Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Brazília Foz do Iguaçu

Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Foz do Iguaçu


1. Aké miesto v Brazílii je najlepšie na návštevu?
Odpoveď: Foz do Iguaçu je jedno z najlepších miest v Brazílii na návštevu, hlavne kvôli vodopádom Iguazu.

2. Ako sa dostať z letiska v Foz do Iguaçu do hotela?
Odpoveď: Je dosť možností. Môžete si zabezpečiť transfer s hotelom, alebo využiť miestne taxi služby, autobus či prenajať si auto.

3. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Okrem vodopádov Iguazu, odporúčame navštíviť tiež Parque das Aves, kde nájdete veľké množstvo ohrozených druhov vtákov a zoologickú záhradu Itaipu.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Najlepším časom sú mesiace máj až september, kedy je v Brazílii chladnejšie počasie a menšie množstvo turistov.

5. Potrebujem si brať lieky proti malárii pri návšteve Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Nie, Foz do Iguaçu sa nenachádza v oblasti s rizikom malárie. Avšak, poznejte si informácie o aktuálnych rizikách a nezabudnite sa nechať odporučiť očkovanie pred cestou.

6. Aká je miestna meny v Brazílii a kde si môžem zmeniť peniaze?
Odpoveď: Miestna mena v Brazílii je Brazílsky real a môžete si ju zmeniť v bankách, menových zmenárnach alebo v hoteloch.

7. Aké sú miestne kulinárske špeciality?
Odpoveď: Miestne špeciality zahŕňajú churrasco, feijoada a brigadeiro – čokoládové gule.

8. Ako dlho by som mal pobudnúť v Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Na pobyt v Foz do Iguaçu by ste si mali zarátať aspoň tri dni, aby ste mali dostatočný čas na návštevu vodopádov, zoologických záhrad a ďalších atrakcií.

9. Môžem si zakúpiť vstupenky na vodopády Iguazu vopred online?
Odpoveď: Áno, vstupenky na vodopády Iguazu je možné zakúpiť vopred online, aby ste sa vyhli rade na mieste.

10. Je možné prísť do Foz do Iguaçu autom z iných krajín?
Odpoveď: Áno, je možné prísť autom do Foz do Iguaçu z iných krajín, avšak odporúča sa zapožičať si auto a neriskovať s vlastným vozidlom kvôli rôznym obmedzeniam.


Počasie Brazília Foz do Iguaçu


Brazília je známa svojou rozmanitosťou a diverzitou, čo sa týka jej prírodných krás. Jedným z najznámejších miest v tejto oblasti je Foz do Iguaçu - mesto ležiace na trojmedzí Brazílie, Paraguaja a Argentíny. Toto mesto je tiež známe svojou jedinečnou klímou a počasím, ktoré má vplyv na miestne ekosystémy a prírodné oblasti.

Foz do Iguaçu má subtropické podnebie s výraznými ročnými obdobiami. Leto začína v decembri a končí v marci, s vysokými teplotami dosahujúcimi až 40 stupňov Celsius. Toto je obdobie najväčšej turistickej navštevnosti, pretože je vhodné na návštevu miestnych krás, ako sú slávne vodopády Iguaçu. Tieto vodopády sú jednými z najväčších a najkrásnejších na svete a ich obrovské množstvo vody a sila je dostatočná na to, aby každého ohromila.

Jesenné a zimné obdobie, ktoré trvá od apríla do septembra, prinášajú nižšie teploty, ktoré sa môžu pohybovať od 10 do 20 stupňov Celzia. Toto je obdobie, kedy menej turistov navštevuje túto oblasť, ale je ideálne na preskúmanie miestnej divočiny a prírody. Mnoho vtáctva a zvierat sa presúva do tejto oblasti počas týchto mesiacov, čo vytvára skvelú možnosť na pozorovanie vtákov a zvierat v ich prirodzenom prostredí.

Zrážky vo Foz do Iguaçu sú rozdelené nadol na celý rok, s dažďom pomerne rovnomerne rozmiestneným a koncentrovaným v letnom období. Celkové množstvo zrážok pre túto oblasť je približne 1500-2000 mm ročne.

Foz do Iguaçu je známe aj svojimi tropickými búrkami, ktoré môžu vyskociť kedykoľvek počas leta a viesť k silným zrážkam a vetrom. Tieto búrky môžu byť nielen dobrodružstvom, ale aj nebezpečenstvom, najmä ak sa nachádzate blízko vodopádov alebo v prírodných oblastiach.

Ak plánujete návštevu Foz do Iguaçu, odporúča sa mať so sebou vhodné oblečenie, ktoré je vhodné pre tropické podmienky. Nezabudnite si so sebou vziať pokrývku hlavy, opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom a dostatočné množstvo vody, hlavne počas leta.

V každom prípade, nech si vyberiete akékoľvek obdobie, Foz do Iguaçu ponúka príležitosti na nezabudnuteľný zážitok prostredníctvom svojho jedinečného počasia a prírodných krás. Preto, bez ohľadu na to, kedy príde vaša návšteva, nebudete sklamaní krásou tohto miesta.


Dovolenka Brazília Foz do Iguaçu


Dovolenka v Brazílii: Foz do Iguaçu

Brazília je krajinou, ktorá je známa svojím bohatým prírodným dedičstvom a ohromujúcou biodiverzitou. Medzi jedno z najznámejších miest v Brazílii, ktoré každoročne pritahuje tisíce turistov, patrí Foz do Iguaçu. Toto mesto je domovom jedného z najkrajších prírodných zázrakov sveta - vodopádov Iguaçu.

Vodopády Iguaçu sú päť kilometrov dlhým systémom vodopádov, ktorý hrdo leží na pomedzí Brazílie a Argentíny. Hlboko vo vnútri dažďového pralesa Amazónie ponúkajú tieto vodopády návštevníkom nezabudnuteľný zážitok. Dostanete sa tam takmer jednoducho, pretože mesto Foz do Iguaçu má vlastné medzinárodné letisko.

Po príchode môžete stráviť deň alebo dva preskúmavaním mesta. Foz do Iguaçu ponúka rozmanité reštaurácie, ktoré vám odhalia bohatosť brazílskej kuchyne. Vychutnajte si tradičné jedlá, ako je feijoada (hrniec so špekáčmi a fazuľami) alebo brigadeiro (sladká čokoládová guľka). Nezabudnite si vyskúšať aj brazilskú kávu, ktorá je známa svojou výnimočnou chutou.

Najväčšou atrakciou Foz do Iguaçu samozrejme sú vodopády Iguaçu. Môžete si vybrať, či ich chcete vidieť z brazílskej alebo argentínskej strany. Z brazílskej strany nájdete najlepšie výhľady z vyhliadkovej plošiny, ktorá sa nachádza na konci stráne vodopádov. Z nej si môžete vychutnať panorámu vodopádov a sledovať mohutnú vodu padajúcu do priepasti. Ak sa rozhodnete ísť na argentínsku stranu, budete mať možnosť prejsť sa po chladičiach, ktoré vás zavedú priamo pod jednotlivé vodopády.

Okrem vodopádov Iguaçu je v Foz do Iguaçu aj lokálny národný park, kde si môžete prejsť prekrásnymi pralesmi a objaviť organickú biodiverzitu. Môžete sa tiež vydať na jazdu na lodi cez rieku, ktorá vás zavedie ešte bližšie k vodopádom. Toto dobrodružstvo vás ponorí do hustých hmly, ktorú vytvárajú padajúce vodopády.

Keď navštívite Foz do Iguaçu, nezabudnite si vziať vodotesnú bundu a pončo, pretože záplavy vody sú časté. Je tiež dôležité mať vhodnú obuv, aby ste sa mohli bezpečne prechádzať po klzkých cestičkách a schodoch.

Dovolenka v Brazílii je zážitkom, ktorý si budete pamätať na celý život. Návšteva Foz do Iguaçu vám ponúkne príležitosť objaviť jedno z najkrajších miest prírodného sveta. Od exotických rastlín až po pozoruhodné vodopády, táto destinácia sa stane skutočne nezabudnuteľnou súčasťou vášho cestovateľského zoznamu.


Letenka Brazília Foz do Iguaçu


Brazília Foz do Iguaçu je jedným z najnavštevovanejších miest Brazílie vďaka svojmu dychberúcemu parku vodopádov, zvaného Iguazú. Väčšina turistov prichádza sem práve kvôli tomuto parku, no mesto ponúka aj mnoho ďalších zaujímavostí.

Ak hľadáte letenky do Brazílie Foz do Iguaçu, najlepšie je plánovať vopred, najmä počas hlavnej sezóny v lete a počas Vianoc a Nového roka. Lety z Európy sú obvykle odchádzajú z Lisabonu, Paríža alebo Frankfurdu a trvajú niekoľko hodín.

Po príchode do Foz do Iguaçu sa určite nevyhnete návšteve národného parku Iguazú. V parku môžete obdivovať niektoré z najkrásnejších a najmohutnejších vodopádov na svete. Najväčší z nich, podľa ktorého je celý park pomenovaný, má výšku 82 metrov a nachádza sa na rieke Iguazú.

Okrem vodopádov stojí za návštevu aj pohľadnica hodná mesta Foz do Iguaçu. Tu môžete obdivovať rieku Paraná, ktorá je široká až 5 kilometrov a z ktorej sa otvára panoramatický výhľad na Brazíliu, Argentínu a Paraguaj.

Pre tých, ktorí sú zástancom zvierat, ponúka mesto aj návštevu prevádzok so zachránenými divými zvieratami, ako napríklad opice, tukany a papagáje. Táto aktivita sa odporúča v ranných hodinách, kedy sú zvieratá najaktívnejšie.

Počas pobytu v Foz do Iguaçu nevynechajte ani návštevu niektorého z miestnych trhov a ochutnajte typicky brazílske delikatesy, ako napríklad feijoada, ktorú tvoria fazuľa, kuracie mäso a ryža. K tomu si môžete objednať aj tradičný drink caipirinhu, ktorý je vyrobený z cukrovej trstiny a lihoviny.

Celkovo je Brazília Foz do Iguaçu zaujímavou destináciou pre tých, ktorí si chcú užiť krásy prírody a spoznať miestnu kultúru. A s letenkou máte k tomu naozaj jednoduchú cestu.


Ubytovanie Brazília Foz do Iguaçu


Brazília Foz do Iguaçu je populárna turistická destinácia v Brazílii vďaka svojmu nezabudnuteľnému panoramatickému výhľadu na známe vodopády Iguazú, ktoré sú na hranici s Argentínou. Ak hľadáte ubytovanie v tomto meste, budete mať množstvo možností, aby ste si vybrali to, ktoré najviac vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie, existuje množstvo vybraných hotelov, ktoré ponúkajú luxusné izby s krásnymi panoramatickými výhľadmi na okolité zelené krajiny a na vodopády Iguazú. Niektoré z najlepších luxusných ubytovacích zariadení sú Grand Mercure Foz do Iguaçu,hotel Belmond das Cataratas a hotel Mabu Thermas Grand Resort Foz do Iguaçu.

Pre tých, ktorí sú na cestách s menším rozpočtom a hľadajú cenovo dostupnejšie ubytovanie, Foz do Iguaçu má radu lacných hotelov, motellov a hostálov k dispozícii. Medzi najpopulárnejšie lacné ubytovanie v Brazília Foz do Iguaçu patria Hot Sauce Hostel a Iguassu Guest House.

Okrem tradičných formátov ubytovania, mnoho turistov cudzincov sa rozhodne pre ubytovanie u miestnych obyvateľov, vhodnou možnosťou pre tých, ktorí chcú mať pravé miestne skúsenosti. Airbnb a Couchsurfing sú preto skvelou volbou pre tých, ktorí hľadajú toto typy ubytovania.

Foz do Iguaçu tiež ponúka širokú škálu súkromných chát a apartmánov, ktoré sú vyhľadávané najmä rodinami alebo skupinami priateľov, ktorí chcú mať viac súkromia a pohodlia počas pobytu. Tento typ ubytovania je tiež vhodný pre tých, ktorí hľadajú väčšiu flexibilitu v dobe a čase príchodu / odchodu. Medzi tými, ktoré by ste mali skúsiť, patrí Bello Apart Hotel a Nadai Confort Hotel.

Súčasne, mesto však má aj niekoľko kempingov a karavanových stojísk, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí si radi stretávajú s prírodou a chcú využiť výhody športov a aktívnych aktivít v priebehu dňa.

Bez ohľadu na typ ubytovania, ktorý si zvolíte, Brazília Foz do Iguaçu určite ponúka unikátne a nezabudnuteľné zážitky. Od návštevy známych vodopádov po objavovanie typických miestnych jedál a tradičnej kultúry, toto mesto na vás čaká vo svojej plnej kráse.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky