Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Bhután Drukgyel Dzong

Letenka Bhután Drukgyel Dzong


Letenka do Bhutánu je vynikajúcou príležitosťou na to, aby ste si užili a objavili túto krásnu krajinu, ktorá je ukrytá medzi Himalájami. Pravým skvostom Bhutánu je hrad Drukgyel Dzong, ktorý sa nachádza v údolí Paro, asi 13 kilometrov severo-západne od letiska Paro.

Drukgyel Dzong bol postavený na ochranu Paro proti inváziám z Tibeťanov v 17. storočí a je dnes jedným z najdôležitejších historických pamiatok Bhutánu. Názov Drukgyel Dzong znamená "hrad víťazstva nad drakom" a pamiatku skutočne náležite charakterizujú jej patričné monumentálne rozmery.

Hrad bol vybudovaný na skalnatej vyvýšenine, umiestnenej nad údolím, ktoré je obklopené riečkou Paro Chu. Jeho veľkolepé múry a veže sú obklopené rozlehlým nádvorím, kde návštevníci môžu bezpečne prechádzať okolo hradu a užívať si jeho architektúru a pôsobivé panoramatické výhľady na okolie.

Dnes sa v budove hradu nachádza iba značka histórie, pretože poškodenie pri zemetraseniach vo 20. storočí si vyžiadalo kompletnú obnovu. Napriek tomu však hrad Drukgyel Dzong zostáva jedným z najikonickejších a najfotogenickejších miest v Bhutáne.

Ak chcete navštíviť tento úžasný kúsok historickej architektúry, prvým krokom je získať letenku do Bhutánu. Pred príchodom si už však musíte získať povolenie na pobyt v krajine. To zabezpečí vstupenka permit, ktorú musíte získať skôr, než sa vôbec dostanete na palubu lietadla.

Ak máte letenku a vstupenku permit, benátaji len zistiť, ako sa dostať do údolia Paro, kde sa nachádza hrad Drukgyel Dzong. Môžete sa rozhodnúť pre prechádzky v ružovom údolí, máte na výber cyklistické túry alebo sa môžete rozhodnúť pre horské treky. Všetky tieto možnosti vám umožnia spoznať krásu Bhutánu a objaviť jeho bohatú históriu a kultúru.

V každom prípade, nechápte si možnosť návštevy hradu Drukgyel Dzong v Bhutáne ujsť. Budete môcť zažiť skutočne úžasný zážitok a vidieť vlastnými očami, ako dokázali starí Bhutančania postaviť naozaj majestátny kúsok architektúry. Samozrejme, nie je potrebné zabudnúť, že v súčasnosti ide o chránenú pamiatku, preto je potrebné s ňou zaobchádzať s potrebnou opatrnosťou.


Počasie Bhután Drukgyel Dzong


Bhután, známy aj ako "Kraj draku", je malebnou krajinou nachádzajúcou sa v južnej Ázii. Bhután je známy nielen svojou bohatou kultúrou a tradíciami, ale aj svojimi nádhernými prírodnými scenériami. V tomto článku sa pozrieme na počasie v meste Drukgyel Dzong, jednom z historických miest Bhutánu.

Drukgyel Dzong sa nachádza v údolí Paro, ktoré je známe svojimi hlbokými roklinami, zelenými kopčekmi a malebnými ryžovými poliami. Toto mesto sa nachádza na severe Bhutánu a svojím bohatstvom histórie a kultúry priláka mnoho turistov.

Počasie v Drukgyel Dzong sa mení v závislosti od ročného obdobia. Bhután má štyri výrazné ročné obdobia - jar, leto, jeseň a zima. Každé obdobie má svoje charakteristické vlastnosti a prínosy pre návštevníkov.

Jar v Drukgyel Dzong začína v marci a končí v máji. Je to obdobie, kedy sa príroda prebúdza a okolie mesta sa mení na paletu zelenej farby. Teploty sa pohybujú medzi 10 °C a 20 °C a počasí je zväčša slnečné s miernymi dažďami. Jar je vhodným obdobím na prechádzky, objavovanie okolia a fotografovanie malebných krajín.

Leto v Bhutáne trvá od júna do augusta a je to obdobie s najteplejším počasím. Teploty dosahujú až 30 °C a krátko po monzúnovej sezóne bývajú občasné dažde. Leto je ideálnym obdobím na turistiku a objavovanie hôr a roklín. Mnoho turistov sa vyberie na trekkingové trasy, aby obdivovali krásy prírody v čase, keď je tu bohatý rast kvitnúcich kvetov.

Jeseň v Drukgyel Dzong prichádza od septembra do novembra a je to obdobie s najkrajším počasím. Teploty sú príjemné a pohybujú sa od 15 °C až 25 °C, nie je tak veľa dažďa a obloha je často jasná. Jesenný čas je ideálny pre návštevu historických miest a kláštorov v okolí. Je to tiež obdobie slávneho festivalu Thimphu Tshechu, ktorý ponúka pestré pávy ikonických tancov a ceremoniálov.

Zima v Bhutáne trvá od decembra do februára a je to obdobie chladného a suchého počasia. Teploty klesajú až na -5 °C a sneh pokrýva niektoré hory a kopce. To robí zimu obľúbeným obdobím pre zimné aktivity, ako je lyžovanie a sánkovanie. Navštíviť Drukgyel Dzong počas zimy je tiež skvelou príležitosťou zažiť bohatú miestnu kultúru, pretože sa konajú mnohé zimné festivaly.

Prieskum počasia v Drukgyel Dzong ukazuje, že každé ročné obdobie má svoje osobitosti, ktoré sa líšia v závislosti od preferencií návštevníkov. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Drukgyel Dzong, vždy vás očarí svojou nádhernou krajinou a historickým bohatstvom.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Drukgyel Dzong


Otázka: Čo je Bhután Drukgyel Dzong?
Odpoveď: Bhután Drukgyel Dzong je historická pevnosť v Bhutáne, ktorá sa nachádza v oblasti Paro.

Otázka: Aké je významné miesto Bhutánu Drukgyel Dzong?
Odpoveď: Drukgyel Dzong je významnou historickou pevnosťou v Bhutáne, ktorá sa stala súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Má významnú kultúrnu, historickú a náboženskú hodnotu pre Bhután.

Otázka: Kedy bol Bhután Drukgyel Dzong postavený?
Odpoveď: Bhután Drukgyel Dzong bol postavený v roku 1649 ako ochrana pred tibetskými nájezdníkmi.

Otázka: Prečo bola Bhután Drukgyel Dzong zničená?
Odpoveď: Bhután Drukgyel Dzong bola poškodená počas požiaru v roku 1951 a nakoniec bola v rokoch 2017 a 2019 zničená požiarmi.

Otázka: Bol Bhután Drukgyel Dzong obnovený?
Odpoveď: Bhután Drukgyel Dzong bol obnovený v roku 2020 po zostavení plánu obnovy od vlády Bhutánu.

Otázka: Je Bhután Drukgyel Dzong prístupný pre turistov?
Odpoveď: Bhután Drukgyel Dzong je prístupný pre turistov ako súčasť celodenných výletov v oblasti Paro v Bhutáne.


Ubytovanie Bhután Drukgyel Dzong


Bhután sa nachádza v južnej Ázii a je známy svojou unikátnou kultúrou, krásnou prírodou a malebnými horskými dedinkami. Ak hľadáte ubytovanie v Bhutáne, skúste sa pozrieť na Drukgyel Dzong.

Drukgyel Dzong je starobylá pevnosť nachádzajúca sa v oblasti Paro v Bhutáne. Táto pevnosť bola postavená v roku 1649 a bola kedysi dôležitým miestom pre ochranu kráľovstva Bhután pred nepriateľskými silami. Dnes je to nádherná pamiatka a turistická atrakcia.

Všetky izby v Drukgyel Dzong sú elegantne zariadené a majú výhľad na krásne okolité hory. Ubytovanie je k dispozícii po celý rok a hostia sa môžu tešiť na pohodlné a nadštandardné zariadenia.

Hostia môžu tiež využiť širokú škálu služieb a zariadení, vrátane reštaurácie, spoločenskej miestnosti s krbom a kaviarne. Všetky tieto zariadenia a služby sú starostlivo navrhnuté tak, aby zabezpečili maximálnu pohodlnej pre hostí.

Okolie Drukgyel Dzong je plné turistických atrakcií a aktivít, vrátane túr po miestnych dedinách, prechádzok po prírodnom parku, plávania v jazerách a rieke, a mnohé ďalšie.

Ak hľadáte útulné a nádherné ubytovanie v Bhutáne, Drukgyel Dzong je pre vás tou správnou voľbou. S výbornými zariadeniami a úžasným okolím vás sem určite privábia krásy Bhutánu a nezabudnuteľné zážitky, ktoré tu na vás čakajú.


Dovolenka Bhután Drukgyel Dzong


Bhután je malá, ale fascinujúca krajina, ktorá sa nachádza v Himalájach a je známa pre svoje nádherné scenérie, spirituality a jedinečnú kultúru. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku na úplne inom mieste, Drukgyel Dzong v Bhutáne by mohol byť práve to, čo hľadáte.

Drukgyel Dzong je povesťou malebné mestečko v Bhutáne, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Thimphu. Má dokonale zachovalý stan Himalájí v pozadí, kľudné kláštory a nádherné okolité scenérie. Drukgyel Dzong je ideálny pre turistov, ktorí hľadajú pokojné a relaxačné miesto na dovolenku. Ako jedno z najmalebnejších miest v krajine, ponúka turistom jedinečný zážitok s miestnou kultúrou a prírodou.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste mali navštíviť Drukgyel Dzong, sú kláštory. Bhután je plný nádherných kláštorov a Drukgyel Dzong nie je výnimkou. Medzi najznámejšie kláštory v meste patria významný Taktsang Lhakhang, ktorý je známy aj ako Tiger's Nest a Tashichho Dzong, ktorý je oficiálnou rezidenciou kráľovského dvoru.

Okrem kláštorov môžu turisti v Drukgyel Dzong vidieť aj nádherné scenérie, ktoré opúšťajú z dychu. Z jednej strany je mestečko obklopené nádhernými pohoriami, zatiaľ čo z druhej strany sa nachádza údolie s nádhernými ekosystémami a tými najväčšími riekami v Bhutáne. Toto miesto je pre turistov ideálne na prechádzky a turistiku. Okolo je mnoho turistických chodníkov, ktoré prechádzajú mestom, cez kopce a údolia.

Jedným zľahčujúcich momentov Drukgyel Dzong je, že mesto sa nachádza v tichom a klidnom prostredí a má okolo celoročne príjemné podnebie. To znamená, že turisti môžu navštíviť tento región kedykoľvek v roku a mať príjemné zážitky, bez ohľadu na ročné obdobie.

Záverom možno povedať, že navštíviť Drukgyel Dzong v Bhutáne by malo byť na vašom zozname, ak chcete objaviť jedinečný svet Bhutánu. S svojimi kláštorami, scenériami a kultúrou je to fantastické miesto na relaxácii, obdivovanie prírody a turistiku. Do mesta môžete prísť po ceste z hlavného mesta Thimphu, alebo sa môžete dostať tam lodou z pobrežia. V každom prípade sa určite nebudete nudiť a určite odovzdáte nepoznané zážitky.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky