Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Cyprus Limassol (Lemesos)

Dovolenka Cyprus Limassol (Lemesos)


Cyprus Limassol (Lemesos) je vynikajúcim miestom pre dovolenku pre každého, kto hľadá krásne pláže, zaujímavé miesta a dokonalé počasie. Limassol, tretie najväčšie mesto na Cypre, sa nachádza na juhu ostrova a má veľa ponúkať.

Pláže v Limassole patria medzi najkrajšie na Cypre, s jemným pieskom a krištáľovo čistou vodou. Plážové bary a reštaurácie sú rozmístene po celej pláži a ponúkajú skvelé jedlo a nápoje. Pláže Foinikoudes, Governor's Beach a Lady's Mile sú najobľúbenejšie medzi návštevníkmi.

Okrem pláží ponúka mesto aj množstvo zaujímavých miest na návštevu. Jedným z nich je staré mesto sústredené okolo hradu Limassol. Najväčším zaujímavým miestom v tejto oblasti je Kato Paphos, kde sa nachádza niekoľko archeologických lokalít vrátane starovekého divadla a pevnosti.

Katastrofou v Cypre bolo zničenie kryštálového skla, ktoré bolo v minulosti jedným z najväčších obchodov na svete. Dnes sa toto miesto nazýva Limassol Marina a ponúka skvelú príležitosť na prechádzky a prechádzky po obchodoch a reštauráciách s výhľadom na morský prístav.

Významným kultúrnym podujatím v Limassole je mesiac Karnevalu, kde sa mesto premení na miesto plné zábavy a tancov. Napriek tomu, že Cyprus Limassol (Lemesos) je iba tretie najväčšie mesto na Cypre, je to skutočne fantastické miesto na dovolenku so širokým výberom aktivít a nezabudnuteľnými zážitkami. Tak nechajte starosti doma a užite si slnko, more a relaxáciu na jeho krásnych plážach!


Letenka Cyprus Limassol (Lemesos)


Cyprus je nádherný ostrov v Stredozemnom mori a určite by si ho nemali nechať ujsť cestovatelia, ktorí obľubujú krásne pláže, bohatú históriu a pohostinných miestnych ľudí. Medzi najnavštevovanejšie destinácie na Cypre patrí najväčšie mesto Limassol, ktoré je tiež známe ako Lemesos. Toto pôvabné mesto ponúka nádhernú kombináciu moderného života spolu s historickými pamiatkami a prírodnými krásami.

Ak sa chystáte navštíviť Cyprus, letenka do Limassolu je najlepším spôsobom, ako sa tam dostať. Limassol má vlastné medzinárodné letisko, ktoré slúži pre lety z rôznych európskych a ázijských krajín. Letenka je často jedným z najdôležitejších nákladov pri plánovaní dovolenky, ale pravda je, že vďaka dostupným leteckým spoločnostiam a ponukám, je možné nájsť veľmi výhodné ceny.

Po prílete na letisko v Limassole môžete začať objavovať toto krásne mesto. Limassol je známy svojou príťažlivou promenádou, ktorá vedie pozdĺž pobrežia a ponúka ohromujúci výhľad na more. Tu si môžete vychutnať príjemnú prechádzku, zakúpiť si suveníry v jednom z mnohých obchodíkov, alebo sa zastaviť v reštaurácii či kaviarni na chvíľu oddychu. V blízkosti promenády sa nachádzajú aj niektoré z najkrajších pláží na Cypre, kde sa môžete vykúpať v priezračnom mori alebo si len tak oddýchnuť na slnku.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru, Limassol ponúka aj niekoľko zaujímavých pamiatok. Ak sa prejdete cez staré mesto, narazíte na hrad Limassol (Lemesos). Táto jemne zachovalá pevnosť bola postavená v stredoveku a dnes slúži ako múzeum. Okrem toho môžete navštíviť aj starú medinu, kde sa konajú trhové dni a kde si môžete zakúpiť rôzne tradičné výrobky.

Ak máte radi víno, Limassol je ideálnym miestom na ochutnanie miestnych vín. Cyprus je známy svojím sladkým vínom Commandaria, ktoré je považované za najstaršie víno na svete. Mnohé vínné pivnice v Limassole ponúkajú ochutnávky vína a prehliadky vinohradov.

Celkovo vzaté, návšteva Limassolu je nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých cestovateľov. Od nádherných pláží a slnečného počasia po bohatú históriu a kultúru, tento cyprický prístav bude mať pre vás vždy niečo zaujímavého. Ak uvažujete o ceste na Cyprus, nezabudnite rezervovať letenku do Limassolu a pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku.


Počasie Cyprus Limassol (Lemesos)


Cyprus je známe svojou krásnou stredozemnou klímou, ktorá ponúka slnečné a teplé dni celoročne. Mesto Limassol, známe aj pod názvom Lemesos, sa nachádza na juhu tohto ostrova a ponúka návštevníkom a obyvateľom veľa slnečných dní, vysoké teploty a morskú brízu.

Počasie v Limassole je typické pre stredomorskú klímu, čo znamená, že letá sú horúce a suché, zatiaľ čo zimy sú miernych teplôt a zriedkavejších zrážok.

Letné mesiace, od júna do septembra, sú veľmi teplé v Limassole. Denné teploty často dosahujú až 35 ° C a minimálne teploty sú okolo 22 ° C. V týchto mesiacoch sa môžu teploty pohybovať od 30 ° C až 40 ° C v najhorších dňoch. Je dôležité chrániť sa pred slnkom a používať opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom.

Jeseň, konkrétne mesiace október a november, prináša mierny pokles teplôt, avšak stále sú príjemné a teplé dni. Denné teploty sú v priemere okolo 25 ° C a nočná teplota klesá na približne 15 ° C. Tieto mesiace sú obyčajne suché a návštevníci si môžu stále užívať aktivity na pláži a vodné športy.

Zimné mesiace, od decembra do februára, sú v Limassole najmenej teplé. Denné teploty sa pohybujú okolo 15 ° C a nočné teploty sa môžu dostať až pod 10 ° C. Aj keď pršanie je zriedkavé, nie je nezvyčajné, aby zimy priniesli mierne dažďové sprchy do tohto oblasti. Napriek tomu sú Limassol a okolité pláže stále atraktívnym miestom pre turistov a mnoho kaviarní a reštaurácií ponúka vonkajšie sedenie s dekami a ohrievačmi.

Jar, od marca do mája, je ideálnym obdobím pre návštevu Limassolu, keďže teploty sa začínajú zvyšovať, ale ešte nie sú také horúce ako v lete. Denné teploty sa pohybujú medzi 20 ° C a 25 ° C, čo je dobré pre vonkajšie aktivity. Tieto mesiace sú tiež obdobím, keď cypruská príroda kvitne a krajina sa mení na nádhernú paletu farieb.

Celkovo, počasie v Limassole je veľmi príjemné a ideálne pre milovníkov slnka a tepla. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci si môžu užívať čisté a jasné dni, s miernymi teplotami aj v najchladnejších mesiacoch. Ak hľadáte destináciu s fantastickým počasím a nádherným prostredím, Limassol na Cypre je tá správna voľba.


Ubytovanie Cyprus Limassol (Lemesos)


Cyprus je exotický ostrov nachádzajúci sa v Stredozemnom mori, a jeho najväčším mestom je Limassol, tiež známy ako Lemesos. Limassol je vzrušujúce mesto, plné histórie, kultúry a prírodného krásy. Ak sa chystáte navštíviť túto časť Cyprusu, je potrebné zvážiť aj ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na rôzne možnosti ubytovania v Limassole.

V Limassole je dostatok možností ubytovania pre každého, bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie. Od luxusných rezortov až po útulné penzióny, tu nájdete rôzne možnosti, ktoré vám vyhovujú.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, Limassol ponúka mnoho luxusných rezortov a hotelov s prvotriednymi službami a nádhernými výhľadmi na more. Môžete si vybrať z rezortov s bazénmi, ktoré sa nachádzajú priamo na pláži, alebo z hotelov s vlastnými plavebnými bazénmi. Niektoré z týchto luxusných ubytovacích zariadení ponúkajú aj wellness centrá a posilňovne pre tých, ktorí sa radi rozmaznávajú a starajú o svoje telo.

Pre tých, ktorí preferujú autentický cyprický zážitok, môžete si vybrať aj z rodinných prevádzkarov penziónov alebo apartmánov v centre Limassolu. Tieto ubytovacie zariadenia často ponúkajú útulné izby s vlastným kupelnami a kuchyňami, čo vám umožní si pripraviť vlastné jedlo a zažiť miestnu kuchyňu. Môžete tiež zažiť typické cyprické pohostinnosti od miestnych majiteľov a získať hlboké porozumenie cyprickej kultúry.

Ak hľadáte skúsenosť s miestnym šarmom, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v historickom jadro Limassolu, v blízkosti trhov, reštaurácií a zaujímavostí. Nájdete tu malé hotely a penzióny s tradíciou a atmosférou, ktoré vám poskytnú skutočný pohľad na život v tomto starom gréckom meste.

Ak preferujete plážový pobyt, môžete nájsť aj mnoho lacnejších možností ubytovania v Limassole. Mnoho penziónov a malých hotelov sa nachádza v blízkosti pláží a ponúka jednoduché, ale pohodlné ubytovanie za rozumnú cenu. Ak sa chystáte na dovolenku s celou rodinou, je potrebné zvážiť aj rodinné ubytovanie, ktoré je dostupné v mnohých častiach Limassolu.

V neposlednom rade, Limassol ponúka aj širokú paletu apartmánov na prenájom pre tých, ktorí preferujú viac nezávislosti. Môžete si vybrať apartmán s vlastnou kuchyňou a vybavením na prípravu jedál, čo vám umožní zažiť miestnu kuchyňu a ušetriť peniaze na stravovaní v reštauráciách.

V Limassole nájdete ubytovanie pre každý rozpočet a preferencie. Nech už si vyberiete luxusné rezorty alebo útulné penzióny, vždy si môžete byť istí, že zažijete nezabudnuteľný pobyt na tejto nádherné časti Cyprusu.


Najčastejšie otázky a odpovede Cyprus Limassol (Lemesos)


1. Aká je hlavná atrakcia Limassolu?

Najväčšou atrakciou Limassolu je jeho historické centrum a nádherná promenáda s výhľadom na Stredozemné more.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Limassolu?

Najlepší čas na návštevu Limassolu je v jarných mesiacoch (marec, apríl), kedy je teplota príjemná a turistický ruch nie je taký veľký.

3. Z akých zdrojov je možné získať informácie o aktivitách v Limassolu?

Informácie o aktivitách v Limassolu nájdete na oficiálnych stránkach mesta, v cestovných kanceláriách alebo v miestnych turistických informačných centrách.

4. Aké sú najlepšie hotely v Limassolu?

V Limassole je množstvo luxusných hotelov a rezortov. Niektoré z najlepších sú Four Seasons Hotel, Amara Hotel a Parklane Hotel.

5. Čo sa odporúča navštíviť v okolí Limassolu?

V okolí Limassolu sa odporúča navštíviť mestečká ako Larnaca, Pafos a Agia Napa. Ideálne je si prenajať auto a objaviť krásy ostrova na vlastnú päsť.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky