Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Botswana Khama Rhino Sanctuary

Ubytovanie Botswana Khama Rhino Sanctuary


V prírodných krásach Botswany sa nachádza jedno z najdôležitejších chránených území - Khama Rhino Sanctuary. Chránené územie sa nachádza iba hodinu jazdy od mesta Serowe a celková plocha dosahuje 8581 akrov. Chránené územie je miestom, kde žijú rôzne druhy zvierat, ale najhlavnejšou atrakciou sú nesmierne vzácne čierne nosorožce.

Prestížne ubytovanie chráneného územia, disponujú 4 miestnosti na nocľah a táborisko. V areáli sa nachádza aj ihrisko na golf či tenis, vonkajšia kuchyňa, kde si môžete pripraviť grilované jedlá a využiť bazén.

Súkromné izby sú klimatizované, zariadené v africkom štýle a majú vlastné kúpeľne. Každá izba má posteľ so zátahom a skutočne pohodlnými matracmi, aby ste si oddýchli pred ďalším dni na safari v chránenom území.

Chvíle na územi môžete tráviť buď s grilovaním na vonkajšom ihrisku, pozorovaním zvierat či slnením pri bazéne v nádhernom prostredí chráneného územia. V piatok a sobotu večer sa v areáli organizujú večierky pod holým nebom, ktoré môžu byť neopakovateľným zážitkom.

Každý deň navštíviť tento územie, jednoducho požiadate o jedného z tamojších sprievodcov – odborníkov, ktorí vás prevedú unikátnou krajinou a ukážu vám zvieratá, ktoré žijú v tomto chránenom území. Na území sú rôzne zvieratá ako slony, hrochy, leopardy, šakali, hyeny, zebry a rôzne druhy antilop.

Jedno z najdôležitejších atraktív chráneného územia sú čierne nosorožce. Toto miesto je naozaj unikátne, pretože celé územie je postavené na ochranu čiernych nosorožcov. V chránenom území žije iba okolo 35 nosorožcov a ich počty stále klesajú kvôli nezákonnému obchodu s kožou a rohmi.

Navštívte Khama Rhino Sanctuary a prežite neuveriteľný zážitok pri pozorovaní rôznych druhov zvierat v obkolesení krásnej krajiny Botswany. Zostante v exkluzívnom ubytovaní a sledujte v prírode divoké nosorožce, ktoré lákajú návštevníkov z celého sveta.


Dovolenka Botswana Khama Rhino Sanctuary


Botswana je jednou z najnavštevovanejších turistických destinácií v africkom kontinente. Táto krajina je známa pre svoju bohatú divočinu a národné parky, kde sa môžete stretnúť s obrovským množstvom zvierat. Jedným z týchto národných parkov, ktorý by mohol zaujať váš záujem, je Khama Rhino Sanctuary.

Khama Rhino Sanctuary sa nachádza v Južnej časti Botswany, asi 25 kilometrov od mesta Serowe. Tento národný park bol založený v roku 1992 s cieľom ochrániť posledných nosorožcov v tejto oblasti. Park má rozlohu 8585 hektárov a poskytuje bydlisko pre rôzne druhy zvierat vrátane zebier, pštrosy, antilopy, šakali, hyeny, divé kozy, guľdery, krokodíly a samozrejme, nosorožce.

Khama Rhino Sanctuary je ideálnym miestom na to, aby ste si užili jedinečný zážitok zafari. Našťastie pre turistov, ktorí túto lokalitu navštívia, park plánuje každoročne rozšíriť počet diváknych zariadení, čím sa bude môcť stále viac turistov zúčastniť na safari, bez ohrozenia zvierat. Existujú rôzne spôsoby, ako sa môžete dostať do Khama Rhino Sanctuary. Najlepšie by bolo použiť miestne cestovné kancelárie, ale môžete sa tam dostať aj autom.

Okrem safari v Khama Rhino Sanctuary, existuje množstvo aktivít, ktoré sa vám budú páčiť. Ak máte radi turistiku, park má viac ako 20 kilometrov značených turistických chodníkov. Taktiež je to ideálne miesto na cykloturistiku alebo piknik, či prechádzky v prírode.

Najlepším miestom na ubytovanie je Khama Rhino Sanctuary Lodge. Tento hotel má 12 izieb a restauráciu, kde si môžete vychutnať skvelé jedlá.

Celkovým zhrnutím, Ak hľadáte zážitok zafari v Botswane, Khama Rhino Sanctuary by mohol byť vašou ideálnou voľbou. Môžete sa tam dostať autom alebo s cestovnou kanceláriou a môžete si vychutnať krásu divočiny, ako aj ochutnať miestne kuchyne v reštaurácii Khama Rhino Sanctuary Lodge.


Letenka Botswana Khama Rhino Sanctuary


Botswana je známa svojou nádhernou prírodou a divokou zverou, a pre tých, ktorí sa chcú oboznámiť s jedným z najvzácnejších druhov nosorožcov na svete, je Khama Rhino Sanctuary miestom, ktoré by nemalo chýbať na zozname.

Botswana Khama Rhino Sanctuary je rezervácia nachádzajúca sa v južnej časti Botswany, v distrikte Serowe. Táto oblasť je domovom významnej populácie južných bielych nosorožcov, ktoré sú jednými z najviac ohrozených živočíchov na Zemi. Preto, ak sa rozhodnete navštíviť túto rezerváciu, budete mať jedinečnú príležitosť vidieť tieto ohrozené živočíchy vo svojom prirodzenom prostredí.

Rezervácia zaberá plochu vyše 4000 hektárov a poskytuje ideálne prostredie pre život a rozmnožovanie nosorožcov. Cieľom Khama Rhino Sanctuary je nie len chrániť týchto vzácnych živočíchov, ale aj zlepšiť ich populáciu prostredníctvom chovu a translokačných programov. Rezervácia tiež zohráva dôležitú úlohu v ochrane a obnove miestneho ekosystému a podporuje trvalo udržateľný cestovný ruch v regióne.

Pri návšteve Khama Rhino Sanctuary sa môžete zúčastniť rôznych aktivít, ktoré vám umožnia spoznať divokú zver tohto regiónu. Jednou z najpopulárnejších možností je safari na jeepoch, pri ktorom vás skúsení sprievodcovia prevedú cez rezerváciu a pomôžu vám vytvoriť si prehľad o biodiverzite a ochrane nosorožcov. Budete mať možnosť vidieť nielen nosorožce, ale aj iné vzácne živočíchy, ako sú leby, gueloffi, antilopy impala a mnoho ďalších.

Pre tých, ktorí si radi vychutnávajú prírodu, rezervácia ponúka aj množstvo turistických a vodných aktivít. Môžete si napríklad prechádzať jedným z mnohých turistických chodníkov, skúsiť si jazdu na koni alebo sa vydať na prechádzku po jazere Mopipi, ktoré je známe svojou bohatou rastlinnou a živočíšnou rôznorodosťou.

Pre ubytovanie v rezervácii je k dispozícii niekoľko kempových miest, kde si môžete postaviť stan alebo parkovať stan na karavanový voz. Tieto kempe sú dobre vybavené a poskytujú základné zariadenia, ako sú toalety a sprchy. Ak preferujete komfort, môžete sa ubytovať v blízkych hoteloch a rezortoch, ktoré sú dostupné v okolí.

Botswana Khama Rhino Sanctuary je skutočným pokladom pre ochranu divokej prírody a je obdivuhodným miestom, ktoré je potrebné navštíviť, aby sme ocenili náš úžasný svet. Nezabudnite prísť pripravení so svojou kamerou, teleskopom a priateľmi a pripravte sa na nezabudnuteľné dobrodružstvo medzi vzácnymi nosorožcami a rozmanitými živočíchmi Botswany.


Počasie Botswana Khama Rhino Sanctuary


Botswana je známa svojou bohatou divokou prírodou a jedným z najznámejších prírodných parkov v tejto krajine je Khama Rhino Sanctuary. Tento 4 300 hektárový rezervát sa nachádza v časti Kalahari Game Reserve, iba 25 km od mesta Serowe.

Jedným z najdôležitejších aspektov života v Khama Rhino Sanctuary je počasie. Rezervát leží v nadmorskej výške 1 200 metrov a nachádza sa v polosuchom podnebnom pásme, s miernymi zimami a horúcimi letami.

Zima v Khama Rhino Sanctuary trvá od mája do augusta a je charakterizovaná suchom a chladnejšími teplotami. Priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 20 °C, avšak v noci môže teplota klesnúť na chladných 5 °C. Aj keď zima nie je extrémne studená, je odporúčané mať so sebou teplejšie oblečenie na nocné safari v aute.

Naopak, letá v rezervácií sú horúce a suché. Táto obdobie začína v septembri a končí v apríli. Počas tohto obdobia dosahujú denné teploty priemerné hodnoty okolo 30-35 °C, ale môžu sa vystupňovať až do 40 °C. Je dôležité byť dobre hydratovaný a chrániť sa pred slnkom, najmä počas poobedňajších hodín.

Počasie v Khama Rhino Sanctuary ovplyvňuje aj sezónny vzor dažďov. V období decembra až marcovej prevažuje letné dažďové obdobie, ktoré prináša tropické búrky s príležitostnými silnými zrážkami. Tieto dažde vytvárajú výživnú pôdu pre vegetáciu a prispievajú k oživeniu oblasti.

Známe tiež ako miesto, kde sa nachádza najpočetnejšia populácia nosorožcov v Botswane, Khama Rhino Sanctuary ponúka unikátnu príležitosť zažiť tieto vzácne tvory vo svojom prirodzenom prostredí. Pri prechádzkach a safari v rezervácií je dôležité dbať na bezpečnostné pokyny a zostať v začrtaných trasách.

Ak plánujete návštevu Khama Rhino Sanctuary, je dôležité byť pripravený na rozmanitosť počasia v tejto oblasti. Bez ohľadu na ročné obdobie si doneste ochranný krém na slnko, ľahkú a pohodlnú odev, pohodlnú obuv a dostatočné množstvo vody.

Khama Rhino Sanctuary je nielen skvelé miesto na sledovanie a ochranu nosorožcov, ale aj úžasné miesto, kde môžete obdivovať krásu africkej prírody. Majúc na pamäti počasie a prispôsobenie sa miestnym podmienkam, môžete zažiť neopakovateľnú dovolenku v tomto úžasnom rezerváte.


Najčastejšie otázky a odpovede Botswana Khama Rhino Sanctuary


1. Čo je Khamský nosorožcový rezervát v Botswane?
- Khamský nosorožcový rezervát je chránené územie v Botswane, ktoré slúži na ochranu a záchranu nosorožcov.

2. Aký druh nosorožca žije v Khamskom nosorožcovom rezerváte?
- V rezerváte žijú nosorožce biele, čierno-biele a rovnako aj ďalšie divoké zvieratá.

3. Ako sa dostanem do Khamského nosorožcového rezervátu?
- Rezervát je prístupný autom z hlavného mesta Gaborone, a to cez cestu A1.

4. Môžem v rezerváte táboriť alebo prenocovať?
- Áno, v rezerváte je možné táboriť a prenocovať v kempoch a lodžiách.

5. Je potrebné si rezervovať ubytovanie vopred?
- Áno, pre väčšinu ubytovacích možností v Khamskom nosorožcovom rezerváte je potrebná rezervácia vopred.

6. Aké aktivity je možné v rezerváte robiť?
- V rezerváte je možné vyraziť na safari, pozorovať divoké zvieratá, jazdiť na koni, turistika alebo ísť na nočné safari.

7. Aké zvieratá je možné v rezerváte vidieť okrem nosorožcov?
- Okrem nosorožcov je možné vidieť napríklad slony, žirafy, levy, gepardy, hyeny a mnoho ďalších druhov zvierat.

8. Je možné vyraziť na safari s vodičom?
- Áno, v rezerváte je možné si prenajať skúseného vodiča na safari a spoznať krásy rezervátu.

9. Aký je vstupný poplatok do Khamského nosorožcového rezervátu?
- Vstupný poplatok pre dospelých je v roku 2021 165 Pula (asi 14,50 USD), pre deti 82 Pula (asi 7,25 USD).

10. Je vhodné rezervát navštíviť počas celého roka?
- Áno, Khamský nosorožcový rezervát je vhodný na návštevu počas celého roka, no najlepšie podmienky pre pozorovanie zvierat sú v suchom období od mája do októbra.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky