Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Chorvátsko Cavtat

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Cavtat


Otázka: Aký je najlepší spôsob dopravy z letiska do Cavtatu?
Odpoveď: Najlepším spôsobom dopravy je autobusová preprava, ktorá je lacná a spoľahlivá. V Cavtate sú aj taxislužby, no sú drahšie.

Otázka: Ktoré pláže sú najlepšie v Cavtate?
Odpoveď: V Cavtate sú najlepšie pláže pláž na Schergeru, Mala Agava a Tiha. Tieto pláže sú čisté, majú jasne modrú vodu a vodné športy.

Otázka: Kde sa dajú kúpiť suveníry v Cavtate?
Odpoveď: Suveníry sa dajú kúpiť v centre mesta Cavtat, v turistickej zóne. V meste sa nachádza množstvo predajní s tradičnými chorvátskymi suvenírmi.

Otázka: Aké sú najlepšie reštaurácie v Cavtate?
Odpoveď: V Cavtate sú najlepšie reštaurácie Konoba Kamen Mali, Croccantino a Bugenvilija. Tieto reštaurácie ponúkajú tradičné chorvátske jedlá a majú skvelý výhľad na more.

Otázka: Kde sa nachádza letisko v blízkosti Cavtatu?
Odpoveď: Letisko Dubrovník sa nachádza vzdialené približne 5 km od Cavtatu. Z letiska do Cavtatu sa dá dostať autobusom alebo taxíkom.

Otázka: Aké pamiatky sa dajú vidieť v Cavtate?
Odpoveď: V Cavtate sa dajú vidieť rôzne pamiatky, napríklad kostol Sv. Mikuláša, dominikánsky kláštor a mnoho iných historických budov. Navyše, Cavtat má aj bohatú kultúru, ktorú súvisí s námornou históriou.


Počasie Chorvátsko Cavtat


Chorvátsko Cavtat je malé mesto umiestnené na juhu Chorvátska, v blízkosti Dubrovníka. Toto miesto je obľúbené turistické miesto vďaka svojim krásnym plážam, jachtárskym klubom a tradičnému chorvátskemu jedlu. Ak plánujete navštíviť Cavtat, je dôležité vedieť, aké počasie môžete očakávať.

Letné počasie

Letné mesiace od júna až do septembra sú v Cavtate teplé a slnečné. Teploty sa pohybujú medzi 25°C a 30°C počas dňa a môžu klesnúť iba na 20°C v noci. V lete sa nevyskytujú žiadne silné búrky a slnko svieti až do večera, čo dáva možnosť pre krásne večerné prechádzky.

Jeseň a jar

Jeseň a jar v Cavtate sú miernymi a daždivými obdobiami. Teploty sa pohybujú od 10°C do 20°C a počasie sa môže meniť viackrát za deň. V týchto mesiacoch sa môžu vyskytnúť silnejšie dažde a búrky, no počas dňa svieti slnko a môžete sa tešiť z krásnych výhľadov po celú dobu.

Zima

Zima v Cavtate je chladnejšia a vlhkejšia ako v lete. Vo januári a februári sú teploty na úrovni 8°C až 12°C. V zime sa v Cavtate nevyskytujú veľké množstvá snehu a sneženie je veľmi zriedkavé. No zima môže byť v Cavtate tiež krásna, keď sa tešite z prechádzok po meste a výhľadov na okolitú krajinu.

Výhodou Cavtatu je, že má celoročné krásne počasie, s ideálnymi podmienkami k plávaniu a opaľovaniu počas teplých letných mesiacov, a s menej preplnenými turistickými oblastiami počas jesene a jar. Ak sa chystáte navštíviť toto krásne chorvátske mesto, nezabudnite sledovať aktuálne predpovede počasia, aby ste vedeli, aké oblečenie si pripraviť. Keďže počasie v Cavtate sa môže meniť počas dňa, je vždy dobré mať s sebou aj niečo proti dažďu.


Ubytovanie Chorvátsko Cavtat


Cavtat je krásne prímorské mesto, ktoré sa nachádza na juhu Chorvátska. Svojou bohatou históriou, malebným prostredím a nádhernými plážami patrí medzi najpopulárnejšie turistické destinácie v tejto krajine. Ak plánujete dovolenku v Chorvátsku, určite by ste mali zvážiť ubytovanie v Cavtate.

Mesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku v príjemnom prostredí. Cavtat je menšie ako niektoré iné turistické destinácie na pobreží a ponúka atmosféru tradičného chorvátskeho mesta. Malebné uličky so zachovalou architektúrou, čarovné námestie a príjemné kaviarne a reštaurácie vytvárajú neodolateľné prostredie pre relaxáciu.

Pokiaľ ide o ubytovanie v Cavtate, máte na výber viacero možností, ktoré sa prispôsobia vašim predstavám a rozpočtu. V meste nájdete hotely rôznych kategórií, ako aj súkromné apartmány a ubytovanie v rodinných domoch. Pre tých, ktorí preferujú intímnejšie prostredie a domácu atmosféru, je ubytovanie v súkromných apartmánoch skvelou voľbou. Tieto apartmány sú často vybavené vlastnou kuchyňou, čo znamená, že si môžete pripraviť vlastné jedlá a ušetriť tak peniaze na reštauráciách.

Okrem pekného ubytovania je Cavtat tiež známy svojimi nádhernými plážami. Pláž Uvala Tiha je jednou z najpopulárnejších pláží v meste. Je to piesočná pláž so čistou vodou a pohodlnými lehátkami. Ak preferujete skálne pláže, mali by ste sa vybrať na pláž Srebreno, kde si môžete užiť súkromie a pokoj. Okrem týchto hlavných pláží nájdete v Cavtate aj mnoho menších a tichších zátok, kde si môžete vychutnať opaľovanie alebo skákať do vody.

Cavtat je tiež výbornou základňou pre objavovanie okolia. V blízkosti mesta nájdete Dubrovník, známe svojimi historickými pamiatkami a opevnenými múrmi. Cesta z Cavtatu do Dubrovníka trvá len niekoľko minút a môžete si vychutnať krásne výhľady na Jadran počas celej cesty. Inými zaujímavými miestami v blízkosti sú Konavle, kde môžete ochutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu, a Elafitské ostrovy, ktoré sú ideálne pre výlety loďou.

Cavtat je skutočným pokladom v Chorvátsku. Ponúka pokojnú atmosféru, nádherné pláže a skvelé možnosti pre objavovanie okolia. Ak sa rozhodnete pre ubytovanie v Cavtate, určite nebudete sklamaní.


Letenka Chorvátsko Cavtat


Chorvátsko je jeden z najkrásnejších kúskov Európy, ktorého pláže, jadranské ostrovy a starobylé mestá pritiahli turistov z celého sveta. Okrem turistickej destinácie, ktorú ste možno poznali, ak ste už v Chorvátsku boli, sa tu nachádza aj malé kúzelné mestečko Cavtat. Ak ste sa ešte nedostali na juh Chorvátska, aby ste si užili krásne slnečné dni a romantické večery s priateľmi alebo s rodinou, potom vám letenka Chorvátsko Cavtat bude určite najlepšou voľbou.

Cavtat je prímorské mesto na juhu Chorvátska, nachádzajúce sa len niekoľko kilometrov juhozápadne od Dubrovníka. Ak hľadáte krásne pláže a pokojné prostredie, Cavtat určite nie je ničím menším ako perfektnou voľbou. Mesto má nádherné pláže a prístavy, kde si môžete užiť relaxačný den alebo pokojnú prechádzku. Cavtat síce nie je veľký, ale ponúka krásne starobylé uličky, kamenné domy a príjemný generálny dojem.

Cavtat má veľa turistických atrakcií, ktoré by si mal každý turista vyskúšať. Môžete si napríklad prenajať jachtu a preplávať sa po jadranskom mori, odkiaľ si môžete pozrieť nádherný pohľad na Dubrovník. Ak chcete niečo skutočne nezabudnuteľné, môžete si vyskúšať potápanie a vidieť podmorský svet. Ďalšou atrakciou, ktorú by ste nemali prehliadať, je vzdušné paraglidingové lietanie. Táto aktivita vám umožní vidieť nádherný výhľad na celé Cavtat.

Pre tých, ktorí sa chcú do mesta peši presťahovať, ponúka Cavtat mnoho možností ubytovania. Môžete si vybrať z množstva rekreačných apartmánov, malých rodinných hotelpar a obytných domov. Na každom rohu nájdete miesto, kde si môžete vychutnať chorvátsku gastronómiu, takže budete mať možnosť ochutnať mnoho typických jedál, ako sú plnené papriky a octové ryby.

Pre turistov, ktorí sa chcú v Cavtate zdržať viac ako pár dní, existuje množstvo rôznych aktivít. Môžete si vyskúšať vodné športy, pričom v zimných mesiacoch sa môžete vyraziť na horské lyžovanie. Ak si chcete prenajať auto, môžete si pozrieť množstvo rôznych atrakcií, ako napríklad Dubrovník a jeho staré mesto, Botanickú záhradu v Trstenom alebo archeologickú lokalitu v Cavtate.

Celkovo povedané, Letenka Chorvátsko Cavtat je skutočne výbornou voľbou pre tých, ktorí chcú spoznať krásu južného Chorvátska. Cavtat ponúka krásne uličky a pláže, kde si môžete vychutnať pokoj a oddych. Turistické atrakcie a množstvo možností ubytovania robia Cavtat nezabudnuteľnou destináciou pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť viac o Chorvátsku a jeho kultúre.


Dovolenka Chorvátsko Cavtat


Cavtat, malebné a pokojné prímorské mesto v Chorvátsku, je ideálnou destináciou pre dovolenku plnú relaxu, kultúry a prírodných krás.

Situované len niekoľko kilometrov južne od Dubrovníka, Cavtat sa tiahne pozdĺž krásneho Jadranu a ponúka úchvatné výhľady na pobrežie. To je hlavný dôvod, prečo sa stalo obľúbeným miestom medzi turistami, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku mimo rušných centier.

Cavtat je plné historických pamiatok a zaujímavostí, ktoré sa datujú až do staroveku. Mnohé z týchto pamiatok si môžete prezrieť v miestnom Archeologickom múzeu, ktoré sa nachádza v centre mesta. V múzeu nájdete výstavy archeologických artefaktov z rímskeho a gréckeho obdobia, ako aj zvyšky starovekého amfiteátra.

Samotné mesto Cavtat je malebné a atmosféra je tu príjemne pokojná. Môžete si vychutnať prechádzky po úzkych uličkách navštevujúc miestne obchody so suvenírmi a tradičnými rukodielkami. Počas výletu objavte miestne trhy, ktoré ponúkajú čerstvé plody mora a miestne špeciality.

Pre milovníkov prírody je Cavtat ideálnym miestom na objavovanie okolitých prírodných krás. Neďaleko sa nachádza Národný park Mljet, ktorý je domovom mnohých vzácnych rastlín a zvierat. Môžete tiež navštíviť mnohé zátoky a pláže v okolí, ktoré sú známe svojou čistou vodou a krásnymi panoramatickými výhľadmi.

Jednou z najväčších výhod Cavtatu je jeho blízkosť k Dubrovníku. Za necelých 30 minút autom sa môžete dostať do tejto historického mesta, ktoré je zároveň aj jedným z najznámejších turistických miest v Chorvátsku. Tu môžete navštíviť pamiatky, ako je Dubrovnícky hrad a Stradun – hlavná ulica s množstvom obchodov a reštaurácií.

Dovolenka v Cavtate je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú relaxujúci prímorský únik s bohatou históriou a kultúrou. S malebnými plážami, úžasnými výhľadmi a pestrou ponukou aktivít, môžete si byť istí, že vaša dovolenka bude nezabudnuteľná.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky