Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Česko Pec pod Sněžkou

Najčastejšie otázky a odpovede Česko Pec pod Sněžkou


1. Aké aktivity sa dajú robiť v Peci pod Sněžkou?
- V Peci pod Sněžkou sa dajú robiť rôzne aktivity, ako napríklad turistika, cyklistika, lyžovanie, snowboarding, bežkovanie, kúpanie v aquaparku, wellness a ďalšie.

2. Ako sa dostanem do Peci pod Sněžkou?
- Do Peci pod Sněžkou sa dá dostať autom, vlakom (z Prahy, Hradca Králové, Trutnova) alebo autobusom.

3. Aké je ubytovanie v Peci pod Sněžkou?
- V Peci pod Sněžkou sa dá ubytovať v rôznych hoteloch, penziónoch, apartmánoch alebo chatách.

4. Koľko stojí skipas v skiareáli Pec pod Sněžkou?
- Cena skipasu v zimnom stredisku Pec pod Sněžkou závisí od počtu dní, veku a typu skipasu. Priemerná cena dospelého skipasu na jeden deň je okolo 50 eur.

5. Aké sú najznámejšie turistické trasy v Peci pod Sněžkou?
- Medzi najznámejšie turistické trasy v Peci pod Sněžkou patrí výstup na Sniežku, turistická trasa v Górze Sokolej, Labrador a Medvědín.

6. Kedy sa konajú podujatia v Peci pod Sněžkou?
- V Peci pod Sněžkou sa konajú podujatia počas celého roka. Medzi najznámejšie patrí napríklad horský maratón, Motohorský závod, žiacke HoryMira a ďalšie.

7. Kde sa dajú najlepšie ochutnať miestne špeciality v Peci pod Sněžkou?
- V Peci pod Sněžkou sa dajú ochutnať miestne špeciality napríklad v reštauráciách Auqaparku, v hoteli Horizont alebo v kaviarni Myšák.

8. Aké sú možnosti parkovania v Peci pod Sněžkou?
- V Peci pod Sněžkou sa dajú parkovať autá na verejných parkoviskách, ktoré sa nachádzajú v blízkosti turistických trás alebo lyžiarskych svahov. Cena parkovného závisí od času parkovania a lokality.

9. Kedy je najvhodnejšie obdobie na návštevu Peci pod Sněžkou?
- Najvhodnejšie obdobie na návštevu Peci pod Sněžkou závisí od preferencií navštevníka. V zimnom období je možné lyžovať a v lete sa dá turistikovať. Avšak Pec pod Sněžkou pôsobí aj v období jar-leto, kedy možno v rámci jednodňovej cesty pozrieť napríklad vriace pramene alebo botanickú záhradu.

10. Kde sa nachádza najvyšší bod v Peci pod Sněžkou?
- Najvyšší bod v Peci pod Sněžkou je vrchol Sniežky (1602 m n. m.), ktorý sa nachádza na hranici českých a poľských Krkonoš.


Letenka Česko Pec pod Sněžkou


Česko, známe také jako Česká republika, je stát ležící v srdci Evropy. Má bohatou historii, kulturní dědictví, krásnou přírodu a mnoho zajímavých míst k návštěvě. Pokud se chystáte na dovolenou v této zemi a hledáte nezapomenutelné zážitky, návštěva nejvyšší hory Sněžky by mohla být tou správnou volbou. A jak se tam dostat? Letenka do Pec pod Sněžkou je moudrým rozhodnutím.

Pec pod Sněžkou je malé město v Krkonoších, v bezprostřední blízkosti nejvyšší hory Sněžky. Je to oblíbené rekreační středisko, ideální pro turistiku, cykloturistiku, lyžování a další outdoorové aktivity. Město nabízí mnoho ubytovacích možností, restaurací, hospod a obchodů se suvenýry.

Přestože mnoho turistů preferuje cestu autem nebo vlakem, letenka do Pec pod Sněžkou může být dobrou alternativou. Letiště v Praze (Václav Havel Airport Prague) je jedním z největších a nejmodernějších východoevropských letišť, nabízející širokou paletu mezinárodních letů.

Z letiště je možné cestovat do Pec pod Sněžkou autobusem nebo vlakem, nebo si pronajmout auto. Jízda z Prahy do Pec pod Sněžkou trvá zhruba 2 hodiny. Pokud si nechcete pronajmout auto, doprava autobusem je velmi pohodlná a bezpečná. Ceny jsou příznivé a jízdní řády jsou dobře organizované.

Když už jsme u cen, letenka do Pec pod Sněžkou není příliš drahá. Cena se liší podle sezóny a letoviska, které si vyberete. Nicméně většinou jsou ceny přijatelné a dají se srovnat s cenou cesty vlakem nebo autobusem.

Výhodou letenky do Pec pod Sněžkou je rychlost cesty a pohodlí. Cesta letadlem trvá mnohem méně času než cesta vlakem nebo autobusem a navíc vám poskytuje pohled na krásnou přírodu z ptačí perspektivy.

V souhrnu, letenka do Pec pod Sněžkou může být skvělou volbou, pokud hledáte rychlou a pohodlnou cestu do nejvyšší hory Česka. Využijte možnosti, které nabízí moderní letiště v Praze a užijte si krásy města Pec pod Sněžkou bez zbytečného stresu. Nezapomeňte ale před odjezdem zkontrolovat aktuální jízdní řády a ceny letenek.


Ubytovanie Česko Pec pod Sněžkou


Česko Pec pod Sněžkou: ideálna destinácia pre horské dobrodružstvá a relaxáciu

Česko Pec pod Sněžkou, malebné horské mestečko v Krkonošskom národnom parku, sa nachádza v jedinečnej prírodnej oblasti s nekonečným množstvom turistických a cyklistických trás, ale aj stredísk pre zimný šport. Pre milovníkov aktívneho oddychu či tých, ktorí si len chcú odpočinúť od každodenného zhonu, je toto miesto ideálnou voľbou.

Ubytovanie v Česko Peci pod Sněžkou ponúka širokú paletu možností, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtom. Môžete si vybrať medzi rodinnými penziónmi, príjemnými hotelmi alebo ubytovaním vo vidieckych horských chatách. Pre tých, ktorí preferujú horský štýl, môžu ísť do chaty s krbom a dreveným nábytkom. Naopak, ak preferujete moderný a luxusný štýl, môžete si vybrať exkluzívne apartmány so všetkými potrebnými vybaveniami.

Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza v srdci mesta, čo znamená, že máte blízko k mnohým reštauráciám, obchodom a kultúrnym atrakciám. Okrem toho väčšina z nich je iba krátku prechádzku od miesta, kde štartujú lanovky a lyžiarske trate, čo je skvelé pre zimné športy.

Každá ročná doba má v Česko Peci pod Sněžkou čaro. V lete môžete využiť značené turistické trasy a objavovať nádhernú prírodu Krkonoš. Okolité kopce a údolia ponúkajú niekoľko kilometrov turistických trás, na ktorých môžu návštevníci obdivovať horské potoky, vodopády a panoramatické výhľady.

V zime je Česko Pec pod Sněžkou rajom pre lyžiarov a snowboardistov. Všetky lyžiarske strediská v okolí sú ľahko dostupné a k dispozícii je veľké množstvo rôznych trás pre všetky úrovne skúsenosti. Po dni strávenom na svahu si môžete oddýchnuť v miestnych reštauráciách a baviť sa pri tradičnej českej kuchyni a pohári vína.

Okrem turistiky a lyžovania má Česko Pec pod Sněžkou aj niekoľko iných zaujímavostí. Prírodovedný park u Jelínka ponúka návštevníkom možnosť spoznať viac o flóre a faune tejto oblasti. Rovnako môžete navštíviť aj históriou bohatú Horní Mísečky, neďaleko mesta.

Česko Pec pod Sněžkou je miestom, kde môžete stráviť príjemnú dovolenku plnú aktivity a oddychu. Jeho nádherná príroda, dobre udržiavané turistické trasy a kvalitné ubytovanie robia z tohto miesta obľúbenú destináciu pre turistov z celého sveta. A či už sa rozhodnete navštíviť toto miesto v lete alebo v zime, máte zaručené, že si odtiaľ odnesiete krásne spomienky a nové energie.


Počasie Česko Pec pod Sněžkou


Česko Pec pod Sněžkou je krásna horská obec, ktorá sa nachádza v okrese Trutnov v Kráľovohradeckom kraji v Českej republike. Výnimočná lokalita a nadmorská výška 769 metrov ponúkajú úžasné podmienky na zimné športy, turistiku a ďalšie obmeny aktívneho oddychu. Napriek tomu, že oblasť vrchov je známa svojou nestálosťou počasia, prevažne panuje tu mierny kontinentálny podnebný typ s výraznými teplotnými rozdielmi medzi leto a zimu.

V lete môžete očakávať slnečné a teplé dni, priemerne 18-22°C. Nočné teploty sa pohybujú okolo 7-12°C. V lete si môžete užívať turistiku po hrebeňoch a západoch Krušných hôr, príjemné prechádzky v okolí vodopádu Krakonošovej lázně, alebo jednoducho relaxovať v prírode s výhľadom na Tatry.

V zime tu sa teploty pohybujú okolo -2 - 5°C, prevažne s vysokou vlhkosťou, čo zvyšuje subjektívne chladové pocity. V tejto oblasti sa môžete tešiť na výborne upravené lyžiarske vleky a zjazdovky v areáli Ski Černá hora-Pec, ktorý obsahuje 11 vlekov a 18 zjazdoviek rôznej obtiažnosti. Pre menej skúsených lyžiarov je vyhradený samostatný areál Javor, ktorý obsahuje 2 vleky a 3 zjazdovky. Pri rozličných lyžiarskych areáloch sa nachádza množstvo hotelov, penziónov a privátov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre ľudí všetkých vekových kategórií.

Krátko pred nástupom jari sa počasie užriava a teploty sa začínajú zvyšovať, zrejme najkrajšie obdobie v roku s miernymi teplotami a málo zrážkami. Obrovský výber turistických trás, cyklotrasy, trasy pre bežkovanie, rozhľadne a turistické atrakcie pokrývajú okolité kopce a návštevníci sa môžu tešiť z krásneho jarneho vábenia prírody.

Začiatkom leta sa začína daždivé obdobie, ktoré trvá až do septembra a októbra so striedavou teplotou a občasnými búrkami. Avšak, tento vhodný čas pre kúpanie tiež vytvára veľa príležitostí na turistiku a hory, ako aj na organizovanie rôznych turistických akcií. V zime počas snežných búrok tu môžete sledovať krásne zábaly snehu na horách.

Je zrejmé, že v Česku Pec pod Sněžkou prevláda typické horské počasie, bohaté na zmeny a pekné prekvapenia. V závislosti od sezóny si tu môžete užiť rôzne aktivity a zážitky. Ak sa chystáte do tohto Českej hory, nezabudnite sa obleč a obuť prispôsobiť aktuálnemu počasiu - nech sa Vám krásny zážitok z nej nestane nočnou morou kvôli nepriaznivým podmienkam počasia.


Dovolenka Česko Pec pod Sněžkou


Leto - čas oddychu, rodinných zážitkov a cestovania. Aj v čase koronavírusovej pandémie, keď medzinárodné hranice sú často zatvorené a mnohé krajiny uvádzajú rôzne obmedzenia pre cestovanie, je stále možné nájsť skvelé miesta na dovolenku v blízkosti domova. Jedno z tých miest, ktoré rozhodne stojí za návštevu, je Česko Pec pod Sněžkou.

Česko Pec pod Sněžkou je obec v okrese Trutnov v Královéhradeckom kraji. Nachádza sa v Krušných horách a je obľúbeným letoviskom pre milovníkov zimných športov a eskapád do prírody v lete. Obec sa nachádza v tesnej blízkosti najvyššieho vrcholu Českej republiky - Sněžky, ktorá je zároveň aj jedným z najnavštevovanejších miest v tomto regióne.

Ak sa rozhodnete ísť na dovolenku do Česka Pec pod Sněžkou, môžete sa tešiť na krásnu prírodu, nepreberné množstvo turistických trás a rodinám s deťmi aj rôzne zábavné atrakcie. V lete je tu možné navštíviť niekoľko turistických miest, ako sú napríklad Adršpašsko-teplické skaly (národný park so skalami až do výšky 60 metrov), skanzen Vernerice (vojenské múzeum so zaujímavými exponátmi zo druhej svetovej vojny), alebo zámok Kuks (barokový zámok so zaujímavou históriou a súčasnou umeleckou galériou).

Ak máte radi adrenalínové športy, rozhodne nevynechajte možnosť ponoriť sa do sveta cykloturistiky. V okolí Česko Pec pod Sněžkou nájdete niekoľko cyklo-trás, ktoré uspokoja aj náročných cyklistov. Rovnako aj turistické trasy, ktoré vedú napríklad do dolín Labe, pakovejho plesa alebo k ruskej chatám určite každého zaujmú.

Niekoľko možností na oddych a relax po celodennom aktívnom programe ponúkajú blízke kúpele. V blízkej obci Janské Lázně nasávame rázové kúpele s priaznivym účinkom na tráviaci trakt a počasie sa dieťaťa.

Ak sa chystáte do Česka a chcete nezabudnuteľnú dovolenku s rodinou alebo priateľmi, jednoznačne by ste nemali vynechať Česko Pec pod Sněžkou. Táto malebná obec vám ponúkne široké možnosti na kvalitný oddych, zábavu aj rekreačný program.

{{Meta: Článok na tému dovolenka v mieste Česko Pec pod Sněžkou.}}


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky