Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Egypt Alexandria National Museum

Ubytovanie Egypt Alexandria National Museum


Egyptské mesto Alexandrija je domovom mnohých historických a kultúrnych pokladov. Jedným z najdôležitejších miest, ktoré každý návštevník tejto oblasti musí navštíviť, je Egyptské národné múzeum v Alexandrii. Tento pôsobivý múzeum ponúka bohatú zbierku artefaktov, ktoré osvetľujú bohatú históriu Egypta.

Egyptské národné múzeum sa nachádza v oblasti mestskej časti Fouad. Budova múzea je vzrušujúca sama o sebe, pretože je postavená v neoklasicistickom štýle a ponúka nádherný výhľad na Stredozemné more. Je to ideálne miesto na strávenie dňa, pretože v jeho blízkosti sa nachádzajú tiež ďalšie kultúrno-historické atrakcie, ako je napríklad Qaitbayova citadela a Montaza Palace.

Múzeum ponúka návštevníkom oboznamovanie s rôznymi obdobiami egyptského dejin. Budete mať možnosť študovať staroveké obdobie faraónov, grécke a rímske obdobie, ako aj islamské umenie. V expozíciách si budete môcť obdivovať množstvo artefaktov a umeleckých diel, ako sú sochy faraónov, fresky, náhrobné kamene, šperky a nádoby.

Najznámejším exponátom Egyptského múzea je tzv. „Tázanáhradná kniha“. Táto kniha, vyrobená z papyru a textilu, je považovaná za jednu z najdôležitejších egyptských artefaktov vôbec. Obsahuje rôzne rituály, texty a modlitby, ktoré mali veľký význam pre starovekých Egypťanov. Je to vzácny artefakt, ktorý stojí za to vidieť na vlastné oči.

Pre tých, ktorí majú záujem o históriu a archeológiu, ponúka Egyptské múzeum aj interaktívne výstavy, kde si môžu návštevníci vyskúšať prácu archeológa. Môžu sa zapojiť do vykopávok a skúmať autentické múzeummi exponáty. Táto aktivita je veľmi obľúbená medzi návštevníkmi a umožňuje im získať lepší prehľad o archeologickom procese.

Nakoniec, návšteva Egyptského múzea by bola nekompletná bez návštevy múzejnej obchodnej prevádzky. Tu návštevníci nájdu široký výber suvenírov, ako sú egyptské šperky, miniatury pyramidy, plakety a mnoho ďalších. Tieto suveníry sú skvelým spôsobom, ako si domov odniesť kúsok Egypta a zároveň podporiť miestne umenie a remeslá.

Egyptské národné múzeum v Alexandrii je miestom, kde sa môžete ponoriť do histórie Egypta a objaviť jej mnoho čarov. Jeho bohatá zbierka a vzrušujúce exponáty robia z tohto múzea ideálne miesto na návštevu pre každého, kto má záujem o starovekú históriu. A s jeho blízkosťou k ďalším kultúrnym atrakciám v Alexandrii, máte možnosť stráviť celý deň objavovaním histórie a kultúry tejto úžasnej oblasti.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Alexandria National Museum


Otázky:
1. Kde sa nachádza Egyptské národné múzeum v Alexandrii?
2. Aké sú otváracie hodiny múzea?
3. Koľko stojí vstupné do múzea?
4. Aké artefakty a exponáty môžeme vidieť v Egyptskom národnom múzeu v Alexandrii?
5. Koľko trvá prehliadka múzea?
6. Je možné si objednať perzonalizovanú prehliadku alebo výklad s miestnym sprievodcom?
7. Aké sú bezpečnostné opatrenia v múzeu?
8. Je možné si zakúpiť suveníry a darčeky v múzeu?
9. Sú v múzeu k dispozícii audio sprievodcovia alebo brožúrky v angličtine?
10. Kam je najlepšie sa ubytovať, ak plánujem návštevu Egyptského národného múzea v Alexandrii?

Odpovede:
1. Egyptské národné múzeum sa nachádza v Alexandrii, Egypt.
2. Otváracie hodiny múzea sú od 9:00 do 16:00.
3. Vstupné do múzea je 60 egyptských libier pre dospelých a 30 egyptských libier pre deti.
4. V Egyptskom národnom múzeu v Alexandrii môžete vidieť rôzne artefakty a exponáty, vrátane starovekých soch, keramiky, náboženských artefaktov a mumifikovaných zvyškov faraónov.
5. Prehliadka múzea zvyčajne trvá približne 2 - 3 hodiny, ale závisí to od individuálnej rýchlosti a záujmu návštevníka.
6. Áno, je možné si dohodnúť perzonalizovanú prehliadku alebo výklad s miestnym sprievodcom. Stačí sa obrátiť na informačný pult múzea.
7. V múzeu sú zavedené prísne bezpečnostné opatrenia vrátane vstupnej kontroly a monitorovania. Návštevníci sa vyzývajú, aby dodržiavali pokyny a nenechávali svoje veci bez dozoru.
8. Áno, v múzeu je k dispozícii obchod, kde si môžete zakúpiť suveníry a darčeky.
9. Áno, návštevníci majú možnosť si požičať audio sprievodcov alebo zakúpiť brožúrky s informáciami o exponátoch v angličtine.
10. Ak plánujete návštevu Egyptského národného múzea v Alexandrii, odporúča sa ubytovať v blízkosti centra mesta, kde je dostupná dobrá dopravná sieť a množstvo hotelov a reštaurácií.


Počasie Egypt Alexandria National Museum


Egypt je krajina, ktorá sa nachádza na juhovýchodnom okraji afrického kontinentu a na severnej pologuli. V tejto krajine sú počasie a klíma veľmi rozmanité a závisia od mnohých faktorov, vrátane geografického umiestnenia a poveternostných podmienok.

Ak hovoríme o počasí v Egypte, môžeme rozlišovať tri základné súčasti tohto klimatického systému - púštny klima, stredomorský klima a tropický klima. Každý z týchto klimatických podmienok si vyžaduje odlišný prístup a náležité prispôsobenie.

Jedným z miest v Egypte, kde si môžeme všimnúť klimatických zmien, je Alexandria National Museum. Tento múzeum sa nachádza v samotnom centre mesta Alexandria, ktoré leží na pobreží Stredozemného mora. Týmto faktom je podmienkou pre mesto a múzeum stredomorský klima.

Majú tu umiestnené zobrazenia krásnych artefaktov a uchovávajú históriu Egypta. Tým pádom je nutné dávať pozor na podnebie a klimatické podmienky v tomto regióne. Zimy v Alexandrii sú mírnymi a suchými, zatiaľ čo letá sú teplé a vlhké.

Priemerná teplota v januári je 14 stupňov Celsia a v júli a auguste dosahuje až 28 stupňov Celsia. Podnebie Stredozemného mora je všeobecne vybavené silným morským vplyvom a silné zrážky sú bežné počas jarnej a jesennej sezóny.

To znamená, že ak navštívite Alexandria National Museum v letnom období, môžete počítať s teplými teplotami a vysokou vlhkosťou vzduchu. Preto sa odporúča vyberať si oblečenie a obuv, ktoré sú vhodné pre teplé a vlhké podmienky. V zimnom období sú dni skôr pochmúrne a chladné.

Navyše, keď navštívite múzeum, mali by ste sa na to poriadne pripraviť, aby ste sa mohli venovať spoznávaniu histórie Egypta, ktorá je u veľa ľudí stále fascinujúcou témou.

V Alexandrii však môžu byť niekedy zrážky drsné a môžu mať nepríjemné následky. Všetkým návštevníkom múzea sa preto odporúča kontrolovať predpoveď počasia pred svojou cestou.

Ak hľadáte vhodný čas na návštevu múzea a Alexandra National Museum, berte do úvahy tieto počasie a klimatické podmienky a zvoľte si svoju návštevu vtedy, kedy bude podnebie najlepšie.


Letenka Egypt Alexandria National Museum


Egypt Alexandria National Museum je jedným z najvýznamnejších múzeí v Egypte a nachádza sa v blízkosti jeho druhého najväčšieho mesta Alexandria. Múzeum je situované v neorenesančnej budove známej ako Baba Chatzí, ktorá sama osebe patrí medzi historické pamiatky a je veľkou atrakciou pre návštevníkov.

Múzeum bolo založené v roku 2003 a jeho cieľom je zdokumentovať a uchovať bohatú históriu Alexandrie a okolitých oblastí. Jeho zbierky zahŕňajú stovky tisíc exponátov súvisiacich s egyptskou kultúrou, históriou, archeológiou a umením.

Medzi najznámejšie exponáty v múzeu patrí veľká a rozmanitá zbierka starovekého egyptského umenia. Návštevníci sa môžu obdivovať nádherným sochám, artefaktom, nádstavcom a iným predmetom, ktoré sa zachovali z tejto éry. Okrem toho múzeum predstavuje aj rozsiahlu kolekciu gréckych a rímskych prác, ktoré sú dôležitou súčasťou histórie Alexandrie.

Jedným z najdôležitejších exponátov v múzeu je takzvaná Mummy Hall, kde sú vystavené mumifikované pozostatky. Tieto artefakty ponúkajú vzácne a fascinujúce pohľady na staroveké rituály a tradície zomierajúcich v Egypte.

Okrem trvalých zbierok múzeum tiež organizuje dočasné výstavy, špeciálne podujatia a edukačné programy pre verejnosť. Návštevníci majú tak príležitosť naučiť sa viac o histórii Alexandrie a Egyptskej kultúre prostredníctvom rôznych interaktívnych aktivít a prednášok.

Egypt Alexandria National Museum je miestom, ktoré každý milovník histórie, archeológie a kultúry by mal navštíviť. Ponúka rozsiahly a dôkladný pohľad na bohatú históriu Egyptskej civilizácie a poskytuje jedinečnú príležitosť obdivovať nádherné umelecké diela a exponáty. Pre turistov je to obzvlášť atraktívne miesto na zoznámenie sa s bohatou históriou Alexandrie, ktorá bola kedysi jedným z najvýznamnejších mestských štátov starovekého sveta.


Dovolenka Egypt Alexandria National Museum


Egypt sa môže pochváliť svojou bohatou históriou a kultúrou, a to najmä vďaka svojim mnohým múzeám. Jedným z najznámejších a najnavštevovanejších múzeí je Alexandria National Museum, ktoré sa nachádza v druhom najväčšom meste Egypta - Alexandrii.

Múzeum bolo založené v roku 2003 a jeho cieľom je zachovať a prezentovať bohatstvo a rôznorodosť egyptského dedičstva. Jeho zbierky obsahujú artefakty z rôznych histórických období od staroveku po modernú dobu. Návštevníci sa tu môžu dozvedieť veľa zaujímavostí o histórii Egypta a jeho obyvateľoch.

Hlavná expozícia múzea sa skladá z viacerých galérií, kde sú zobrazené archeologické nálezy, náboženské artefakty, zbrane, šperky, sochy, nástenné maľby a mnoho ďalších historických predmetov. Mnohé z týchto artefaktov sú viac ako tisíc rokov staré a ukazujú bohatstvo a vyspelosť egyptských civilizácií.

V jednej zo sál múzea sa nachádza veľký model hrobky faraóna Tutanchamona, ktorý je jedným z najznámejších egyptských faraónov. Návštevníci môžu obdivovať jeho pohrebné vybavenie, zlato a mnoho iných cenných predmetov, ktoré boli objavené v jeho hrobke v roku 1922.

Okrem hlavnej expozície má múzeum aj oddelenie venované moderným umelcom a ich dielam. Tieto diela sa odlišujú od tradičných egyptských umení, ale stále ukazujú bohatstvo a rozmanitosť egyptského kultúrneho dedičstva.

Mnohí návštevníci Egypta si nerobia dovolenky len vďaka slnečným plážam a luxusným rezortom, ale aj kvôli jeho bohatým dejinám a jedinečným kultúram. Navštíviť Alexandria National Museum je preto jednou z najlepších možností, ako spoznať tento fascinujúci aspekt Egypta. Múzeum ponúka vzdelávacie a informačné programy, ktoré sú prispôsobené nielen deti, ale aj dospelí, ktorí sa chcú dozvedieť viac o histórii Egypta.

Kto má záujem o egyptskú históriu a kultúru, Alexandria National Museum je nevyhnutnosťou pri návšteve Alexandrie. Toto múzeum vyniká svojou jedinečnou zbierkou a ponúka návštevníkom možnosť preniknúť do hlbokých dejín Egypta. Takže ak plánujete dovolenku v Egypte, nezabudnite si naplánovať návštevu Alexandrie a jej národného múzea.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky