Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)

Dovolenka Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka nespočetné množstvo atrakcií pre návštevníkov. Jedným z miest, ktoré by ste nemali vynechať, je Asuán, známe ako veľké mesto na juhu Egypta. Asuán leží na brehu Nílu a je známy pre svoje krásne pamiatky a neopísateľné scenérie.

Jednou z najväčších atrakcií Asuánu je chrám Philae. Tento starobylý chrám bol postavený na ostrove Agilkia, ktorý bol umelo vytvorený po vybudovaní Asuánskej priehrady. Keďže ostrov bol potopený pod vodou po vybudovaní priehrady, chrám bol presunutý na susedný ostrov. Táto skutočnosť len pridáva na jeho mystickej atmosfére a zároveň naznačuje starostlivosť, s akou sa chrámy starovekého Egypta chránia.

Ďalšou významnou pamiatkou v Asuáne je Násoslaví, ktoré je súčasťou starodávneho egyptskeho chrámu. Tento unikátny chrám bol postavený egyptským faraónom Ramzesom II. v 13. storočí pred naším letopočtom. V chráme sa nachádza obrovska socha Ramesse II., ktorá zaujme všetkých návštevníkov. Prechádzka okolo Násoslaví je zážitkom a návrat do histórie Egypta.

Okrem týchto dvoch pamiatok je Asuán bohatý aj na prírodné scenérie. Nádherné vody rieky Nil a skalnaté hory vytvárajú prekrásnu panorámu, ktorá nezanechá nikoho ľahostajným. Asuán je tiež známy pre mnoho vodných aktivít, ako sú plavby po rieke Nile, lovenie rýb alebo jednoducho relaxácia na mnohých piesočnatých plážach. Okolie Asuánu ponúka nespočetné množstvo príležitostí na prieskum a objavovanie.

Ak ste milovníkmi nákupov, Asuán je tiež skvelým miestom na nakupovanie s tradičnými trhmi a obchodmi. Tu si môžete kúpiť tradičné egyptské výrobky, ako sú napríklad ručne vyrobené suveníry, šperky a mnoho iného. Asuán je tiež známe pre svoju bohatú kultúru a tradície, ktoré je možné objaviť prostredníctvom tradičných egyptských tanecov, hudby a festivalov.

Vzhľadom na bohatstvo atrakcií, ktoré ponúka Asuán, je dôležité si zabezpečiť dostatočný čas na objavovanie všetkého, čo toto miesto má na ponuku. Mnoho turistov sa rozhodne zostať v Asuáne na niekoľko dní a zážitky si doslova vychutnávajú. Je to miesto, kde sa stretáva histórie a krása, umenie a príroda.

Asuán je určite jedným z najkrajších miest v Egypte a je vhodný pre všetkých, ktorí sú zvedaví na históriu a kultúru tohto fascinujúceho miesta. Nezáleží na tom, či ste dovolenkár, milovník histórie alebo prírodnej krásy, Asuán vám poskytne úžasné zážitky a pamiatky, ktoré vás zanechajú ohromenými. Ak hľadáte miesto na oddych a súčasne objavovanie, Asuán by mal byť na vrchole vášho zoznamu destinácií.


Počasie Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Asuán, známy aj ako „brána do Afriky“, je jedným z najteplejších miest na svete s úžasnými histórickými pamiatkami a bohatou kultúrou. Jeho exotickým a suchým podnebím je príťažlivým miestom pre turistov, ktorí túžia zažiť slnečné a teplé počasie.

Asuán sa nachádza na juhu Egypta, pri rieke Nil, a je známy pre svoje zvláštne klimatické podmienky. Celoročne tu panuje horúce a suché počasie, s minimálnymi zrážkami. Teploty v lete môžu dosiahnuť až 50 °C, čo z neho robí jedno z najteplejších miest na svete. V zime sú teploty príjemnejšie, pohybujú sa okolo 20-30 °C.

Chrámový komplex Philae je jednou z hlavných turistických atrakcií v Asuáne. Tento staroveký chrám bol postavený v období Ptolemaiovcov a je venovaný bohyni Isis. Philae bol pôvodne na ostrove v rieke Nil, ale kvôli výstavbe Asuánskej priehrady bol presunutý na vyvýšený ostrov, čo mu umožnilo prežiť. Tento nádherný chrám je obklopený vodou a je najlepšie navštíviť ho ráno alebo večer, keď je slnko mäkšie a chrámy sa odrážajú vo vode.

Násoslaví, alebo tiež nazývané Núbijske mestečko, je ďalšou zaujímavou oblasťou v Asuáne. Toto tradičné núbijske obydlie je známe svojimi farebnými domčekmi, ktoré pozdĺž rieky Nil vytvárajú malebnú panorámu. Núbijská kultúra je fascinujúca a mnoho domov je otvorených návštevníkom, ktorí sa chcú ponoriť do ich života a zvykov. Mnohí návštevníci si tu môžu zakúpiť typické núbijske výrobky, ako sú keramika, šperky a textília.

Okrem toho, že Asuán ponúka skvelé historické pamiatky a krásne miesta na prechádzky, je to aj významné mesto pre riadenie vody v rieke Nil. Asuánska priehrada, postavená v 60. rokoch minulého storočia, je najväčšou priehradou na rieke Nil a tvorí obrovské jazero, známe ako Násose. Priehrada zabezpečuje dostatok vody pre celý Egypt a chráni aj pred povodňami.

Navštíviť Asuán je pre ľudí, ktorí radi cestujú a objavujú nové kultúry, skutočným zážitkom. Jeho teplé a slnečné počasie, spolu s bohatou históriou a kultúrou, ho robí perfektným miestom na dovolenku. Ak sa vám podarí tiež navštíviť chrámy Philae a Násoslaví, budete mať jedinečný a nezabudnuteľný zážitok.


Ubytovanie Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egyptské mesto Asuán je známe svojou bohatou históriou a turistickým potenciálom. Okrem nádherných pamiatok, medzi ktoré patria najmä chrámy Philae a Násoslaví, je dôležité zabezpečiť si aj kvalitné ubytovanie. Preto sme prichystali prehľad najlepších možností ubytovania v tomto fascinujúcom egyptskom meste.

Luxusné hotely:
1. Sofitel Legend Old Cataract Aswan - Tento historický hotel ponúka luxusné izby a penthouse s úchvatným výhľadom na rieku Níl. Nachádza sa na brehu rieky a ponúka aj vybavenie ako spa, bazén a viacero reštaurácií.

2. Mövenpick Resort Aswan - Tento moderný rezort ponúka štýlové izby, wellness centrum, reštaurácie s miestnou i medzinárodnou kuchyňou a súkromnú pláž pri rieke.

Stredné a cenovo dostupné hotely:
1. Helnan Aswan Hotel - Nachádza sa na brehu rieky Níl a ponúka pohodlné izby s výhľadom na rieku alebo záhradu. Hotel má bazén, reštaurácie, bary a centrum s masážami.

2. Basma Hotel Aswan - Tento hotel sa nachádza na kopci nad mestom a ponúka panoramatický výhľad na Asuán a rieku Níl. Súčasťou hotela je bazén, reštaurácie a terasa s výhľadom.

Budget ubytovanie:
1. Bet el Kerem Guesthouse - Táto rodinná prevádzka ponúka jednoduché izby a príjemnú atmosféru. Hostia majú možnosť vychutnať si raňajky na terase s výhľadom na rieku Níl.

2. Keylany Hotel - Nachádza sa v centre mesta a ponúka základné izby za rozumnú cenu. Hotel má reštauráciu, salónik na oddych a výhodnú polohu blízko kultúrnych pamiatok mesta.

Okrem týchto vyššie uvedených možností je možné v Asuáne nájsť aj množstvo ďalších hotelov a ubytovacích zariadení, ktoré spĺňajú potreby a rozpočet rôznych typov cestovateľov.

Okrem nádherného ubytovania, Asuán ponúka aj mnoho turisticky atraktívnych miest. Chrámy Philae a Násoslaví patria medzi najdôležitejšie pamiatky Egypta a sú must-see pre každého návštevníka.

Chrámy Philae, ktoré sú venované bohyni Isis, sú jedným z najkrajších komplexov starovekých Egypta. Aby sa chrámy zachránili pred stúpajúcou hladinou rieky Níl, boli presunuté na ostrov Agilkia. Každý deň tisíce turistov navštevujú tento úchvatný miestny juvel, aby obdivovali jeho architektúru a históriu.

Oproti tomu Násoslaví je najväčším prežívajúcim starovekým chrámom na svete. Jeho stavba bola dokončená pod vládou Ramsesa II. a bol zasvätený najdôležitejším bohom vtedy existujúceho egyptského božstva slnka Amona-Ra. Chrám je prekrásne zdobený s veľkými sochami a reliéfmi, čo umožňuje návštevníkom skúmať egyptskú históriu a kultúru.

Ubytovanie v Egypte Asuán je možné nájsť pre každý rôzny rozpočet a preferencie. Bez ohľadu na to, pre ktoré ubytovanie sa rozhodnete, Asuán ponúka bohatú históriu, kultúru a krásne prírodné scenérie, ktoré vás zaručene očaria.


Letenka Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je krajina zázrakov a pokladov, ktoré každý človek musí vidieť. Asuán je jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest v Egypte a je domovom mnohých pozoruhodností vrátane chrámu Philae a Násoslaví. Ak máte v pláne navštíviť Egypt, letenka do Asuánu by sa mala nachádzať na vrchu vašich priorít.

Jeden z najkrajších miest, ktoré v Asuáne môžete navštíviť je chrám Philae. Tento chrám bol pôvodne postavený na ostrove Philae, ktorý bol zalievaný vodami Nílu počas stavby Asuánskej priehrady. Preto bol v 60. rokoch 20. storočia presunutý na súčasné miesto na ostrove Agilkia. Chrám Philae je považovaný za jeden z najromantickejších miest v Egypte a je zasvätený bohyni Isis. Okrem jeho histórie a krásneho vzhľadu môžete návštevou chrámu Philae spoznať aj rôzne rituály a bohoslužby, ktoré sa tu konajú.

Násoslaví je taktiež miestom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť pri návšteve Asuánu. Je to nádherné miesto, ktoré zaujme návštevníkov krásnymi farebnými kameňmi a sochami, ktoré sa nesmierne podobajú faraónskym hrobkám. Násoslaví je považované za jedno z najkrajších miest v Egypte a je veľmi populárne medzi turistami.

Návšteva Asuánu teda rozhodne stojí za to. Ak si chcete užiť históriu a bohatstvo egyptských pamiatok, určite by ste mali zvážiť kúpu letenky do Asuánu. Okrem chrámu Philae a Násoslaví tu môžete nájsť aj ďalšie pozoruhodnosti, ako je napríklad Asuánska priehrada alebo Veľká priehrada. Asuán je tiež významným centrom pre obchodovanie s luxusnými tovarmi, ako sú koberce, perlivé šperky a kryštály.

Letenka do Asuánu nie je len cestou na miesto, kde môžete vidieť pozoruhodnosti, ale je to aj zážitok samotný. Letecká doprava umožňuje rýchle, pohodlné a efektívne cestovanie, čo je v Egypte veľmi dôležité. Ak sa teda chystáte na dovolenku do Egypta, uzavrite túto skvelú krajinu a navštívte Asuán s jeho jedinečnou atmosférou a pokladmi.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


O: Ahoj! Tu sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí ohľadom Egypta Asuán a jeho atrakcií, vrátane chrámu Philae a Násoslaví:

1. Čo je chrám Philae?
A: Chrám Philae je staroveký chrám na ostrove Philae v Asuáne, zasvätený bohyni Isis. Je to jeden z najlepšie zachovaných starovekých chrámov v Egypte a bol presunutý z pôvodnej lokality, aby sa ochránil pred vodou po stavbe priehrady Asuán.

2. Aké sú otváracie hodiny chrámu Philae?
A: Chrám Philae sa otvára pre návštevníkov denne od 7:00 do 16:00 hod.

3. Je potrebné si kúpiť vstupenky vopred na návštevu chrámu Philae?
A: Áno, je lepšie si vopred zakúpiť vstupenky, najmä ak chcete navštíviť chrám počas hlavnej sezóny. Vstupenky sa dajú zakúpiť online, vstupenkových predajniach alebo v hoteli.

4. Čo je Násoslaví?
A: Násoslaví je priehrada na rieke Níl v Asuáne, ktorá slúži na výrobu elektrickej energie a regulovanie vodného toku rieky.

5. Môže sa Násoslaví navštíviť ako turista?
A: Áno, existujú zorganizované výlety, ktoré umožňujú návštevníkom vidieť Násoslaví z blízka a sledovať jej kolektorov a vodopádov. Je však potrebné si vopred zabezpečiť povolenie na návštevu.

6. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Asuánu?
A: Je možné sa dostať do Asuánu letecky, autobusom alebo na lodi po rieke Níl.

7. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Asuánu?
A: Najlepšie mesiace na návštevu Asuánu sú od októbra do apríla, keď je počasie suché a mierne.

Dúfam, že som ti pomohol! Ak máš ďalšie otázky, neváhaj sa opýtať.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky