Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Čierna Hora Bigova

Letenka Čierna Hora Bigova


Letenky do Čiernej Hory sa stávajú stále populárnejšou voľbou pre turistické cesty. Jednou z najkrajších destinácii, ktorá stojí za to vidieť, je obec Bigova. Nachádza sa na pobreží Jadranského mora, v blízkosti rezervácie Položnica – jedného z najkrajších prírodných parkov v Chorvátsku.

V Bigove sa ocitnete v malebnom prostredí, ktoré ponúka skvelé zázemie pre dovolenku. Vzhľadom na svoju bohatú históriu a kultúrny vplyv je obec obľúbenou destináciou pre turistov. Zároveň ponúka výborné podmienky pre potápanie, šnorchlovanie, rybárčenie aj prechádzky po nádherných plážiach.

Ak sa rozhodnete navštíviť obec Bigova, nemusíte sa báť o náklady na letenku. Dovolenka v tejto oblasti totiž nevyžaduje vysoké výdavky a súťaž medzi prevádzkovateľmi letov rastie. Preto môžete často nájsť super zľavy na letenky a pobytové balíky.

Väčšina letov do Čiernej Hory pristáva na hlavnom letisku v Podgorici, ktoré sa nachádza asi 1,5 hodiny jazdy od Bigova. Z letiska môžete pokračovať napríklad autobusom alebo taxíkom. Môžete tiež využiť odbernú službu, ktorú ponúkajú niektoré cestovné kancelárie, čo je skvelou voľbou pre turistov, ktorí potrebujú pohodlné presuny.

Letenky do Čiernej Hory sa stávajú stále populárnejšou voľbou pre turistické cesty, a obec Bigova je jednou z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť. Výborné podmienky pre dovolenku v kombinácii s priaznivými cenami leteniek robia z tejto oblasti veľmi obľúbenú destináciu, ktorá stojí za návštevu. Užite si slnko, more a krásny výhľad na okolitú krajinu!


Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Bigova


1. Kde sa nachádza miesto Bigova v Čiernej Hore?
Bigova sa nachádza na pobreží Čiernej Hory, v blízkosti mesta Kotor.

2. Aké je najbližšie letisko k miestu Bigova?
Najbližšie medzinárodné letisko je Letisko Tivat, ktoré je vzdialené približne 15 km od Bigovy.

3. Ako sa dá dostať do Bigovy?
Do Bigovy sa dá dostať autom, autobusom alebo trajektom. Tiež je možné prísť do letiska Tivat a odtiaľ pokračovať taxíkom alebo prenajatým autom.

4. Aké pláže sú k dispozícii v Bigove?
V Bigove sa nachádzajú malé kamienkové pláže, ktoré sú prístupné pešo. Najznámejšia je pláž Šljunkovita.

5. Aké turistické atrakcie sú v blízkosti Bigovy?
V blízkosti Bigovy sa nachádza národný park Durmitor, mesto Kotor s jeho historickým centrom, ako aj viacero malebných rybárskych dediniek.

6. Aké aktivity sa dajú robiť v Bigove?
V Bigove je možné sa venovať rôznym vodným športom, ako je potápanie, šnorchlovanie a rybolov. Okolie ponúka aj rôzne možnosti pre túry a prechádzky po prírodnom prostredí.

7. Aké je klima v Bigove?
V Bigove prevláda stredomorské podnebie, s mierne teplými letami a miernymi zimami. Letné teploty sa pohybujú okolo 25 - 30 °C a zimné teploty okolo 10 °C.

8. Aké sú možnosti ubytovania v Bigove?
V Bigove je dostupné ubytovanie v rôznych apartmánoch, rodinných domoch a malých hoteloch.

9. Aké sú miestne gastronomické špeciality v Bigove?
Miestne jedlá sa zameriavajú na čerstvé morské plody a rôzne miestne pochúťky. Medzi najznámejšie špeciality patrí čiernohorský pršut (sušená šunka), plněné papriky a tradičné rybie jedlá.

10. Aké sú najbližšie obchody a reštaurácie v Bigove?
V Bigove sa nachádzajú niekoľko malých obchodov a reštaurácií. Pre väčšiu ponuku je možné navštíviť okolité mestá ako je Kotor.


Dovolenka Čierna Hora Bigova


Ak hľadáte skrytý klenot pre vašu letnú dovolenku, potom by ste mali zvážiť návštevu malého rybárskeho mestečka Bigova v Čiernej Hore. Toto pokojné prímorské mestečko leží na pobreží Jadranského mora medzi mestami Budva a Kotor a je ideálnym miestom pre tých, ktorí si želajú stráviť dovolenku v pokoji a ďaleko od rušného turistického ruchu.

Bigova je známa svojimi malebnými plážami s jemným pieskom a azúrovým morom. Tieto pláže sú často menej preplnené a poskytujú ideálne miesto na oddych a relaxáciu. Mnohé z nich majú dokonca prístup k útesom a skrytým zátokám, ktoré predstavujú ideálnu možnosť pre potápanie alebo poznávanie biologickej rozmanitosti mora.

Ale Bigova ponúka oveľa viac ako len pláže. Mestečko si zachovalo tradičný a autentický charakter čiernejhorského rybárskeho dediny. Počas prechádzky úzkymi uličkami, ktoré sa vine vedľa starých kamenných domov, máte možnosť obdivovať nádhernú architektúru a atmosféru tradičného rybárskeho osídlenia.

Pre milovníkov gastronómie je Bigova ideálne miesto na ochutnávku čerstvých morských plodov. Rybári každé ráno prinášajú úlovky, ktoré potom môžete ochutnať v niektorej z miestnych reštaurácií. Určite by ste nemali vynechať skúšku slávneho čiernehohoorského jemného vína, ktoré je charakteristické svojou jedinečnou chutou.

Okrem toho, Bigova je tiež výborným miestom pre milovníkov prírody a aktívneho oddychu. V blízkosti mestečka sa nachádza národný park Lovćen, ktorý ponúka krásne výhľady na okolie a zaujímavé turistické trasy. Môžete si vziať pohodlnú obuv a vydať sa na prechádzku po okolitých horách a zájsť až ku kruhu Lovćen, ktorý je symbolom Čiernej Hory.

Čierna Hora nie je známa iba svojou prírodou a plážami, ale aj svojimi historickými pamiatkami. V blízkosti Bigova môžete navštíviť historické mestá Budva a Kotor, ktoré sú známe svojimi pevnosťami a starobylou architektúrou. Pre tých, ktorí majú záujem o históriu, sú to skutočné skvosty, ktoré sú vždy hodné návštevy.

Ak túžite po dovolenke plnej pokojných pláží, kúpania v jadranskom mori, objavovaní tradičných dedín a ochutnávaní miestnych špecialít, Bigova v Čiernej Hore je pre vás ideálnou voľbou. Nechajte sa uniesť krásou prírody a autenticitou miestneho života a zažite nezabudnuteľnú letnú dovolenku.


Ubytovanie Čierna Hora Bigova


Ak hľadáte malé, tiché a nezničené miesto na pobyt v Čiernej Hore, potom je Bigova presne to, čo hľadáte. Situované na malom polostrove, táto malebná rybárska dedinka ponúka pokojné a relaxačné prostredie pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným letoviskám.

Ubytovanie v Bigove je ideálne pre tých, ktorí hľadajú autentickú a tradičnú atmosféru. V dedinke nájdete niekoľko menších rodinných penziónov a apartmánov, ktoré ponúkajú pohodlné a príjemné ubytovanie. Mnohé z týchto ubytovaní majú výhľad na more a ponúkajú terasu alebo balkón, kde môžete relaxovať a vychutnávať si nádherný pohľad na okolitú prírodu.

Pre tých, ktorí preferujú súkromie a rozľahlé priestory, existujú aj možnosti prenájmu celých výletných domov. Tieto domy sú dobre vybavené a poskytujú vám všetky pohodlia domova. Sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktoré chcú mať viac slobody a priestoru.

Okrem ubytovania má Bigova aj niekoľko reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá z čerstvých morských produktov. Rybárska dedina je známa svojimi čerstvými rybami, krevetami a inými moreplodmi. Môžete sa tešiť na autentické miestne jedlá, ktoré sú pripravené s láskou a ktoré vám ponúknu skutočný zážitok z jedla.

Taktiež Bigova ponúka niekoľko krásnych pláží, kde si môžete oddýchnuť a užívať si slnečné žiarenie. Voda je čistá a jasná, takže nič nebráni tomu, aby ste si zaplávali alebo si vyskúšali nejaký vodný šport. Pláže sú väčšinou malé a menej preplnené, čo zaručuje tiché a pokojné prostredie pre vaše dovolenkové chvíle.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie, môžete navštíviť aj ďalšie známe miesta v blízkosti Bigovy. Medzi najbližšie atrakcie patrí pohľad na malé ostrovy Galija a Stradioti alebo môžete stráviť deň v prírodnej rezervácii Klinci, ktorá sa nachádza blízko dediny.

Ubytovanie v Bigove vám poskytne príležitosť zažiť tradičnú atmosféru čiernej Hory vo svojej najčistejšej podobe. Bez plážového sťahovania a davov turistov si môžete užívať krásu prírody, rybárskej dediny a pohostinnosti miestnych obyvateľov. Takže ak hľadáte pokojné miesto pre váš ďalší oddych, Bigova je skvelou voľbou.


Počasie Čierna Hora Bigova


Čierna Hora je prekrásna krajina s úchvatnou prírodou, horskými masívmi a nádhernými plážami. Jedným z najkrajších a najpôvabnejších miest v tejto krajine je malý rybársky prístav Bigova. Toto miesto je skutočnou perlu, ktorú nájdeť na pobreží Čiernej Hory.

Ak sa už raz ocitnete v Bigove, veľmi pravdepodobne oceníte jeho jedinečné počasie. Bigova má stredomorské podnebie, čo znamená, že tu nájdete teplé letá a miernu zimu. V lete sa teplota môže pohybovať od 25 do 35 stupňov Celzia, čo je ideálne na slnečné plávanie a relaxáciu na pláži.

Ale Bigova je vzrušujúcim miestom, aj keď nie ste fanúšikmi horúčav. Chládne morské vetry vytvárajú príjemné a osviežujúce podnebie, ktoré stačí na to, aby ste sa cítili pohodlne aj v lete. Okrem toho, výhľady na Jadranské more a krajinu okolo Bigova sú fantastické.

Zimu v Bigove možno považovať za miernu. Teplota sa pohybuje od 5 do 15 stupňov Celzia, čo je ideálne na prechádzky po malej rybárskej obci a objavovanie okolitého krasu. Pri morskom pobreží nie je oveľa chladnejšie, pretože morská voda zohrieva vzduch a poskytuje prirodzenú tepelnú izoláciu.

V daždivých mesiacoch môže byť počasie v Bigove nepredvídateľné. V takýchto prípadoch je vhodné mať so sebou deštník alebo plášť. Napriek tomu je oblasť Bigova stále nádherná a ponúka množstvo atrakcií, ktoré môžete nechať preskúmať aj za nepriaznivého počasia.

Ako v každej inej lokalite, aj tu je dobré si skontrolovať predpoveď počasia pred návštevou, aby ste sa mohli primerane pripraviť. Internetové stránky a aplikácie s predpoveďami počasia vám poskytnú aktuálne a spoľahlivé informácie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bigovu, nezabudnite, že tam nie je len počasie, ktoré by vás očarilo, ale aj bohatá kultúra, históriu a jedinečná kuchyňa. Bigova má mnoho reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné čiernohorské jedlá a čerstvé morské plody.

V každom prípade, bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Bigovu, môžete si byť istí, že toto miesto vás očarí svojou prírodou, pohodovou atmosférou a šarmom malého rybárskeho prístavu. A keďže je tam aj pomerne stabilné a príjemné počasie, môžete si byť istí, že si užijete svoju dovolenku v tomto zázračnom kúte Čiernej Hory.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky