Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Chorvátsko Korčula

Ubytovanie Chorvátsko Korčula


Chorvátsko je pre mnoho turistov atraktívnou destináciou a ostrov Korčula patrí medzi tie najvýznamnejšie. Tento ostrov v Jadranskom mori, ktorý patrí do skupiny južnodalmatských ostrovov, sa pýši pôvodnými mestami, čistými plážami a nádhernou prírodou. Ak si plánujete navštíviť Korčulu, prichádza na rad aj otázka ubytovania.

Aký typ ubytovania si vybrat na Korčule?

Ubytovanie na ostrove Korčula je dostatočne rozmanité, aby uspokojilo potreby každého turistu. Nájdete tu ubytovanie vo viac ako 50 miestach, z toho väčšina sú hotely, apartmány, jedálničky a penzióny. Možno si vybrať aj zážitkové ubytovanie, ako je napríklad kempovanie alebo Airbnb.

Aké sú najlepšie oblasti na ubytovanie na Korčule?

Oblasti, v ktorých sa nájdete ubytovanie, závisia od toho, aké plány máte počas vašej dovolenky. Ak sa chcete ponoriť do histórie a vidieť niečo zo sveta z minulosti, potom by ste mali zvážiť ubytovanie v mestečkách Korčula alebo Lumbarda. Tieto starobylé mestá sú obklopené krásnym jadranským morom a plážami. Ak sa však rozhodnete pre nejakú aktivitu, ako je napríklad windsurfing alebo potápanie, potom by ste sa mali zamerať na oblasti, ktoré sú vhodné na tieto aktivity, ako je napríklad Vela Luka alebo Racisce.

Čo očakávať od ubytovania na Korčule?

Ako to býva zvykom v Chorvátsku, väčšina ubytovaní je plnohodnotná a má k dispozícii všetky potrebné služby. Hotely a penzióny vám poskytnú všetky možnosti stravovania na mieste a taktiež môžu poskytnúť informácie o vybavení okolo ubytovania.

Apartmány a jesťálničky sú najlepšou voľbou pre nezávislé cestovateľov, ktorí sa rozhodnú objavovať ostrov sami. Tieto možnosti ubytovania vám umožnia plánovať deň podľa vašich predstáv a záujmov.

Airbnb ponúka aj rôzne typy ubytovania, je to dobrá alternatíva k ubytovaniu v hoteli alebo domových apartmánoch, a to aj vtedy, ak hľadáte konkrétny typ a lokalitu. Môžete si vybrať z izieb, bytov alebo celých domov, čím získate oveľa väčšiu slobodu pri cestovaní a spoznávaní miesta.

Ubytovanie na Korčule môže byť o niečo drahšie ako v niektorých iných častiach Chorvátska, ale všetko závisí od toho, kám pôjdete. Ak sa rozhodnete pre pobyt v menej turisticky oblasti, môžete dosiahnuť nižšie ceny.

Akcia výberu ubytovania na Korčule môže byť ťažká, ale po prehliadnutí všetkých možností sa stane relatívne jednoznačnou. Bez ohľadu na výber ubytovania si užijete neuveriteľne krásne miesta, ktoré Korčula ponúka.


Počasie Chorvátsko Korčula


Chorvátsko, jedna z najkrajších krajín v južnej Európe, je známe svojimi úžasnými plážami, historickými pamiatkami a pôvabnou prírodou. Úplne na juhu tejto krajiny sa nachádza jeden z jej najpôvabnejších ostrovov - Korčula. Tento ostrov je známy nielen svojou bohatou históriou, ale aj svojím príjemným počasím.

Korčula je obľúbeným miestom pre dovolenkárov, ktorí hľadajú slnečné prázdniny a teplé, priaznivé počasie. Ostrov leží v Jadranskom mori, ktorého blízkosť zaručuje mierne teploty počas celého roka. V lete, od júna do septembra, teploty dosahujú priemerné hodnoty okolo 25 °C a môžu sa vyšplhať až na 30 °C.

V lete je Korčula populárnym miestom aj pre svoje časté slnečné dni. Má približne 270 slnečných dní za rok, čo z neho robí ideálne miesto na ležanie na pláži, slnenie sa a relaxáciu. Väčšina pláží na ostrove sa nachádza na južnej strane, kde je najväčšie slnečné žiarenie, a ponúkajú dokonalé podmienky pre opaľovanie a čerpanie energie z príjemného slnka.

Okrem vysokej teploty a slnečných dní, Korčula má aj mierne zimy. Od novembra do marca sa teploty pohybujú medzi 10 °C - 15 °C, čo je stále dostatočne teplé na prechádzky po históriou nabitém staromeste alebo pestovanie vín. Zima je tiež ideálnym časom na objavovanie ostrova v pokoji, keď je menej turistov a môžete si vychutnať tú pravú miestnu atmosféru.

Počasie na Korčule je tiež veľmi príjemné v jarnom a jesennom období. Vtedy sú teploty stále milé a dosahujú priemerné hodnoty okolo 20 °C. Toto obdobie je ideálne pre horskú turistiku, prechádzky po prirodzených rezerváciách alebo cyklotúry po okolitej krajine. Krajina je zelená a kvitnúca, a ponúka kľudné a tiché prostredie pre dovolenkárov, ktorí majú radi prírodu.

Ak hľadáte miesto s príjemným počasím pre dovolenku, pravdepodobne by ste mali zvážiť Korčulu. Od slnečných dní v lete až po mierne zimy, tento ostrov vám ponúka skutočne rôznorodé podnebie počas celého roka. Bez ohľadu na ročné obdobie, môžete sa tešiť na široké možnosti na vonkajšie aktivity, pôvabný prírodný scenériu a priateľských miestnych ľudí.


Dovolenka Chorvátsko Korčula


Do Chorvátska na dovolenku sa každoročne vyberá mnoho turistov. Táto krajina ponúka nádherné pláže, modré more, krásnu prírodu a zaujímavú kultúru. Jedným z najpopulárnejších miest na dovolenku je ostrov Korčula.

Ostrov Korčula sa nachádza v Jadranskom mori a patrí medzi najväčšie ostrovy v celom Chorvátsku. Má obdĺžnikový tvar a rozkladá sa na ploche takmer 300 km². Ostrov sa vyznačuje bohatou flórou a faunou, jemnými plážami a malebnými prístavmi.

Hlavné mesto ostrova, Korčula, je jedno z najkrajších stredovekých miest v Chorvátsku. Jeho historické centrum je obklopené hradbami a úzkymi uličkami, v ktorých sa skrývajú krásne kamenné domy. Turisti si tu môžu prezerať historické pamiatky, ako napríklad Katedrálu Svätého Marka alebo Pomorské múzeum. Nemenej známa je aj domnávaná rodiska slávneho dobyvateľa Marcu Pola, ktorý zanechal veľký odkaz na cestovanie do východnej Ázie.

Okrem Korčule je ostrov plný ďalších malebných miest a prírodných krás. Na západnom pobreží sa nachádza mesto Vela Luka, ktoré je známe svojimi vinicami a olivovými hájmi. Na severu ostrova môžete objaviť prírodný park Lastovsko otočje, ktorý je domovom mnohých endemických druhov rastlín a živočíchov.

Korčula ponúka aj mnoho možností na relaxáciu a oddych. Na ostrove nájdete množstvo pláží s jemným pieskom alebo kamienkami, ktoré lákajú na kúpanie a slnenie. Mnohé z nich sú ukryté v prírodných zátokách a majú azúrovo modrú vodu. Ak máte radi vodné športy, môžete sa venovať potápaniu, šnorchlovaniu alebo jachtingu.

Okrem nádhernej prírody a dovolenkových atrakcií ponúka Korčula aj bohatú gastronómiu. Väčšina reštaurácií na ostrove sa špecializuje na čerstvé morské plody a ryby. Tu si môžete vychutnať jedlá pripravené tradičnými chorvátskymi spôsobmi a skúsiť aj miestne víno.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku na ostrove Korčula, nebudete sklamaní. Ostrov ponúka nádhernú prírodu, pôvabné mestá a bohatú kultúru. Či už sa chcete len užívať slnko na pláži alebo objavovať miestne pamiatky a tradície, Korčula je ideálnym miestom pre vašu dovolenku v Chorvátsku.


Letenka Chorvátsko Korčula


Letenky do Chorvátska jsou v posledných rokoch stále obľúbenejšie. A jednou z dovolenkových destinácií, ktorú si turisti vyberajú, je ostrov Korčula.

Ostrov Korčula leží v Jadranskom mori a je súčasťou chorvátskych ostrovov. Nachádza sa v južnej časti Dalmácie a je známy svojou bohatou históriou a krásnymi plážami.

Ak sa rozhodnete navštíviť Korčulu, najprv musíte získať letenku. Existuje niekoľko možností, ako sa tam dostať. Záleží na tom, odkiaľ priletíte a aký typ cestovania preferujete. Najjednoduchšou možnosťou je pristáť na letisku v Dubrovníku a odtiaľ pokračovať na Korčulu trajektom. Cesta trajektom trvá približne dve hodiny a ponúka krásne výhľady na okolité ostrovy.

Ak preferujete rýchlejšiu možnosť, môžete si vybrať aj priamy letecký spoj do letiska na Korčule. Od niektorých európskych miest sú k dispozícii pravidelné lety. Let do Korčuly je nielen pohodlný, ale aj príjemný zážitok vďaka panoramatickým letom nad modrou hladinou Jadranského mora.

Po prílete na ostrov Korčulu vás očarí krása miestnych pláží a malebných prístavných dediniek. Najznámejšou atrakciou ostrova je samotné historické mesto Korčula. Má nádhernú starú časť, ktorá je známa ako "malý Dubrovnik". Pochádza z 13. storočia a je obklopená romantickými uličkami a historickými budovami. Môžete sa tu prechádzať okolo pekných kostolov, úzkych uličiek a námestí a vychutnať si atmosféru tohto starobylého miesta.

Okrem histórie a kultúry Korčula ponúka aj krásne pláže a možnosti vodných športov. Nájdete tu malé zátoky so žiarivými tyrkysovými vodami a bielym pieskom. Prírodné krásy ostrova poskytujú ideálne podmienky na potápanie, šnorchlovanie, plachtenie alebo len relaxovanie na pláži.

Okrem toho môžete navštíviť aj blízke ostrovy, ako je napríklad ostrov Mljet s jeho národným parkom alebo ostrov Hvar, ktorý je známy svojou bohatou nočnou scénou.

Letenka do Chorvátska na ostrov Korčula je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu krásnej prírody, histórie a možnosti stráviť relaxačnú dovolenku na pláži. Získanie letenky je jednoduché a ponúka vám mnohé možnosti na objavovanie tejto krásnej časti Chorvátska.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Korčula


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Korčulu?
Odpoveď: Najlepším spôsobom je cestovať trajektom z prístavu v Orebiči na polostrove Pelješac. Existujú tiež trajektové spoje z Dubrovníka a Splitu.

2. Aké sú najlepšie pláže na Korčule?
Odpoveď: Niektoré z najkrajších pláží na Korčule sú Vela Pržina, Pupnatska Luka a Bačva. Všetky ponúkajú jemný piesok a čistú modrú vodu.

3. Kde sa nachádza historické centrum mesta Korčula?
Odpoveď: Historické centrum mesta Korčula sa nachádza na ostrove Korčula a je obklopené opevnenými múrmi. Mesto je známe pre svoje starobylé uličky a námestia.

4. Aká je najlepšia doba na návštevu Korčuly?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Korčuly je od mája do septembra, keď je teplé počasie a more je vhodné na kúpanie.

5. Kam si môžem pozrieť tradičné chorvátske tanec a hudbu na Korčule?
Odpoveď: Tradičná chorvátska tanec a hudba sa často predvádzajú v mestskom divadle v Korčule. Taktiež sa konajú tradičné folklórne festivaly, kde si môžete vychutnať tieto kultúrne a hudobné podujatia.

6. Aké sú hlavné turistické atrakcie na ostrove Korčula?
Odpoveď: Hlavným turistickým lákadlom ostrova Korčula je historické mesto Korčula s jeho opevnenými múrmi a gotickou katedrálou sv. Marka. Ďalšie zaujímavé miesta zahŕňajú mestečká Vela Luka a Lumbarda, ako aj vinnú oblasť s tradičnými vinicami.

7. Aké aktivity a vodné športy sa dajú robiť na Korčule?
Odpoveď: Na Korčule si môžete užiť rôzne aktivity a vodné športy, vrátane potápania, šnorchlovania, plachtenia, vodného lyžovania a jachtingu. Sú k dispozícii aj prenájmy kajakov a paddleboardov.

8. Kde sa nachádza najlepšie miesto na ochutnanie miestnej kuchyne na Korčule?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je vyhľadať malé rodinné reštaurácie v historickom centre mesta Korčula, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlá, ako je čerstvé ryby a morské plody.

9. Sú na Korčule k dispozícii all-inclusive reštaurácie a hotely?
Odpoveď: Nie, na Korčule nie sú veľmi rozšírené all-inclusive reštaurácie a hotely. Väčšina ubytovacích zariadení ponúka stravovanie v rámci polpenzie alebo len raňajky.

10. Je potrebné mať chorvátsku menu na Korčule?
Odpoveď: Nie, na Korčule sa dá platiť aj eurami. Väčšina reštaurácií, obchodov a ubytovacích zariadení prijíma platby v eurách, ale stále je dobré mať pri sebe aj niečo chorvátskej meny pre prípad potreby.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky