Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Brazília Fernando de Noronha

Dovolenka Brazília Fernando de Noronha


Brazília Fernando de Noronha je jedným z najkrajších a najexotičtnejších miest na svete. Táto malebná ostrovná krajina sa nachádza v Atlantickom oceáne, približne 350 km od brazílskeho pobrežia a pozostáva z 21 ostrovov, ktoré sú obklopené azúrovým morom a nesú svoje návštevníkov do úplne inej dimenzie. Toto miesto ponúka návštevníkom jedinečné skúsenosti, ktoré nikde inde na svete nájsť nemôžete.

Fernando de Noronha sa môže pochváliť jedným z najlepších podmienok na svete na potápanie a pozorovanie morských živočíchov. Ostrovy sú obklopené korálovými útesmi a krištáľovo čistým morom, kde sa môžete potápať s viac ako 200 druhmi rýb a iných morských živočíchov, vrátane žralokov, delfínov a obrovských korytnačiek. Mnohé pláže sú taktiež vhodné pre surfovanie, kajakárstvo a ďalšie vodné aktivity.

Fernando de Noronha má aj unikátnu flóru a faunu. Na týchto ostrovoch nájdete viac ako 600 rôznych druhov rastlín a stromov, ktoré sa nachádzajú v tropických lesoch a vegetácii. Medzi najvýznamnejšie druhy patrí endemický druh stromu Dragovský koreň, ktorý sa používa pri výrobe miestnej liečivej alebo kozmetickej kozmetiky. Okrem toho ostrovná krajina ponúka útočisko takmer 15 tisícom vtákov, ktoré tu žijú, vrátane vtákov ostrovných, sokolov a albatrosov.

Fernando de Noronha má aj bohatú históriu. Ostrovy boli dlho pod nadvládou Portugalčanov, ktorí tu vybudovali pevnosť a dominantné územia. Dnes si môžete vychutnať prehliadku zrúcanín, kostolov a ďalších historických pamiatok, ktoré sú stále k dispozícii.

Pre tých, ktorí sa sem chystajú, môžu byť cestovné náklady vysoké, ale rozhodne to stojí za to. Miestny cestovný ruch sa snaží zachovať ostrovy ako prírodne a jedinečné prostredie, čím zabezpečuje udržateľnosť tohto miesta pre budúce generácie.

Ak teda hľadáte nezabudnuteľné dobrodružstvo v nezvyčajnom a exotickom kúsku sveta, Fernando de Noronha by mal byť na vašom zozname. Ostrovy ponúkajú jedinečnú prírodnú krásu, neuveriteľné zážitky a mnoho kultúrnych skvostov. Nenechajte si ujsť túto malú časť raja, z ktorej sa nakoniec stanú vaše spomienky na celý život.


Ubytovanie Brazília Fernando de Noronha


Fernando de Noronha je jedno z najexkluzívnejších a najkrajších miest na Brazílskom pobreží. Tento malý ostrovný raj sa nachádza približne 350 km od pobrežia Brazílie a je známy svojou nádhernou prírodou a jedinečným ekosystémom.

Ak hľadáte skutočne luxusné ubytovanie v Brazílii, Fernando de Noronha určite neklame. Svoje návštevníkom ponúka široký výber nadštandardných rezortov a hotelov, ktoré vám zabezpečia nezabudnuteľný pobyt.

Jeden z najznámejších a najluxusnejších hotelov na ostrove je pätihviezdičkový párty palác Pousada Maravilha. Tento hotel sa nachádza na samom okraji ostrova, čo z neho robí ideálne miesto na oddych a relaxáciu. Súčasťou hotela je aj spa centrum, kde si môžete dopriať ošetrenie alebo masáž. Okrem toho môžete vychutnať príjemný čas v bazéne s výhľadom na oceán, alebo si vychutnať pokojné chvíle na súkromnej pláži.

Ďalšia populárna voľba pre luxusné ubytovanie je hotel Pousada Solar dos Ventos. Tento hotel ponúka luxusné izby a apartmány so súkromným balkónom alebo terasou, odkiaľ môžete vychutnať nádherný výhľad na oceán. Okrem toho hotel poskytuje aj súkromnú prístavbu s fantastickým bazénom a barom, kde si môžete užiť osviežujúci kokteil. Ak máte záujem o aktivity na voľnom vzduchu, hotel ponúka aj výlet na ostrov a potápanie.

Ak preferujete menšie a intímnejšie ubytovanie, Pousada Morena je ideálnou voľbou. Táto pousada ponúka ubytovanie v štýlovom drevenom dome a je obklopená nádhernou tropickou záhradou. Pousada Morena sa skladá z pár izieb, čo z nej robí skutočne útulné a súkromné miesto pre oddych. K dispozícii je tiež bazén a spoločenská miestnosť pre hostí.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, všetky tieto hotely a pousady vám ponúknu skutočný luxus a nezabudnuteľný pobyt na ostrove Fernando de Noronha. Okrem pohodlného a nadštandardného ubytovania, budete mať tiež príležitosť objavovať krásy tohto nádherného ostrova. Môžete si vychutnať prechádzky po plážach s bielym pieskom, preskúmať podmorský svet počas šnorchlovania alebo potápania, a vychutnať si slávne západy slnka nad oceánom.

Ak máte radi cestovanie a luxus, ubytovanie v Brazílii na ostrove Fernando de Noronha je skutočne vyhľadávanou destináciou. Je to miesto, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať v príjemnom prostredí a zároveň objavovať všetky skvosty, ktoré tento ostrov ponúka. Takže neváhajte a zažite výnimočný pobyt v Brazílii v luxusnom ubytovaní Fernando de Noronha.


Počasie Brazília Fernando de Noronha


Brazília Fernando de Noronha je ostrovný národný park, ktorý sa nachádza na pobreží Brazílie. Je to pravdepodobne jedno z najkrajších miest na Zemi, a jeho tropické počasie ho robí ideálnym miestom na dovolenku pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť zime.

Fernando de Noronha je známy svojimi úchvatnými plážami, jasnou azúrovou vodou a zrkadlovými drevenými chatkami. Tento malý raj je domovom mnohých ohrozených druhov živočíchov, vrátane morských korytnačiek, delfínov a rôznych druhov rýb. Turisti majú tu príležitosť vidieť tieto zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Čo sa týka počasia, Brazília Fernando de Noronha je známa svojimi teplými teplotami počas celého roka. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 27 °C, s minimálnymi rozdielmi medzi letom a zimou. V lete môže teplota stúpať až na 30 °C, zatiaľ čo v zime klesá iba na 25 °C. Toto konzistentné počasie umožňuje návštevníkom využiť pláže a vodu počas celého roka.

Fernando de Noronha má dve základné sezóny - suché a daždivé obdobie. Suché obdobie začína v septembri a končí v marci, kým daždivé obdobie je od apríla do augusta. V suchom období je menej zrážok a pláže sú v plnej kráse. Na druhej strane, daždivé obdobie prináša väčšie množstvo zrážok a more môže byť miestami trochu búrlivé. Aj napriek tomu, daždivé obdobie má svoje kúzlo a návštevníci môžu zažiť krásu ostrova v inom svetle.

Okrem teplého a priaznivého počasia ponúka Brazília Fernando de Noronha aj rôzne aktivity pre návštevníkov. Môžete si užívať potápanie, šnorchlovanie, rybolov, plachtu a veľa ďalších vodných športov. Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je možnosť požičať si džíp a preskúmať krásu ostrova sami.

Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnuť od každodenného zhonu a stretnúť sa s prírodou, Brazília Fernando de Noronha je tou správnou voľbou. Svojim nádherným počasím, jedinečnou prírodou a pohostinnými miestnymi obyvateľmi vytvára tú správnu atmosféru pre dokonalú dovolenku.


Letenka Brazília Fernando de Noronha


Brazília je jednou z tých krajín, ktoré majú čo ponúknuť každému cestovateľovi. Svojou bohatou kultúrou, nádhernými plážami a úchvatnou prírodou láka ročne milióny turistov. Medzi najobľúbenejšie destinácie patrí aj ostrov Fernando de Noronha, pravý raj na zemi.

Fernando de Noronha je skupina ostrovov nachádzajúcich sa v Atlantickom oceáne, približne 354 km od pobrežia Brazílie. Ostrov je známy pre svoje fantastické pláže, azúrovú vodu a úchvatnú prírodu. Je tiež domovom veľkého množstva druhov rýb, korytnačiek a delfínov.

Pre cestovateľov je najlepšie spoznať ostrov pomocou potápania. Ostrovné vody sú jasné a teplé, ideálne pre obdivovanie korálových útesov a farebných rýb. Môžete navštíviť známe miesta, ako sú Sancho Bay a Dolphins Bay, kde sa môžete stretnúť so žralokmi, morskými korytnačkami a malými rybami.

Okrem potápania sa môžete vydať na prechádzku po ostrove a obdivovať jeho jedinečnú prírodu. Ostrov je chráneným prírodným rezervátom a domovom mnohých druhov endemických rastlín a živočíchov. Môžete objaviť nádherné pláže s bielym pieskom a obdivovať úchvatné scenérie.

Jedno z najpopulárnejších miest na ostrove je skalný oblúk Sankt Peter a neďaleký vŕšok Morro do Pico, z ktorých budete mať nádherný výhľad na celý ostrov a okolité more.

Ak sa rozhodnete navštíviť Fernando de Noronha, je dôležité vedieť, že ostrov má stanovený limit pre turistov. S cieľom ochrániť jeho prírodnú krásu sa počet navštívených osôb udržiava na malom počte. Preto je dôležité vopred zabezpečiť si letenku a ubytovanie.

Letenky do Brazílie smerujúce na ostrov Fernando de Noronha zvyčajne sú k dispozícii z veľkých brazílskych miest, ako je Río de Janeiro alebo São Paulo. Let trvá približne dve hodiny a môže byť kombinovaný s letom z iných populárnych ostrovov Brazílie, ako sú ostrovy v štáte Bahia alebo štátu Rio Grande do Norte.

Ak sa chystáte na svetovú plážovú destinačku, ktorá ponúka niečo exotické a jedinečné, Fernando de Noronha je miestom, ktoré by ste nemali obísť. Má všetko, čo si môžete priať - od nádherných pláží po fascinujúcu prírodu a úžasné potápanie. Určite by ste si mali zabezpečiť letenku do tejto perly v Atlantickom oceáne a zažiť ten najkrajší zážitok z cestovania.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Fernando de Noronha


Otázky:

1. Kde sa nachádza ostrov Fernando de Noronha?
2. Ako sa dostanem na ostrov Fernando de Noronha?
3. Čo je potrebné na cestu do Brazílie do ostrova Fernando de Noronha?
4. Existuje letisko na ostrove Fernando de Noronha?
5. Koľko stojí letenka na ostrov Fernando de Noronha?
6. Akým letiskom je najlepšie prísť na ostrov Fernando de Noronha?
7. Koľko času potrváva let na ostrov Fernando de Noronha?
8. Koľké dni je ideálny čas strávený na ostrove Fernando de Noronha?
9. Aké sú najlepšie aktivity na ostrove Fernando de Noronha?
10. Aké sú najlepšie pláže na ostrove Fernando de Noronha?

Odpovede:

1. Ostrov Fernando de Noronha sa nachádza v Atlantickom oceáne, približne 350 km od brazílskeho pobrežia.
2. Na ostrov Fernando de Noronha sa môžete dostať lietadlom z hlavného mesta Brazílie, Brasília, alebo z mesta Recife.
3. Pre cestu do Brazílie a na ostrov Fernando de Noronha budete potrebovať platný pas a vízum, ak je to potrebné.
4. Áno, existuje letisko na ostrove Fernando de Noronha.
5. Cena letenky na ostrov Fernando de Noronha sa líši v závislosti od odletového miesta a termínu cestovania. Ceny sa pohybujú od približne 800 do 1500 EUR.
6. Najlepšie je prísť na ostrov Fernando de Noronha cez letisko v meste Recife, pretože tam ponúkajú viac letov a možností.
7. Let na ostrov Fernando de Noronha trvá približne 1,5 až 2 hodiny.
8. Ideálny čas strávený na ostrove Fernando de Noronha je aspoň 3 až 4 dni, aby ste mohli preskúmať všetko, čo ostrov ponúka.
9. Na ostrove Fernando de Noronha môžete vyskúšať potápanie, šnorchlovanie, surfovanie, prechádzky po prírodnom parku a sledovanie korytnačiek.
10. Medzi najlepšie pláže na ostrove Fernando de Noronha patria Praia do Sancho, Praia do Leão, Praia da Conceição a Baía dos Porcos.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky