Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Ekvádor El Ángel Ecological Reserve

Dovolenka Ekvádor El Ángel Ecological Reserve


Ekvádor je krajina nekonečných možností, keď príde na cestovanie a dobrodružstvo. Ak sa chystáte na dovolenku s prírodou a nechcete byť obklopení turistami, máme pre vás skvelý tip - El Ángel Ecological Reserve.

El Ángel Ecological Reserve sa nachádza v severnej časti Ekvádoru v provincii Carchi. Táto rezervácia ochraňuje neobvyklé a krásne ekosystémy v Andách Ekvádora. Rezervácia zahrnuje 154 km² horského terénu a je domovom viac ako 200 druhov rastlín, ako aj zvierat.

Rezervácia je známa pre svoje pôsobivé polia frailejonov, keďže táto rastlina rastie iba vysoko v Andách. Frailejony sú krásne rastliny s jemnými, striebornými listami a tvoria nezvyčajné, chladné krajiny. Tento unikátny krajinný prvok pôsobí neodolateľne a zapôsobí na všetkých milovníkov prírody.

Prechádzka po tomto ekologickom raji s transparentnou a studenou atmosférou vám umožní objaviť krásu a ticho tohto miesta. Uvidíte rôzne typy vtáctva, medzi iným pätrovníka bielobruchého, horského vrchárika a klokanov a všeobecne je tu množstvo iných druhov zvierat, ktoré je možné pozorovať.

Rezervácia ponúka aj niekoľko turistických trás, ktoré vedú cez nevysvetliteľnú kráse pozemkov, ponúka sa napríklad jazda na koni. Turisti si môžu plánovať prechádzky na celodenné túry alebo si môžu stráviť noc v provizórnom pobreží.

El Ángel Ecological Reserve je ideálnym miestom pre milovníkov prírody, ktorí si chcú oddýchnuť od mesta a byť v kontakte s prírodou. Záujemcovia si môžu prenajať sprievodcu, ktorý im bude poskytovať spoľahlivé informácie a bude ich viesť po zaujímavých miestach.

Či už hľadáte dobrodružstvo alebo len pokoj, El Ángel Ecological Reserve vám vytvorí jedinečné zážitky. Navštívte tento kúsok nezničenej prírody a spoznajte čarovné kráľovstvo, ktoré ukončí všetku rušivú aktivitu, ponúkajúc vám pocit oddychu, ktorý potrebujete.


Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor El Ángel Ecological Reserve


Otázka: Ako dlho trvá prechádzka v El Ángel Ecological Reserve?
Odpoveď: Dĺžka prechádzok v závislosti od trasy môže trvať od jednej hodiny do celého dňa.

Otázka: Aké vybavenie by som mal mať so sebou?
Odpoveď: Odporúčame nosenie pevných topánok, vhodného oblečenia pre danú sezónu, klobúka, opaľovacieho krému, základnej ochrany proti chladeniu a dostačujúceho množstva vody a jedla.

Otázka: Ako sa dostať do El Ángel Ecological Reserve?
Odpoveď: Je možné dostať sa tam autom alebo autobusom z blízkeho mesta, ako je Tulcán.

Otázka: Ako je to s ubytovaním v blízkosti rezervácie El Ángel?
Odpoveď: V blízkosti sa nachádza niekoľko ubytovacích zariadení a hostincov, ktoré sú ideálne pre návštevníkov, ktorí sa chcú zúčastniť sledovania vtákov alebo turistických výletov.

Otázka: Existujú v rezervácii El Ángel nebezpečné zvieratá alebo hmyz?
Odpoveď: Vo všeobecnosti nie sú v rezervácii El Ángel žiadne nebezpečné zvieratá alebo hmyz, ale je dôležité byť opatrný a dodržiavať opatrenia bezpečnosti a zdravia.


Letenka Ekvádor El Ángel Ecological Reserve


Ekvádor je krásna krajina bohatá na prírodné krásy a zázemie pre dobrodružstvo. Jedným z najfascinujúcejších miest, ktoré si však mnohí turisti nevšimnú, je El Ángel Ecological Reserve.

El Ángel Ecological Reserve je malý úsek andské pánevné turistiky v severnom Ekvádore. Táto rezervácia sa rozprestiera na viac ako 15 000 hektároch a ponúka návštevníkom neuveriteľné pohľady na unikátne horské scenérie a jedinečnú faunu a flóru.

Jedným z najdôležitejších aspektov tejto rezervácie je jej chránený ekosystém paramo. Paramo je vysokohorská tundra, ktorá je jedným z najvzácnejších a najohrozenejších biotopov na svete. Je to domov pre mnoho endemických rastlín a živočíchov, vrátane hnedých vlkov, tapírov, viacerých druhov kolibríkov a viac ako 200 druhov orchideí.

Návštevníci, ktorí sa rozhodnú navštíviť El Ángel Ecological Reserve, majú možnosť objaviť túto jedinečnú biodiverzitu prostredníctvom turistických chodníkov. Cesta vedie cez starobylé paramo a horské lúky, kde je možné vidieť obrovské množstvo nezvyčajných rastlín a kvetín. Najznámejšou z nich je pampeň vysoká až 3 metre, ktorá sa vyčnieva nad horizontom a nadchýna každého návštevníka.

Okrem krásnych scenérií a exotických rastlín ponúka rezervácia aj niekoľko vodopádov, jazier a miest na piknikovanie. Je to skvelé miesto pre turistov, ktorí si chcú vychutnať prírodu a pokoj v obklopení horských štítov a zelených lúk.

Prístup do El Ángel Ecological Reserve je jednoduchý a najlepšou voľbou je cestovať cez hlavné mesto Quito. Z Quito existuje niekoľko letísk s pravidelnými letmi do blízkeho mesta Tulcán. Od Tulcánu je potrebné si prenajať auto alebo taxík a spraviť si krátku jazdu do rezervácie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ekvádor, nezabudnite zahrnúť El Ángel Ecological Reserve do svojho zoznamu miest na návštevu. Je to ideálne miesto pre milovníkov prírody a dobrodruhov, ktorí sa chcú vydať na výnimočnú cestu do jedného z najfascinujúcejších ekosystémov v krajine. Letenku sem si môžete rezervovať online alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie, a zaručene vám to bude jedna z najlepších cestovných skúseností v živote.


Ubytovanie Ekvádor El Ángel Ecological Reserve


Ekvádor je klenotom Južnej Ameriky a tento klenot môže byť ešte lepší s pobytom v El Ángel Ecological Reserve, ktorá sa nachádza na severozápade Ekvádoru. Táto rezervácia ponúka návštevníkom všetko, čo potrebujú na oddych a relaxáciu v prírode.

Ubytovanie v El Ángel Ecological Reserve je jedinečné v tom, že sa nachádza v prírode a umožňuje návštevníkom mať zážitok z pobytu v jednej z najúžasnejších oblastiach Ekvádoru. Tieto ubytovania sú ideálne pre pár dni úplného oddychu a ponúkajú návštevníkom možnosti rôznych zážitkov a aktivít.

Rezervácia El Ángel je obklopená krásnym horským prostredím a ponúka množstvo možností na turistiku a prechádzky po prírode. Počas pobytu v rezervácii môžete sledovať rôzne druhy vtákov, zvierat a rastlín. Rezervácia je známa aj svojimi krásnymi vodopádmi, jaskyňami a vodopádmi. Ubytovanie v El Ángel Ecological Reserve umožňuje návštevníkom objavovať tieto krásy prírody a súčasne sa zrelaxovať a vychutnať si miestne jedlá.

Na výber sú dve možnosti ubytovania - kempovanie alebo ubytovanie v chatkách. Kempovanie v prírode je skvelou alternatívou pre tých, ktorí hľadajú niečo jednoduché a lacné. Návštevníci si však musia pritiahnuť so sebou svoj vlastný stan a vybavenie.

Tí, ktorí uprednostňujú pohodlie ubytovania v chatkách, môžu si v El Ángel Ecological Reserve rezervovať komfortné ubytovanie s výhľadom na prírodu. Okrem ubytovania v chatkách, kde sú k dispozícii rôzne veľkosti chatiek, sú k dispozícii aj spoločné priestory, ako je kuchyňa a obývacia miestnosť.

Okrem relaxácie a objavovania krás prírody ponúka El Ángel Ecological Reserve aj rôzne aktivity. Medzi tieto aktivity patrí turistika, rybolov, prechádzky na koňoch a cyklistika. Rezervácia je tiež známa svojimi termálnymi prameňmi, kde si môžete užiť relaxačný kúpeľ.

V El Ángel Ecological Reserve sa môžete tešiť aj na miestne jedlá. Agentúry ponúkajú svojim návštevníkom možnosť ochutnať tradičné jedlá a miestnu kuchyňu. Môžete si objednať piknikový koš alebo si sami uvariť jedlo v kuchyni.

Ubytovanie v El Ángel Ecological Reserve je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú oddych v prírode. Rezervácia ponúka návštevníkom prírodné krásy, možnosti na aktivitu a zážitok z miestnej kultúry a kuchyne. Ak sa chystáte navštíviť Ekvádor, určite sa zastavte v El Ángel Ecological Reserve a užite si pôvab prírody svojimi očami.


Počasie Ekvádor El Ángel Ecological Reserve


Ekvádor je krajina v Južnej Amerike, ktorá má rozmanité klímy vďaka svojej geografickej polohe. Ekvádor má pestré prírodné scenérie a jednou z nich je aj El Ángel Ecological Reserve, ktorá sa nachádza v severnej časti krajiny.

Počasie v El Ángel Ecological Reserve

El Ángel Ecological Reserve sa nachádza v nadmorskej výške 3 000 metrov nad morom a má svoje vlastné mikroklímy. Väčšina miest v Ekvádore má iba dve ročné obdobia, suché a daždivé, ale El Ángel je iný.

V tomto rezerváte máte príležitosť vidieť mnoho druhov rastlín vrátane vysokohorských paliet (vlastných pre tejto oblasti), kvetov, machov a líšok. Človek by si mohol pomyslieť, že na týchto výškach panuje chladné počasie, ale vďaka miestnemu klíme sa rezervát vyznačuje miernym počasím počas celého roka.

Väčšinou je v tomto rezerváte mierne teplé počasie s teplotami medzi 13°C a 20°C počas dňa, ale nočné teploty klesajú aj pod 0°C. Obdobie dažďov v El Ángel sa pohybuje od marca do mája, s medzou od júla do septembra, a to znamená, že ideálne obdobie pre návštevu rezervátu je počas suchého obdobia.

Interakcia s miestnym počasím

Pre návštevníkov to znamená, že by mali byť pripravení na zmenu počasia. Je dôležité nosiť vrstvené oblečenie, ktoré im umožní prispôsobovať sa miestnym klimatickým podmienkam. Turisti by mali robiť pri teplom počasí ľahké turistické túry, ale aj v chladných dňoch by si mali užívať pohľad na krásne výhľady na mnohé vrcholy a doliny.

Okrem toho by turisti mali byť opatrní a dodržiavať bezpeknostné pokyny. Keďže rezervát sa nachádza v horách, môže sa počasie zmeniť rýchlo a bez výhrad masívne. Turisti by si teda mali byť vedomí, že miestne klimatické podmienky môžu byť tvrdšie ako v ich domácej krajine a prispôsobiť svoje plány.

Zhrnutie

El Ángel Ecological Reserve je uznávaným miestom pre turistiku a prírodné scenérie. Ak sa zaujímate o plánovanie návštevy tohto miesta, je dôležité vedieť, že počasie na tomto mieste sa líši od bežných klimatických podmienok v Ekvádore. Pred návštevou by ste mali skontrolovať predpoveď a primerane sa pripraviť na klimatické podmienky miestnych hôr.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky