyňu a tiež možnosti na turistiku a zimné športy.

Ak hľadáte ubytovanie v Malmedy, máte na výber z rôznych možností. Môžete si vybrať medzi hotely, apartmánmi alebo zážitkovými ubytovaniami.

Hotely v Malmedy sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a luxus. Niektoré hotely sú vybavené vlastným wellness centrom, ktoré ponúka množstvo služieb, ako sú masáže, sauna alebo vírivka. Medzi najpopulárnejšie hotely v Malmedy patrí Hotel des Bains & Wellness Spa.

Apartmány sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú nezávislosť a súkromie. V Malmedy nájdete mnoho apartmánov, ktoré sú vybavené kuchyňami, kde si môžete pripraviť vlastné jedlá. Navyše, apartmány sú väčšinou lacnejšie ako hotely. Najpopulárnejšie apartmány v Malmedy sú Holiday Home Avenue de la Gare a Apartment A. Les Petits Gilets.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo netradičné, môžu skúsiť zážitkové ubytovania ako napríklad Glamping (luxusný camping) alebo Yurt (tradičné mongolské bývanie). V Malmedy môžete stráviť noc v luxusnom stane s plne vybaveným interiérom v poprednej lokácii. Najpopulárnejšie zážitkové ubytovania v Malmedy sú Camp Cabin by La Ferme de la Bourgade a La Villa des Fleurs.

V každom prípade, Malmedy ponúka množstvo možností na ubytovanie, ktoré zodpovedajú každému rozpočtu a predstavám. Mesto je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú nádhernú prírodu, kultúrne dedičstvo a umenie. Nech už ste tu pre oddych, romantickú dovolenku alebo aktívny zážitok, Malmedy vám určite nezostane dlžný.


Dovolenka Belgicko Malmedy


Belgicko Malmedy – skrytý klenot Ardén

Belgicko Malmedy sú prekrásne mesto, ktoré sa nachádza na Malmedi v severovýchodnom Španielsku a sú známe svojou jedinečnosťou a krásou. Malmedy je miesto s bohatou históriou, ktorá sa datuje až do 8. storočia, keď bolo založené benediktínske opátstvo svätého Pavla. Odvtedy prešlo Malmedy mnohými zmenami až do dnešnej podoby, ktorá je fascinujúca pre turistov z celého sveta.

Ako sa tam dostať?

Belgicko Malmedy je jednoduché a pohodlné miesto na návštevu. Môžete sa tam dostať vlakom alebo autobusom z mnohých miest v Belgicku a v okolí. Najbližšie letiská sú v Bruseli a dokonca aj v Luxemburgu, takže sú možnosti pre ľahký prístup do Malmedy z rôznych častí sveta.

Čo vidieť?

Malmedy je krásne a fascinujúce mesto plné zaujímavých turistických miest. Prejdite sa po úzkych uličkách mesta, ktoré sú obklopené pozoruhodnými kamennými stavbami a navštívte Námestie svätého Petra, ktoré je jedným z najkrajších miest Malmedy. Nájdete tam aj námestie, ktoré sa nachádza vedľa katedrály Notre-Dame, ktorá má nádhernú gotickú architektúru a ukrýva v sebe mnoho maliarskych diel a krásnych soch.

Ak sa radi prechádzate parkami a záhradami, určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu národného parku Hautes Fagnes - Eifel a skvelé výhľady z jeho vrchov. Ďalšie zaujímavé miesta zahrnujú pamätník vojny v Malmedy a múzeum v meste, ktoré vám ukáže históriu mesta a jeho kultúru.

Kde zájsť na nákupy?

Belgicko Malmedy má veľa zaujímavých obchodov, kde môžete nakupovať rôzne suveníry alebo si kúpiť originálny darček. Môžete navštíviť obchody s módou a bielym tovarom alebo obchody s potravinami a regionálnymi produktmi.

Kde sa zastaviť na jedlo?

Belgicko Malmedy je dobre známe svojou múdrostou a má mnoho príležitostí na ochutnávanie skvelých jedál a miestnych špecialít. Užite si skvelé kávy v malých kaviarňach, alebo ochutnajte miestne sladkosti a pochutiny v pekárňach a cukrárňach. Môžete si vychutnať miestne koňakové špeciality a pivo. Ľudové jedlá a špeciality môžete ochutnať v mnohých malých reštauráciách a pivárňach v centre mesta.

Kde zostanete?

Belgicko Malmedy má mnoho jedinečných hotelov a ubytovní pre turistov a návštevníkov. Môžete si vybrať niekoľko destinácií, ktoré sú elegantne zariadené a ponúkajú najvyšší komfort pre svojich hostí, alebo môžete zostať v miestnych trojhviezdičkových hoteloch či ubytovniach.

Belgicko Malmedy je nezabudnuteľná destinácia, kde sa môžeš skutočne úplne pozrieť, čo má Belgicko pre turistov ponúknuť. Bohatá históriou a fascinujúcou kultúrou, Malmedy má mnoho atrakcií a turistických miest, ktoré si rozhodne zaslúžia návštevu!


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Malmedy


1. Kde sa nachádza Malmedy v Belgicku?
Malmedy sa nachádza v južnej časti Belgicka, v krajine Valónsko.

2. Ako sa dostanem do Malmedy?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Malmedy je autom alebo vlakom. Z Bruselu sú k dispozícii priame vlakové spojenia.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Malmedy?
Niektoré z hlavných turistických atrakcií v Malmedy sú katedrála svätého Pavla, kláštor Malmedy, múzeum Malmundarium a veľa krásnej prírody okolo mesta.

4. Kde sa dá ubytovať v Malmedy?
V Malmedy je množstvo hotelov, penziónov a apartmánov, kde sa môžete ubytovať. Odporúča sa rezervovať si ubytovanie vopred.

5. Ako sa volajú typické jedlá v Malmedy?
V Malmedy je veľmi populárna tradičná belgická kuchyňa, kde dominujú jedlá ako moules-frites (mušle s hranolkami), tekvicový nákyp a ovocná šťava.

6. Koľko ľudí žije v Malmedy?
Podľa najnovších údajov, v Malmedy žije približne 12 000 obyvateľov.

7. Aké sú možnosti voľnočasových aktivít v Malmedy?
V Malmedy je množstvo možností na voľnočasové aktivity, ako napríklad turistika, cykloturistika, lyžovanie, návšteva múzeí, ochutnávka miestnych jedál a nápojov.

8. Kedy sú najlepšie časy na návštevu Malmedy?
Najlepšie časy na návštevu Malmedy sú počas jari a leta, keď je počasie teplejšie a príroda je krásne rozkvitnutá.

9. Existuje nejaká blízka letisková stanica?
Najbližšie letiská sú letisko Charleroi a letisko Liège, ktoré sú vzdialené približne hodinovú jazdu autom od Malmedy.

10. Aké sú typické belgické suveníry, ktoré si môžem kúpiť v Malmedy?
V Malmedy môžete kúpiť typické belgické suveníry, ako sú čokoláda, pivo, tradičný belgický džem, výrobky z dentelíny a mnoho ďalších.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky