Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Česko Zlín

Najčastejšie otázky a odpovede Česko Zlín


1. Aké je hlavné mesto Česka?
Odpoveď: Hlavné mesto Česka je Praha.

2. Kde sa nachádza Zlín?
Odpoveď: Zlín sa nachádza na východe Česka, v kraji Zlínskom.

3. Aké je významné podnikateľské odvetvie v Zlíne?
Odpoveď: Zlín je známy svojou obuvníckou výrobou a spoločnosťou Baťa, ktorá tu v minulosti pôsobila.

4. Aký je počet obyvateľov Zlína?
Odpoveď: Podľa odhadu z roku 2021 má Zlín približne 75 000 obyvateľov.

5. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v Zlíne?
Odpoveď: V Zlíne nájdete napríklad Baťovu elektráreň, zámok Lešná, Masarykovu nemocnicu či jeho Muzeum obuvi.

6. Aký je najbližší letisko v blízkosti Zlína?
Odpoveď: Najbližšie letisko je letisko Leoša Janáčka v Ostrave, vzdialené približne 80 km od Zlína.

7. Aké je typické jedlo v Zlíne?
Odpoveď: Vo Zlíne je obľúbená tradícia grilovania a zákuskov, ako napríklad Marlenka alebo zlínskej klobásy.

8. Kedy sa slávi Deň nezávislosti v Česku?
Odpoveď: Deň nezávislosti sa slávi 28. októbra.

9. Ktorá rieka preteká cez Zlín?
Odpoveď: Rieka Dřevnice preteká cez Zlín.

10. Aké sú známe osobnosti z Zlína?
Odpoveď: Medzi známe osobnosti z Zlína patrí zakladateľ spoločnosti Baťa - Tomáš Baťa, herec Tomáš Hanák, fotbalista Tomáš Necid a mnoho ďalších.


Počasie Česko Zlín


Česko Zlín sa nachádza v západnej časti Českej republiky a patrí do kraja Zlínsky kraj. Je to mesto s 75-tisícovým obyvateľstvom, ktoré má veľa zaujímavostí pre turistov a navštevujúcich.

Počasie v Zlíne ponúka zaujímavý mix vplyvov kvôli svojej polohe a pohoriam okolo mesta. V lete tu môže byť veľmi teplo a suché, s teplotami dosahujúcimi až 30 stupňov Celzia. V zime tu môže byť studené a môže prísť aj sneh. Priemerná teplota v Zlíne je okolo 10 stupňov Celzia počas jari a jesene.

Zlín sa môže pýšiť krásnymi lesmi a pohoriami v okolí, ktoré ponúkajú nádhernú prírodu. V lete je výbornou aktivitou pohybovať sa po týchto okolitých horách, napríklad na bicykli alebo pešo. V zime je mesto obdarené zimnými športami, ako napríklad lyžovaním.

Ak navštívite Zlín, nezabudnite si zobrať so sebou vhodné oblečenie podľa súčasného počasia, aby ste vaše zážitky z pobytu v tomto nádhernom meste si užili plnými dúškami, bez ohľadu na to či bude svietiť slnko alebo pršať.

Dúfame, že vám tento krátky prehľad o počasí v Zlíne pomohol pri plánovaní vašej návštevy a že si užijete všetky krásy, ktoré toto mesto ponúka.


Dovolenka Česko Zlín


Dovolenka v Česku je vynikajúcou možnosťou na relax, oddych a objavovanie krás, ktoré náš susedný štát ponúka. Možno to neznie tak exoticky ako južné destinácie, ale má to svoje čaro. Jednou z destinácií, ktorú by ste nemali prehliadnuť, je Zlín.

Zlín sa nachádza v strednej časti Česka a malé mesto má bohatú históriu. Počas svojho pobytu v Zlíne môžete objavovať zaujímavé turistické atrakcie, ako je napríklad staré kino Moskva, ktoré patrí medzi najzaujímavejšie miesta v meste. Môžete sa tiež vybrať na prehliadku závodu Baťa, ktorý bol kedysi najväčším obuvníckym závodom na svete.

Ak milujete prírodu, môžete navštíviť Lesopark Vrchovina, kde si môžete užiť krásne prechádzky v prírode alebo piknik v krásnom prostredí. Ak máte radi adrenalín, môžete navštíviť Areál Zelená Louka, ktorý ponúka rôzne aktivity, ako je napríklad lanový park, cycling park a mnoho ďalších.

Pre tých, ktorí sa radi zoznamujú s miestnou kuchyňou, môžete navštíviť reštaurácie v meste, kde si môžete vychutnať miestne špeciality a kvalitné pivo. Niektoré z najlepších reštaurácií v Zlíne sú Pivovarská hospoda, Hospoda u staré ženy a Restaurace Penzion Parramatta.

Ak chcete prespať v centre mesta, určite by ste nemali prehliadnuť Hotel Baltaci, ktorý ponúka moderné izby a širokú škálu služieb. Ďalšou možnosťou je Hotel Tomášov, ktorý sa nachádza v krásnom prostredí pri jazere. Ponúka vám vynikajúce izby s balkónom, ktorý ponúka nádherný výhľad na jazero.

V každom získaní mieste sa nenachádza len kultúra, ale aj historické pamiatky, krásna príroda a miestna kuchyňa. Preto ak si plánujete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku niekde v Česku, Zlín je jednoznačne miesto, ktoré by ste mali zvážiť. Ponúka krásne prostredie, bohatú históriu, zaujímavé atrakcie a skvelé jedlo. Navštívte Zlín a zažite niečo nové.


Letenka Česko Zlín


Zlín je malebné město ležící na jihovýchodě Česka a je jednou z turisticky atraktivních destinací této země. Přestože je možné se sem dostat prostřednictvím různých dopravních prostředků, letenka je určitě nejrychlejším a pohodlným způsobem cestování.

Cesta do Zlína letecky začíná příletem na letiště Václava Havla v Praze. Toto mezinárodní letiště je významným uzlem spojujícím Česko s celým světem. Z Prahy je pak možné si pronajmout auto, uchytit se k některému ze zvýhodněných přepravních služeb nebo použít veřejnou dopravu, jako je vlak nebo autobus.

Mnoho leteckých společností nabízí pravidelné lety z Prahy do Otrokovic, které je nejbližší letiště k Zlínu. Doba letu trvá asi hodinu, což je velmi výhodné pro turisty, kteří se chtějí rychle dostat do této malebné české destinace.

Po přistání na letišti ve Zlíně mohou turisté využít různé formy přepravy, včetně taxi a půjčovny aut. Zlín je relativně malé město, a proto je snadné se v něm pohybovat. Mimo to je tu také dobře rozvinutá městská hromadná doprava, která zajišťuje pohodlné spojení do všech částí města.

Když už jste v Zlíně, neměli byste vynechat jeho unikátní architekturu. Toto město je známé především díky svému modernistickému urbanismu, který je výsledkem visionářského projektanta Tomáše Bati. Ve Zlíně můžete navštívit jeho ikonické budovy, jako je Bílá Baťa nebo Baťův mrakodrap. Tyto stavby jsou význačné svým funkcionalistickým stylem a jsou považovány za kulturní dědictví.

Město také nabízí pestrou škálu kulturních aktivit a památek, které stojí za návštěvu. Mezi nejoblíbenější patří Zlínský zámek, který se nachází v centru města a hostí různé výstavy a kulturní akce. Dalšími zajímavými místy jsou například Zlínský dům umění, Botanická zahrada nebo Zoo Lešná, kde se můžete setkat s mnoha druhy exotických zvířat.

Pokud se rozhodnete navštívit Zlín letecky, budete mít mnoho výhod. Rychlá a pohodlná cesta vám umožní více času strávit objevováním tohoto krásného města a jeho okolí. Ať už jste z Česka, Evropy nebo z celého světa, letenka do Zlína je skvělou volbou pro vaši dovolenou nebo víkendový výlet.


Ubytovanie Česko Zlín


Zlín je krásne mesto na východnej Morave v Českej republike. Je známe svojou historickou architektúrou, modernými budovami, kultúrnymi podujatiami a úžasnou krajinou. Svojim návštevníkom ponúka mnoho možností na výlety do okolia, ako aj na prechádzky po meste a jeho okolí. Ak hľadáte ubytovanie v Zlíne, môžete si vybrať z množstva možností, ktoré vám toto mesto ponúka.

Hotelové ubytovanie v Zlíne

Ak sa rozhodnete pre luxusné hotelové ubytovanie, môžete si vybrať z niekoľkých možností. K najznámejším patrí Hotel Moskva, ktorý ponúka ubytovanie v jednej z najznámejších budov Zlína. Hotel Bow Garden ponúka zážitok z pobytu v atraktívnej oblasti Grína a ponúka moderné zariadenie. Hotel Baltaci Atrium ponúka prvotriedne vybavenie, wellness centrum a výbornú polohu v centre mesta.

Penzióny a apartmány v Zlíne

Ak hľadáte ubytovanie v Zlíne, ktoré ponúka viac súkromia a nezávislosti, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v penzióne alebo apartmáne. Apartmány Malenovice ponúkajú štýlové ubytovanie v krásnom prostredí bezprostredne blízko centra mesta. Penzión Svatý Florian ponúka príjemné ubytovanie s výhľadom na historické centrum Zlína. Penzión Era je k dispozícii s priestrannými apartmánmi v centre mesta.

Ubytovanie v blízkosti prírody

Súbor budov v Dubovej, ktorý bol vybudovaný podľa návrhu Tomáša Baťu bol navrhnutý v kombinácii s prírodou. Je to ideálne miesto na ubytovanie, ak hľadáte ubytovanie v blízkosti prírody. Napríklad Budova L590 ponúka ubytovanie s výhľadom na okolitú prírodu a horské krajiny.

Útulné penzióny

Ak hľadáte útulné a rodinné prostredie, môžete sa ubytovať v penziónoch, ktoré ponúkajú príjemné domáce prostredie. Penzión a restaurant Kotelna ponúka ubytovanie v krásnej a klasickej budove. Penzión Luna je moderný štýlový apartmán situovaný v blízkosti centra mesta. Penzión Zlatý Orel ponúka kvalitné a pohodlné ubytovanie v príjemnom prostredí blízko k historickému centru Ziliny.

Ubytovanie s príjemným personálom

V prípade, že chcete mať k dispozícii ubytovanie s príjemným personálom, môžete sa zamerať na penzióny a hotely, ktoré sa snažia o to, aby boli ich hostia spokojní. Penzión Pod Bílým Křížem je rodinný penzión s veľmi osobným prístupom. Hotel Galaxie ponúka profesionálne služby a vynikajúce ubytovanie s nadštandardnými službami.

Zlín je úžasné mesto s množstvom možností na výlety a raňajky, dopĺňajúc ozdobou krajiny a miesta, v ktorých môžete stráviť čas a ktoré musíte navštíviť. Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, určite nájdete to správne pre svoj pobyt v tomto nádhernom meste.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky