Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Supetaru na ostrove Brač?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Supetaru na ostrove Brač, je cestovať trajektom z prístavu v meste Split. Trajekt jazdí pravidelne medzi Splitom a Supetarom a cesta trvá približne 50 minút.

2. Kde sa nachádza najlepšia pláž v Supetare?

Najlepšia pláž v Supetare je závislá od vašich preferencií. Jednou z najpopulárnejších pláží je Pláž Vrilo, ktorá je vhodná pre rodiny s deťmi. Ďalšie populárne pláže sú Pláž Banj, Pláž Lučica a Pláž Žnjan.

3. Aké atrakcie a historické pamiatky sa nachádzajú v Supetare?

V Supetare môžete navštíviť niekoľko zaujímavých pamiatok a atrakcií. Medzi najvýznamnejšie patrí kostol Sv. Petra, ktorý je jednou z najstarších kamenných budov na ostrove. Ďalšie istorické pamiatky zahŕňajú vidiecku obytnú budovu Skrip a zrekonštruovaný vodný mlyn Rota.

4. Kde sa dá dobre zakúpiť suveníry v Supetare?

V Supetare nájdete niekoľko obchodov so suvenírmi, kde si môžete zakúpiť tradičné chorvátske suveníry, ako sú keramické výrobky, šperky, maľby a textílie. Niektoré z obľúbených miest sú obchod "Candy Bole", "Gift Shop Sveti Juraj" a "Art Studio Nera".

5. Kde sa dá dobre najesť v Supetare?

V Supetare nájdete niekoľko reštaurácií, kde sa dá dobre najesť. Niektoré z najlepších reštaurácií v meste sú "Restaurant Punta", "Konoba Skalinada" a "Restoran Palute".

6. Má Supetar večernú zábavu?

Supetar nie je známy pre svoju večernú zábavu ako niektoré iné chorvátske letoviská, ale nájdete tu niekoľko barov a reštaurácií, ktoré ponúkajú príjemné atmosféru a nápoje. Niektoré z populárnych miest sú "Bar Luna", "Beach Bar Otok" a "Konoba Vinotok".

7. Aké aktivity a vodné športy sú k dispozícii v Supetare?

V Supetare sa dá venujete širokému spektru vodných športov a aktivít. Medzi populárne aktivity patrí potápanie, vodné skútre, jachting, vodné lyžovanie a plachtenie. Niekoľko miestnych spoločností ponúka aj výlety loďou a rybárske výlety.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Supetara?

Najlepší čas na návštevu Supetara je počas letných mesiacov od júna do septembra, keď je počasie príjemné a teploty dosahujú približne 25-30°C. Počas tohto obdobia je tiež najlepšia doba na plávanie a slnenie sa na pláži.


Ubytovanie Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)


Supetar je malebné mestečko, ktoré sa nachádza na ostrove Brač v Chorvátsku. Toto malé prímorské mesto je skvelou voľbou pre tých, ktorí túžia po dovolenke na Jadranovom pobreží, ale zároveň si želajú pokoj a oddych ďaleko od ruchu a hluku turisticky rušných destinácií.

Jedným z najdôležitejších aspektov dovolenky je samozrejme ubytovanie. V Supetare nájdete rôzne typy ubytovania, ktoré uspokoja potreby každého cestovateľa. Môžete si vybrať medzi malými rodinnými penziónmi, komfortnými hotelmi alebo si dokonca prenajať súkromný apartmán alebo dom priamo pri pobreží.

Supetar ponúka množstvo hotelov s rôznymi cenovými rozpätiami. Ak preferujete luxusné ubytovanie, určite sa nájde niekoľko štvorhviezdičkových hotelov, ktoré vám poskytnú všetky pohodlia a vynikajúce služby. Ak vám viac vyhovuje pokojnejšie prostredie súkromného apartmánu, máte široký výber apartmánov, ktoré sú často v blízkosti pláže a majú krásny výhľad na more.

V Supetare sa nachádzajú aj niekoľko rodinných penziónov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné a príjemné ubytovanie. Tieto penzióny sú často vedené majiteľmi, ktorí sú veľmi priateľskí a ochotní pomôcť vám získať informácie o miestnych atrakciách a aktivitách.

Väčšina ubytovacích zariadení v Supetare je situovaná v blízkosti pláží, čo vám umožňuje vychutnávať si krásne výhľady na jadranské more a západy slnka. Mesto má tiež niekoľko športových vybavení, ako sú tenisové kurty, cyklotrasy a možnosti vodných športov.

Okrem plážových aktivít si môžete aj urobiť výlety do okolitých miest a objavovať krásu ostrova Brač. Kultúrne pamiatky, ako napríklad chrám svätého Petra či Kostol svätej Mariy, sú určite miestami, ktoré by ste nemali vynechať. Pre milovníkov prírody a turistiku je tu množstvo turistických trás a možností prechádzok po okolí.

Ubytovanie v Supetare v Chorvátsku je bezpochyby jednou z najlepších možností pre tých, ktorí hľadajú pokojnú, a pritom nádhernú dovolenku. V tomto malebnom mestečku si budete môcť vychutnať nádherné pláže, výbornú gastronómiu, príjemnú atmosféru a hlavne oddych od stresu a ruchu každodenného života.


Letenka Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)


Chorvátsko Supetar (ostrov Brač): Ostrovský raj na pobyt aj dovolenku

Supetar, ktorý sa nachádza na ostrove Brač v Chorvátsku, je jedným z najobľúbenejších letovísk v tejto krajine. S ílovou plážou, jemným pieskom a krásnymi tieňmi pod stromami je to ideálne miesto pre tých, ktorí si chcú užívať slnečné dni spojené s morskými radovánkami.

Prvým krokom, ktorý treba urobiť, ak sa chcete dostať do Supetaru, je zabezpečiť si letenku. Nie je to však až také komplikované, pretože existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do blízkeho letiska Split.

Väčšina leteckých spoločností ponúka priame lety z mnohých európskych miest do Splitu. Po prílete na letisko môžete prenajať auto a podniknúť príjemnú cestu do Supetaru, ktorá trvá len približne hodinu.

Po príchode do Supetaru budete môcť cítiť tú typickú chorvátsku atmosféru, ktorá sa vyznačuje príjemným a pohostinným prostredím. Samotné mesto Supetar je typickým príkladom malej chorvátskej dediny s úzkymi uličkami, kamennými domami a prístavnou promenádou. Môžete si vychutnávať prechádzky po upravených uličkách a obdivovať miestne historické pamiatky.

Čaro Supetaru je však zosilnené jeho nádhernými plážami. Najpopulárnejšia je pláž Banj, ktorá je známa svojím jemným pieskom a čistou vodou. Je tu dostatok miesta pre plávanie, opaľovanie a rôzne športové aktivity. Pre tých, ktorí hľadajú pokoj a súkromie, sú tu aj menej rušné pláže v okolitých zátokách.

Ak máte radi prírodu a túžite po dobrodružstve, môžete navštíviť aj ďalšie časti ostrova Brač. Je známy svojimi krásnymi prírodnými scenériami a jedinečnými geologickými útvarmi. Najznámejší je symbol ostrova - pláž Zlatni rat v Bolu, ktorá sa nachádza na južnom pobreží ostrova. Je to zemeguľa tvarovaná piesková pláž, ktorá je obľúbenou destináciou turistov.

Okrem príjemných plážových a prírodných atrakcií, Supetar ponúka aj množstvo kultúrnych a historických pamiatok. Môžete navštíviť rôzne kostoly, múzeá a historické budovy, ktoré svedčia o bohatej histórii ostrova. Nevynechajte najvýznamnejší prvok Supetaru - Diokleciánovu hrobku, ktorá je jednou z najdôležitejších pamiatok v celom Chorvátsku.

Celkovo povedané, Supetar je skutočným ostrovským rajom, ktorý ponúka všetko, čo si môžete priať od dovolenky. S jemnými pieskovými plážami, pohostinnými obyvateľmi a bohatou kultúrou je to miesto, kde môžete relaxovať, objavovať a vychutnávať si pravú krásu Chorvátska. Takže neváhajte a získajte letenku do Chorvátska Supetaru, aby ste zažili úžasnú dovolenku, ktorú nikdy nezabudnete.


Počasie Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)


Chorvátsko je známe svojou krásnou prírodou a jasnými modrými vodami Jadranského mora. Jedným z najobľúbenejších miest na dovolenku v Chorvátsku je Supetar, ktorý sa nachádza na ostrove Brač. Toto malebné mestečko je ideálnym miestom pre tých, ktorí si chcú užiť slnko, more a prírodu.

Keď hovoríme o počasí v Supetare, musíme zdôrazniť, že jeho poloha na pobreží Jadranského mora ovplyvňuje mierny stredomorský podnebný charakter. To znamená, že tu panujú mierny a vlhký zimy a horúce, suché a slnečné letá.

Jar je obyčajne teplejšia, s priemernými teplotami dosahujúcimi približne 15 °C až 20 °C. Tento ročný čas je vhodný na prechádzky po Supetare a obdivovanie kvitnúcej prírody. V tomto období môžete tiež očakávať rôzne miestne festivaly a podujatia, ktoré by vás mohli zaujať.

Letá v Supetare sú horúce a slnečné s vysokými teplotami. Priemerné denné teploty sa pohybujú od 25 °C do 30 °C, pričom morská voda dosahuje príjemných 22 °C až 25 °C. Táto kombinácia príjemného počasia a teplého mora vás láka k osviežujúcemu kúpaniu. Je však dôležité si pamätať na dostatočnú hydratáciu a ochranu pred slnkom počas horúcich letných mesiacov.

Jeseň je tiež milou sezónou v Supetare, keď sa teploty začnú míňať. Priemerná teplota klesá na približne 15 °C až 20 °C, čo je príjemné pre prechádzky a objavovanie ostrova. Morská voda sa však stále drží na relatívne teplých 20 °C, takže je stále možnosť si užiť kúpanie.

Zimy v Supetare sú miernou a vlhkou. Priemerné denné teploty sa pohybujú od 10 °C do 15 °C, pričom morská voda je chladná až studená, okolo 13 °C. Turistická sezóna je v tomto období menej intenzívna, ale to neznamená, že nemá svoje čaro. Pre tých, ktorých láka pokoj a tiché chvíle, môže byť zima ideálnym časom na návštevu Supetaru.

V každom prípade je dôležité sledovať predpovede počasia pred cestou do Supetaru, pretože počasie sa môže líšiť od očakávaní. Príroda je nádherná počas celej sezóny, ale niektoré aktivity a plánovanie vonkajších výletov môžu byť ovplyvnené aktuálnymi poveternostnými podmienkami.

Ak sa rozhodnete navštíviť Supetar na ostrove Brač, môžete sa tešiť na nádherné počasie väčšinu roka. Bez ohľadu na ročné obdobie, Supetar vás očarí svojou prírodou, kulturou a pohostinnosťou miestnych obyvateľov.


Dovolenka Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)


Supetar je živé mestečko na chorvátskom ostrove Brač. Tento ostrov sa pyšní krištáľovo čistým morom, krásnou prírodou a množstvom kultúrnych pamiatok. Supetar tu patrí medzi najkrajšie turistické destinácie a ponúka množstvo atrakcií pre návštevníkov.

Prvou vecou na čo si určite spomenieme je krásna pláž v Supetari. Tvrdí piesok a krištáľovo čisté more sú ideálne pre oddych a kúpanie. Okrem toho nie zďaleka nie sú zaujímavosti len priamo v Supetari. Celý ostrov Brač je plný zaujímavých miest a zážitkov. Najznámejšou atrakciou na ostrove je určite útulná Vyšehradská dedinka Bol, ktorá je známa najlepšou plážou na svete - Zlatni Rat. Je to pláž so špecifickým tvarom, kde sa môžete tešiť z výhľadu na modré more a krásnej prírody.

Okrem pláží a zaujímavostí, si môžete vyskúšať aj krásne turistické trasy, ktoré vedú okolo celej oblasti a ponúkajú zaujímavé zážitky. Ostrov Brač je obľúbený aj pre jeho gastronomické možnosti. V Supetari sa nachádza množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičnú chorvátsku kuchyňu, kde si môžete vyskúšať najlepšie ryby či plody mora.

Keďže Supetar je akýmsi turistickým centrom, nájdete tu množstvo ubytovacích kapacít rôznych kategórií. Od luxusných hotelov s bazénom a wellnessom až po jednoduché bungalovy. Ceny ubytovania sú relatívne prístupné.

Supetar teda určite patrí medzi jedny z najnavštevovanejších miest na ostrove Brač a ponúka množstvo zaujímavých aktivít a pamiatok pre každého turistu. Ak patríte medzi milovníkov krásnej prírody, kúpania, turistiky a dobrého jedla, určite vám dovolenka v Chorvátsku na ostrove Brač v meste Supetar učaruje.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky