Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Dominikánska republika Puerto Bahía

Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Puerto Bahía


1. Aký je najbližší letiská do Puerto Bahía v Dominikánskej republike?
Odpoveď: Najbližší letiská sú international airport Las Americas (SDQ) v Santo Domingo a international airport Gregorio Luperón (POP) v Puerto Plata.

2. Ako dlho trvá let z Európy do Dominikánskej republiky?
Odpoveď: Dĺžka letu závisí od miesta odletu a trvá približne 8-10 hodín.

3. Ktoré aktivity a atrakcie sú v blízkosti Puerto Bahía?
Odpoveď: V blízkosti Puerto Bahía je mnoho atrakcií, ako sú pláže, šnorchlovanie a potápanie, vodné športy, návšteva historických miest ako Santo Domingo, golf, jazda na koni a ďalšie.

4. Aké sú možnosti ubytovania v Puerto Bahía?
Odpoveď: V Puerto Bahía je mnoho možností ubytovania, vrátane luxusných all-inclusive rezortov, hotelov, apartmánov a vilek.

5. Aké je ideálne obdobie na návštevu Dominikánskej republiky a Puerto Bahía?
Odpoveď: Dominikánska republika má celoročne teplé a slnečné počasie, ale najlepšie obdobie na návštevu je od decembra do apríla, keď je menej daždivé a teploty sú príjemné.

6. Je potrebné mať vízum na návštevu Dominikánskej republiky?
Odpoveď: Pre väčšinu krajín nie je potrebné získať vízum na pobyt do 30 dní. Všetky potrebné informácie o vízach by ste mali skontrolovať pred cestou na veľvyslanectve alebo konzuláte Dominikánskej republiky.

7. Aké sú miestne jedlá a nápoje v Dominikánskej republike?
Odpoveď: Dominikánska kuchyňa je ovplyvnená španielskou a africkou kuchyňou. Môžete si vychutnať tradičné jedlá ako moro (mix ryže a fazule), tostones (smažené zelené banány) a mangu (šťouchané zelené banány). Medzi miestne nápoje patria rumové koktaily ako mojito a piña colada.

8. Aké aktivity sú vhodné pre deti v blízkosti Puerto Bahía?
Odpoveď: V blízkosti Puerto Bahía sú vhodné aktivity pre deti vrátane pláží s jemným pieskom, vodných športov, delfinárií, návšteva záhrady motýľov a adrenalinových parkov.

9. Ktoré miestne festivaly a podujatia sa konajú v Dominikánskej republike?
Odpoveď: V Dominikánskej republike sa koná mnoho festivalov a podujatí počas celého roka. Medzi najpopulárnejšie patrí carnaval v Santo Domingo, merengue festival v Puerto Plata a festívalové oslavy v Santo Domingo de Guzmán.

10. Aké sú ceny a platobné prostriedky v Dominikánskej republike?
Odpoveď: Ceny v Dominikánskej republike sú obvykle dostupné, ale môžu sa líšiť v závislosti od oblasti a typu služby. Platobné karty sú bežne prijímané v turisticky vyhľadávaných oblastiach, ale je vždy dobré mať so sebou aj hotovosť vo forme miestnej meny pesos.


Dovolenka Dominikánska republika Puerto Bahía


Dominikánska republika je karibským ostrovom so širokými piesočnatými plážami, jasne modrou vodou a teplým slnečným počasím počas celého roka. Je to jeden z najobľúbenejších dovolenkových miest pre turistov z celého sveta. A jednou z najkrajších lokalít na tejto ostrovnatke je Puerto Bahía.

Puerto Bahía je malebné a pokojné letovisko nachádzajúce sa na severovýchode Dominikánskej republiky, v blízkosti mesta Samaná. S jeho širokou plážou, exotickou prírodou a bohatou kultúrou ponúka turistom skutočný rajský úkryt.

Pláže Puerto Bahía sú jednými z najkrajších v krajine. Jemný biely piesok a tyrkysové more lákajú turistov na oddych a relaxáciu. Množstvo lehátok a slnečníkov poskytuje dostatok miesta pre všetkých návštevníkov. Ak sa rozhodnete vybrať sa na plážový výlet, môžete sa potešiť aj vodným športom, ako sú potápanie, šnorchlovanie alebo jachting.

Ale Puerto Bahía nie je iba o krásnych plážach. Toto miesto je obklopené prírodnou krásou, čo turistom umožňuje objaviť niečo nové každý deň. Môžete sa vydať na túru do národného parku Los Haitises, kde nájdete unikátne jaskyne, pralesy a jazierka. Toto územie je tiež domovom mnohých druhov vtákov a rýb, čo je pre milovníkov prírody veľkým lákadlom.

Ak milujete dobrodružstvo, mali by ste sa vydať na výlet do El Limon, kde nájdete impozantný vodopád, ktorý je jedným z najznámejších v Dominikánskej republike. Cesta k vodopádu je adrenalinová, pretože musíte prekonať kopcami a riekami na koňoch. Ale výsledkom je vynikajúci výhľad a úžasný zážitok.

Puerto Bahía je tiež domovom mnohých kultúrnych pamiatok a historických miest. V Samaná môžete navštíviť historickú časť mesta s farbistými koloniálnymi domami a chrámami. Na trhoch môžete zažiť miestnu kultúru, získať darčeky alebo ochutnať tradičné jedlá.

A čo sa týka ubytovania, Puerto Bahía ponúka rôzne možnosti. Od luxusných all inclusive rezortov po útulné plážové chatky. Bez ohľadu na to, aké sú vaše preferencie, nájdete tu vhodnú možnosť.

Jednou z najlepších vecí na dovolenke v Puerto Bahía je vstretávanie priateľských a pohostinných miestnych obyvateľov. Dominikánska republika je známa svojou priateľskosťou a láskavosťou voči turistom. Môžete sa tiež zúčastniť miestnych festivalov a slávnosti, ktoré vám umožnia pochopiť miestnu kultúru a tradície.

Ak hľadáte dovolenku plnú prírodného krásy, plážového relaxu a kultúrnych objavov, Dominikánska republika Puerto Bahía je pre vás ideálnym cieľom. So všetkými týmito úžasnými atrakciami a vyhľadávanou pohostinnosťou sa iste vrátite domov s úžasnými spomienkami a túžbou vrátiť sa znova.


Ubytovanie Dominikánska republika Puerto Bahía


Dominikánska republika je krajina s krásnymi plážami, pestrým exotickým ovocím a veľkým množstvom turistických atrakcií. Ak hľadáte zážitok na čarovnom mieste pri mori, tak by ste mali ísť do Puerto Bahía. Toto ubytovanie vo forme rezortu sa nachádza v oblasti Samaná, na severnom pobreží Dominikánskej republiky a patrí medzi najlepšie na tejto destinácii.

Samaná je známa svojimi spektakulárnymi nezničenými plážami a hlbokou lagúno, ktorá je plná koralov a bohatým podmorským životom. Puerto Bahía sa nachádza práve tu, na okraji lagúny a priamo na pláži s bledoružovým pieskom. Svojou polohou sa stáva jedinečným miestom, kde sa môžete prechádzať pozdĺž pláže, preplávať sa v hlbinách lagúny, alebo si užívať iné vodné športy. Výborným doplnkom k týmto aktivitám je aj známy fajčiarsky klub s veľkou ikonickou terasou s vynikajúcim výhľadom.

Resort vo svojej podstate ponúka rôzne typy ubytovania. Nachádzať sa tu môžu vily s výhľadom na more alebo s vlastným bazénom. Tiež sú k dispozícii apartmány s kuchyňou a balkónom, čo predstavuje výhodnú alternatívu pre rodiny alebo väčšie skupiny ľudí. Nájdete tu aj možnosti pre menšie izby, ale majú výbornú atmosféru a sú vybavené vysokej kvality vybavením a moderným nábytkom. Samozrejmosťou je dostupnosť bezdrôtového pripojenia na internet a vnútorná výzdoba je farebne ladená so základným prvkom – jarabinkou, ktorej je táto oblasť známa.

Okolie rezortu taktiež ponúka výbornú možnosť relaxingových aktivít. V okolí sa nachádza krásna národná rezervácia El Limon, kde môžete vidieť poriadne veľké kaskády. V okolí mesta Samaná môžete vidieť aj vyvierače minerálnej vody či prehliadnuť miestne botanické záhrady. Pre milovníkov turistiky je práve Samaná kľúčovou oblasťou, ponúkajúcou desiatky turistických ciest po nezvyčajnej prírode, ako aj jezdectvo, cestovanie výletnými loďami a veľa iného.

Ubytovanie v Puerto Bahía v Samaná je skutočne jedinečným zážitkom s množstvom možností pre relax a oddych v exotickom prostredí Dominikánskej republiky. Ak hľadáte luxus a pohodu v krásnom prostredí, nie je lepší spôsob ako stráviť dovolenku v tomto rozprávkovom prostredí.


Letenka Dominikánska republika Puerto Bahía


Dominikánska republika je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií strednej Ameriky. Svojou nádhernou prírodou, úchvatnými plážami a bohatou kultúrou láka návštevníkov z celého sveta. Jedno z týchto miest, ktoré sa už dlhší čas teší na popularite, je Puerto Bahía.

Puerto Bahía sa nachádza na severozápade Dominikánskej republiky, v blízkosti mesta Samaná. Je to malé prímorské mestečko so všetkým, čo si môžete priať na dokonalú dovolenku. Ako sa tam dostanete? Samozrejme, cestou je letenka!

Ak sa rozhodnete navštíviť Puerto Bahía, najlepším spôsobom, ako tam cestovať, je letecky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety do Dominickej republiky, s možnosťou pristátia na najbližšom letisku El Catey.

Cesta na letisko El Catey je jedinečným zážitkom samým osebe. Z letiska Santo Domingo, hlavného mesta krajiny, trvá jazda autom približne dve hodiny, počas ktorých si môžete vychutnávať krásu vidieckeho prostredia Dominikánskej republiky. Na ceste uvidíte množstvo banánových plantáží, dediny s typickými farebnými domčekmi a nádherné panoramatické výhľady.

Keď pristanete na letisku El Catey, je už cesta do Puerto Bahía iba kúsok. Cesta vám umožní obdivovať jemný piesok, tyrkysovú farbu mora a exotickú flóru a faunu, ktorá obklopuje toto miesto. Môžete sa tešiť na krásne výhľady na oceán a prírodné scenérie po celú cestu.

Po príchode do samotného Puerto Bahía budete nadšení jeho pokojnou atmosférou a pôvabom malebnej pláže, ktorá vyzerá, akoby ju sochy bohov vytesali pre vás. Piesok je jemný a biely, voda je priehľadná a teplá. Toto miesto je ideálne pre oddych a relaxáciu.

Okrem krásnych pláží a slnka má Puerto Bahía aj mnoho aktivít, ktorými si môžete spestriť svoju dovolenku. Môžete navštíviť národný park Los Haitises, kde sa môžete potápať v jaskyniach, objavovať pralesy a pozorovať množstvo druhov vtákov a iných zvierat. Pre milovníkov vodných športov je tu možnosť surfovania, potápania alebo prechádzok na kajakoch po mori.

Po celodennom objavovaní prírodných krás a aktívneho dňa sa môžete uvoľniť a vychutnávať si dominikánsku kuchyňu a miestnu hudbu. Dominikánska kuchyňa je slávna svojimi exotickými chutiami a vynikajúcimi morskými plodmi. Miestna hudba merengue, bachata a salsa, vás zaručene dostane do rytmu.

Výlet na Dominikánsku republiku a konkrétne do Puerto Bahía je skutočne nezabudnuteľným zážitkom, ktorý si budete pamätať ešte dlho. Krásne pláže, jemný piesok, krištáľovo čistá voda a jedinečná prírodná scenéria robia z tohto miesta raj na zemi. Nezabudnite si zabezpečiť letenku do Dominikánskej republiky a zažite túto dovolenku snov!


Počasie Dominikánska republika Puerto Bahía


Dominikánska republika, známa svojimi krásnymi plážami a tropickým podnebím, ponúka množstvo neuveriteľných miest na letnú dovolenku. Jedným z týchto miest je Puerto Bahía, malebné letovisko nachádzajúce sa na severovýchodnom pobreží krajiny. Toto letovisko je známe svojou nádhernou plážou, jasne modrou vodou a bohatým svižným životom.

Jednou z prvých vecí, ktoré si všimnete, keď prídete do Puerto Bahía, je jeho slnečné a teplé počasie. Dominikánska republika má celoročne teplé tropické podnebie, s priemernými teplotami okolo 25 až 30 stupňov Celzia. Vďaka tomuto konštantnému počasiu môžete vychutnať si dovolenku na pláži alebo aktivity na voľnom vzduchu takmer po celý rok.

Navyše, v Puerto Bahía sa teploty zriedka menia, s miernym varovaním pred príležitostnými hurikánmi, ktoré by mohli zasiahnuť krajinu počas letných mesiacov. Najlepším obdobím na návštevu tejto oblasti je však medzi decembrom a májom, keď je tam najmenej pravdepodobné, že sa stretnete s poriadnou dažďovou prehánkou alebo prírodnou katastrofou.

Majiteľ letoviska Puerto Bahía si dal pozor na zachovanie okolitého životného prostredia a prírody. Pláž je čistá a zastrešuje ju jemný biely piesok, čo jej dáva exotický a nádherný vzhľad. Voda je priezračná a ideálna na plávanie alebo šnorchlovanie. Pre tých, ktorí sa radi túlajú po vode, sú k dispozícii aj rôzne vodné športy, ako sú jachting a windsurfing.

Oveľa viac ako len krásna pláž a fantastické počasie však Dominikánska republika ponúka aj bohatú kultúru a históriu. Okrem lenivého opaľovania sa na pláži môžete vybrať na výlet do blízkeho mestečka Cabarete, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá a ukážky miestnych remeselníkov. Alebo sa môžete vybrať do Santo Domingo, hlavného mesta Dominikánskej republiky, kde môžete navštíviť historické pamiatky ako je Koloniálna štvrt a Národné múzeum.

Ak hľadáte dovolenkový cieľ s nádherným počasím a exotickou atmosférou, Dominikánska republika a konkrétne Puerto Bahía je určite miesto, ktoré by ste mali zvážiť. Toto letovisko ponúka kombináciu slnečných pláží, jasnej vody a bohatej kultúry, čím poskytuje ideálnu dovolenku pre tých, ktorí hľadajú oddych a dobrodružstvo. Takže sa vrhnite do toho, objavte krásy Dominikánskej republiky a príďte si užiť nezabudnuteľnú dovolenku v Puerto Bahía.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky