Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Egypt Kom Ombo Temple

Dovolenka Egypt Kom Ombo Temple


Egypt je fascinujúcou krajinou plnou histórie a kultúry. Ak máte radi staroveké pamiatky a chcete sa ponoriť do minulosti, určite by ste mali zvážiť návštevu mesta Kom Ombo a jeho chrámu.

Kom Ombo sa nachádza na brehu rieky Níl a je domovom jedného z najlepšie zachovaných egypťanskych chrámov. Tento chrám je venovaný božstvu Sobekovi, krokodýlovi bohovi a Haroéroisovi, bohovi falusa. Jeho unikátnosť spočíva v tom, že je dvojitý - je to jediný chrám v Egypte, ktorý je postavený pre dvoch bohov.

Stavba chrámu sa začala okolo roku 180 pred Kristom a bola dokončená za vlády rímskeho cisára Antonia Pia. Počas tejto doby bolo veľa prvkov pôvodného chrámu pridelených alebo prestavaných. Na vrchole chrámu je terasa s pekným výhľadom na rieku a širé údolie.

Kom Ombo Temple je bohatý na umenie a reliéfne práce. Vnútri chrámu nájdete veľké množstvo kamenných nápisov s hieroglyfmi a scénami zo starovekého Egypta. Mnohé z týchto reliéfov majú náboženský charakter a ukazujú rôzne rituály a obety, ktoré boli vykonávané v chráme.

Jeden z najzaujímavejších prvok chrámu je krokodýlí múzeum. V tomto múzeu môžete vidieť mumifikované krokodíly, ktoré boli pripisované božstvu Sobekovi. Krokodýli boli považované za posvätné zvieratá a boli uctievané ako symboly plodnosti a ochrany.

Okrem samotného chrámu je Kom Ombo aj výborným miestom na prechádzky po rieke Níl a objavovanie okolitých dedín a farmí. Môžete sa tiež vydať na trh v meste, kde si môžete zakúpiť tradičné egypťanské suveníry a remeslá.

Ak plánujete návštevu Egypta, určite nezmeškajte príležitosť navštíviť Kom Ombo Temple. Bude to výnimočný zážitok, ktorý vás prenesie do minulosti a umožní vám zažiť atmosféru starovekého Egypta. Chrám je nielen pre milovníkov histórie a archeológie, ale aj pre tých, ktorí chcú zažiť jedinečnú kultúru tohto nádherného kúsku sveta.


Letenka Egypt Kom Ombo Temple


Ak plánujete navštíviť Egypt, návšteva Kom Ombo Temple je určite jednou z povinných zastávok. Táto historická lokalita, ktorá sa nachádza na brehu rieky Nil, je jedným z najzaujímavejších a najdôležitejších miest na celom Egyptskom území.

Letenka do Egypta vás zavedie do tohto úchvatného miesta, ktoré je domovom Kombovho chrámu zasväteného bohom Sobekovi, bohovi krokodílov, a bohom Haroerisovi, sokoliem.

Kom Ombo Temple je unikátny v tom, že je dvojitým chrámom - má dve identické časti, každá venovaná odlišnému bohovi. Vstupujúc dovnútra, prvé, čo vám učarí, je jeho architektonická krása a dobrý stav. Stavba chrámu bola pôvodne dokončená v období Ptolemaiovcov a rímskeho obdobia. Vysoko kvalitné detaily na stenách, kamenné sloupy a päť veľkých dverných otvorov z neho robia mimoriadne majestátnu stavbu.

Jednou z najdôležitejších atrakcií Kom Ombo Temple sú jeho reliéfy a hieroglyfy. Svetovo známe piktogramy vykresľujú náboženské rituály, bojovníkov, zvieratá a mýty. Týmto spôsobom návštevníci majú možnosť preskúmať históriu Egypta a zamyslieť sa nad jeho náboženskými zákonmi, rituálmi a kultúrou.

Okrem významu pre históriu a náboženstvo je Kom Ombo Temple aj priestorom pre výskum archeológov a historikov, ktorí študujú minulosť Egypta. Pri pohľade na tieto artefakty môžete pocítiť atmosféru dávnych čias a vnoriť sa do života starovekého Egypta.

Pre milovníkov fotografovania je Kom Ombo Temple rajom. Stavba a jej okolie ponúkajú nespočetné množstvo jedinečných záberov. Zachyťte nádherné západy slnka nad riekou Nil, fotografiujte piktogramy a hieroglyfy, alebo si urobte selfie so svojimi priateľmi pred neobvyklými artefaktmi. Toto miesto vás nenechá chladnými a zabezpečí vám skvelé fotografie na pamiatku.

Strávte deň prechádzaním sa po Kom Ombo Temple a objavte všetko, čo toto miesto ponúka. Veríme, že návšteva tohto egyptského chrámu vás bude fascinovať a poskytne vám neuveriteľný pohľad na históriu a kultúru krajiny.

Nepremeškajte jedinečnú príležitosť navštíviť Kom Ombo Temple počas svojej cesty do Egypta. Zarezervujte si letenku a pripravte sa na cestu do tejto úžasnej historickej lokalit. Skúste sa ponoriť do histórie Egypta a objaviť všetky tajomstvá a zázraky, ktoré Kom Ombo Temple ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Kom Ombo Temple


1. Čo je Kom Ombo Temple?
Kom Ombo Temple je staroveký egyptský chrám, nachádzajúci sa na brehu rieky Nil v blízkosti mesta Kom Ombo.

2. Kedy bol postavený Kom Ombo Temple?
Kom Ombo Temple bol postavený v ptolemaiovskom období v Egypte, okolo roku 180 pred naším letopočtom.

3. Kto ho postavil?
Kom Ombo Temple bol postavený egyptskými faraónmi z ptolemaiovského obdobia, medzi ktorých patria Ptolemaios VI. Philometor a Ptolemaios VIII. Euergetes II.

4. Aká je štruktúra Kom Ombo Temple?
Kom Ombo Temple je symetrický chrám, ktorý je venovaný dvom bohom - Sobekovi (krokodílí boh) a Haroerisovi (sokolí boh). Má dve samostatné vstupy a dve rovnaké vnútorné priesory.

5. Ktoré pamiatky sa nachádzajú vo vnútri chrámu?
V Kom Ombo Temple sa nachádzajú rôzne pamiatky, vrátane zlatých sošiek bohov Sobeka a Haroerisa, ako aj chodby so zobrazeniami chirurgických nástrojov a scénami z egyptských náboženských rituálov.

6. Aké je historické a náboženské zázemie Kom Ombo Temple?
Kom Ombo Temple bol dôležitým náboženským centrom a slúžil ako miesto uctievania Sobeka a Haroerisa. Bol tiež miestom pre podujatia a festivaly, ku ktorým patrili aj sériové rituály a výkony.

7. Môžu turisti navštíviť Kom Ombo Temple?
Áno, turisti majú prístup k Kom Ombo Temple a je otvorený na návštevu. Môžeš si prezrieť jeho fascinujúcu architektúru a archeologické artefakty.

8. Aký je vstupný poplatok na Kom Ombo Temple?
Vstupný poplatok na Kom Ombo Temple je momentálne 80 egyptských libier (EGP) pre dospelých a 40 EGP pre študentov.

9. Aké sú najlepšie časy návštevy Kom Ombo Temple?
Najlepšie časy návštevy Kom Ombo Temple sú v čase otvorenia, čo je zvyčajne skoro ráno, aby si sa vyhol horúčave a veľkému náporu turistov.

10. Ak sa nachádzam v Egypte, ako sa dostanem k Kom Ombo Temple?
Ak sa nachádzaš v Egypte, môžeš sa dostať k Kom Ombo Temple rôznymi spôsobmi, vrátane organizovanej výletnej prehliadky alebo pomocou individuálneho cestovania autobusom, taxíkom alebo vlastným vozidlom.


Počasie Egypt Kom Ombo Temple


Egypt je známy svojou bohatou históriou a krásnymi pamiatkami. Jednou z najznámejších pamiatok v Egypte je chrám Kom Ombo, ktorý sa nachádza na brehu rieky Níl.

Kom Ombo je dvojitý chrám, čo je dosť špecifické a zaujímavé. Jeden chrám bol zasvätený bohovi Sobekovi, krokodílovi bohovi, a druhý chrám bol zasvätený bohovi Haroerisovi, sokolovi bohovi. Tieto dva chrámy sú postavené vedľa seba a zdieľajú spoločný múr.

Okrem histórie a kultúry je Egypt známy aj svojím teplým a suchým podnebím. Počasie v Egypte, vrátane Kom Ombo, je všeobecne výrazne teplé, so vysokými teplotami počas väčšej časti roka.

V lete, ktorý sa tiahne od júna do septembra, sú teploty v Kom Ombo a v iných častiach Egypta veľmi vysoké. Denné teploty sa pohybujú okolo 40 až 45 stupňov Celzia, čo je extrémne horúco. V noci sa teplota zvyčajne trochu znižuje, ale stále ostáva na veľmi vysokých úrovniach.

Zimné mesiace v Egypte, od novembra do februára, sú omnoho príjemnejšie, pokiaľ ide o teploty. Denné teploty v Kom Ombo sa zvyčajne pohybujú okolo 20 až 25 stupňov Celzia, čo je oveľa príjemnejšie v porovnaní so letnými mesiacmi. Noci sú o niečo chladnejšie, priemerne okolo 10 až 15 stupňov Celzia.

Egypt je tiež známy svojou minimálnou zrážkou. Počas suchých mesiacov môže byť kompozícia zrážok jednoducho minimálna, ak vôbec nie. V zime môže pršať, ale zväčša sa jedná o krátke príležitostné zrážky.

Keď navštívite Kom Ombo Temple, je dôležité vedieť, čo očakávať od počasia. Odporúča sa nosiť ľahké a vzdušné oblečenie, aby ste sa ochránili pred horúčavou. Obzvlášť v lete je dôležité mať so sebou dostatok vody a ochrániť sa pred slnkom pomocou opaľovacích krémov alebo klobúka.

V každom prípade je Kom Ombo Temple jedným z najkrajších miest v Egypte a stojí za to navštíviť ho bez ohľadu na počasie. Môžete si vychutnať krásne historické pamiatky a zároveň sa ponožiť do kúpačky v teplých vodách Nílu. Samotné počasie je len ďalším z faktorov, ktoré treba zvážiť pri plánovaní návštevy Kom Ombo Temple.


Ubytovanie Egypt Kom Ombo Temple


Egypt je krajina, ktorú vie zaujať svojou bohatou históriou a krásnymi pamiatkami. Jednou z nich je aj Kom Ombo Temple, ktorá sa nachádza nedaleko mesta Aswan.

Ubytovanie pri Kom Ombo Temple ponúka návštevníkom skvelú možnosť prespať si v blízkosti tejto pamiatky. Najväčšou výhodou tohto ubytovania je jeho poloha priamo na brehu rieky Nil. Toto miesto je obľúbené najmä medzi cestovateľmi, ktorí hľadajú autentický zážitok.

Ubytovanie Kom Ombo Temple ponúka návštevníkom rôzne možnosti ubytovania. Môžete si vybrať medzi izbami, ktoré majú vlastné kúpeľne, alebo si zarezervovať izby so spoločnými zariadeniami. Toto ubytovanie vám ponúka krásne výhľady na rieku Nil a zariadenia sú jednoduché, ale útulné.

Okrem ubytovania Kom Ombo Temple ponúka aj rôzne možnosti stravovania. V miestnej reštaurácii si môžete vychutnať tradičné egyptské jedlá, ktoré vám pomôžu spoznať kultúru a tradície tejto krajiny. Miestna kuchyňa sa skladá z čerstvých surovín a exotických korenín, ktoré vám prinesú skvelý chuťový zážitok.

Počas pobytu v ubytovaní Kom Ombo Temple sa môžete tiež vydať na prehliadku miestnych pamiatok. K tomu vám pomôže personál ubytovania, ktorý vám radi poskytnú informácie a tipy na atrakcie v okolí.

Celkové ubytovanie v Kom Ombo Temple je preto skvelým miestom na oddych a zároveň vám umožní spoznať krásy Egypta a jeho kultúru zblízka. Ak hľadáte autentický zážitok a prajete si zájsť na miesto, kde sa môžete pokojne oddýchnuť a zároveň navštíviť miestne atrakcie, určite sa oplatí ubytovanie v Kom Ombo Temple vyskúšať.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky