Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Bhután Gangtey Monastery

Ubytovanie Bhután Gangtey Monastery


Gangtey Monastery, známy aj ako Gangtey Gompa, je jedným z najdôležitejších ubytovacích miest v Bhutáne. Nachádza sa v údolí Phobjikha, ktorého scenéria je považovaná za jedno z najkrajších miest v krajine.

Táto kláštorná budova bola postavená v roku 1613 a je jedným z hlavných stredísk dugp skole života, tibetského buddhistického opätovného zrodu. Kláštor je domovom pre približne 100 mníchov a patrí k najväčším kláštorom v Bhutáne.

Gangtey Monastery ponúka jedinečnú možnosť pre turistov a návštevníkov, ktorí sa chcú ponořiť do duchovného a kultúrneho bohatstva Bhutánu. Kláštor je otvorený pre verejnosť a poskytuje ubytovanie pre návštevníkov, ktorí sa chcú zapojiť do kláštornej atmosféry a zároveň preskúmať krásy Phobjikha údolia.

Ubytovanie v Gangtey Monastery je jedinečným zážitkom, kde môžete byť svedkom života a rutiny mníchov. Hostia majú možnosť pozorovať ich modlitby a rituály, a dokonca sa môžu zúčastniť na meditáciách a duchovných cvičeniach.

Samotné ubytovacie priestory sú jednoduché, ale pohodlné. Súčasťou ubytovania je základné vybavenie, ako je posteľ, stôl, stoličky a šatník. Súkromné kúpeľne a teplá voda sú taktiež zabezpečené pre hostí.

Okrem ponúkaných ubytovacích možností, hostia majú tiež prístup k luxusnej potrave. Kláštor pripravuje tradičné jedlá, ktoré sú vytvorené z miestnych surovín a pomáhajú vytvárať skutočnú bhutánsku atmosféru.

Gangtey Monastery je tiež známy svojou záľubou pre umenie a remeslá. Hostia majú možnosť vidieť a dokonca sa naučiť tradičné tibetské remeslá ako tkanie kobercov, ručné výroba papiera a kaligrafie. Tieto remeslá sú dôležitou súčasťou kultúrneho dedičstva Bhutánu.

Fascinujúca kombinácia kláštora s jeho bohatou históriou a duchovným bohatstvom a nádherného prírodného prostredia Phobjikha údolia robí z ubytovania Gangtey Monastery jedno z najžiadanejších miest na návštevu v Bhutáne. Dobrodružní turisti a duchovní cestovatelia majú tu jedinečnú príležitosť prepojiť sa s tibetským buddhizmom a objaviť krásy tejto pokojnej krajiny.


Počasie Bhután Gangtey Monastery


V Bhutáne sa nachádza množstvo krásnych a zaujímavých miest, ktoré pritahujú turistov z celého sveta. Jedným z týchto miest je aj Gangtey Monastery, ktorý je obklopený kopcami a prekrásnou prírodou.

Gangtey Monastery sa nachádza na západnej časti Bhutánu a je domovom pre mnoho budhistických mníchov. Stavba bola postavená v 17. storočí a dodnes je považovaná za dôležitú budhistickú svätynňu. Okrem toho, že slúži ako miesto modlitieb a meditácie, Gangtey Monastery je aj populárnym miestom pre turistov, ktorí sem prichádzajú za nádhernými výhľadmi a pokojom.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gangtey Monastery, je dôležité zohľadniť miestne počasie. Bhután má celoročne veľmi rôznorodé počasie, ktoré sa môže výrazne líšiť v závislosti od ročného obdobia a polohy konkrétneho miesta. V prípade Gangtey Monastery, počasie je často chladné a vlhké, čo znamená, že by ste si mali obliecť teplejšie oblečenie a mať so sebou pršiplášť.

Od decembra do februára sa v Bhutáne koná zima, kedy môžete očakávať mráz, sneh a chladné počasie. V tejto dobe, je riziko zatvorených ciest a komplikácii s dopravou. Preto ak sa rozhodnete navštíviť Gangtey Monastery v zime, buďte pripravení na nepriaznivé a nebezpečné podmienky.

Po zime nasleduje jar, ktorá sa v Bhutáne koná od marca do mája. Táto doba je obzvlášť krásna, pretože sa vtedy objavujú kvitnúce kvety a všade vládne farebná tvorivosť. Teploty v tomto období sa pohybujú medzi 10°C a 20°C.

Od júna do septembra sa v Bhutáne koná monzúnové obdobie. Toto obdobie môže byť na jednej strane krásne, keďže príroda je plná života a zeleň sa rozkvitá, na druhej strane, ide o obdobie s intenzívnymi dažďami a záplavami. Preto je vhodné zvážiť cestu v tomto období s opatrnosťou a prípadne sa poradiť s miestnymi odborníkmi.

Október a november sú v Bhutáne obdobím jesene, kedy sa vládne krásne a teplé počasie (v čase októbra sa dá očakávať teplota medzi 15°C a 25°C). Tento obdobie je ideálne na grekovačku a objavovanie krásnych miest po Bhutáne, vrátane Gangtey Monastery.

V závislosti na vašich plánoch a predstavách je dôležité zvážiť miestne počasie a prispôsobiť cestu a plány podľa neho. Bez ohľadu na ročné obdobie, návšteva Gangtey Monastery sa určite oplatí a čakajú na vás prekrásne zážitky a nezabudnuteľné zážitky v úchvatnej prírode Bhutánu.


Letenka Bhután Gangtey Monastery


Existujú miesta na svete, ktoré ponúkajú návštevníkom niečo naozaj jedinečné a nezabudnuteľné. Jedným z týchto miest je Gangtey Monastery v Bhutáne. Toto miesto, ktoré sa nachádza v údolí Phobjikha, je považované za jedno z najdôležitejších buddhistických miest v krajine a vďaka svojmu nádhernému okoliu si získalo obdiv turistov z celého sveta. Ak túžite po nezabudnuteľnom dobrodružstve, vyberte si letenky do Bhutánu a navštívte Gangtey Monastery.

Gangtey Monastery, ktorý je tiež známy ako Gangtey Gonpa, bol postavený v roku 1613. Je to stále fungujúci kláštor, kde žijú mnísi, ktorí sa zameriavajú na duchovný rozvoj a skúsenosti. Kláštor je jedným z mála miest v Bhutáne, kde sa zachovali tradície a rituály buddhizmu takmer nedotknuté. Návštevníci si môžu pozrieť prekrásne sály, ktoré sú zdobené rôznymi buddhistickými symbolmi a dekoráciami, a účastniť sa rôznych rituálov a podujatí.

Okrem samotného kláštora je tiež veľmi populárna oblasť Phobjikha, ktorá sa nachádza v blízkosti. Toto údolie je známe svojou krásou a dôležitým miestom pre vtáky. V údolí sa nachádza najväčšia kolónia čiernych škriek, ktorá sa nachádza v celej Ázii. Phobjikha je tiež obľúbenou turistickou destináciou pre svoju koreláciu s Buddhizmom a jeho pokojnou atmosférou, ktorá je skutočne úžasná.

Ak plánujete cestu do Gangtey Monastery a Phobjikha údolia, najlepšie obdobie na návštevu je od novembra do marca. Počas týchto mesiacov sa tu uskutočňuje veľké množstvo podujatí a rituálov, ktoré stoja za to vidieť. Letenky do Bhutánu si môžete zakúpiť cez internet alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie.

Vzhľadom k tomu, že Bhután je pomerne izolovaný a relatívne nepoznaný štát, nie je to lacná destinácia. Letenky do Bhutánu sú trochu drahšie ako iné do Ázie a životné náklady sú tiež trochu vyššie. Avšak, keď uvidíte krásu údolia Phobjikha a budhistickej kultúry, ktorá tu pretrváva, budete ochotní zaplatiť oveľa viac.

Gangtey Monastery a jeho okolie sú skutočne niečím, čo by si mal na svoj zoznam výletov pridať každý skutočný dobrodruh. Ak hľadáte miesto, kde môžete zažiť duchovnú harmóniu a zároveň sa cítiť súčasťou niečoho veľkého, navštívte Bhután a objavte skutočnú krásu sveta.


Dovolenka Bhután Gangtey Monastery


Bhután, známy aj ako „Kraj šťastia“ a „Posledné kráľovstvo“, je malou krajinou nachádzajúcou sa v Ázijskom Himaláji. Toto krásne a mierumilovné miesto ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých pamiatok a zážitkov. Jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v Bhutáne je Gangtey Monastery.

Gangtey Monastery, tiež známy ako Gangtey Gonpa či Gangtey Palác, sa nachádza v údolí Phobjikha, ktoré je jedným z najúchvatnejších miest Bhutánu. Toto údolie je známe svojou unikátnou prírodou a ochranou vzácnym druhom živých tvorov, ktoré je tu domovom. Okrem toho je údolie tiež slávne ako zimovisko jeleňov rodu „Black-necked Crane“.

Sám Kláštor Gangtey Monastery je dôležitou budovou v Bhutánskom budhizme a je jedným z najväčších kláštorov v krajine. Stojí na pahorku s výhľadom na celé údolie Phobjikha a v budhistických legendách je považovaný za dôležitého duchovného miesta a svätyňu. Kláštor bol postavený v 17. storočí a priťahuje návštevníkov svojou architektúrou, dekoráciami a atmosférou pokojného duchovného miesta.

Okrem návštevy samotného kláštora, návštevníci tu majú tiež možnosť prejsť sa po krásnej prírode okolitého údolia Phobjikha. Toto oblasti sa tvoria z čistých lúk, hustých lesov a jazier, ktoré vytvárajú nádhernú krajinu. Turisti môžu stráviť čas pozorovanim zimujúcich jeleňov a krásnymi vtákmi všadeprítomnými v tomto prekrásnom prostredí.

Okrem toho sa v okolí Gangtey Monastery nachádzajú aj rôzne tradičné dedinky a rodiny, kde môžu návštevníci zažiť autentickú bhutánsku kultúru a životný štýl. Miestni obyvatelia spravidla radi privítajú turistov medzi sebou a ponúknu im ochutnať tradičné jedlá, ako aj remeselné výrobky a rukodielky.

Vie trvať niekoľko dní, aby ste si naplno užili všetko, čo Gangtey Monastery a jeho okolie ponúkajú. Je to však jednoznačne miesto, ktorého návštevu stojí za to zaradiť na svoj zoznam ďalšej dovolenky. Bhután je jedinečná krajina svojou kultúrou, prírodou a duchovným bohatstvom, ktoré ponúka každému návštevníkovi.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Gangtey Monastery


1. Ako sa dostanem do kláštora Gangtey v Bhutáne?
Na kláštor sa môžete dostať cestou z hlavného mesta Thimphu alebo z mesta Wangdue Phodrang. Pri pobyte v hotely alebo turistickom komplexe vás môžu ubytovať v pobytových domoch pri kláštore.

2. Aký je vstupný poplatok do kláštora Gangtey?
Vstup do kláštora je bezplatný. Ak chcete navštíviť okolité atrakcie, môžete zaplatiť extra poplatok, napríklad za návštevu národného parku v Gangtey alebo za stretnutie s miestnymi nájomnými rodinami.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu kláštora Gangtey v Bhutáne?
Najlepší čas na návštevu kláštora Gangtey je od októbra do decembra, keď sa môžete pozrieť na čarokrásne letné stehná súrodencov a taktiež si môžete vychutnať výhľady na vrcholky ázijských hor.

4. Aké sú najlepšie pobyty v pobytových domoch a turistických komplexoch v blízkosti kláštora Gangtey?
V okolí kláštora sa nachádza mnoho hotelov a turistických komplexov rôznej kategórie - od jednoduchých hotelov až po luxusné resorty. Medzi najpopulárnejšie patrí Gangtey Palace Hotel, Dewachen hotel, Zhiwa Ling Hotel at Paro a ďalšie.

5. Aké sú najlepšie aktivity v blízkosti kláštora Gangtey?
V blízkosti kláštora sa nachádza národný park Gangtey s množstvom čarovných tajomných miest, kde si môžete vychutnať prechádzky po zaujímavých miestach s krásnymi výhľadmi. Ak máte radi zábavu a adrenalín, môžete sa tiež zúčastniť raftingu, párty, jazdy na koni alebo golfového turnaja.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky