Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Dominikánska republika Altos de Chavón

Ubytovanie Dominikánska republika Altos de Chavón


Altos de Chavón: Klenot Dominikánskej republikyvhodný pre najnáročnejších turistov

Dominikánska republika je známa svojimi nádhernými plážami, teplým morom a tropickým podnebím. Je to populárne miesto pre dovolenky a pobytové rezorty. Avšak v strede tejto karibskej krajiny sa nachádza skrytý klenot – Altos de Chavón.

Altos de Chavón je historické mestečko, ktoré sa vďaka svojej autenticite a vynikajúcej architektúre stalo jedným z najžiadanejších miest na ubytovanie v Dominikánskej republike. Je obľúbené medzi turistami všetkého veku a zaujíma aj umelcov, hudobníkov a filmárov. Jeho romantická atmosféra a krása poskytujú ideálne prostredie pre oddych a relaxáciu.

Mestečko Altos de Chavón sa nachádza na kopci nad rieku Chavón, ktorý je najväčšou atrakciou tohto miesta. Je to oblasť so starobylými uličkami, kamennými domčekmi a nádhernou katedrálou, ktorá vyzerá ako nachystaný pre párovú oponu niektorého ľúbostného filmu. Dych berúce výhľady na rieku a okolitú krajinu sú neodolateľné pre všetkých návštevníkov.

Okrem romantiky a estetiky ponúka Altos de Chavón tiež mnohé zábavné aktivity pre turistov. Môžete sa zúčastniť tradičných tanecných a hudobných vystúpení merengue, ktoré sú charakteristické pre Dominikánsku republiku. Okrem toho môžete prechádzať okolo múzeí a galérií, kde sú vystavené úžasné diela, ktoré vás pohltia do histórie a kultúry krajiny.

Pre tých, ktorí sú nadšenými golfovými hráčmi, Altos de Chavón ponúka výnimočné vybavenie. Môžete sa zúčastniť niektorého z mnohých medzinárodných turnajov, ktoré sa tu konajú, alebo jednoducho si zahrať na jednom z najkrajších golfových ihrísk v Karibiku.

V Altos de Chavón nájdete tiež niekoľko luxusných hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú širokú škálu služieb a ubytovanie pre najnáročnejších turistov. Luxury Suites International at Altos de Chavón je jeden z najpopulárnejších rezortov v tejto oblasti. Ponúka skvelé izby s výhľadom na rieku, golf ihrisko a bazén, kde si môžete užiť osviežujúce osvieženie po dni plnom aktivít.

Väčšina turistov sa rozhodne preskúmať Altos de Chavón počas jednodňovej exkurzie, ale mnoho z nich sa neodváži odísť a rozhodne sa stráviť tu niekoľko nocí. Táto malá dedinka vždy vyvoláva takú dojemnú atmosféru, že sa zdá byť neprekročená a nádherná s každým krokom.

Ak hľadáte niečo iné ako len typický plážový hotel v Dominikánskej republike, neváhajte si vybrať Altos de Chavón. Toto historické mestečko vám poskytne jedinečnú skúsenosť a nekonečné spomienky na exotickú dovolenku, na ktorú nikdy nezabudnete.


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Altos de Chavón


Najčastejšie otázky a odpovede o Altos de Chavón v Dominikánskej republike sú:

1. Čo je Altos de Chavón?
Altos de Chavón je replika stredovekého španielskeho dedinky nachádzajúca sa v regióne La Romana v Dominikánskej republike.

2. Ako sa tam dostanem?
Altos de Chavón je vzdialené asi 20 minút jazdy od letiska La Romana a asi hodinu od letiska Punta Cana. Môžete si prenajať auto, alebo využiť dopravu organizovanú vaším rezortom.

3. Aké sú tam vstupné poplatky?
Vstup do Altos de Chavón je vo všeobecnosti zdarma, ale niektoré atrakcie, ako napríklad múzeum alebo archeologický park, si môžu účtovať vstupné poplatky.

4. Aké sú tam otváracie hodiny?
Altos de Chavón je obvykle otvorené pre návštevníkov denne od rána do večera. Presné otváracie hodiny sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a dňa v týždni.

5. Čo si môžem pozrieť v Altos de Chavón?
V Altos de Chavón sa nachádza niekoľko atrakcií, vrátane múzea archeológie a dedičstva, amfiteátra so 5000 miestami, kostola sv. Stanislava a mnohých umeleckých galérií a obchodíkov.

6. Aké sú tam reštaurácie a obchody?
V Altos de Chavón nájdete niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičnú dominikánsku kuchyňu aj medzinárodné jedlá. Môžete si tu taktiež zakúpiť miestne remeslá a umelecké diela.

7. Aké aktivity sú tam k dispozícii?
Okrem prehliadky pamiatok a umenia si v Altos de Chavón môžete vychutnať aj živú hudbu, spevácke vystúpenia a tanečné show. Tiež si môžete zahrať na golfovom ihrisku Teeth of the Dog, ktoré sa nachádza v blízkosti.

8. Môžem si tam vybrať výlet s cestovnou kanceláriou?
Áno, mnohé cestovné kancelárie ponúkajú výlety do Altos de Chavón ako súčasť ich výletových programov po Dominikánskej republike.

9. Koľko času by som mal/a venovať návšteve Altos de Chavón?
Väčšina návštevníkov strávi v Altos de Chavón približne 2 až 3 hodiny. To vám dá dostatok času na prehliadku hlavných atrakcií.

10. Aký je najlepší čas na návštevu Altos de Chavón?
Najlepší čas na návštevu Altos de Chavón je počas suchého obdobia od decembra do apríla, keď je počasie najpríjemnejšie a oblasť má najmenej zrážok. Mimo tohto obdobia môžu byť teploty vyššie a viac zrážok.


Letenka Dominikánska republika Altos de Chavón


Altos de Chavón: Báječný klenot Dominikánskej republiky

Dominikánska republika je známa svojou exoticčnou krásou a jedinečnými prírodnými lokáciami. Čo však mnohí nevedia, je fakt, že v tejto karibickej krajine sa nachádza aj jeden kultúrny skvost - Altos de Chavón. Táto malebná dedinka, skrytá na brehu rieky Chavón, je skutočným pokladom a národnou pamiatkou Dominikánskej republiky.

Altos de Chavón je unikátne miesto, ktoré vzniklo v 70. rokoch minulého storočia ako replika koloniálneho mestečka. Jeho architektúra a dizajn je inšpirovaný talianskou renesančnou architektúrou, čím sa stalo skutočným výnimočným zákutím na Dominikánskom pobreží. Dominantou miesta je chrám sv. Stanislava, ktorý sa nachádza na vrchole kopca a ponúka úžasný výhľad na okolitú krajinu.

Dedinka zaujme nielen svojím šarmom a romantickou atmosférou, ale aj širokou paletou kultúrnych aktivít. Altos de Chavón je domovom mesačne sa konajúcich hudobných festivalov, kde sa predstavujú slávne kapely a umelci z celého sveta. V dedinke tiež nájdete 5000-sedadlové amfiteáter, kde sa v minulosti uskutočnili koncerty svetoznámych umelcov ako Frank Sinatra či Sting.

Okrem hudobných festivalov je Altos de Chavón aj centrom pre výtvarné umenie, kde sa realizujú rôzne výstavy a galérie. Mnohí miestni aj zahraniční umelci sem prichádzajú prezentovať svoje diela a navštevovať umelecké školy, ktoré sa tu nachádzajú.

Keďže sa dedinka nachádza v srdci turisticky vyhľadávaného regiónu La Romana, je jednoducho dostupná pre návštevníkov. Na letenky do Dominikánskej republiky si môžete rezervovať už dopredu a len krátkou jazdou z letiska sa dostanete do Altos de Chavón.

Okrem kultúry a umenia má dedinka aj mnoho ďalších atrakcií pre turistov. Návštevníci si tu môžu užiť prechádzky po malebných uličkách a obdivovať dedinku zo 17. storočia. Taktiež môžu navštíviť múzeum archeológie, kde sa dozvedia viac o histórii Dominikánskej republiky a jej pôvodných obyvateľoch - Taínoch.

Samozrejmosťou je aj bohatá ponuka reštaurácií a obchodov, kde sa môžete pohostinárstvať miestnou kuchyňou alebo sa potešiť kúpou originálnych suvenírov.

Altos de Chavón je teda jedným z tých miest, ktoré musíte navštíviť, ak plánujete cestu do Dominikánskej republiky. Jeho kultúrna a architektonická krása vás okúzli a atmosféra vás vtiahne do tejto malebnej dedinky na dlhšiu dobu. Nech už sa tu zastavíte na niekoľko hodín alebo na niekoľko dní, určite nebudete ľutovať.


Dovolenka Dominikánska republika Altos de Chavón


Ak hľadáte exotickú dovolenku s nádychom histórie a kultúry, Dominikánska republika je pre vás ideálnou voľbou. Táto karibská krajina ponúka nádherné pláže, teplé modré moria a pohostinných ľudí. Medzi jedno z najkrajších miest na návštevu by sme určite zaradili Altos de Chavón.

Altos de Chavón je malá vesnička vytvorená v roku 1970 architektom a výtvarníkom, ktorý sa inšpiroval tradičnou španielskou koloniálnou architektúrou. Toto miesto je skutočne jedinečné, pretože je postavené na vrchu kopca a ponúka nádherný panoramatický výhľad na rieku Chavón a okolitú krajinu.

Jednou z najvýznamnejších atrakcií v Altos de Chavón je nepochybne amfiteáter, ktorý je obľúbeným miestom koncertov, festivalov a iných kultúrnych podujatí. V minulosti sa tu koncertovali aj svetoví hudobníci ako Jennifer Lopez, Sting či Julio Iglesias. Tu môžete zažiť jedinečnú atmosféru a užiť si nádherné predstavenia pod otvorenou oblohou.

Okrem amfiteátra môžete navštíviť aj múzeum a umeleckú školu v Altos de Chavón. Múzeum ponúka pohľad do histórie a kultúry Dominikánskej republiky, s vystavenými exponátmi, ktoré predstavujú indiánsku kultúru, koloniálnu éru a súčasné umenie na ostrove.

Umelecká škola v Altos de Chavón je jednou z najprestížnejších umeleckých škôl v Karibiku. Študenti školy majú možnosť študovať rôzne umelecké obory, ako je maliarstvo, sochárstvo, fotografie a móda. Mnohí úspešní umelci začali svoju umeleckú kariéru práve tu.

Okrem toho, miesto ponúka aj množstvo reštaurácií, barov a obchodov, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a zakúpiť si umelecké výtvory miestnych umelcov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Altos de Chavón, môžete sa k nemu dostať autom alebo organizovanou prehliadkou. Odporúča sa stráviť aspoň pol dňa v tomto krásnom mieste, aby ste si mohli vychutnať jeho atmosféru a objaviť jeho krásy.

Altos de Chavón zaručene prináša turistom jedinečný zážitok. Kombinácia nádherného architektonického dizajnu, bohatej histórie a kultúry a nádherného panoramatického výhľadu robí z tohto miesta jedno z najkrajších miest na návštevu v Dominikánskej republike. Takže, ak plánujete dovolenku v Dominikánskej republike, nezabudnite zaradiť Altos de Chavón na svoj zoznam miest, ktoré musíte vidieť. Určite nebudete sklamaní.


Počasie Dominikánska republika Altos de Chavón


Dominikánska republika je známa svojou nádhernou prírodou a tropickým podnebím. Jednou z jej najkrajších oblastí je Altos de Chavón, ktorá sa nachádza na juhu krajiny.

Počasie v Altos de Chavón je tropické, s vysokými teplotami počas celého roka a rôznymi ročnými obdobiami, ktoré ovplyvňujú množstvo zrážok a vlhkosť. Väčšina roka je tu teplota okolo 30 stupňov Celzia, zatiaľ čo v noci sa môže znížiť na 20 až 23 stupňov.

Väčšina zrážok sa v Altos de Chavón vyskytuje počas leta, keď je vlhkosť vysoká a obloha často pokrytá mračnami. Zrážky sú často prudké a trvajú len niekoľko hodín, potom sa opäť vynorí slnko a teploty stúpajú.

V zime, na druhej strane, je väčšina dní slnečná a suchá, a teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 28 stupňov. V zime sa menej zrážok vyskytuje a vlhkosť klesá, čo robí toto ročné obdobie veľmi príjemné a populárne pre turistov.

Celkový počet dni s dažďom v Altos de Chavón sa pohybuje okolo 120 – 140 dní ročne, čo naznačuje, že zväčša môžete očakávať slnečný a teplý pobyt. Avšak, vzhľadom na tropické podnebie, môžu byť príležitostné búrky, ktoré naznačujú, že je potrebné byť pripravený na zmeny počasia.

Ak sa rozhodnete navštíviť Altos de Chavón, najlepšie obdobie je zvyčajne od decembra do februára, keď sa počasie v tomto regióne ukáže v plnej kráse.

Celkové počasie v Altos de Chavón je veľmi príjemné a ideálne na dovolenku, kde si môžete užiť tropické klima, krásne pláže a množstvo aktivít a pamiatok, ktoré tento región Dominikánskej republiky ponúka.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky