Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Bhután Royal Manas National Park

Počasie Bhután Royal Manas National Park


Bhután, krajina slonov, hôr a duchovnosti, má jedno z najrôznorodejších klím v Južnej Ázii. Bhután leží medzi dvoma obrovskými krajinami - Indiou na juhu a Čínou na severe, a to má vplyv na jeho počasie. Medzi najzaujímavejšie miesta v krajine patrí Royal Manas National Park, ktorý tiež hrá dôležitú rolu v formovaní miestneho podnebia.

Balézsroyalmamasnapr1
Nachádzajúci sa na juhu Bhutánu, Royal Manas National Park je najväčší chránený územie v krajine. Park zaujíma plochu 1057 štvorcových kilometrov a rozkladá sa od nížin v doline rieky Manas až po strmé horské oblasti. Tento park je domovom mnohým ohrozeným druhom rastlín a živočíchov.

Počasie v území Royal Manas National Park je ovplyvnené jeho geografickou polohou a rôznorodou topografiou. Prevažuje tu tropické monzúnové podnebie, so suchým zimným obdobím a dažďovým letným obdobím. Letné mesiace, od mája do septembra, sú teplé a vlhké s častými zrážkami. V tomto období môžu byť teploty v parku veľmi vysoké, približne od 25 °C do 35 °C.

Po monzúnoch nasleduje obdobie sucha, ktoré trvá od októbra do apríla. Táto doba je suchá, slnečná a teploty sa môžu pohybovať okolo 20 °C. Zimné mesiace sú chladné a suché, s teplotami klesajúcimi na 5 °C a pod nulovú bodku v niektorých horských oblastiach.

Vďaka rôznorodosti územia v Royal Manas National Park sa tu nachádza aj veľké množstvo druhov rastlín a živočíchov. V parku nájdeme horské oblasti s bohatou flórou, vrátane orchideí, rododendrónov a drevín. Tiež tu žijú vzácne druhy zvierat, ako napríklad ázijský slon, tigre a pantery. Park je tiež domovom pre rôzne druhy vtákov a obojživelníkov.

Okrem toho, že je územie parku biodiverzitne bohaté, má aj kultúrne a historické významy. Nachádzajú sa tu staré kláštory a chrámy, ktoré pritiahli mnoho náboženských pútnikov. Tieto miesta dodávajú parku osobitnú atmosféru a sprisahanie krajiny s vyváženou prírodou a duchovnosťou.

Ak plánujete navštíviť Royal Manas National Park, odporúča sa vybrať si tzv. suché obdobie, keď je počasie miernejšie a prístup k hlavným atrakciám parku je jednoduchší. No bez ohľadu na ročné obdobie, táto oblasť ponúka jedinečný pohľad na bohatú prírodu a kultúru Bhutánu.

Pre členky a členov kráľovskej rodiny Bhutánu je tento park jedným z obľúbených miest na oddych a relaxáciu. Pre nich je to miesto, kde sa zmierovanie s prírodou a zážitkom z mieru uskutočňuje. Park je nielen národným pokladom, ale aj symbolom pokoja a harmónie v krajine slonov.

Royal Manas National Park je miestom, kde sa stretáva príroda, kultúra a históriu. Jeho rôznorodosť a jedinečnosť robia z tohto parku jeden z najvýznamnejších prírodných zákutí Bhutánu. Nech už ho navštívite kedykoľvek, tento park vás okúzlí svojou krásou a uvoľnenou atmosférou.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Royal Manas National Park


Otázky:
1. Kde sa nachádza Bhután Royal Manas National Park?
2. Aké druhy rastlín a zvierat sa v parku nachádzajú?
3. Aké sú najlepšie aktivity na vykonanie v Bhután Royal Manas National Park?
4. Aké sú vstupné poplatky a časy prevádzok v parku?
5. Je v parku umožnené kempovať alebo nocovať?
6. Existujú v parku návštevné centrá alebo turistické sprievodcovia?
7. Aký je najlepší čas na návštevu parku?
8. Aké výhody má park pre miestnych obyvateľov a ich tradičnú kultúru?
9. Ako sa dostanete do parku?
10. Aké sú bezpečnostné opatrenia v Bhután Royal Manas National Park?

Odpovede:
1. Bhután Royal Manas National Park sa nachádza v juhovýchodnej časti Bhutánu, pri hranici s Indiou.
2. Park obsahuje rôzne druhy rastlín a zvierat, vrátane slonov, tygrov, nosorožcov, leopardov a rôznych druhov vtákov a hmyzu.
3. Napríklad turistika, prechádzky, rybolov, kanoistika, ohliadky prírodných krás a návštevu miestnych dedín.
4. Vstupné poplatky sú zhruba 20 USD pre zahraničných návštevníkov a 20 BTN pre miestnych obyvateľov. Prevádzky sú zvyčajne otvorené medzi 9:00 a 17:00.
5. Áno, návštevníci môžu kempovať alebo nocovať v dedinách v okolí parku.
6. V parku sú k dispozícii návštevné centrá a turistickí sprievodcovia, ktorí sú odborní v oblasti prírodného prostredia a miestnej kultúry.
7. Najlepším časom na návštevu parku je v zime a jarných mesiacoch, čo zvyčajne znamená od novembra do apríla, kedy je najlepšie počasie.
8. Park predstavuje dôležitú časť miestnej kultúry a tradičného života, ktorý je viazaný na prírodu. Okrem toho poskytuje pracovné príležitosti a iné hospodárske výhody pre miestnych obyvateľov.
9. Dostanete sa tam autobusom, taxíkom alebo súkromným autom. Cesta z hlavného mesta Bhutánu, Thimphu, trvá asi 16 hodín.
10. Návštevníci by mali dodržiavať bezpečnostné pokyny, ako sú nepoškodzovanie miestnych zvierat a rastlín, neponechávanie stôp a nejednotlivé a neprepotáčanie sa z ciest a značených trás.


Letenka Bhután Royal Manas National Park


Bhután je malá, ale fascinujúca krajina nachádzajúca sa v južnej Ázii, ktorá láka návštevníkov z celého sveta svojou jedinečnou kultúrou, nádhernou prírodou a pokojnou atmosférou. Jedným z najkrajších miest v Bhutáne je národný park Royal Manas National Park, ktorý sa rozprestiera na ploche 1 057 km2.

Royal Manas National Park je najväčší národný park v Bhutáne a bol založený v roku 1966. Nachádza sa na juhu Bhutánu, na hraniciach s Indiou, a pozostáva z nádherných pralesov, horských riek a vodopádov, trávnatých pláni a údolí. Tento park je domovom mnohých endemických druhov rastlín a zvierat, z ktorých niektoré sú zaraďované medzi ohrozené druhy.

Jedným z najzaujímavejších druhov, ktoré môžete vidieť v Royal Manas National Park, je tigreli hôrny. Tento tigreli je najmenší druh všetkých tigier a žije len v horách Bhutánu, Nepálu a Číny. Okrem tigrela hôrneho nájdete v parku aj rôzne druhy opíc, slonov a rýb.

Kvôli svojej jedinečnosti bola táto oblasť vyhlásená za Chránenú krajinnú oblasť. Pretože cestovanie do tejto oblasti je veľmi obmedzené, návštevníci musia získať povolenie od bhutánskeho ministerstva životného prostredia a lesníctva.

Ak ste dobrej fyzickej kondície a máte radi turistiku, navštívenie Royal Manas National Parku bude pre vás nezabudnuteľným zážitkom. Môžete si vybrať z rôznych turistických trás, ktoré vás zavedú do skrytých kútov parku. Okrem turistiky si môžete užiť aj rafting v riekach, navštíviť miestne dediny a obehnúť stále kláštory, ktoré sú dôležitou súčasťou budhistického dedičstva Bhutánu.

Ak túžite po exotickom dobrodružstve a chcete navštíviť jedno z najkrajších miest v Bhutáne, Royal Manas National Park musí byť na vašom zozname. Vyžiadajte si povolenie a vydajte sa na cestu do tejto oblasti, kde vás čakajú nádherné scenérie, ohromujúca príroda a zaujímavé druhy rastlín a zvierat.


Ubytovanie Bhután Royal Manas National Park


Bhután Royal Manas National Park je jedným z najväčších národných parkov v Bhutáne. Nachádza sa na juhu krajiny a rozprestiera sa na ploche takmer 1050 km2. Park bol založený v roku 1966 a odvtedy sa stal jedným z najlepších miest na pozorovanie miestnej fauny a flóry.

Ak hľadáte ubytovanie v Bhután Royal Manas National Park, máte niekoľko možností. V parku sú vybudované turistické chaty, turistické kempe a možnosti nocľahu v dome miestnych obyvateľov.

Turistické chaty sa nachádzajú v rôznych častiach parku a ponúkajú základné ubytovanie s jednoduchým vybavením. Sú ideálne pre návštevníkov, ktorí hľadajú skúsenosť s pobytom v divočine. V chatách sa zvyčajne nachádzajú spoločné toalety a sprchy a v niektorých prípadoch aj spoločné jedálne.

Turistické kempe sú ďalšou možnosťou ubytovania v Bhután Royal Manas National Park. Kempe sú vybudované v rôznych častiach parku a ponúkajú viac pohodlia ako turistické chaty. V kempoch nájdete väčšie stanové jednotky s posteľami a niekedy aj so súkromným sociálnym zariadením. Okrem toho sa v kempoch zvyčajne nachádzajú spoločné kuchyne a jedálne, kde si môžete pripraviť svoje jedlá.

Možnosťou ubytovania v Bhután Royal Manas National Park sú aj domy miestnych obyvateľov. Táto možnosť je vhodná pre návštevníkov, ktorí chcú spoznať miestnych a ich kultúru. Domy v parku sú zvyčajne jednoduché a ponúkajú základné ubytovanie s možnosťou stravovania. Táto možnosť ubytovania však im nie je vždy zaručená, pretože výber miestností je závislý od dostupnosti.

V Bhután Royal Manas National Park si návštevníci môžu užiť prírodné krásy a pozorovať vzácnu faunu a flóru. Aby ste si užili svoj pobyt, odporúčame, aby ste si zabezpečili ubytovanie vopred. Bez ohľadu na váš výber, užijete si krásny pobyt v tomto národnom parku.


Dovolenka Bhután Royal Manas National Park


Bhután je krajinou s veľkým prírodným bohatstvom a nádhernými scenériami, ktoré sú ideálnou kulísou pre dovolenku pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Jedným z najlepších miest na strávenie dovolenky v prírode je Royal Manas National Park, ktorý sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny.

Royal Manas National Park je najväčším a najstarším národným parkom v Bhutáne. Zaujíma plochu 1 057 kilometrov štvorcových a rozprestiera sa pozdĺž hranice s Indiou. Je domovom rôznych druhov rastlín a živočíchov, ktoré sú jedinečné pre tento región.

Park je známy svojou rozmanitosťou divočiny a bohatstvom fauny. Vďaka svojej rozsiahlej rozlohe je to jedno z mála miest vo svete, kde môžete vidieť takmer celý spektrum živočíšnych druhov. Od slonov, levov a tigrov po vzácneho horského kozorožca či elektra. Je tu aj obrovská rôznorodosť vtáctva, vrátane vzácnych vtákov a endemických druhov.

Pre milovníkov prírody a dobrodruhov je toto miesto raj na zemi. Môžete si vychutnávať prekrásne a malebné horské miesta, pralesy s rôznymi druhmi stromov a exotickú flóru a faunu. Môžete sa vydať na prechádzky a treky, počas ktorých budete mať príležitosť objaviť úžasné scenérie a divokú prírodu.

Okrem toho, ak ste záujemcom o kultúru a históriu, park ponúka návštevníkom aj možnosť spoznať miestny život a tradície Bhutánu. Môžete navštíviť tradičné dediny a stretnúť sympatických ľudí, ktorí vám ukážu ich spôsob života a dobrovoľne podelia sa o svoje skúsenosti a poznatky.

Samotný park je tiež unikátny z hľadiska ochrany prírody a biodiverzity. Bhután tiež preslávil svoju etiku "Gross National Happiness", ktorá je postavená na udržateľnom rozvoji, rešpektovaní prírody a blahu spoločnosti. Royal Manas National Park je špikovým príkladom tejto filozofie, kde je starostlivosť o prírodu a ochrana životného prostredia hlavným cieľom.

Ak plánujete dovolenku v prírode a chcete zažiť niečo výnimočné, Bhután a Royal Manas National Park sú určite miestami, ktoré stojí za to navštíviť. Prírodná krása, divoká fauna a flora, spolu s pokojom a harmóniou, vám poskytnú nezabudnuteľný zážitok. Nech už ste dobrodruh alebo nadšený pozorovateľ vtáctva, tento národný park vás určite očarí a zanechá vás s nezabudnuteľnými spomienkami.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky