Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Chorvátsko Plitvické jazera

Ubytovanie Chorvátsko Plitvické jazera


Chorvátsko je bezpochyby jednou z najkrajších európskych destinácií a jedným z najväčších pokladov tohto úžasného krajiny sú Plitvické jazera. Tento národný park je známy svojou nádhernou prírodou a krásnymi kaskádami vodopádov, ktoré pohlcujú pozornosť každého návštevníka.

Keď navštívite Plitvické jazera, je dôležité mať vhodné ubytovanie, aby ste mohli maximálne využiť váš čas v tejto nádhernej oblasti. Existuje množstvo možností ubytovania blízko národného parku, či už si vyberiete luxusný hotel, útulný penzión alebo apartmán.

Pre tých, ktorí si radi doprajú pohodlie a luxus, sú tu štyrihotely ocenené hviezdičkami. Tieto hotely poskytujú vyššiu úroveň služieb a komfortu. Nachádzajú sa v okolí národného parku a väčšinou majú vlastné reštaurácie, wellness centrá a bazény, aby ste sa mohli po náročnom dni v parku osviežiť.

Ak preferujete skromnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre penzióny alebo rodinné hotely. V týchto príjemných a útulných miestach si môžete oddýchnuť počas vášho pobytu v Plitvických jazerách. Majitelia penziónov a rodinných hotelov často ponúkajú aj domáce jedlá z pravého chorvátskeho menu, aby ste si mohli vychutnať miestnu kultúru a kuchyňu.

Veľkou výhodou pri výbere ubytovania v blízkosti Plitvických jazier je aj možnosť zostávať v súkromných apartmánoch. Tieto apartmány sú ideálne pre rodiny alebo skupiny, ktoré si radi pripravujú vlastné jedlá a majú väčšiu slobodu pohybu. Sú vybavené všetkými potrebnými zariadeniami pre pohodlný pobyt.

Okrem vyššie uvedených možností ubytovania je tiež možnosť stanovania v blízkosti národného parku. Ak ste fanúšikom kempovania a dobrodružstva v prírode, táto možnosť je pre vás. Všetky stanové miesta sú dobre vybavené a poskytujú potrebné zariadenia pre váš pobyt.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, Plitvické jazera vám poskytnú neuveriteľný zážitok. Môžete sa tešiť na krásu prírody, prechádzky po nádherných chodníkoch a úžasné výhľady na jazerá a vodopády. Výhodou je aj to, že vstupenka do národného parku je platná na celý deň, takže si môžete vychutnať tento klenot chorvátskej prírody, kým chcete.

S blízkym a vhodným ubytovaním máte možnosť popoludňajší odpočinok a relaxáciu. Po únavnom dni v parku si môžete oddýchnuť, vychutnať si miestne jedlo a pripraviť sa na ďalší deň dobrodružstva.

Plitvické jazera sú skutočnou perla Chorvátska a zaslúžene sú zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nech už si vyberiete akýkoľvek typ ubytovania, vaša návšteva v tejto nádhere bude nezabudnuteľná.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Plitvické jazera


Najčastejšie otázky a odpovede o Plitvických jazerách v Chorvátsku sú:

1. Aký je vstupný poplatok do Plitvických jazier?
Vstupný poplatok do Plitvických jazier sa líši v závislosti od sezóny a typu vstupenky. Pre dospelých sa pohybuje od 110 do 300 chorvátskych kun (Kuna) a pre deti (7 - 18 rokov) od 55 do 150 Kuna.

2. Aký je pracovný čas Plitvických jazier?
Plitvické jazerá sú otvorené celoročne, pričom pracovný čas závisí na sezóne. V zime sa zvyčajne otvárajú o 9:00 a zatvárajú okolo 16:00, v lete býva otvorené o niečo dlhšie.

3. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať k Plitvickým jazerám?
Môžete použiť autobusovú dopravu alebo si prenajať auto, ak chcete mať väčšiu flexibilitu počas návštevy. Mnoho ľudí tiež kombinuje návštevu Plitvických jazier s cestou do Zadaru (asi hodinu jazdy auta) alebo Splitu (približne 2,5 hodiny jazdy).

4. Je nutné pred návštevou Plitvických jazier nejako rezervovať vstupenky?
Vstupenky pre Plitvické jazerá sa v zásade dajú zakúpiť online alebo na mieste. Ak sa rozhodnete pre online nákup, nemusíte si robiť žiadne ďalšie záväzky. Ak si kúpite vstupenky na mieste, môže sa stať, že uvidíte nejaké rady, ale v zásade sa zvyčajne väčšina návštevníkov zmestí.

5. Aké sú najlepšie výhľady v Plitvických jazerách?
Najlepšie výhľady v Plitvických jazerách sa dostanete po chôdzi po niektorom z turistických chodníkov. Nájdete tam množstvo výhľadových plošín, kde si môžete vychutnať výhľady na krásne jazerá a cascade.

6. Aké sú najlepšie trasy pre prechádzky v Plitvických jazerách?
Plitvické jazerá ponúkajú množstvo trás na prechádzky, ktoré sa dajú ľahko prispôsobiť vašim potrebám. Závisí to od toho, ako ste fyzicky zdatní a koľko času v Plitvických jazerách máte. V každom prípade odporúčame prechádzky, ktoré sú vybavené výhľadmi a nádhernými jazerami, a ak máte radi menej preplnené, skúste preskúmať chodníky v oblasti Horných Plitvíc.

7. Je vstup do vody na jazerách povolený?
Nie, vstup do vody na jazerách nie je dovolený. To je kvôli tomu, že jazerá slúžia ako zdroj pitnej vody a taktiež slúžia ako chránený národný park.

8. Aké je Počasie v Plitvických jazerách?
Počasie v Plitvických jazerách sa líši v závislosti na ročnom období. V lete býva celkom horúco a vlhko, zatiaľ čo v zime môže byť chladno a snežiť. Najlepší čas na návštevu je na jar a na jeseň, keď je teplota príjemnejšia a menej turistov ako v letnej sezóne.

9. Je Dovolenka v Plitvických jazerách vhodná pre rodiny s deťmi?
Áno, Plitvické jazerá sú veľmi vhodné pre rodiny s deťmi. Existuje mnoho turistických trás, ktoré sú vhodné pre deti a ďalej sú tu aj možnosti jazdy na vláčiku podél jazier a kroviniek na hladine.

10. Má Chorvátsko Plitvické jazera aj nocľah?
Áno, v okolí Plitvických jazier existuje mnoho ubytovacích možností. Od menších penziónov až po luxusné hotely. Ak si chcete užiť nádherný výhľad na jazera, odporúčame zotrvať v miestach, ktoré sa nachádzajú v oblasti samotného národného parku.


Počasie Chorvátsko Plitvické jazera


Plitvické jazera, národný park nachádzajúci sa v Chorvátsku, sú jedným z najpopulárnejších turistických cieľov v krajine. Okúzľujúcou krásou tohto miesta sú jazera, ktoré sa nachádzajú v prekrásnej prírodnej oblasti, obklopené strmými horami a bohatou vegetáciou. Preto je počasie v tejto oblasti veľmi dôležité pre tisíce turistov, ktorí sem každoročne prichádzajú.

Chorvátsko sa nachádza v stredomorskom podnebnom pásme, kde prevláda mierne a vlhké podnebie. V prípade Plitvických jazier to znamená, že tam máme mierne zimy s teplotami klesajúcimi pod bod mrazu a miernymi letami, kedy teploty dosahujú približne 25 °C. Najteplejšie mesiace sú v lete, keď je priemerná teplota vzduchu približne 22-25 °C.

Pravdepodobne dôležitejšou informáciou pre návštevníkov Plitvických jazier, než je teplota vzduchu, je množstvo zrážok. V tejto oblasti dochádza k značnej zrážkovej činnosti počas celého roka, najmä v zimnom období a na jar. Najväčšie množstvo zrážok napadá v júni a septembri. To však neznamená, že je nemožné navštíviť park počas daždivých dní. Práve naopak, zrážky prispievajú k spektakulárnosti jazier, pretože voda býva v tomto období výdatnejšia a vytvára mohutnejšie vodopády.

Zrážky sú v Plitvických jazerách neoddeliteľnou súčasťou divokého a krásneho prírodného prostredia. Preto je dôležité, aby si turisti pri návšteve tohto miesta boli pripravení na rôzne poveternostné podmienky. Mala by sa zobrať so sebou vhodná obuv a oblečenie do dažďa, aby sme sa mohli pohodlne pohybovať po parku aj počas daždivých dní.

Čo sa týka vhodného obdobia pre návštevu Plitvických jazier, každé obdobie má svoje výhody. Jar a jeseň sú obľúbenejšie kvôli menej preplneným chodníkom a spektakulárnym farbám, ktoré sa dajú pozorovať v prírode. Leto je však obdobím, kedy sa turisti tešia z teplých teplôt vzduchu a možnosti osviežiť sa v jazerách. Zimné mesiace prichádzajú so zvláštnou krásou - oblasť sa mení na zasnežený raj.

Vzorci počasia v Plitvických jazerách sú veľmi podobné ako v iných častiach Chorvátska. Je však dôležité byť pripravený na rýchle zmeny počasia. Preto sa odporúča sledovať predpovede počasia pred návštevou parku a prípadne si vybrať vhodný termín, ktorý vyhovuje vašim preferenciám.

V každom prípade návšteva Plitvických jazier je nezabudnuteľným zážitkom, bez ohľadu na aktuálne počasie. Toto krásne prírodné miesto ponúka jedinečnú príležitosť objavovať skutočný poklad Chorvátska, ktorý si zaslúži byť počas celého roka obdivovaný.


Letenka Chorvátsko Plitvické jazera


Cestovanie je skvelý spôsob, ako objavovať krásu a kultúru iných krajín. Ak hľadáte destináciu, kde sa môžete spojiť s prírodou a zažiť úžasnú nádiu vodopádov a jazier, letenka do Chorvátska na Plitvické jazera je presne to, čo potrebujete. Tento článok vám poskytne všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť a naliehanie, prečo by ste túto cestu nemali vynechať.

Plitvické jazera sú národným parkom v Chorvátsku a sú zaradené na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Nachádza sa asi 2 hodiny jazdy od Záhrebu, hlavného mesta krajiny. Po príchode na letisko v Záhrebe môžete si rezervovať miestne spoje, ako sú autobusy alebo vlaky, ktoré vás zavedú priamo k jazerám. Avšak najlepšou možnosťou je prenajať si auto, pretože vám to poskytne väčšiu slobodu a pohodlie počas vašej návštevy.

Po príchode na Plitvické jazera budete ohromení ich nebeskou krásou. Celý národný park je známy svojimi kaskádami, jazerami a prekrásnym zeleným prostredím. Park sa skladá z 16 jazier, ktoré sú prepojené sieťou potokov a vodopádov. Vďaka tohto prepojeniu voda medzi jazerami neustále prúdi a vytvára nádherné scenérie.

Jazera majú rôzne modré a zelenej farby, ktoré menia na základe slnečného svetla a minerálnych látok vody. Voda je priezračná takmer ako krištáľ a plytvost cestujúcich jej môže jedine len čudovať. Obežná trasa v národnom parku vám umožňuje prechádzať sa okolo a dokonca aj ponad niektoré jazerá na drevených chodníkoch a mostoch, čo vytvára úžasnú atmosféru.

Okrem toho môžete ísť aj na lodnú prehliadku jazier, čo je nezabudnuteľný zážitok. Cestujete loďou medzi jazerami, kde si môžete vychutnať pohľad na vodopády a nádherné scenérie, ktoré sa vám otvárajú z každej strany. Toto je skvelá príležitosť, ako si užiť prírodu a získať perfektné fotografie.

Ak máte dostatok času, odporúčame vám tiež navštíviť dedinu Rastoke, ktorá sa nachádza v blízkosti Plitvických jazier. Táto malebná dedinka je známa pre svoje vodné mlyny a charakteristickú architektúru. Je to skvelé miesto na prechádzku a objavovať, ako miestni ľudia kedysi žili.

Ak ste milovníkom prírody a vodopádov, letenka do Chorvátska na Plitvické jazera je pre vás ideálna destinácia. S bohatou prírodnou krásou a možnosťou objaviť nekonečné scenérie, jazera vám poskytnú zážitok, ktorý nikdy nezabudnete. Čaká vás úžasné dobrodružstvo a spojenie s prírodou priamo v srdci Chorvátska.


Dovolenka Chorvátsko Plitvické jazera


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších letných destinácií v Európe a jedným z najkrajších miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, sú Plitvické jazera. Toto národné park nachádzajúce sa v severozápadnej časti krajiny je známe svojou úchvatnou prírodou, ktorá vás dostane svojou krásou.

Plitvické jazera sú radené medzi najstaršie národné parky na svete a od roku 1979 sú zároveň zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Tieto jazerá sú unikátne vďaka svojej geológii, kde sa prelína granitové podložie s vápencovým povrchom, čo vytvára prekrásne kaskády a vodopády.

Park je domovom množstva rastlinných a živočíšnych druhov, vrátane vzácnych a ohrozených. Môžete tu naraziť na medveďov, vlkov či rôzne druhy vtákov. Okrem toho, v Plitvických jazerách nájdete aj biodiverzitu rastlín, ako sú brezy, borovice a dubiny.

Jazera parku sú prepojené siete známych drevených chodníkov a mostíkov, vďaka ktorým si môžete vychutnať nádherné pohľady a výhľady na krásne vodopády a kaskády. Park je rozdelený na Horné a Dolné jazera, z ktorých každé má svoje osobitné čaro. Môžete ho objavovať pešo alebo vybrať sa na plavbu lodou, ktorá vás vynáša priamo pod vodopády.

Návštevníci majú možnosť stráviť deň v parku a relaxovať pri jazerách, alebo sa vydať na túru a preskúmať rôzne stezky a chodníky. Park ponúka rôzne možnosti atrakcií, ako sú jazdenie na bicykli, rybolov, lyžovanie alebo dokonca plávanie v jednom z jazier.

Okrem samotného parku môžete tiež navštíviť okolité dedinky a mestečká, ktoré majú svoje vlastné čaro. Medzi najznámejšie patria Korenica, Slunj a Rakovica, kde nájdete pekné reštaurácie, obchody so suvenírmi a možnosti ubytovania.

Plitvické jazera sú ideálnym miestom na oddych a relaxáciu v prírode. Ak máte radi krásu prírody, jasnú modrú vodu a úchvatné výhľady, určite by ste si túto dovolenku nemali nechať ujsť. Je to jedinečná kombinácia prírody a kultúry, ktorú určite oceníte.

Pri plánovaní svojej dovolenky v Chorvátsku nezabudnite zaradiť návštevu Plitvických jazier na svoj zoznam. Budete ohromení ich krásou a jedinečnou atmosférou. Užiť si oddych, relaxovať a objavit nekonečnú krásu prírody je nezabudnuteľný zážitok.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky