Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Bhután National Memorial Chorten

Najčastejšie otázky a odpovede Bhután National Memorial Chorten


1) Čo je Bhután National Memorial Chorten?

Bhután National Memorial Chorten je buddhistická stupňovitá stavba, ktorá bola postavená ako národný pamätník, aby upriamila pozornosť na tradičné hodnoty, kultúru a náboženstvo Bhutánu.

2) Kto dal impulz na výstavbu Bhután National Memorial Chorten?

Bhután National Memorial Chorten bol postavený na objednávku tretieho kráľa Bhutánu - Jigme Dorjiho Wangchucka, ktorý chcel vytvoriť národný pamätník na uzatvorenie 12-ročného smútku po smrti svojho otca.

3) Kedy bola stavba Bhután National Memorial Chorten dokončená?

Stavba Bhután National Memorial Chorten bola dokončená v roku 1974.

4) Aké sú otváracie hodiny Bhután National Memorial Chorten?

Bhután National Memorial Chorten je otvorený pre verejnosť každý deň od 7.00 hod. do 7.00 hod.

5) Je dovolené fotografovanie v interiéri a exteriéri Bhután National Memorial Chorten?

Fotografovanie je povolené v exteriéri Bhután National Memorial Chorten. V interiéri je fotografovanie zakázané.

6) Má Bhután National Memorial Chorten vstupné?

Bhután National Memorial Chorten nemá vstupné, ale návštevníci musia dodržiavať pravidlá návštevy, ako napr. obliecť sa slušne a vyzuť si topánky pred vstupom.

7) Je Bhután National Memorial Chorten dôležité miesto pre buddhistických veriacich?

Áno, Bhután National Memorial Chorten je dôležité miesto pre buddhistických veriacich, pretože je to miesto k modlitbám a meditácii. Buddhizmus je aj oficiálnou náboženskou vierou v Bhutáne.


Dovolenka Bhután National Memorial Chorten


Bhután, známy aj ako "Kraj šťastia", je malá ázijská krajina, ležiaca vo Východnom Himaláji. Bhután je zaujímavý svojou jedinečnou kultúrou, pokojnou atmosférou a krásnou prírodou. Jedným z najvýznamnejších miest, ktoré by ste mali navštíviť pri dovolenke v Bhutáne, je Bhutánsky národný pamätník Chorten.

Bhutánsky národný pamätník Chorten sa nachádza v hlavnom meste Thimphu. Je to veľký belasý stúpa, ktorý bol postavený na pamiatku tretieho kráľa Bhutánu, Jigme Dorjiho Wangchucka. Jeho stavba bola ukončená v roku 1974, o dva roky po jeho smrti. Chorten je jedným z najdôležitejších náboženských miest v Bhutáne a je miestom pútnikov a návštevníkov z celého sveta.

Chorten je obklopený krásnou záhradou, ktorá je hojne navštevovaná miestnymi obyvateľmi aj turistami. Prechádzka zelenými a kvetinovými úzkymi chodníkmi je relaxujúca a prináša pokoj a harmóniu do duše. Záhrada je bohatá na rôzne druhy kvetov a stromov, ktoré tvoria nádhernú scenériu.

Vnútri Chorten sa nachádza veľká sála, v ktorej sa nachádzajú rôzne náboženské artefakty. Tí, ktorí hľadajú duchovnú pohodu, si môžu sadnúť na meditačné koberce a venovať svoj čas tichu a meditácii. Chorten je tiež miestom, kde sa konajú rôzne náboženské obrady a púte.

Jedinečným znakom Chorten je, že nie je zameraný iba na jedno náboženstvo, ale slúži ako duchovné miesto pre všetkých ľudí bez ohľadu na vierovyznanie. V Bhutáne existuje buddhistická kultúra, ktorá je hlavným náboženstvom, ale Chorten je otvorený pre všetky náboženské komunity a je miestom, kde sa môžu stretávať a modliť spolu.

Okrem duchovného aspektu má Chorten aj obrovský historický význam pre Bhután. Je miestom, kde si ľudia pripomínajú a uctievajú bývalého kráľa, ktorý mal veľký vplyv na rozvoj krajiny. Taktiež je to miesto, kde si môžete získať hlbšie porozumenie bhutánskej kultúry a tradícií.

Ak túžite po pokoji, duchovno a jedinečnej atmosfére, Bhutánsky národný pamätník Chorten je miesto, ktoré by ste nemali vynechať počas vašej dovolenky v Bhutáne. Je to miesto, ktoré vás pohltí svojou krásou a dá vám možnosť zažiť Bhutánsko uvnútri.

Chorten ponúka nielen duchovnú pohodu, ale aj krásnu prírodu a historický význam. Je to miesto, kde sa môžete oddýchnuť, zrelaxovať a zažiť jedinečnú kultúru Bhutánu. Takže pri plánovaní vášho výletu do Bhutánu nezabudnite zaradiť Bhutánsky národný pamätník Chorten na svoj zoznam povinností.


Počasie Bhután National Memorial Chorten


Bhután National Memorial Chorten sa nachádza v hlavnom meste Thimphu a je jedným z najdôležitejších miest náboženskej úcty a turistické atrakcie v Bhutáne. Postavený v roku 1974 na počesť a na pamiatku tretieho kráľa Jigmeho Dorjiho Wangchucka, tento nádherný chorten je neoddeliteľnou súčasťou kultúry a náboženského dedičstva krajiny.

Okrem svojej náboženskej a historického významu, Bhután National Memorial Chorten je aj miestom, kde sa vykonávajú rôzne rituály a modlitby. Chorten slúži ako miesto, kde sa môžu veriaci a návštevníci modliť a vyjadrovať svoje priania. Členovia miestnej komunity sem každodenne prichádzajú, aby sa modlili a prinášali obety bohom. Okrem toho, chorten je miestom, kde sa konajú rôzne náboženské festivaly a udalosti.

Návštevníci majú možnosť obdivovať krásu a architektúru chortenu. Jeho nádherná búrlivá biela stavba súladená so zlatou úpravou prináša pocit mieru a duchovného uzemnenia. Vonku je zdobený rôznymi farebnými obrázkami a symbolmi budhizmu, čo prispieva k jeho úžasnému estetickému vzhľadu.

Okrem jeho náboženského významu, Bhután National Memorial Chorten ponúka aj nádherný výhľad na okolitú krajinu. Toto miesto je obklopené krásnymi záhradami, kvetmi a stromami, ktoré vytvárajú pokojnú atmosféru na meditáciu a oddych. Návštevníci môžu prejsť okolo chortenu a skúmať jeho okolie, čo im umožní objaviť okolitú krásu prírody.

V Bhutáne je počasie v okolí Bhután National Memorial Chorten relatívne miernym a príjemným. V lete tu panuje často daždivé a vlhké počasie s teplotami dosahujúcimi priemerné hodnoty okolo 20 stupňov. V zime je studené počasie s teplotami klesajúcimi na 8 stupňov a menej. Návštevníci by si mali byť vedomí sezónnych zmien počasia a prispôsobiť sa príslušným oblečením a vybavením pre aktivity v tomto prostredí.

Ak plánujete návštevu Bhután National Memorial Chorten, uistite sa, že ste si na túto kultúrnu a náboženskú atrakciu vyhradili dostatok času. Nezabudnite rešpektovať kultúru a náboženské zvyklosti miestneho obyvateľstva, ktoré je neodmysliteľnou súčasťou tohto miesta.


Ubytovanie Bhután National Memorial Chorten


Bhután, známy ako „Krajina šťastia“, je malebná destinácia zakotvená v himalájskych horách. Táto krajina je bohatá na svoje kultúrne dedičstvo, jedinečnú prírodu a pokojnú atmosféru. Ak plánujete navštíviť Bhután, jedným z miest, ktoré by ste nemali vynechať, je Bhutánsky národný pamätník Chorten.

Bhutánsky národný pamätník Chorten sa nachádza v hlavnom meste Thimphu. Chorten je tibetský buddhistický termín, ktorý označuje posvätný stúpa, ktorá symbolizuje Božie telo. Tento pamätník bol postavený v roku 1974 na počesť Druhého kráľa Bhutánu, Jigme Dorji Wangchuka, ktorý výrazne prispel k modernizácii krajiny.

Chorten je veľmi populárny medzi návštevníkmi a miestnymi obyvateľmi. Miestni Bhutančania prichádzajú sem modliť sa a obetovať svoje povinnosti počas významných buddhistických sviatkov. Navštevníci majú tiež možnosť prejsť si pomalými kruhovými trasami okolo pamätnej stavby, modliť sa a prostredníctvom množstva farieb, vôní a zvukov vnímať pokožku ich zmyslov.

Architektúra Chortenu je nádherná kombinácia tradičnej bhutánskej a tibetskej budovy. Postavenie je vo forme kruhu a je vytesané z bieleho mramoru. Na vrchole Chortenu sa nachádza pozoruhodný zlatý džúl, ktorý symbolizuje neporušenosť.

To však nie je všetko, čo môžete očakávať pri návšteve Chortenu. Pamätník je obklopený nádherným záhradným priestorom s úžasnou kvetinovou inštaláciou. Toto miesto je pokojné a tiché, čo poskytuje príležitosť na relaxáciu a meditáciu. Okrem toho ponúka nádherný výhľad na okolité husté lesy a okolité kopce.

Pre tých, ktorí chcú byť bližšie k tomuto dojímavému miestu, v okolí Chortenu je k dispozícii ubytovanie. Bhután National Memorial Chorten má niekoľko hotelov a penziónov v blízkosti, aby si hostia mohli vychutnať svoju atmosféru a pohodlie.

Tieto ubytovacie zariadenia prinášajú kombináciu tradičnej bhutánskej architektúry a pohodlia modernej doby. Každý hotel či penzión má jedinečný dizajn a ponúka vybavenie, ktoré zabezpečí príjemný a pohodlný pobyt. Z izieb máte prístup na terasu alebo balkón, z ktorého môžete obdivovať krásu pamätníka Chorten.

Po dňoch strávených objavovaním krás Bhutánu si hostia môžu oddýchnuť v hotelových reštauráciách, kde ponúkajú tradičné bhutánske jedlá, ktoré sú plné exotických chutí a inšpirácií. Môžete tiež vyskúšať tradičné bhutánske Spa, ktoré ponúka rôzne liečebné a relaxačné procedúry.

Bhutánsky národný pamätník Chorten a jeho okolie je jedným z miest, ktoré nemožno vynechať na ceste do tejto nádherné krajiny. Ubytovanie v blízkosti tohto miesta vám umožní vychutnať si pokoj a kľud, ktoré Bhután ponúka, a zároveň si užiť komfort a pohodlie vo vybranom rezorte. Nech už sa rozhodnete zostať krátko alebo dlhšie, Bhutánsky národný pamätník Chorten vás určite ohromí svojou krásou a duchovným vzduchom.


Letenka Bhután National Memorial Chorten


Bhutánsky národný pamätný chrám Chorten sa nachádza v hlavnom meste Thimphu a patrí k najdôležitejším náboženským a kultúrnym pamiatkam tejto krajiny. Je považovaný za dôležitý symbol duchovnej krásy a pokoja.

Výstavba Bhután National Memorial Chorten sa začala v roku 1972 a dokončená bola až v roku 2008. Chrám bol postavený na pamiatku tretieho kráľa Bhutánu, Jeho Veličenstva Jigmeho Dorjiho Wangchucka, ktorý zomrel v roku 1972. Jeho srdce bolo umiestnené v chráme ako stredobod posvätného miesta.

Chorten je tradičným buddhistickým chrámom, ktorý symbolizuje Sedem nebeských budov a Bazíliku Paradisu. Jeho nezameniteľná architektúra je zdobená farebnými mandalami a krásnymi vzormi, ktoré predstavujú rôzne buddhistické božstvá a symboly, ako napríklad koleso dharmy, lotosový kvet a stupu. Tieto zdobenia vytvárajú obraz jednoty a harmónie medzi ľuďmi.

Chrám je obľúbeným miestom pre náboženské zhromaždenia a modlitby, ktoré pritahujú mnoho návštevníkov z rôznych častí sveta. Verí sa, že návštevník, ktorý sa venuje modlitbe v chráme, dosiahne duchovný pokoj a šťastie. Okrem toho, domnieva sa sa, že Chorten prináša osobám, ktoré sa im snažia, šťastie a ochranu pred zlými silami.

Pri kráčaní okolo chrámu sa môžete stretnúť so staršími ľuďmi, ktorí postávajú v jeho blízkosti a živia vtáky. Toto je ďalší tradičný zvyk, ktorý sa v Bhutáne stále dodržiava. Verí sa, že živenie vtákov prináša do života hlavný aspekt buddhizmu - láskavosť a súcit.

Okrem náboženského a duchovného významu, je Bhután National Memorial Chorten aj miestom, kde si návštevníci môžu vychutnať pokojnú a relaxačnú atmosféru. Okolitá záhrada je krásne upravená a plná kvetov a stromov. Mnohí ľudia prichádzajú sem, aby si oddýchli od rušného mestského života a našli vnútorný poko.

Bhután National Memorial Chorten je skutočnou perličkou tohto krásneho štátu, ktorá vám poskytne vzácnu príležitosť spoznať bohatú kultúru Bhutánu a preniknúť do jeho hlbších náboženských zvykov. Pri návšteve chrámu si uvedomíte pokoru, duchovnosť a krásu tejto krajiny.

Ak sa plánujete vydať na cestu do Bhutánu, nezabudnite zaradiť Bhután National Memorial Chorten do svojho itinerára. Je to miesto, ktoré vám zanechá silný dojem a umožní vám zažiť autentickú duchovnú atmosféru tohto nádherného štátu.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky