Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Chorvátsko Novigrad

Letenka Chorvátsko Novigrad


Ak hľadáte ideálne letovisko pre vašu dovolenku v Chorvátsku, môže byť Novigrad tou správnou voľbou. Táto malebná malá rybárska dedinka sa nachádza na pobreží Jadranskej riviéry, sústredená medzi mestami Poreč a Umag. Novigrad je ideálne pre tých, ktorí hľadajú pokojné a relaxačné dovolenky zďaleka od rušných turistických centier.

Jednou z najväčších výhod pri cestovaní do Novigradu je jeho výborná dostupnosť. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka letecké spojenie z rôznych častí sveta do blízkeho letiska v Poreči alebo letiska v Terstene, Taliansko, ktoré je vzdialené len približne 45 minút jazdy od Novigradu. Cestovanie do Novigradu je teda ľahké a pohodlné.

Po prílete na letisko stačí stráviť niekoľko minút autom, taxíkom alebo autobusom, aby ste sa dostali do Novigradu. Môžete tiež využiť blízke železničné spojenie, ktoré vám umožní cestovať pohodlne z inej časti Európy a zastaviť sa priamo vo vzdialenosti len pár kilometrov od Novigradu.

Novigrad si získal obľubu cestovateľov kvôli svojmu historickému charakteru a úžasnej atmosfére. Prejdite sa po úzkych dláždených uličkách, kde nájdete kameňom omatené budovy a krásne gotické a barokové kostoly. Mestské hradby a veža so slnečným hodinami sú dominantnými symbolmi, ktoré sa vám v Novigrade úplne zamilujú.

Novigrad je známy aj svojou bohatou gastronómiou. Tu si môžete vychutnať čerstvé morské plody, chutné chorvátske špeciality a skvelé vína. Niektoré reštaurácie dokonca vlastnia vlastné rybárske loďky, takže si môžete byť istí najlepším kvalitným pokrmom pripraveným z čerstvo ulovených rýb.

Pre milovníkov plážového relaxu má Novigrad veľa na ponúkanie. Pláže tu sú krásne čisté a jemné, so stále teplým a čistým Jadranom, čo je ideálne pre kúpanie a rôzne vodné športy. Z mesta vychádza aj niekoľko cyklotrás, ktoré sú ideálne pre túry a prechádzky po okolí. Nemôžete si nechať ujsť prechádzku po priehradnom múre, ktorý vám poskytne nádherné výhľady na more a okolité ostrovy.

Takže ak hľadáte príjemné a pokojné letovisko v Chorvátsku, neváhajte si rezervovať letenku do Novigradu. Toto kúzelné prímorské mestečko vám ponúka skvelé možnosti na relaxáciu, kultúrne zážitky a výbornú gastronómiu. Nechajte sa okúzliť krásou Novigradu a zažite jedinečnú dovolenku pri jadranských brehoch.


Počasie Chorvátsko Novigrad


V Chorvátsku sa nachádza množstvo malebných pobrežných oblastí a jednou z nich je aj Novigrad. Toto prímorské mestečko sa nachádza v regióne Istria, ktorý býva často považovaný za najkrajší región Chorvátska. Charakteristikou tejto časti Chorvátska sú malebné dedinky, starodávne mestá, malé zátoky a krásne pláže.

Novigrad je prímorské mestečko a jeho počasie je ovplyvnené Stredozemím a svojou polohou na pobreží Jadranského mora. Toto miesto sa teší miernemu pobrežnému podnebiu, kde sa da tešiť pohodlným teplotám počas celého roka. Teploty v lete dosahujú priemernú hodnotu 28 stupňov Celzia, no môžu byť aj vyššie. V zimných mesiacoch sa teploty pohybujú okolo 5 stupňov Celzia, ale sú tu aj dni, kedy mráz dosahuje minusové hodnoty.

Letné mesiace sú obľúbenou sezónou pre návštevníkov Chorvátska. Väčšinou je slnečno a ak hľadáte pohodu, môžete túlať po pláži a kúpať sa v teplom a čistom mori. Vďaka svojej polohe je tu aj vhodný vietor a vodné športy, ktoré si tu môžete užiť, sú windsurfing, vodné lyžovanie a jachting.

Ak sa vydáte na prechádzku mestom alebo si dáte piknik v parku, budete cítiť jemný vánok, ktorý prichádza od more a robí toto miesto príjemným aj v horúcich letných dňoch. V zime je tu menej turistov, ale stále tu môžete nájsť veľa krásnych miest na návštevu a relaxáciu.

V Novigrade sa dá očakávať mierne daždivé počasie v jesenných a jarďných mesiacoch, ale zvyčajne to nepreruší váš plán relaxovať a užiť si krásy tejto časti ideálneho letného miesta. Ak plánujete navštíviť Novigrad, nezabudnite zobrať so sebou slnečnú ochranu, aby ste sa chránili pred slnečným žiarením a vyhnuli sa možným popáleninám.

Všetko zhrnuté, Novigrad je krásnym prímorským miestom s mierne pobrežným podnebím. Ako každé miesto na pobreží Stredozemia má svoje špecifiká, ktoré sú spojené s jeho položením a klimatickými podmienkami. Miestny obyvatelia a turisti si tu môžu užívať krásne pláže, stĺpne prechádzky a možnosť vyskúšať niektoré vodné športy. Neváhajte s plánovaním svojej krásnej dovolenky v Novigrade, bude to určite nezabudnuteľné zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Novigrad


Otázky a odpovede sú nasledovné:

1. Ako sa dostanem do Novigradu?

- Novigrad sa nachádza na západnom pobreží Chorvátska, asi 25 km od Puly a 17 km od Novigradského mora. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je autom alebo autobusom.

2. Aký je najlepší čas na návštevu Novigradu?

- Najlepší čas na návštevu Novigradu je od júna do septembra, kedy je teplota vody a vzduchu príjemná a môžete si užiť plážové aktivity.

3. Kde sa dajú ubytovať v Novigrade?

- V Novigrade sa dá ubytovať v hoteloch, apartmánoch alebo villách. V okolí mesta sú aj kempy a kempingové dedinky.

4. Aké sú najlepšie pláže v Novigrade?

- V Novigrade sú dve hlavné pláže, ktoré sa volajú Mandrač a Karpinjan. Mandrač je väčšia pláž s bielym pieskom a jemným pozemkom, zatiaľ čo Karpinjan je menšia pláž s kamenitou zálivkou.

5. Aké sú najlepšie reštaurácie v Novigrade?

- V Novigrade nájdete mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú čerstvé miestne morské plody a iné chorvátske špeciality. Niektoré z najlepších reštaurácií sú Konoba Buščina, Konoba Adriatic, Konoba La Furba a Rigo.

6. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v okolí Novigradu?

- V okolí Novigradu nájdete mnoho kultúrnych a historických atrakcií, vrátane starobylých rímskych ruin a morského akvária. Niektoré z najlepších miest na návštevu sú Amfiteáter v Pule, katedrála sv. Trojice a národný park Brijuni.


Ubytovanie Chorvátsko Novigrad


Chorvátsko ako turistická destinácia láka množstvom krásnych pláží, čistého mora a zachovanými historickými pamiatkami. Pre turistov, ktorí sa rozhodnú navštíviť Novigrad, existuje množstvo možností ubytovania - od kempov a apartmánov až po hotely vyššej triedy.

Novigrad je malé prímorské mestečko, ktorého základy siahajú až do antických čias. Jeho jedinečná poloha pri ústí rieky Mirny ho robí ideálny na pozorovanie západu slnka nad morským horizontom. Väčšina ubytovacích možností sa nachádza v blízkosti centra mesta a pláží.

Mnohí turisti si vyberajú ubytovanie v apartmánoch, ktoré sú často vybavené kuchynkou, terasou či balkónom s výhľadom na more. Niektoré z týchto apartmánov ponúkajú aj prístup k bazénovým alebo wellness zariadeniam, čím Vašej dovolenke dodajú ešte väčší rozmer luxusu a pohodlia. Okrem toho sú apartmány skvelou voľbou pre rodiny s deťmi alebo väčšou skupinou priateľov, ktorí si chcú užívať Novigrad v súkromí.

Pre tých, ktorí uprednostňujú ubytovanie v hoteloch, majú v Novigrade možnosť si vybrať z rôznych hotelov rôznych tried, ktoré ponúkajú kvalitné služby a pohodlné izby. Mnohé hotely sa nachádzajú priamo na pláži alebo v blízkosti nej, takže návštevníci majú vždy jednoduchý prístup ku krásnym plážiam a k moru.

Okrem týchto ubytovacích možností je v Novigrade aj niekoľko kempov, v ktorých turisti môžu prespať v stanoch alebo karavanoch a užiť si prirodzený životný štýl. Väčšina kempov sa nachádza v prímorskej oblasti a poskytujú nádherný výhľad na more, preto budete mať pocit, že sa nachádzate priamo na pláži.

Celkovo je však ubytovanie v Novigrade skvelou voľbou pre každého turistu, ktorý sa chce užiť krásy Chorvátska. Väčšina miest ponúka rôzne možnosti ubytovania, súčasne sa zochovávajúcu históriu mesta a veľa atrakcií pre turistov, ktorí si chcú užiť svoju dovolenku nielen na pláži, ale aj s poznávaním histórie a kultúry mesta.


Dovolenka Chorvátsko Novigrad


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenku v Európe a jedno z jej najkrajších miest je Novigrad. Novigrad je malé mestečko ležiace na pobreží Jadranského mora v Istarskej župe, ktoré láka turistov svojou bohatou históriou, malebnými uličkami a úžasnými plážami.

Jednou z hlavných atrakcií Novigradu je jeho stredoveké opevnené mesto. Prechádzať sa starým mestom je ako cesta časom, pretože mnoho z jeho historických pamiatok je dobre zachovaných. Môžete navštíviť Katedrálu Sv. Pelagia, ktorá je jednou z najstarších sakrálnych pamiatok v regióne a poskytuje krásny výhľad na mestský prístav. V blízkosti katedrály sa nachádza aj Dvorac Rigo, ktorý bol dlho sídlom rodu Rigo, jednej z najvplyvnejších rodín v regióne. Dnes tu nájdete múzeum, kde môžete spoznať históriu mesta.

Pre milovníkov pláží je Novigrad rajom na zemi. Mesto má množstvo pláží, ktoré pochádzajú z rôznych častí pobrežia. Pláže s jemným pieskom zaručujú relaxáciu a oddych, zatiaľ čo kamienkové pláže ponúkajú skvelé miesto na opaľovanie a kúpanie v krištáľovo čistom mori. Niektoré pláže majú aj modrú vlajku, ktorá je znakom čistoty a kvality vody.

Okrem relaxácie na pláži môžete v Novigrade vyskúšať aj množstvo vodných športov. Ponúka sa vám možnosť výletov loďou okolo pobrežia, potápania, rybolovu a mnoho ďalších aktivít. Okrem toho sa každoročne koná aj morský festival, ktorý oslavuje bohatstvo a tradície mesta s rôznymi hudobnými a umeleckými vystúpeniami.

Chorvátska kuchyňa je tiež neodolateľnou súčasťou dovolenky v Novigrade. Mesto je známe svojimi čerstvými morskými plodmi a miestnymi delikatesami, ako je trúdlovica a šufnudle. Existuje veľa reštaurácií a konob, kde môžete ochutnať tieto chutné jedlá a objaviť autentickú kulinársku kultúru mesta.

Dovolenka v Novigrade v Chorvátsku je ideálna pre tých, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku v malebnom a historickom prostredí. Mesto je ideálne pre páry, rodiny aj jednotlivcov, vďaka svojmu príjemnému prostrediu, krásnym plážam a zaujímavým kultúrnym a historickým pamiatkam. Ak ste ešte nezažili čaro Chorvátska, Novigrad je miesto, kde si môžete vychutnať všetko, čo táto krajina ponúka.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky