Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Chorvátsko Šolta

Ubytovanie Chorvátsko Šolta


Chorvátsko je jedným z najobľúbenejších letovísk pre turistov z celého sveta. Medzi najnavštevovanejšie destinácie patrí aj ostrov Šolta, ktorý sa nachádza v Jadranskom mori. Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku, kde si oddýchnete v úplnom pokoji a súkromí, Šolta vám môže ponúknuť veľa možností.

Ubytovanie na Šolte

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku na tomto úžasnom ostrove, musíte si zvoliť ubytovanie. Šolta ponúka veľa možností, ako stráviť noc. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, príjemnými penziónmi a apartmánmi, kempingovými miestami a plavbami na jachtách.

Luxusné hotely

Ak si chcete dopriať luxusné ubytovanie, tak vtedy si môžete vybrať medzi niekoľkými známych hotelmi. Najluxusnejšie hotely na Šolte sú Hotel Martinis Marchi alebo Hotel Heritage Martinis Marchi, ktoré sú umiestnené v malebnom prístavnom mestečku Maslinica. Tieto hotely ponúkajú krásny výhľad na more a dokonalý servis.

Penzióny a apartmány

Penzióny a apartmány sú obľúbenou voľbou medzi turistami. Na Šolte sa nachádza veľa týchto ubytovacích zariadení, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi, páry a skupiny priateľov. Mnoho z týchto penziónov a apartmánov je situovaných blízko pláže a niektoré z nich majú vlastnú súkromnú pláž alebo bazén.

Kempingové miesta

Ak máte radi kemping, tak na Šolte nájdete mnoho kempingových miest. Niekedy budete mať prístup k vlastnej pláži, ako aj k iným zariadeniam, ako sú reštaurácie, bar, obchody a podobne. Medzi populárne kempingy patrí Autokamp Tatinja, ktorý ponúka okrem ubytovania aj rôzne atrakcie, ako sú tenisový kurt, minigolf a detské ihrisko.

Plavby na jachtách

Ak hľadáte netradičné ubytovanie, potom by plavby na jachtách pre vás mohli byť riešením. Na Šolte nájdete mnoho člnov, na ktorých môžete stráviť noc. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako dobrodruhovia, pretože budú môcť prespávať na mori a každý deň sa presunúť na iné miesto.

Celkovo je na Šolte možností pre ubytovanie dostatok. To, aké ubytovanie si vyberiete, závisí len od vašich preferencií a finančných možností.

Aktivity na Šolte

Okrem krásnych pláží môžete na Šolte vyskúšať mnoho iných aktivít. Najpopulárnejšie atrakcie sú turistika, cyklistika, vodné športy alebo potápanie. Ak máte radi kultúru, tak môžete navštíviť niektoré z najznámejších pamiatok, ako sú Starý most, Šolta Mining Museum alebo Kostol Sv. Štefana.

Niektorí ľudia sa na Šoltu vydajú hlavne pre jeho jedlá a nápoje. Šolta je známa aj svojimi gastronomickými zázrakmi. Na ostrove sa nachádza veľa reštaurácií, ktoré ponúkajú miestne špeciality, ako je olivový olej, ktorý je považovaný za jeden z najlepších v Chorvátsku, alebo čistý med.

Zhrnutie

Chorvátsko Šolta ponúka dokonalé ubytovanie pre každého. Môžete si vybrať hotelový pobyt alebo dovolenie v apartmáne, kempingu alebo plavbe na jachte. Na ostrove môžete vyskúšať mnoho aktivít, pretože ponúka turistiku, cyklistiku, vodné športy alebo potápanie. Ak vás zaujíma kultúra, tak môžete navštíviť niektoré z najznámejších pamiatok a zároveň si vychutnať skvelé jedlá a nápoje.


Počasie Chorvátsko Šolta


Chorvátsko je známe svojou nádhernou prírodnou scenériou a iskrou modrou Vlastnú jadranského mora. Napriek svojej veľkosti, krajina ponúka rôznorodé klimatické podmienky v rôznych regiónoch. Medzi najpopulárnejšie miesta pre turistov patrí aj malý ostrov Šolta.

Šolta, ležiaca v Stredomorskom mori, je súčasťou Split-Dalmácie, a nachádza sa iba 9 míľ od Dalmácie. Je to miesto plné krásnych pláží, pokojných dediniek a prírodných scenérií. Práve kvôli svojmu príťažlivému prostrediu a teplému počasiu je Šolta často vyhľadávaná destinácia pre dovolenkárov.

Klima na Šolte je stredomorské, s teplými letami a mírnymi zimami. Letným mesiacom je od júna do septembra, kedy priemerné teploty dosahujú okolo 25 °C a množstvo slnečných dní je výrazné. Teploty môžu vystúpiť až na 30 °C, preto je to ideálny čas na návštevu pláží a užívanie si slnečného počasia na rozprávkovom prielive. Občas sa objavuje aj teplotná vlna, kedy teploty môžu dosiahnuť až 35 °C.

Na jeseň, konkrétne v mesiacoch október a november, teploty začínajú klesať, avšak stále sa pohybujú v priemere okolo 20 °C, a dážď sa vyskytuje len občasne. Toto obdobie je dokonalé pre milovníkov miernejšieho počasia a pre tých, ktorí chcú obdivovať farebnú paletu jeseňnej prírody.

Zima na Šolte je relatívne miernejšia, s priemernými teplotami okolo 10-15 °C. To neznamená, že je sušičká, ale prší viac ako v letných mesiacoch. Zimné mesiace sú ideálne na športové aktivity ako turistika a objavovanie malebných dediniek.

Jar na Šolte sa začína prebúdzať, keď sa po zime začne otepľovať. V mesiacoch marec a apríl teploty stúpajú na približne 15-20 °C, a začína sa objavovať viac slnečných dní. Práve toto obdobie je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí radi cestujú mimo letnej sezóny a zároveň si chcú vychutnať relatívne teplé počasie.

Celkovo je počasie na Šolte veľmi priaznivé pre turistov, najmä v letných mesiacoch, keď teploty dosahujú vrchol a more je ideálne na kúpanie a potápanie. Avšak, ak chcete skúsiť niečo iné a cestovať v menej preplnenom období, jar a jeseň ponúkajú jedinečné zážitky a miernejšie počasie.

Takže, bez ohľadu na obdobie, ktoré si vyberiete na návštevu Šolty, môžete sa tešiť na príjemné teploty, krásne pláže a úžasnú prírodu, ktoré vám poskytnú nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Chorvátsko Šolta


Ak hľadáte krásne a pokojné miesto na dovolenku, potom by ste mali venovať pozornosť ostrovu Šolta v Chorvátsku. Tento malý ostrov sa nachádza v Jadranskom mori a ponúka nádherné pláže, krištáľovo čisté vody a úchvatnú prírodu.

Ak sa rozhodnete navštíviť ostrov, prvým krokom je zabezpečenie letenky do Chorvátska. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych európskych destinácií do chorvátskych miest, ako je napríklad Split alebo Zadar.

Ak cestujete z veľkého mesta, môžete si vybrať medzinárodné letisko v Splitu, kde sa potom môžete dopraviť na ostrov Šolta pomocou trajektu alebo katamaránu. Trajekty a katamarány premávajú pravidelne a cesta trvá len približne 45 minút. Je to skvelá príležitosť preskúmať okolie a užiť si krásu Jadranského mora.

Po príchode na ostrov Šolta budete nadšení jeho pokojnou atmosférou a klidom. Ostrov je známy svojimi nekonečnými olivovými hájmi, vinicami a malými rybárskymi dedinkami. Môžete sa prechádzať typickými úzkymi uličkami a obdivovať kamenné domy s tradičnou architektúrou.

Okrem toho, ostrov ponúka aj nádherné pláže a zátoky s jemným pieskom a krištáľovo čistou vodou. Ak sa chcete osviežiť alebo len relaxovať na slnku, prejdite sa po pláži a vychutnajte si čarovnú atmosféru tohto miesta.

Ak ste dobrodružnejší typ, môžete vyskúšať rôzne vodné športy, ako je napríklad potápanie, plachtenie alebo sťahovanie na vodnom skútri. Okrem toho, na ostrove nájdete aj množstvo reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať chorvátsku kuchyňu a miestne víno.

Ostrov Šolta je tiež ideálnym miestom pre milovníkov prírody. Vychutnajte si prechádzky v lesoch, výlety do pohoria alebo len objavte skryté kamenné kostoly a kaplnky.

Celý váš pobyt na ostrove Šolta bude určite nezabudnuteľným zážitkom. Táto malá a pokojná destinácia vám poskytne oddych, ktorý si zaslúžite. A keď príde čas opustiť ostrov a vrátiť sa domov, budete mať plné srdce krásnych spomienok a túžbu vrátiť sa späť.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Šolta


1. Ako sa dostanem na ostrov Šolta v Chorvátsku?
Odpoveď: Z mesta Split je možné sa na ostrov Šolta dostaneť trajektom. Existuje tiež možnosť využitia súkromných lodiek alebo lodných taxi služieb.

2. Kde sa nachádza ostrov Šolta?
Odpoveď: Ostrov Šolta sa nachádza v Chorvátskom mori, južne od Splitu. Je súčasťou Srednogorje, skupiny ostrovov Dalmácie.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie na ostrove Šolta?
Odpoveď: Medzi hlavné turistické atrakcie patrí návšteva historického centra mesta Grohote, ktoré ponúka zachovalú architektúru. Ďalším zaujímavým miestom je tiež Starý Maslinový olejový mlyn.

4. Ktoré pláže na ostrove Šolta sú najkrajšie?
Odpoveď: Niektoré z najkrajších pláží na ostrove Šolta sú Maslinica, Stomorska a Rogac. Pláže sú tu väčšinou malé a tiché, s čistým modrým morom.

5. Kde sa dá na ostrove Šolta ubytovať?
Odpoveď: Na ostrove Šolta sa nachádza viacero hotelov, penziónov a súkromných apartmánov, ktoré turistom ponúkajú rôzne typy ubytovania.

6. Aké sú tradičné jedlá a nápoje na ostrove Šolta?
Odpoveď: Tradičné jedlá na ostrove Šolta zahŕňajú ryby, zeleninové šaláty, morské plody a miestne víno. Šolta je tiež známa produkciou extra panenského olivového oleja.

7. Aké aktivity a výlety možno podniknúť na ostrove Šolta?
Odpoveď: Na ostrove Šolta je možné sa venovať rôznym aktivitám, ako sú potápanie, plachtenie, turistika a jazda na bicykloch. Výlety do okolitých ostrovov alebo do mesta Split sú tiež populárne.

8. Aké je klimatické podnebie na ostrove Šolta?
Odpoveď: Ostrov Šolta má stredomorské podnebie s miernymi zimami a teplými letami. Letné mesiace sú obzvlášť horúce a suché.

9. Koľko obyvateľov žije na ostrove Šolta?
Odpoveď: Podľa posledných údajov žije na ostrove Šolta približne 1 700 obyvateľov.

10. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Šolta?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu ostrova Šolta je počas letných mesiacov, keď je počasie najlepšie a pláže sú príjemné na kúpanie.


Dovolenka Chorvátsko Šolta


Dovolenka na Chorvátskom ostrove Šolta: Kúzlo pokojného raju

Chorvátsko je dlhodobo jednou z obľúbených destinácií pre dovolenkové cestovanie. To nie je prekvapujúce, keďže ponúka nádherné pláže, azúrové more, bohatú kultúru a vynikajúcu kuchyňu. Medzi množstvom chorvátskych ostrovov vyniká jeden malý zázrak, ostrov Šolta. So svojimi prírodnými krásami a pokojnou atmosférou prináša dovolenkárom pôžitok a oddych.

Ostrov Šolta sa nachádza v strede Jadranu, v blízkosti Splitu, a je ľahko dostupný trajektom. Jeho malebné dedinky, nekonečné olivové háje a útulné prístavy ponúkajú jedinečnú atmosféru, z ktorej je ťažké sa odtrhnúť.

Jedným z najväčších lákadiel tohto ostrova je jeho nezničená príroda. Pre milovníkov turistiky a pešej turistiky je Šolta dokonalým miestom na poznávanie úchvatných výhľadov, vrátane malebných zátok a lesnatých kopcov. Môžete si vybrať z rôznych trás, ktoré vás zavedú do srdca ostrova a ponúknu vám nádherné výhľady na okolitý svet.

Jedno z najkrajších miest na Šolte je stredoveká dedina Stomorska. S jej úzkymi uličkami, kamennými domami a pokojným prístavom ponúka ideálnu atmosféru na prechádzku a objavovanie. Tu sa môžete v niektorom z miestnych reštaurácií posilniť výbornými plameňákmi, čerstvým miestnym rybím grillom a ďalšími tradičnými čerstvými jedlami.

Ak túžite po oddychu na pláži, Šolta vám pravdepodobne nezklame. Ostrov je známy svojimi krásnymi plážami so zlatistým pieskom a čistým morom. Pokojné zátoky ponúkajú dostatok súkromia na upokojenie tela a duše. Ak máte radi dobrodružstvo, môžete si tiež prenajať loď a objavovať okolité ostrovy alebo sa vydať na potápanie, aby ste obdivovali miestny podmorský svet.

Nielen príroda a pláže, ale aj kultúra a históriu môžete objaviť na ostrove Šolta. V dedinke Grohote sa nachádza kostol sv. Štefana, ktorý je najstarším chrámom na ostrove a ponúka obdivuhodnú architektúru. Kultúrne podujatia, ako sú tradičné festivaly a výstavy, sú tiež súčasťou života na Šolte a dávajú vám možnosť stretnúť miestnych obyvateľov a spoznať ich tradície a zvyky.

Ak hľadáte kúsok neba, kde sa môžete oddať oddychu a relaxácii, ostrov Šolta je ideálny výber. Jeho pokojné prostredie a nádherná príroda vám zaručia nezabudnuteľnú dovolenku. Prejdite sa po úzkych uličkách stredovekých dedín, relaxujte na krásnych plážach a ochutnajte miestne špeciality. Šolta vám dokáže ponúknuť kúzelnú kombináciu aktívneho dovolenkového zážitku a oddychu v prírode.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky