Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Botswana Baines Baobabs

Ubytovanie Botswana Baines Baobabs


Baines Baobabs: Ubytovanie v srdci divočiny Botswany

Botswana je jednou z najkrajších a najdivokejších krajín v Afrike, a ponúka nespočetné množstvo prírodných zázrakov a kultúrnych skvostov. Medzi tieto skvosty patrí aj jedinečná oblasť známa ako Baines Baobabs – miesto, kde sa nachádza nádherný les baobabov a ponúka úžasné ubytovanie pre návštevníkov túžiacich zažiť pravý dotyk prírody.

Baines Baobabs je chránená oblasť v severozápadnej časti Botswany, v oblasti zvaná Makgadikgadi Pans. Táto oblasť je známa svojou rozsiahlou krajinnou rôznorodosťou a bohatstvom divokej fauny a flóry. Baines Baobabs je jedným z najzachovalejších lesov baobabov na svete a ponúka nádherný pohľad na tieto veľkolepé stromy, ktoré tu vyrastajú už viac ako 500 rokov.

Ubytovanie v oblasti Baines Baobabs je nezabudnuteľným zážitkom. Toto miesto je prístupné iba po zemi a ponúka vnímanie pravej divočiny. Hoci tu neexistujú žiadne hotely alebo luxusné resorty, návštevníci majú možnosť prespať v pohodlných stanoch alebo chatkách. Stanový tábor ponúka základné zariadenie a komfort, rovnako ako možnosť sledovať a počúvať zvuky prírody. Títo šťastlivci, ktorí si vyberú ubytovanie v Baines Baobabs, majú obrovské výhody zo svojej polohy – môžu sa prebudiť s krásnymi východmi slnka nad obzorom, sledovať množstvo exotických vtákov, zvierat a zažiť úžasnú nocnú oblohu, ktorá je na tomto mieste úplne magická.

Nebeskú krásu baobabov možno obdivovať nielen z pohodlia vašej chatky, ale navyše existuje aj možnosť si prenajať domáceho sprievodcu a ísť na prehliadku lesa. Títo sprievodcovia sú dobre oboznámení s miestnymi stromami, zvieratami a históriou tohto miesta. Bude sa vám aj činiť, že tieto prehliadky nie sú len o divočine, ale aj o nasýtení svojho ducha prírodnými krásami.

Okrem krásy baobabov návštevníci majú tiež príležitosť vidieť a zažiť veľké stáda zvierat ako zebry, gazely, slony a viac, keď sa túlajú okolo plánovaných vodných nádrží. Je pravdepodobné, že tieto nádrže budú hostiť aj niektoré vzácne vtáky, ktoré ziedujú tento región. Zrejme to bude ten najvyšší čas "nabeg tiel" (kríkťanie), biloquiels a flamingos, vyhľadávať miesto neďaleko Baobab parku s ohľadom na pravidelné meniace sa poveternostné podmienky.

Baobaby v Baines Baobabs sú živým príkladom spojenia prírody a histórie. Tieto stromy boli objavené a pomenované po známom britskom umelecovi a prieskumníkovi Thomasovi Bainesovi, ktorý ich zachytil vo svojich maľbách v roku 1862. Jeho obrazy sa stali významným dôkazom exotického krásy týchto stromov a prilákali pozornosť sveta na túto oblasť.

Ak hľadáte výnimočný zážitok v srdci divokej Botswany, ubytovanie v Baines Baobabs je tým správnym miestom pre vás. Skúste na chvíľu opustiť civilizáciu a ponorte sa do prírody, kde sa čas zastaví a vaše srdce sa naplní pokojom. Navštívte Baines Baobabs a zažite kus Afriky, ktorú nikdy nezabudnete.


Dovolenka Botswana Baines Baobabs


Botswana je nádherná africká krajina, známa svojou divokou prírodou, pôsobivými rezerváciami a vzácne sa vyskytujúcimi druhmi zvierat. Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste si na svojej dovolenke nemali nechať ujsť, sú Bainesove Baobaby.

Bainesove Baobaby sú skupinou stromov nachádzajúcich sa pri okraji slaného plášťa Makgadikgadi. Tieto impozantné baobaby sú pomenované po Thomasovi Bainesovi, ktorý bol britským krajinárom a maliarom, a ktorý ich v roku 1862 objavil.

Tento jedinečný prírodný fenomén tvoria stromy s obrovskými, masívnymi kmeňmi a výraznými výhonkami. Sú to najstaršie a najväčšie stromy na africkom kontinente a môžu dosiahnuť výšku až 20 metrov. Ich pôsobivosť je taká, že na prvý pohľad vyzerajú ako strážcovia púšte.

Návšteva Bainesových Baobabov je jedinečný zážitok pre každého, kto túži po nezabudnuteľnej dovolenke v Botswane. Tieto stromy sú okolo roku 6000 rokov staré a ich vek je dôkazom ich ohromnej vytrvalosti, prispôsobivosti a odolnosti voči premenlivosti klimatických podmienok.

Okrem samotných stromov je tu aj veľa ďalších prírodných krás, ktoré čakajú na objavenie. Počas obdobia dažďov sa slaná pláň premení na obrovské jazero, ktoré pritiahne tisíce rôznych druhov vtákov. Je to raj pre ornitológov a príležitosť vidieť vzácne vtáky, ako napríklad plameňáky.

Bainesove Baobaby sú najlepšie navštíviť v období sucha, keď sa okolie zmietne v prachovú búrku a stromy sú obklopené sušeným pieskom a púštnym vetrom. Vytvára to surrealizmus, ktorý je z hľadiska fotografie naozaj jedinečný.

Táto oblasť je však chránená a ak sa sem chcete dostať, je nevyhnutné získať povolenie od miestnych úradov a byť sprostredkovaný skúseným miestnym sprievodcom. To zabezpečí, že návštevníci budú rešpektovať prírodu a nebudú spôsobovať nežiaduce škody.

Bainesove Baobaby sú jedným z najfascinujúcejších a najfotogénnejších miest v Botswane. Ich monumentálna krása a jedinečnosť určite stojí za to objaviť a zažiť na vlastné oči. Vynikajúce kombinácia krajiny, vzácnych druhov rastlín a zvierat, spolu s pokojom, ktorý tieto stromy vyžarujú, robia z tohto miesta skutočný raj pre prírodných nadšencov a fotografov.


Najčastejšie otázky a odpovede Botswana Baines Baobabs


1. Čo sú Baines Baobabs?
- Baines Baobabs sú skupinou siedmich obrovských baobabov (Adansonia digitata) v Botswane.

2. Kde sa nachádzajú Baines Baobabs?
- Baines Baobabs sa nachádzajú v Makgadikgadi panvici v Botswane.

3. Ako sa dostanem k Baines Baobabs?
- Cesta k Baines Baobabs vedie cez mesto Gweta, kde sa nachádza parkovisko. Odtiaľ je potrebné ísť pešo alebo na motorkách asi 1,5 km.

4. Aká je históriu Baines Baobabs?
- Baines Baobabs získali svoje meno podľa angl. cestovateľa a umelca Thomasa Bainsa, ktorý ich v roku 1862 kreslil.

5. Sú Baines Baobabs chránené?
- Áno, Baines Baobabs sú chránené pod názvom Botswana National Monument.

6. Aká je veľkosť Baines Baobabs?
- Baines Baobabs sú približne 1000 rokov staré a dosahujú výšku až 20 metrov a obvod až 25 metrov.

7. Sú Baines Baobabs unikátnou atrakciou pre turistov?
- Áno, Baines Baobabs sú populárnou turistickou atrakciou v Botswane a majú veľký kultúrny význam pre obyvateľov miestnych dedín.


Počasie Botswana Baines Baobabs


Botswana je fascinujúcou krajinou plnou rôznorodých prírodných krás. Jedným z najdychberúcich miest, ktoré nájdeme v tejto krajine, sú Baines Baobabs. Tieto ohromné baobabové stromy sú ikonou Botswany a pritiahnu návštevníkov z celého sveta.

Baines Baobabs sa nachádzajú v južnej časti Busangského údolia, v oblasti Makgadikgadi soľných plôch. Tieto stromy sú jednými z najstarších v celej Botswane, s približným vekom 1200 rokov. Majú obrovské a mohutné kmeňe, ktoré sa s výškou rozširujú, tvoriac tak charakteristický tvar baobabov.

Okrem svojho majestátneho vzhľadu majú Baines Baobabs aj obrovský historický význam. Boli pomenované po Thomasovi Bainesovi, významnom britskom maliarovi a dobrodruhovi, ktorý ich objavil v roku 1862. Jeho kresby a maľby týchto stromov sú teraz známe po celom svete a dotvárajú ich ikonické postavenie.

Keď prídete k Baobabs, okamžite pocítite ich zvláštne a magické prostredie. Hoci sa nachádzajú v suchom podnebí, majú nezvyčajnú schopnosť si udržať vodu vo svojich hrubých kmeňoch, čo im umožňuje prežiť aj v období najzávažnejšieho sucha. V priebehu rokov si tieto stromy získali dôveru aj u miestnych obyvateľov, ktorí ich pokladajú za posvätne.

Počasie v oblasti Baines Baobabs je ovplyvnené celoročne teplým a suchým podnebím, ktoré je charakteristické pre celú krajinu Botswana. Teploty sa pohybujú od 25 °C v zimných mesiacoch (júl a august) až po 40 °C v lete (december a január). Tieto vysoké teploty spôsobujú minimálne zrážky, čo vedie k vytvoreniu púštnych a polopúštnych oblastí okolo týchto stromov.

Napriek tomu, že počasie v oblasti je väčšinou suché, existujú obdobia dažďov. Tieto dažďové obdobia, známe ako obdobie dažďových pnomov, nastávajú v priebehu leta a sprevádzajú ich intenzívne búrky. Pri týchto príležitostiach môžu byť Baobabs obklopené zelenou trávou a jasne kvitnúcimi kvetmi, ktoré kontrastujú s ich charakteristicky suchým prostredím.

Návštevníci, ktorí sa rozhodnú navštíviť Baines Baobabs, majú príležitosť zažiť jedinečné scenérie a priam magickú atmosféru. Okrem obdivovania týchto majestátnych stromov môžu využiť aj možnosti, ktoré príroda v tejto oblasti ponúka. Môžu sa vydať na safari a obdivovať bohatú divokú faunu, vrátane slonov, levyov a zebier.

Baines Baobabs sú jednou z najimpresívnejších prírodných atrakcií Botswany a ich návšteva je nezabudnuteľným zážitkom pre každého návštevníka. Ich ikonický tvar, historický význam a unikátne prostredie ich robia jedným z najobľúbenejších miest v krajine. Ak máte túžbu zažiť niečo naozaj špeciálne, Baines Baobabs vás nepochybne ohromia.


Letenka Botswana Baines Baobabs


Botswana je krajina v južnej Afrike, ktorá je známa svojou obrovskou divočinou a jedinečnými prírodnými krásami. Jedným z najpopulárnejších miest na návštevu v Botswane sú Baines Baobabs, rad starých baobabov, ktoré sú roztrúsené v prostredí slonoviny. Pre cestovateľov ponúkajú úžasný zážitok, pretože sa vám naskytne možnosť vidieť tieto úžasné tvory a okúsiť jedinečnú atmosféru Afriky.

Aby ste sa dostali na miesto, môžete cestovať do mesta Maun, ktoré sa nachádza na severe Botswany. V Maune nájdete prístav, odkiaľ môžete pokračovať po rieke Okavango na lodnej plavbe. Po niekoľkých hodinách sa dostanete k Baines Baobabs, cez radicačné pobrežie plné krokodílov a nespočetné množstvo dravých vtákov.

Okrem krásy okolia vás čaká aj nostalgický pohľad na historické znamenie. Baines Baobabs sú pomenované po Thomasovi Bainesovi, ktorý bol britským umeleckým maliarom a prírodovedcom. Baines tu zanechal svoj grafický podpis na stromoch, čo robí z tohto miesta aj národný klenot Botswany.

Baines Baobabs sú úžasné miniatúry, ktoré sú ohradené kompaktnými kmeňmi, sú to niekoľko stromov, ktoré tvoria oázu uprostred obrovských púští. Jeden z nich je dokonca 24 metrov široký a určite vás ohromí svojou veľkosťou a jedineným tvarom.

Pre tých, ktorí si naplánujú svoju cestu správne, si môžu užiť krásny západ slnka v innom svete na spodku koži a so slonovou formáciou v západnej Afrike. Dokonca si môžete zaplávať so slonmi v ich prirodzenom prostredí a s šťastím uvidia megafaunu, ako je žirafa, leoparde, hyenu alebo krokodily na rieke Okavango.

Spomienková fotografia pred baobabmi vám navždy utkvia v pamäti. Ak chcete zažiť tento úžasný zážitok, neváhajte si naplánovať svoju návštevu Baines Baobabs. Letenky do Botswany nebudú lacné, ale pre unikátnu skúsenosť za to stojí. Vstup do Baines Baobab je bezplatný, takže pre vás ostáva už len naplánovať svoju cestu a využiť svoju príležitosť stretnúť sa s touto legendárnou formáziou, ktorá je súčasťou krásy Afriky.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky