Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Egypt Káhira (hlavné mesto)

Počasie Egypt Káhira (hlavné mesto)


Egypt je známy ako krajina s horúcim a suchým podnebím a to platí aj pre jeho hlavné mesto Káhiru. Počasie v Káhire je typické pre stredomorské podnebie s vysokými teplotami a minimálnymi zrážkami.

Káhira sa nachádza v severovej časti Egypta a je najväčším mestom Afriky. Známa je najmä svojimi historickými pamiatkami, najmä veľkou pyramídou v Gíze a Egyptským múzeom. Mesto leží pri brehu rieky Níl a jeho geografická poloha prispieva k jeho charakteristickému počasiu.

Letné počasie v Káhire je veľmi horúce a suché. Od júna do augusta teploty dosahujú priemerne 35 až 40 °C a môžu sa dokonca vyšplhať až k 45 °C. Tieto extrémne teploty sa spájajú s veľmi nízkou vlhkosťou, čo znamená, že horúčava je dosť znášateľná. Napriek tomu je odporúčané sa chrániť pred slnkom, nosiť ľahké oblečenie a nezabúdať na dostatočný príjem vody.

Zimy v Káhire sú jemné a relatívne teplé. Od decembra do marca sa teploty pohybujú medzi 18 a 23 °C. Nočné teploty môžu byť chladnejšie, dosahujúce približne 10 až 13 °C. Zimný obvod Káhiry neprináša žiadne zrážky, ale je vhodné mať s sebou ľahký sveter alebo bundu na nosenie počas chladných večerov.

Rok v Káhire je rozdelený do troch hlavných období - jarného, letného a jesenného. Keďže vlhkosť je v podstate minimálna, počas týchto období by vás prírastok priemerných teplôt mohol zaskočiť. Nevýhodou je aj tá, že vietor dokáže priniesť piesok a prach z púšte, ktorým môže byť niekedy ovplyvnená kvalita vzduchu.

Ak plánujete návštevu Káhiry, je vhodné zvážiť tieto faktory a prispôsobiť sa miestnym podmienkam. Je to miesto, kde je nevyhnutné mať so sebou opaľovací krém, slnečné okuliare a ľahké oblečenie. Dôležité je aj piť veľa vody, aby ste zabránili dehydratácii, a vyhnúť sa pobytu na priamom slnku počas najhorúcejších hodín.

Celkovo povedané, počasie v Káhire je typické pre horúcu a suchú časť Egypta. Teploty sú vysoké a zrážky minimálne. Preto je dobré sa pri návšteve Káhiry prispôsobiť miestnym podmienkam a podniknúť opatrenia na zmiernenie vplyvov horúčavy.


Dovolenka Egypt Káhira (hlavné mesto)


Egypt je krásna krajina ležiaca na africkom kontinente. Je to krajina plná histórie, kultúry a architektúry. Či už plánujete cestu za slnkom na egyptské pobrežie alebo sa vydáte dovnútra krajiny, určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu hlavného mesta Egypta - Káhira.

Káhira je kosmopolitné a pulzujúce mesto, ktoré je plné života. Svojim návštevníkom ponúka niekoľko historických, kultúrnych a zábavných atrakcií. Ak milujete históriu a kultúru Egypta, isto si prídete na svoje.

Najpopulárnejšou atrakciou v Káhire je pyramída Cheopsova, ktorá je jednou z najslávnejších a najväčších pyramíd na svete. Ak chcete mať naozajstný zážitok, môžete sa pokúsiť vyliezť až na vrchol tejto pyramidy a pozerať sa na okolitý kraj zo závratnej výšky.

Ďalšou skvelou atrakciou sú egyptské múzeum a Káhirská citadela. V egyptskom múzeu budete mať možnosť zoznámiť sa s mnohými druhmi umenia a starovekých artefaktov, ktoré odhaľujú históriu tohto úžasného národa.

Ak máte radi trhové kaviarne a nákupy, mali by ste sa určite vydať do starovekého trhu Khán al-Khalíli. Toto tradičné miesto ponúka všetko od pamiatok, ručne vyrábaných predmetov, až po čaje a sladkosti s aróma kardamónu.

A nakoniec, nemôžeme zabudnúť na pieskové útesy Gízy a Nil, ktoré ponúkajú úchvatné scenérie a krajiny, ktoré stojí za to fotografovať.

Ak plánujete dovolenku v Káhire, odporúčame vám navštíviť toto mesto v období od novembra do februára, kedy sú teploty miernejšie a turisticky menej rušno.

Celkovo, Káhira je miesto plné života a kultúry, ktoré ponúka mnoho atrakcií pre návštevníkov. Ak ste zanietení do histórie a kultúry, určite by ste si mali nechať ujsť tento skvostný kúsok Egypta.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Káhira (hlavné mesto)


Otázky a odpovede o Egypte (súvisiace najmä s jeho hlavným mestom Káhirom) môžu zahŕňať nasledovné:

1. Akú menej si musím priniesť do Egypta?

Na dovolenku do Egypta môžete priniesť eurá, doláre alebo iné bežné meny, ktoré môžete kúpiť v bánkach alebo zmenárňach v Káhire a iných veľkých mestách.

2. Ako sa najlepšie dopravím v Káhire?

V Káhire môžete používať taxi, autobusy, alebo prepravné služby pripomínajúce metro. Džungľa dopravy môže byť vysťažená hlavne pre turistov, preto sa nebojte odporučiť MHD. Pokojne si môžete zaplatiť aj soukromého vodiča.

3. Ktoré miesta v Káhire by som si nemal nechať ujsť?

V Káhire sa nachádza mnoho nádherných miest, ktoré by ste mali navštíviť, ako napríklad Napoleónova pevnosť, múzeum starožitností, veľa čajovní, mešít. a Špinavý Al-Kalaa.

4. Môžem piť vodu z vodovodu v Káhire?

Nepijte vodu tu z vodovodu, ktorá nie je filtrovaná, v balených fľašiach.

5. Je v Káhire bezpečné cestovať ako turista?

Egypt je do istej miery bezpečná krajina, ale v turistických oblastiach sa môžu vyskytnúť drobné kriminality a nečestnosti.Veľmi pokojne by ste mali preto zákaz, aby ste naložili svoje cennosti v trezoru vo vašom hoteli a používali rozum, ako sa pohybujete v meste.

6. Koľko stojí jedlo a pitie v Káhire?

Ceny jedla a pitia sa môžu líšiť v závislosti od miesta a úrovne reštaurácií, no v priemere si na raňajky alebo večeru zaplatíte okolo 200-300 Kč. Za drinky, čaj a kávu zaplatíte zhruba 30-50 Kč na jedného napoj.

7. Ako si zabezpečím ubytovanie v Káhire?

Ubytovanie v Káhire si môžete zabezpečiť priamo cez zadarmo hotel. V poslednej dobe letia čoraz viac služieb typu Booknig.com, kde si môžete nájsť ubytovanie v rôznych cenových kategóriách.

8. Aké atrakcie na vás v Káhire čakajú?

Tu je pár najzaujímavejších miest v Káhire, ktoré by ste si určite nemali po pobyte v Egypte nechať ujsť:
- Veľká pyramída v Gize
- Koptská štvrť v Káhire
- Egyptské múzeum
- Mohamed Ali mešita
- Kafurov mešita
- Islamské mestárece
- Staroegyptská nekropola v Sakkare

Dúfajme, že vám tieto odpovede pomôžu lepšie sa zorientovať v Egypte a jeho hlavnom meste Káhire. Či ste tam pre dovolenku alebo na pracovnej ceste, mali by ste nájsť mnoho miest k návšteve a vecí na zníženie kulturálnej úrovne a zážitkov.


Ubytovanie Egypt Káhira (hlavné mesto)


Egypt sa môže pochváliť nielen krásnymi pamiatkami, ale aj rozmanitými možnosťami ubytovania pre turistov. Ak sa chystáte navštíviť Káhiru, hlavné mesto Egypta, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie podľa svojho vkusu, potrieb a financií.

Pre tých, ktorí si chcú užiť luxusné ubytovanie, Káhira ponúka množstvo možností. Môžete si zvoliť medzi 5-hviezdičkovými hotely ako je The Nile Ritz Carlton, Four Seasons Hotel Cairo at Nile Plaza alebo Sheraton Cairo Hotel and Casino. Tieto hotely sú vybavené modernou technológiou, vonkajšími a vnútornými bazénmi, spa centrami a fitness centrami. V niektorých prípadoch ponúkajú aj nádherný výhľad na Níl a historické pamiatky.

Ak túžite po autentickejšom zážitku, môžete si vybrať z množstva tradičných buddyjských hotelov. Tieto hotely sú vybudované v starých palácoch a každý pokoj má svoje vlastné jedinečné dekorácie a vibrácie. Niektoré z týchto hotelov vrátane Le Riad Hotel de Charme a Golden Hotel Cairo, ponúkajú aj tradičné jedlá a nápoje, ako je napríklad marocký čaj a syr Haloumi.

Na druhej strane, pre tých, ktorí uprednostňujú cenovo dostupné a jednoduché ubytovanie, Káhira ponúka množstvo hosteli a airbnb zariadení. Hostely ako je Cairo Plaza Guest House a Wake Up! Cairo Hostel sú dostupné a ponúkajú uprostred mesta pokoje sú vybavené zariadením a ochotným personálom, ktorý vám pomôže zorientovať sa v meste.

Napriek tomu, ak sa ocitnete v Káhire a nebudete vedieť, kde sa ubytovať, môžete sa poradiť s miestnymi obyvateľmi, turistickými sprievodcami alebo cestovnými agentúrami. Niektoré z týchto agentúr ponúkajú aj kompletné balíčky, ktoré zahŕňajú ubytovanie, stravu a vstupy do historických pamiatok.

Ubytovanie v Káhire môže byť tak jednoduché alebo luxusné, ako si želáte. Je to preto, že hlavné mesto Egypta ponúka mnoho možností pre turistov a návštevníkov, aby si mohli užiť ich pobyt v Egypte. Bez ohľadu na to aké ubytovanie si vyberiete, bude to určite nezabudnuteľný zážitok.


Letenka Egypt Káhira (hlavné mesto)


Egypt je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií na svete a je domovom niektorých z najznámejších historických pamiatok na planéte. Z tohto dôvodu je Káhira, hlavné mesto Egypta, jedným z najvyhľadávanejších miest v krajine.

Ak plánujete navštíviť Káhiru, je potrebné si zabezpečiť letenku. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré lietajú do Egypta a ponúkajú rôzne destinácie. Precestovať z Európy do Egypta môže zvyčajne trvať niekoľko hodín a ceny leteniek sa líšia podľa letového plánu a sezóny.

Cena leteniek do Káhiry sa môže pohybovať okolo 150 €, avšak v sezóne môže byť výrazne dražšie. Ak máte čas a chcete ušetriť peniaze, môžete zvážiť možnosť nákupu letenky s prestupom. Toto môže byť výhodnejšie primeranejšie ak sa rozhodnete navštíviť mnohé miesta v Egypte.

Keď máte kúpenú letenku do Káhiry, môžete sa tešiť na mnoho úžasných zážitkov a pamätihodností. Medzi najkrajšie miesta v Káhire patria napríklad pyramídy, staroveké chrámy, múzeum a mnoho ďalších turistických atrakcií. Káhira je tiež domovom niektorých najväčších trhov v Afrike a je miestom, kde môžete objaviť niektoré z najlepších tradičných reštaurácií a potravín, ktoré sa v Egypte podávajú.

V prípade potreby si môžete zabezpečiť aj ubytovanie v Káhire. Mesto má veľa hotely a všetky z nich ponúkajú rôzne služby a ceny. Od najjednoduchších možností až po luxusné hotely, Káhira má všetko, čo potrebujete.

V každom prípade je letenka do Káhiry prvým krokom na ceste k tomu, aby ste sa mohli tešiť na nádherné pamiatky a kulturné zážitky. Ak sa chystáte na dovolenku do Egypta, určite nezmeškajte Káhiru. Mesto ponúka mnoho možností pre turistov a je nevyhnutné navštíviť ho osobne, aby ste zažili jedinečné zážitky, ktoré tento kúsok sveta ponúka.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky