Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Česko Karlštejn

Ubytovanie Česko Karlštejn


Český Karlštejn je malebná obec nachádzajúca sa v Středočeském kraji v Českej republike. Jeho dominantou a najväčšou atrakciou je hrad Karlštejn, ktorý patrí medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie pamiatky v Česku.

Ak plánujete navštíviť Karlštejn a stráviť tam niekoľko dní, určite nebudete mať problém s hľadaním ubytovania. Táto oblasť ponúka veľký výber rôznych možností pre každého.

Najobľúbenejšou a najtradičnejšou formou ubytovania v blízkosti Karlštejna je hotel. V okolí hradu nájdete niekoľko hotelových komplexov, ktoré ponúkajú pohodlné a elegantné izby s výhľadom na hrad alebo okolitú prírodu. Mnohé hotely majú aj vlastné reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné české jedlá. Ubytovanie v hoteli je skvelou voľbou pre tých, ktorí očakávajú vysoký štandard a komfort.

Ďalšou populárnou možnosťou je privátne ubytovanie. V obci Karlštejn sa nachádza veľa súkromných domov a penziónov, ktoré poskytujú dielňové izby, apartmány a rodinné izby. Tieto miesta často ponúkajú nižšie ceny ako hotely a zároveň príjemnú atmosféru domova. Môžete si vybrať z variantov, ktoré sú vhodné pre jednotlivcov, páry alebo rodiny s deťmi.

Pre tých, ktorí preferujú prírodné prostredie a nezávislosť, je táborisko ideálnou voľbou. V blízkosti Karlštejna sa nachádzajú pekné kempy, ktoré ponúkajú možnosti pre stanovanie alebo karavanning. Tieto kempy majú sprchy, toalety a kuchynky, kde si môžete pripraviť jedlo. Stanovanie je skvelou možnosťou pre dobrodružných turistov, ktorí chcú zažiť prírodu v plnom rozsahu.

Karlštejn je veľmi populárne miesto návštevníkmi, preto je dôležité, aby ste si rezervovali ubytovanie vopred, najmä počas letných mesiacov a počas sviatkov. Môžete využiť internetové stránky, rezervačné portály alebo sa obrátiť na miestne cestovné agentúry, ktoré vám pomôžu vybrať a zarezervovať ubytovanie podľa vašich preferencií.

Karlštejn ponúka nezabudnuteľný zážitok pre milovníkov histórie, kultúry a prírody. Napriek svojej malej veľkosti sa tu nájde veľa možností na ubytovanie pre každý rozpočet a vkus. Nech ste akokoľvek náročný, iste nájdete tie správne miesto na oddych a relaxáciu.


Letenka Česko Karlštejn


Pokud se chystáte na dovolenou nebo jen tak na výlet, měli byste určitě zvážit letenku do Česka a návštěvu hradu Karlštejn.

Letenka závisí na vašem místě pobytu a na sezóně, ale většinou se pohybuje v rozmezí 100-200 eur. Pokud využijete některou z nabídek low-cost leteckých společností, můžete ušetřit ještě více.

Hrad Karlštejn se nachází v Krkonošském národním parku a je jedním z nejkrásnějších hradů v Česku. Byl postaven v 14. století a sloužil jako úložiště pro korunní klenoty.

Vstup na hrad není nijak přemrštěný, a pokud máte plnoletý pas, můžete si zde vyřídit také daňové věci.

Karlštejn je také výborným výchozím bodem pro pěší turistiku v Krkonošském národním parku, ale i pro další výlety do okolí.

Celkově je letenka do Česka a návštěva tohoto krásného místa perfektním způsobem, jak trávit svůj volný čas a objevovat nová místa, kulturu a historii.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Karlštejn


Najčastejšie otázky a odpovede o Česku a hradu Karlštejn:

1. Čo je to Karlštejn?
- Karlštejn je hrad, nachádzajúci sa asi 30 kilometrov juhozápadne od Prahy, v Českej republike. Je to jeden z najznámejších českých hradov a turistických atrakcií.

2. Kedy bol Karlštejn postavený?
- Karlštejn bol postavený v 14. storočí, konkrétne v rokoch 1348-1365 za panovania cisára Karla IV. Bol postavený ako kráľovský hrad a úlohou mal slúžiť ako trezor na uchovávanie vzácnych relikvií a korunovačného klenotu.

3. Aké sú otváracie hodiny Karlštejna?
- Otváracie hodiny hradu Karlštejn závisia od ročného obdobia. Vo väčšine prípadov je otvorený denne od 9:00 do 17:00 hod. Odporúčame však skontrolovať aktuálne otváracie hodiny na oficiálnej webovej stránke hradu.

4. Koľko trvá prehliadka hradu?
- Prehliadka hradu Karlštejn trvá približne 50 - 60 minút. Návštevníci majú možnosť vidieť hlavné vybavenie hradu, ako sú kaplnky, knižnice a korunovačnú komnatu.

5. Aká je vstupná cena na Karlštejn?
- Vstupné na hrad Karlštejn sa líši v závislosti od veku návštevníka a typu prehliadky. Štandardné vstupné pre dospelých je približne 270 Kč (cca 10,5 €). Deti, študenti a dôchodcovia majú zľavnené vstupné. Je možné si zakúpiť aj rôzne formy prehliadok s rôznym vstupným.

6. Ako sa dostanem na Karlštejn z Prahy?
- Na Karlštejn sa ľahko dostanete z Prahy vlakom alebo autobusom. Vlak z hlavného železničného nádražia v Prahe trvá približne 40 minút. Zastávka autobusu sa nachádza na stanici metra "Anděl".
Zo stanice metra "B" Staroměstská si môžete zakúpiť aj kombinovaný lístok na vlak a vstupné na hrad.

7. Je potrebné si zakúpiť vstupenky vopred?
- Nie je nevyhnutné si zakúpiť vstupenky vopred, ale odporúčame, najmä v letných mesiacoch, využiť predpredaj na oficiálnej webovej stránke hradu alebo si ich zakúpiť priamo na mieste v pokladni. Vstupenky môžu byť v niektorých obdobiach vysoko vyťažené.

Tieto otázky a odpovede vám môžu poskytnúť základné informácie o Česku a hradu Karlštejn. Pre presnejšie a aktuálne informácie odporúčame, aby ste sa obrátili na oficiálnu webovú stránku Karlštejnu alebo miestne turistické informačné centrum.


Dovolenka Česko Karlštejn


Česko je jednou z najkrajších krajín na svete a ponúka bohaté možnosti pre zažitie ideálnej dovolenky. Jedným z jej najobľúbenejších turistických miest je Karlštejn, ktorý je známy pre svoj majestátny hrad.

Nachádza sa len krátku vzdialenosť od Prahy, čo z neho robí ideálny cieľ výletu pre návštevníkov, ktorí chcú stráviť niekoľko dní mimo ruchu veľkomesta. Karlštejn je malá obec, ktorá sa nachádza v prekrásnom prostredí Českého krasu. Tento národný park je známy svojimi skalnými útvarmi, jaskyňami a zelenou krajinou.

Hrad Karlštejn je jedným z najväčších a najdôležitejších stredovekých hradov v Česku. Bol postavený v 14. storočí cisárom Karlovi IV. a slúžil ako miesto na uchovávanie korunovačných klenotov a vzácnych artefaktov. Hrad je dôkladne zachovalý a je otvorený pre verejnosť, čo poskytuje návštevníkom jedinečnú príležitosť spoznať históriu a architektúru tohto impozantného stavu.

Karlštejn ponúka aj širokú škálu aktivít pre návštevníkov. Pre tých, ktorí majú radi prírodu, sú k dispozícii rôzne turistické chodníky a cyklotrasy, ktoré vás zavedú do okolitých kopcov a dolín. Na rieke Berounka je možnosť si prenajať kajak alebo kanoe a preskúmať okolité scenérie z iného uhla pohľadu.

Miestne reštaurácie a kaviarne sú známe pre svoje chutné jedlá a pivo. Niekoľko miestnych remeselníkov tiež ponúka tradičné výrobky a suveníry, ktoré si môžete zobrať ako spomienku na svoju návštevu.

Ak hľadáte ubytovanie, Karlštejn má veľký výber malých hotela a penziónov, ktoré ponúkajú pohodlie a pokojný pobyt. V meste je tiež niekoľko možností pre kempovanie v prírode, kde si môžete postaviť stan a stráviť noc pod hviezdami.

Dovolenka v Česku v obci Karlštejn je skutočne jedinečným zážitkom. Okrem návštevy hradu tu nájdete aj krásnu prírodu, výborné jedlo a možnosti na aktívny oddych. Pre tých, ktorí radi objavujú históriu a krásy Česka, je Karlštejn ideálnym cieľom pre ich nasledujúcu dovolenku.


Počasie Česko Karlštejn


Boční sloupek: Jazyk: slovenčina

Česko Karlštejn sa nachádza v blízkosti známeho hradu Karlštejn a je obľúbeným turistickým cieľom. Mesto má veľmi príjemné podnebie, ktoré je priaznivé pre návštevníkov po väčšinu roka.

V lete je počasie v Karlštejne relatívne teplé a suché. Teploty sa pohybujú okolo 25 stupňov Celzia a slnko svieti viac ako 10 hodín denne. Toto počasie je ideálne na vonkajší šport a turistiku.

Jeseň v Karlštejne je krásna, keď sa listnaté stromy menia na rôzne farby. Teploty sú miernym spôsobom priemerné okolo 10 až 15 stupňov Celzia, no počasie je veľmi premenné a daždivé, takže by ste si mali priniesť náhradné oblečenie.

Zima v Karlštejne je studená a mrazivá, so snežením a mnohými chladnými dňami. Teploty sú bežne pod bodom mrazu, takže by ste si mali priniesť zimné oblečenie a teplé topánky. Napriek tomu, že počasie je chladné, Karlštejn je krásny v zime, keď je celé mesto pokryté snehom.

Jar v Karlštejne sa začína pomaly rozmrazovaním a otepľovať sa, ale stále si treba vziať náhradné oblečenie na chladnejšie dni a večery. V marci a apríli môže byť počasie v Karlštejne dosť nepredvídateľné s rýchlymi zmenami od tepla k chladu a daždivému počasiu.

Všeobecne platí, že počasie v Karlštejne je rozmarné, ale to však nijakým spôsobom neznižuje jeho krásu, ktorú ponúka každou ročnou dobou. Ak sa chystáte navštíviť Karlštejn, je potrebné zistiť predpoveď počasia a zvoliť si vhodnú sezónu, ktorá vám najviac vyhovuje.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky