Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Chorvátsko Krk

Počasie Chorvátsko Krk


Chorvátsko je krajina, kde si užijete krásne letné počasie s hodnotou slnečného žiarenia vyše 3000 hodín ročne. Jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Chorvátsku je ostrov Krk. Ostrov Krk sa nachádza na severnom pobreží Jadranského mora a je najväčším ostrovom Chorvátska. Počasie na ostrove Krk je typické pre stredomorskú oblasť a je veľmi priaznivé pre turistov, ktorí sa chcú osviežiť v mori a okúpať sa na slnku.

Letné počasie na Krku

Letné mesiace sú na ostrove Krk celkovo teplé a suché. Prvý mesiac leta júl prináša najvyššie teploty, keďže sa stávame svedkami vystupňovania teploty a vyššej vlhkosti. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 28-30 °C a doba počasia je slnečná a teplá. Najnižšie teploty v letných mesiacoch na Krku sa pohybujú okolo 20-24 °C. V auguste je oproti júlu o niečo chladnejšie, ale teplota vzduchu stále osciluje okolo priemeru 26-28 °C. Letné mesiace sú obdobím, kedy sa na Krk konajú najviac turistické aktivity ako plávanie, potápanie, vodné športy a podobne. Práve preto turisti chodia na ostrov Krk v lete a využívajú príjemné teploty, ktoré sú vhodné na trávenie rokovania.

Jesenné počasie na Krku

Jeseň prináša na ostrov Krk ochladenie, ale stále zostáva počasie nadpriemerne teplé. Teploty sa pohybujú okolo priemeru 18-21 °C a doba počasia je slnečná. Ochladenie v jeseň prináša nižšie teploty v mori, ale aj tak je more teplé a stále sa dá kúpať. Jesenné mesiace sú dobou, kedy turisti menej prichádzajú na Krk, pretože obdobie začiatku školského roku a aj zhoršenie počasia turistov najmä rodiny odhovára, aby prišli na dovolenku.

Zimné počasie na Krku

Zima na Krku je najchladnejším obdobím roka a prináša so sebou nižšie teploty, ale stále sú nadpriemerné pre korčuľovanie a sánkovanie, ktoré sú populárne aktivita pre deti. S priemernou teplotou okolo 10-13 °C a vysokou vlhkosťou vzduchu, ostrov Krk v zime nie je ideálnym miestom pre plávanie v mori. Avšak krásny výhľad na zasnežené hory, zimné turistické trasy a kultúrne pamiatky Krku môžu byť dôvodom, prečo navštíviť Krk aj v zime.

Jar na Krku

Jarné obdobie býva vynikajúcou dobou na návštevu ostrova Krk. S priemernou teplotou okolo 15-16 °C sa ostrov pomaly prebúdza po zime. Kvety a rastliny začínajú kvitnúť a turisti sa môžu tešiť na prechádzky po krásnej prírode alebo urobiť výlety na obľúbené miesta na ostrove.

Všimnite si, že nočné teploty sú počas celého roka chladnejšie, a preto je odporúčané mať s sebou nejaké teplejšie oblečenie, kedykoľvek prídete na ostrov.

Záver

Ostrov Krk nabáda turistov, aby prišli na dovolenku po celý rok, pretože počasie na Krk je niečo, čo si môžete užiť po celý rok. Či už je to slnečné počasie v lete alebo sychravé obdobie na jar, Krk ponúka svoje výhody pre vsetkých. Ostrov je ľahko dostupný zahraničným turistom, čo z neho robí skvelý cieľ pre každého, kto hľadá krásne letné počasie a turistické atrakcie.


Dovolenka Chorvátsko Krk


Krk, najväčší ostrov Chorvátska, je jeden z najobľúbenejších turistických miest pre dovolenku. Súčasťou Jaderského mora a nachádzajúci sa na severozápade Chorvátska, ostrov Krk ponúka nádherné pláže, úchvatné prírodné scenérie a bohatú históriu.

Ak plánujete dovolenku na ostrove Krk, môžete si vybrať z množstva prímorských dediniek a letovísk. Najväčším mestom na ostrove je mesto Krk, ktoré je známe svojím historickým centrom plným úzkych uličiek, pevnosťou a gotickou katedrálou Sv. Márie.

Ak preferujete slnečné pláže a jasné modré more, môžete navštíviť Baska, známeho svojimi dlhými piesočnatými plážami. Možno si zároveň všimnete, že vaše kroky vás zavedú k najznámejšej národnosti, a to k významnej pamätnej doske, na ktorej je zapísaná stará baščina, najstarší písomný doklad písaný slovanským jazykom.

Pokiaľ ste fanúšikom prírodných krás, nemali by ste súvisiace miesta vynechať. Napríklad mesto Punat, kde sa nachádza námorný prístav a jeden z najznámejších jachtových prístavov na chorvátskom pobreží. Z Punatu môžete tiež navštíviť susedný ostrov Košljun, ktorý je domovom benediktínskeho kláštora, múzea a vzácnych flóry a fauny.

Ostrov Krk má tiež bohatú históriu a kultúru, ktorú môžete objaviť v jeho múzeách a galériách. V meste Vrbnik nájdete jedno z najstarších a najužšieho mesta v Chorvátsku, ktoré je známe svojimi vínami a úžasnými výhľadmi na more.

Okrem pláží a prírodných krás ponúka Krk aj rôzne možnosti na aktívny oddych. Môžete si požičať bicykel alebo skúter a prejsť sa po ostrove na vlastnú päsť. Iní by mohli mať záujem o potápanie alebo surfovanie na vlnách Jadranského mora.

Čo sa týka stravovania, na Krku si určite pochutnáte na čerstvých morských plodoch a tradičných chorvátskych špecialitách. Vychutnajte si miestne ryby, jemné olivové oleje, syry a výborné chorvátske víno.

Dovolenka na ostrove Krk vám ponúka všetko, čo potrebujete pre dokonalý oddych. S jeho krásnymi plážami, bohatou históriou a vzrušujúcimi aktivitami si určite vychutnáte slnečné dni a bezstarostné večery.


Ubytovanie Chorvátsko Krk


Chorvátsko Krk je jedným z najobľúbenejších letovísk na Jadranu. S krásnymi plážami, bohatou históriou a kultúrou, je to ideálne miesto pre dovolenku. Ak hľadáte ubytovanie na Krku, máte na výber z mnohých možností.

Hotel Krk Palace je vynikajúcim ubytovaním pre náročnejších hostí. Tento luxusný hotel sa nachádza len niekoľko minút chôdze od centra mesta a ponúka krásne izby s balkónom alebo terasou s výhľadom na more. Hotel má aj bazén, ktorý je ideálny na osvieženie po dni strávenom na pláži.

Ak preferujete súkromie a nezávislosť, sú tu apartmány a vilky. Apartmánové domy na Krku ponúkajú rôzne veľkosti a štýly a sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov. Mnohé z nich majú vlastný balkón alebo terasu, kde si môžete užiť vychádzku alebo obed so skvelým výhľadom.

Ak hľadáte niečo v skromnejšom štýle alebo máte obmedzený rozpočet, hostel alebo apartmánový hotel môže byť vašou voľbou. Apartmánový hotel Tonkli, ktorý sa nachádza v malej rybárskej dedinke Poljica na juhu Krku, ponúka skromné ​​apartmány vo veľmi príjemnej a tichom prostredí.

Pre milovníkov prírody a kempovanie sú tu kamenné kempy, kde si môžete postaviť stan alebo si prenajať karavan. Krk má mnoho kempov, z ktorých niektoré ponúkajú výhľad na more, čisté toalety, sprchy a reštauráciu.

Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete pre svoju dovolenku na Krku, k dispozícii máte množstvo možností. S mnohými plážami, zaujímavými miestami a miestami na nákupy a reštaurácie, určite si pobyt užijete na plné gule. Ak sa rozhodnete navštíviť Chorvátsko Krk, nebudete sklamaní!


Letenka Chorvátsko Krk


Letenka do Chorvátska na ostrov Krk: Objavte pravý kúsok Stredozemného raja

Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Európe a jedným z jej najkrajších ostrovov je Krk. Letenka do Chorvátska na ostrov Krk je pre mnohých turistov snom, pretože tu nájdete všetko, čo potrebujete na vytvorenie dokonalého letného oddychu.

Ostrov Krk sa nachádza v severnej časti Jadranského mora a je jedným z najväčších ostrovov v Chorvátsku. Svojou pestrosťou prírodných krás a bohatým kultúrnym dedičstvom si získava srdcia milovníkov prírody i histórie.

Jednou z hlavných výhod cesty lietadlom na ostrov Krk je možnosť pristátia na letisku v Rijeka, ktoré je spojené priamymi letmi z rôznych miest v Európe. Cesta na ostrov je tak rýchla a pohodlná, čím ušetríte čas a energiu na iné aktivity.

Po pristátí na letisku v Rijeka vám ponúka množstvo možností, ako sa dostať na ostrov Krk. Môžete si prenajať auto a preskúmať okolie na vlastnú päsť, alebo sa rozhodnúť pre miestne autobusy, taxíky alebo trajekt, ktorý vás dovezie priamo na ostrov.

Jedna z najväčších atrakcií ostrova Krk je jeho nádherná príroda. Ostrov je pokrytý bujnou vegetáciou, olivovými hájmi a vinohradmi, ktoré sa vynikajúco miešajú s jadranským pobrežím. Pre milovníkov pláží tu nájdete množstvo krásnych piesočnatých a kamienkových pláží, kde sa môžete kúpať, opaľovať alebo jednoducho relaxovať. Oblasti Bor, Baška a Punat sú niektoré z najpopulárnejších miest, kde nájdete tieto úžasné pláže.

Ostrov Krk je tiež bohatý na históriu a kultúru. Jeho rozmanitá minulosť a vplyv rôznych civilizácií je zreteľný v miestnych mestečkách a dedinkách. Mesto Krk, ktoré je hlavným mestom ostrova, je bohaté na historické pamiatky, ako sú gotická katedrála, mestské múzeum a hrad. Mali Lošinj, starobylé rybárske mestečko na druhom konci ostrova, je ďalším miestom, ktoré stojí za návštevu, s jeho malebnými uličkami, prístavom a zachovalou architektúrou.

Chorvátske jedlá a miestne špeciality sú tiež jedným z dôvodov, prečo by ste mali letieť na ostrov Krk. Morské plody, čerstvé raky, olivový olej a domáce víno sú len niektoré z pochúťok, ktoré môžete ochutnať priamo na ostrove. V rôznych reštauráciách a tavernách si môžete vychutnať pravú chorvátsku kuchyňu a vychutnať si autentickú atmosféru miestnych zvykov a tradícií.

Ak túžite po dokonalej letnej dovolenke, letenka do Chorvátska na ostrov Krk je tou správnou voľbou. Príroda, pláže, história a gastronómia vytvárajú kombináciu, ktorá vám poskytne všetko, čo potrebujete na oddych a relaxáciu. Ak hľadáte skutočný kúsok Stredozemného raja, neváhajte a zabookujte si letenku práve teraz.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Krk


Najčastejšie otázky o Chorvátsku a ostrove Krk s odpoveďmi:

1. Aké je hlavné mesto Chorvátska?
Hlavné mesto Chorvátska je Zagreb.

2. Kde sa nachádza ostrov Krk?
Ostrov Krk sa nachádza v Severnej Dalmácii na Jadranseom mori.

3. Ako sa dostanem na ostrov Krk?
Najlepším spôsobom ako sa dostať na ostrov Krk je lodou alebo trajektom. Existuje aj most, ktorý spojuje ostrov s pevninou.

4. Aká je veľkosť ostrova Krk?
Ostrov Krk je najväčší ostrov v Chorvátsku s rozlohou približne 405 km².

5. Aké sú najlepšie pláže na ostrove Krk?
Niektoré z najlepších pláží na ostrove Krk sú Baska, Malinska, Stara Baska a Golden Bay.

6. Ktoré sú najznámejšie pamiatky na ostrove Krk?
Najznámejšie pamiatky na ostrove Krk sú Katedrála sv. Víta, Fara Grada z 12. storočia a Kamenná brána v Baru.

7. Aké je počasie na ostrove Krk?
Ostrov Krk má priemerne teplé a suché letá s teplotami okolo 25-30 ° C a mierny zimy s teplotami okolo 5-10 ° C.

8. Aké sú populárne aktivity na ostrove Krk?
Medzi populárne aktivity na ostrove Krk patria plávanie, potápanie, jachting, turistika, cyklistika a ochutnávka miestnych jedál.

9. Aké sú tradičné jedlá na ostrove Krk?
Niektoré z tradičných jedál na ostrove Krk sú jančevi raznjici (grilovaná jahňacia klobása), šurlice (špeciálne domáce cestoviny), pršut (sušená šunka) a ovčji sir (ovčí syr).

10. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Krk?
Najlepší čas na návštevu ostrova Krk je obvykle od mája do septembra, keď je teplé a slnečné počasie a pláže sú ideálne na kúpanie.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky