Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Chorvátsko Rab

Počasie Chorvátsko Rab


Chorvátsko, konkrétne ostrov Rab, ponúka návštevníkom nádherné letné počasie. Ostrov sa nachádza v Jadranskom mori a je známy svojimi krásnymi plážami, čistým azúrovým morom a priaznivým podnebím.

Počasie na ostrove Rab je typické pre stredomorský región, s miernymi zimami a teplými letami. Letné mesiace, teda jún, júl, august a september, sú pre návštevníkov najvhodnejšie na dovolenku a relaxáciu na pláži.

Teploty počas týchto mesiacov dosahujú priemerné maximálne hodnoty okolo 30 °C, no môžu sa pohybovať aj bližšie k 35 °C. V tomto období je slnko aktívne a svieti takmer nepretržite, takže nezabudnite na dostatočnú ochranu pred slnečným žiarením, ako sú opaľovací krém a ľahké oblečenie.

Noci sú na ostrove Rab teplé, s nočnými teplotami okolo 20 °C. Vďaka tomu môžete príjemne tráviť večery v reštauráciách, kaviarňach alebo prechádzkami po pláži.

Počasie v Chorvátsku, vrátane ostrova Rab, je celkovo veľmi stabilné a pomerne suché. V letných mesiacoch je veľmi málo zrážok a väčšina dní je slnečná. More je dostatočne teplé na plávanie a iné vodné aktivity, s teplotami okolo 25 °C.

Ak máte radi aktívne dovolenky, na ostrove Rab nájdete výborné podmienky na šnorchlovanie, potápanie, plachtenie a rôzne vodné športy.

Na jeseň a jar je počasie miernejšie s teplotami okolo 20 °C. To je ideálna doba na cykloturistiku, prechádzky a objavovanie prírodných krás ostrova.

Celkovo je počasie na ostrove Rab priaznivé pre návštevníkov počas celého leta a chladných mesiacov. Ostrov je známy svojou krásnou prírodou a plážami, a tak láka mnoho turistov každý rok.

Nezáleží na ročnom období, vždy nájdete aktivitu, ktorú si môžete užiť v harmonickom spojení s prírodou a počasím. Chorvátsko je známe aj pre svoju bohatú kultúru a históriu, takže nezabudnite navštíviť aj mestečo Rab a jeho pamiatky.

Ak plánujete dovolenku na ostrove Rab, možno ste už počuli o jeho nádhernom počasí. Bez ohľadu na to, či máte radi slnko a teplé teploty alebo preferujete miernejšie počasie, Rab vám ponúka možnosti na mieru.

Neváhajte a zažite toto jedinečné chorvátske počasie a užite si relaxáciu pri jadranskejom mori na ostrove Rab!


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Rab


1. Ako sa dostanem na ostrov Rab?
- Na ostrov Rab sa môžete dostať trajektom z prístavu Stinica na pobreží Chorvátska.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu ostrova Rab?
- Najlepšie obdobie na návštevu ostrova Rab je od júna do septembra, keď je počasie príjemné a teplota vody je ideálna na kúpanie.

3. Kde môžem nájsť ubytovanie na ostrove Rab?
- Na ostrove Rab je možnosť ubytovať sa v hoteloch, apartmánoch, penziónoch a kempoch.

4. Aké sú najkrajšie pláže na ostrove Rab?
- Niektoré z najkrajších pláží na ostrove Rab sú plážový park Suha Punta, pláž Pudarica a pláž Sahara.

5. Aké atrakcie by som si nemal/a nechať ujsť na ostrove Rab?
- Nevynechať by ste si nemali prehliadku mesta Rab s jeho historickými pamiatkami, návštevu kláštora sv. Eufémie a výlet na skalu Kamenjak pre úžasný výhľad.

6. Ktoré miesta na ostrove Rab sú vhodné pre rodiny s deťmi?
- Niektoré miesta vhodné pre rodiny s deťmi na ostrove Rab sú plážový park Komrčar, pláž Suha Punta a plážová oblasť Lopar.

7. Aké sú typické jedlá a nápoje na ostrove Rab?
- Na ostrove Rab môžete ochutnať typické chorvátske jedlá, ako sú rôzne druhy rýb a morských plodov, domáce víno a olivový olej.

8. Ako sa môžem pohybovať po ostrove Rab?
- Po ostrove Rab sa môžete pohybovať pešo, autom, bicyklom alebo miestnou autobusovou dopravou.

9. Ktoré aktivity môžem robiť na ostrove Rab?
- Na ostrove Rab je možnosť robiť rôzne vodné športy, turistiku, cykloturistiku, prehliadky historických pamiatok a relaxovať na pláži.

10. Aké sú najbližšie letiská na ostrove Rab?
- Najbližšie letiská na ostrove Rab sú letisko v Rijeke a letisko v Zadare, odkiaľ je možné sa dopraviť trajektom na ostrov Rab.


Letenka Chorvátsko Rab


Letenka do Chorvátska na ostrov Rab – Skvost na Jadranu

Ak hľadáte destináciu, ktorá ponúka nádherné pláže, krištáľovo čistú vodu, vynikajúcu gastronómiu a bohatú kultúru, letenka do Chorvátska na ostrov Rab by mala byť vašou prvou voľbou.

Ostrov Rab, nachádzajúci sa na severovýchode Jadranského mora, je skutočným rajom pre milovníkov slnka a mora. Svojou rozlohou 91 km² je dostatočne malý na to, aby bol prehľadný, a zároveň dostatočne veľký na to, aby ponúkal širokú škálu atrakcií pre turistov. Ostrov je známy svojimi nádhernými plážami, z ktorých niektoré sú vyhlásené za najkrajšie na celom Stredomorí.

Po prílete na letisko v blízkom meste Rijeka, sa môžete rozhodnúť, či si chcete prenajať auto alebo využiť dopravu verejnou dopravou, aby ste sa dostali na ostrov Rab. Existuje mnoho rôznych trajektových spojení, ktoré vás pohodlne prevezú na ostrov.

Keď sa dostanete na ostrov Rab, môžete začať svoje dobrodružstvo v hlavnom meste s rovnakým názvom - Rab. Mesto Rab je jedno z najkrajších a najfotogenickejších miest na celom ostrove. Jeho staré mesto je obklopené múrmi z 12. storočia a ponúka úchvatnú atmosféru s úzkymi uličkami a zachovalými historickými budovami.

Medzi najznámejšie pamiatky patrí Rabská katedrála, postavená v románskom a gotickom štýle, ktorá je dominantou mesta. Staré mesto je tiež plné útulných kaviarní, reštaurácií a obchodíkov, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a nakupovať suveníry.

Po prehliadke mesta Rab vám nebude chýbať ani relax na pláži. Ostrov Rab je domovom mnohých nádherných pláží, kde si môžete užívať slnečné lúče a kúpať sa v krásnej jadranskej vode. Medzi najkrajšie pláže na ostrove patria Pudarica, Suha Punta a Sahara, ktoré sa vyznačujú bielym pieskom a priezračnou vodou.

Okrem plážového relaxu však na ostrove Rab nájdete aj množstvo iných aktivít. Môžete si prenajať bicykle a objaviť krásu ostrova počas cykloturistiky, alebo sa vydať na turistickú túru po okolitých horách. Údolie Kampor je ideálne miesto pre túry a ponúka malebné výhľady na okolitú prírodu.

Návšteva ostrova Rab by nebola kompletná bez výletu do okolitých ostrovov a prírodných rezervácií. Susedné ostrovy Krk, Cres a Lošinj sú ľahko dostupné a ponúkajú nádherné skalnaté pobrežie a prírodné krásy.

Ak ste milovníkom kultúry a tradícií, nezmeškajte tradičné námorné slávnosti, ktoré sa konajú každé leto v meste Rab. Tieto slávnosti sú plné tradičných tanecov, hudby a miestnych špecialít, čím vám poskytnú autentický pohľad na chorvátsku kultúru.

Letenka do Chorvátska na ostrov Rab je cestovateľskou voľbou, ktorá vám poskytne nezabudnuteľnú dovolenku. Nech už sa rozhodnete stráviť čas na pláži, objavovať historické pamiatky, alebo sa ponoriť do miestnej kultúry, ostrov Rab vám určite nesklame.


Dovolenka Chorvátsko Rab


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku. Svojím jasným modrým morom, nádhernými plážami a bohatou históriou láka ročne tisíce turistov z celého sveta. Medzi najkrajšie ostrovy tejto krajiny patrí bezpochyby Rab, ktorý sa nachádza v Kvarnerskom zálive.

Ostrov Rab je známy svojimi nezabudnuteľnými plážami s jasným priezračným morom. Jeho dominantou je mesto Rab, ktoré je jedným z najkrajších a najstarších mest na hrvatskom pobreží. Jeho historické centrum je miestom, kde čas vydeslal a môžete si vychutnať nádhernú architektúru a úzkych uličiek, ktoré vás prenesú do minulosti. Prechádzka po starom meste je skutočným zážitkom a určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu katedrály svätého Krištofa, ktorá je jednou z najznámejších pamiatok ostrova.

Okrem toho, Rab ponúka množstvo krásnych pláží, kde si môžete vychutnať slnko a teplé more. Jednou z najkrajších pláží je "Rajska pláž" (Plaža Suha Punta), ktorá je vzdialená necelé dva kilometre od centra mesta. Pláž je známa svojou jemnou bielou piesočnatou plážou a čistým morom. Okrem relaxácie na pláži, môžete sa aj pozrieť na rôzne vodné športy, ako je napríklad potápanie, vodné lyžovanie alebo plachtenie.

Podľa miestnej legendy bol ostrov Rab miestom, kde sa narodili tri svätice, ktoré boli známe ako svätá Ivan, svätý Kristofor a svätý Gaudentius. Preto je ostrov Rab tiež známy ako "ostrov svätíc". Každý rok sa vo štvrtý júl koná slávnosť svätého Ivana, počas ktorej sa konajú tradičné oslavy, ako sú pouličné divadlá, koncerty a ohňostroj.

Okrem toho, ostrov Rab je tiež ideálny pre milovníkov prírody. Môžete si vychutnať turistiku alebo vyraziť na výlet na vrchol hory Kamenjak, kde si môžete vychutnať úchvatné výhľady na celý ostrov. Ostrov je tiež obklopený národným parkom Velebit, ktorý je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a zvierat.

Ak hľadáte letnú dovolenku plnú krásnych pláží, histórie a prírody, určite by ste mali zvážiť návštevu ostrova Rab v Chorvátsku. Tento ostrov vám ponúka všetko, čo by ste si mohli priať a zanechá vás s nezabudnuteľnými spomienkami.


Ubytovanie Chorvátsko Rab


Chorvátsko je krásna krajina v juhovýchodnej Európe a je jednou z najpopulárnejších destinácií pre letné dovolenky. Jednym z najkrajších ostrovov v tejto oblasti je Rab, ktorý sa nachádza v Jadranskom mori. Rab je známy svojimi nádhernými plážami, malebnými dedinkami a bohatou históriou. Ak plánujete navštíviť tento ostrov, je dôležité mať dobré ubytovanie.

Rab ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre každého návštevníka. Možno si vybrať medzi luxusnými hotelmi, apartmánmi, penziónmi a kempmi. Vzhľadom na popularitu tohto ostrova, odporúča sa rezervácia ubytovania vopred, najmä ak plánujete cestovať počas letnej sezóny.

Ak preferujete luxus a vysoký štandard, môžete si zvoliť niektorý z mnohých luxusných hotelov na ostrove Rab. Tieto hotely ponúkajú eleganciu, pohodlie a vynikajúce služby. Nachádzajú sa priamo na pláži alebo v blízkosti mora, čo zaručuje jedinečný výhľad na krásnu modrú vodu. Väčšina z týchto hotelov má aj vlastné bazény, spa a wellness centrá. Ak hľadáte oddych a relax, luxusný hotel je pre vás ideálnou voľbou.

Pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a možnosť sebarealizácie, sú k dispozícii apartmány a penzióny. V mnohých prípadoch môžete nájsť cenovo dostupné ubytovanie, ktoré je stále pohodlné a dobre vybavené. Apartmány sú obvykle vybavené kuchynskými linkami, takže si môžete pripraviť vlastné jedlo a ušetriť na stravovaní. Mnohé z týchto ubytovaní sa nachádzajú v blízkosti pláží a centra mesta, čo umožňuje jednoduchý prístup k všetkým atrakciám.

Pre milovníkov prírody a dobrodruhov je tu možnosť ubytovať sa v kempe. Rab ponúka niekoľko kempov, kde si môžete postaviť stan alebo si prenajať karavan. Tieto kempy sa nachádzajú v krásnej prírodnej kulise a ponúkajú príjemnú atmosféru pre tých, ktorí uprednostňujú vonkajší životný štýl. Kempery majú prístup k vodným športom, turistickým atrakciám a plážam.

Aby ste si užili svoju dovolenku na ostrove Rab plne, je dôležité si vybrať správne ubytovanie. Nech už preferujete luxus, súkromie alebo prirodzené prostredie kempu, na Rabe nájdete rôzne možnosti. Užite si príjemné ubytovanie a objavujte krásu tohto nádherného ostrova v Chorvátsku.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky