Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Chorvátsko Lopud

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Lopud


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na ostrov Lopud v Chorvátsku?
Existujú pravidelné trajekty, ktoré premávajú medzi Durbrovnikom a ostrovom Lopud. Cesta trajektom trvá približne 1 hodinu.

2. Čo je najlepší čas na návštevu ostrova Lopud?
Najlepší čas na návštevu je od mája do septembra, keď je počasie teplé a slnečné. V lete môže na ostrove byť veľa turistov.

3. Aký je najlepší spôsob pohybu na ostrove Lopud?
Ostrov Lopud má obmedzený automobilový prístup, preto je najlepšie pohybovať sa pešo alebo na bicykli. Na ostrove sú aj malé električky, ktoré vás môžu previezť medzi jednotlivými miestami.

4. Kde sa dá ubytovať na ostrove Lopud?
Na ostrove Lopud je niekoľko hotelov a súkromných penziónov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov. Existujú aj možnosti prenájmu apartmánov.

5. Aké sú hlavné atrakcie a aktivity na ostrove Lopud?
Ostrov Lopud je známy svojimi krásnymi plážami, najznámejšou z nich je Sunj. Na ostrove sa tiež nachádza benediktínsky kláštor, ktorý stojí za návštevu. Môžete si tiež prenajať kajaky alebo korčule a objavovať okolité malé zátoky a pláže.

6. Aké sú možnosti stravovania na ostrove Lopud?
Na ostrove Lopud je niekoľko reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú tradičné chorvátske jedlá ako aj medzinárodné kuchyne. Existujú tiež malé obchody, kde si môžete kúpiť potraviny a prípadne si uvariť vlastné jedlo.

7. Je možné sa vybrať na výlet na ostrov Mljet z Lopudu?
Áno, je možné sa vydať na jednodňový výlet na ostrov Mljet. Existujú pravidelné trajekty, ktoré premávajú medzi Lopudom a Mljetom.

8. Ako sa vyhnúť veľkým davom turistov na ostrove Lopud?
Ak sa chcete vyhnúť veľkým davom turistov, odporúča sa navštíviť ostrov v predsezónnom období, ako je máj alebo september. Tiež sa odporúča ísť na plážy v menej rušných častiach ostrova.

9. Je na ostrove Lopud možné si prenajať auto?
Nie, na ostrove Lopud nie je možné si prenajať auto. Odporúča sa pohybovať sa pešo, na bicykli alebo využívať miestnu dopravu.

10. Aké iné ostrovy by bolo zaujímavé navštíviť v blízkosti Lopudu?
Okrem ostrova Mljet, je tiež zaujímavé navštíviť ostrovy Koločep a Šipan, ktoré sú v blízkosti Lopudu. Každý z týchto ostrovov má svoje vlastné unikátne prírodné krásy a históriu.


Počasie Chorvátsko Lopud


Chorvátsko je známe svojou nádhernou prírodou a pobrežím Jadranského mora. Jedným z jeho najkrajších ostrovov je Lopud, ktorý sa nachádza v blízkosti známejších ostrovov ako je Dubrovník. Okrem bohatej histórie a kultúry ponúka Lopud aj príjemné počasie, ktoré je ideálne pre dovolenku.

Lopud je ostrov s typickým stredomorským podnebím. Teploty tu sú príjemné počas celého roku a v lete dosahujú vrchol. Letné mesiace od mája do septembra sú tu teplé a slnečné s vysokými teplotami. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 25 - 30 °C, čo je dokonalé pre milovníkov slnka a horúceho letného počasia.

Júl a august sú najteplejšie mesiace, kedy teploty môžu byť ešte vyššie až do 35 °C. Ostrov je však priaznivý aj pre tých, ktorí nemusia veľmi horúce počasie. Vďaka miernym vetrám a morským prúdom je tu príjemné a osviežujúce vzdušné prostredie. Vyhliadka na more je úchvatná a teploty zriedka prekročia 35 °C. Je tu tiež výborná možnosť zažiť pokojné večery pri daždivom letnom počasí, kedy príjemný studený vietor ustúpi miernmu dažďu.

Jesenné mesiace sú na Lopude tiež príjemné. Teploty sú nižšie, no stále dosahujú okolo 20 - 25 °C. Septembra a októbra sa ostrov stáva o niečo pokojnejším, keď sa turistický ruch upokojuje. To je ideálny čas na objavovanie pláží a vychutnávanie si prírody a pokojných večerov.

Zimné mesiace sú na Lopudoch miernou a teploty sú stále príjemné. Priemerná denná teplota sa pohybuje okolo 10 - 15 °C. Aj keď je teplejšie ako v iných častiach Európy, zima môže byť na ostrove tiež daždivá. To však nevadí, keďže vďaka nízkym turistickým ruchom je ostrov pokojný a ideálny pre rozjímanie, krásne prechádzky a pre objavovanie oázy pokoja.

Celkové počasie na Lopudoch je výnimočné a ideálne pre dovolenku počas celého roka. Pokiaľ plánujete návštevu tohto kúzelného ostrova, najlepší čas je však od mája do septembra, keď sú teploty najvyššie a more je príjemne teplé.

Lopud ponúka jedinečné spojenie krásnych pláží, prírody a histórie s priaznivým počasím. Nech je dovolenka v akomkoľvek období, návšteva tohto ostrova určite stojí za to!


Letenka Chorvátsko Lopud


Letenka do Chorvátska: Objavte krásny ostrov Lopud

Ak plánujete dovolenku v Chorvátsku a chcete zažiť skutočný ráj na zemi, nemali by ste vynechať ostrov Lopud. Nachádza sa v Dubrovnickom súostroví a je považovaný za jedno z najkrajších miest na Kvarnerskom zálive.

Aby ste sa tam dostali, je potrebné si zakúpiť letenku do Chorvátska. Väčšina leteckých spoločností ponúka priame lety z hlavných európskych miest do letiska v Dubrovníku, ktoré je najbližšie k ostrovu Lopud. Let trvá približne 2-3 hodiny, v závislosti od miesta odletu.

Po prílete do Dubrovníka je možné pokračovať na ostrov Lopud trajektom. Cesta trvá približne 1 hodinu a je jedinečným zážitkom, počas ktorého si môžete vychutnať úchvatný výhľad na pobrežie a jasnú azúrovú vodu.

Po príchode na ostrov Lopud sa dostanete do malej rybárskej dedinky, ktorá je skutočným klenotom Jadranskej riviéry. Lopud je známy svojimi krásnymi plážami s bielym pieskom a tyrkysovou vodou. Vyberte si pláž podľa svojich preferencií - buď sa môžete vyvaliť na slnečníkoch na pláži Šunj, ktorá je jednou z najkrajších na ostrove, alebo sa vydať na menej preplnené pláže, kde môžete relaxovať v úplnom pohodlí.

Okrem pláží si môžete vychutnať aj prechádzky po malebných uličkách dedinky, navštíviť miestny kostol alebo si vychutnať tradičné chorvátske jedlo v nejakom z miestnych reštaurácií. Lopud je známy aj svojimi historickými pamiatkami, najznámejšou z nich je Františkánsky kláštor z 15. storočia, kde nájdete mnohé náboženské artefakty a vzácne knihy.

Pre milovníkov prírody je ostrov Lopud ideálnym miestom. Môžete si zobrať pohodlnú obuv a vydať sa na prechádzku do vnútrozemia ostrova, kde si budete môcť vychutnať pohľad na nedotknutú prírodu, obdivovať kvitnúce kvety a potešiť sa neopísateľnou pokojnou atmosférou.

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a zhromaždiť energiu, letenka do Chorvátska a následná návšteva ostrova Lopud je tou správnou voľbou. Utešené pláže, historické pamiatky a krásna príroda vás určite očaria a prinesú vám nezabudnuteľný zážitok z dovolenky.


Ubytovanie Chorvátsko Lopud


Chorvátsko ponúka množstvo miest, ktoré sú ideálnymi destináciami pre letné dovolenky. Jedným z týchto miest je Lopud. Tento malý ostrov sa nachádza v južnej časti Chorvátska a je súčasťou Elafitských ostrovov.

Lopud je ideálnou destináciou pre tých, ktorí si užívajú kľudné pláže a prechádzky v prírode. Na ostrove sa nachádza niekoľko atrakcií, vrátane stredovekého kláštora, ktorý je dnes premenený na múzeum, kostola sv. Nikole, ktorý bol postavený v 15. storočí, a veže Kaštio z 16. storočia.

Ak sa rozhodnete navštíviť Lopud, môžete si vybrať z rôznych typov ubytovania. Na ostrove sa nachádza viacero súkromných apartmánov a malých hotelov. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti pláže, takže vám nepristanej jeho cestovanie.

Jedným z najlepších miest na ubytovanie na Lopud je Villa Franka, ktorá sa nachádza v centre mesta, len pár krokov od pláže. Táto vila ponúka pohodlné izby s klimatizáciou a bezplatným Wi-Fi pripojením. Môžete vybrať medzi rôznymi izbami, vrátane dvojlôžkových, trojlôžkových a štvorlôžkových.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusnejšie ubytovanie, môžeme odporučiť Hotel La Villa, ktorý sa nachádza tiež v centre mesta. Tento hotel ponúka pestrú ponuku izieb, vrátane apartmánov a komfortných dvojlôžkových izieb. Všetky izby sú klimatizované a majú výhľad na more alebo na blízke kopce.

Okrem ubytovania, na Lopud sú mnohé krásne reštaurácie a kaviarne, kde si môžete ochutnať chorvátske jedlá a kávu. Nezabudnite vyskúšať miestnu špecialitu: černé rizoto.

Lopud je ideálnym miestom na dovolenku pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť od rušných miest a hľadajú kľudnú a príjemnú atmosféru. Pretože je to malý ostrov, je ideálny na denné výlety do blízkych ostrovov, ako sú Koločep, Šipan alebo Mljet. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete relaxovať v súkromí a vychutnať si prírodu, Lopud je vašou ideálnou voľbou.


Dovolenka Chorvátsko Lopud


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letné dovolenky. Medzi mnohými peknými ostrovmi a plážami, jedným z najkrajších ostrovov je ostrov Lopud. Tento malý ostrov je situovaný v Jadranskom mori, medzi mestami z Dubrovník a Split.

Lopud je známy svojou nádhernou prírodou a pokojnou atmosférou. Na rozdiel od niektorých iných ostrovov, ktoré bývajú preplnené turistami, Lopud je stále relatívne menej navštevovaný. Toto robí z Lopudu ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť veľkým davom turistov a zažiť autentickú chorvátsku kultúru.

Na ostrove Lopud sa nachádza jedno hlavné mestečko s názvom Lopud, ktoré ponúka nádherné pláže, kaviarne a reštaurácie. Môžete sa prechádzať úzkymi uličkami, vychutnávať si chorvátsku kuchyňu a obdivovať historické budovy. Najznámejšou atrakciou na ostrove je 15. storočný františkánsky kláštor, ktorý ponúka nádherný výhľad na more a okolitú krajinu.

Lopud je tiež domovom niekoľkých nádherných pláží, ktoré sú považované za niektoré z najkrajších v Chorvátsku. Jednou z najznámejších je Sunj Beach, ktorá sa nachádza na južnej strane ostrova. Sunj Beach je známa svojim jemným bielym pieskom a tyrkysovou vodou. Táto pláž je ideálna pre rodiny s deťmi, pretože je tu plytká voda a dostatok miesta na hránie.

Okrem plávania a opaľovania sa môžete na Lopude venovať aj rôznym vodným športom. Medzi najobľúbenejšie patria potápanie, šnorchlovanie, kajakárstvo a lovenie rýb. Počas dovolenky na ostrove si tiež nemôžete nechať ujsť výlet na susedný ostrov, Koločep, ktorý ponúka viac pláží a skrytých zátok.

Lopud je tiež známy pre svoje festivály a oslavy. Jedným z najväčších je Oslava svätého Iva, ktorý je patrónom ostrova. Počas tejto oslavy sa konajú rôzne kultúrne podujatia, tradičné tance a hudobné vystúpenia. Toto je skvelý spôsob, ako sa priblížiť k chorvátskej kultúre a zažiť tradičné zvyky.

Ak hľadáte pokojné a nádherné miesto pre vašu letnú dovolenku, ostrov Lopud v Chorvátsku je ideálnou voľbou. S jeho nádhernými plážami, prírodou a pokojnou atmosférou si tu iste nájdete relaxáciu a oddych od každodenného zhonu. Dúfam, že vás tento článok inšpiroval a pomôže vám pri plánovaní vašej ďalšej dovolenky.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky