Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Ekvádor Quilotoa Lagoon

Dovolenka Ekvádor Quilotoa Lagoon


Ekvádor je krajinou, ktorá ponúka množstvo prírodných krás a atrakcií. Medzi najkrajšie miesta krajiny patrí bezpochyby Quilotoa Lagoon - kráterové jazero odvodené z sopky. Tá sa nachádza v západnej časti Ekvádoru v Andských horách a je to jedno z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť.

Quilotoa Lagoon sa nachádza v povodí rieky Guayllabamba a jej rozloha je približne 2,5 kilometra. Jeho nádherná modrá voda a pekné okolie dokážu skoro každého pohltiť. Všetko okolo je pokryté zelenými lesmi a vysokými horami, čo robí z miesta prírodný raj.

Úchvatný výhľad ponúka aj prechod okolo krátera, ktorý trvá približne štyri hodiny. Počas prechádzky po vysokých horách si môžete vychutnať nádherné výhľady na okolie, mnohé horské vrcholy a údolia aj s pastvinami, kde sa pasú ovce a kravy. Človek si tam pripadá malý, lebo v tomto krásnom a obrovskom svete vládne samotná príroda.

Okolité horské osady sú tiež veľmi pekné, kde sa môžete zoznámiť s každodenným životom miestnych ľudí. Okolie jazera Quilotoa poskytuje aj mnohé možnosti pre turistov a príležitosti na prechádzky rajskou prírodou.

Je dôležité si návštevu Quilotoa Lagoon naplánovať dobre a byť pripravený na náročnú cestu soťahmi horami a kamenitými cestami. Mnoho turistov sa rozhodne pre prístup do miesta autobusom zo známeho miesta ako je napr. Quito. Taktiež sú v oblasti k dispozícii pokojné hostely a ubytovanie s výhľadom na kráter.

Ak sa chcete dostať do vnútra krátera, potom by ste sa mali pripraviť na strmý zostup do miesta s kráterovým jazerom. Väčšina turistov sa však uspokojí s výhľadom z okraja krátera, ktorý takisto ponúka úžasné zážitky.

Navštívte toto krásne miesto a dovolte si nájsť pokoj v krásnej prírode, ktorá vás aj dnes dokáže ohromiť.


Počasie Ekvádor Quilotoa Lagoon


Ekvádor je krásna krajina nachádzajúca sa v Južnej Amerike s mnohými krásnymi miestami, ktoré stojí za návštevu. Jedným z týchto miest je Laguna Quilotoa.

Quilotoa Lagoon sa nachádza v centrálnom Ekvádore a je jedným z najkrajších vodných útvarov v Ekvádore. Laguna Quilotoa sa nachádza v kráteri sopky, ktorá je stará viac ako 800 rokov. Sopka bola poslednýkrát aktívna v roku 1280 a je dnes považovaná za zaniknutú.

Quilotoa Lagoon je jedinečná jazera so zeleno-modrou farbou, ktorá pritahuje mnoho turistov z celého sveta. Mnohí turisti túto oblasť navštevujú nielen kvôli jazere, ale aj kvôli svojej okolitej prírode, kde sa nachádza mnoho druhov flóry a fauny.

Okolitá príroda pozostáva z horských hrebeňov a údolí. Tieto hory a hrebeňom poskytujú nádherný výhľad na jazero. Najlepším miestom na pozorovanie jazera je z veľkého krátera. Na vrchol krátera vedie chodník, ktorým je možné sa dostať do svojho vrcholu a pozorovať nádherný výhľad na jazero.

Počasie v Quilotoa Lagoon sa mení v závislosti od ročného obdobia. V lete sa teploty pohybujú v priemere okolo 22 °C a v zime je teplota nižšia. Najlepším obdobím návštevy je od mája do júla a od októbra do decembra, kedy sa počasie vo väčšine regiónov krajiny výrazne zlepšuje.

Vzhľadom k tomu, že Quilotoa Lagoon sa nachádza v pohorie Andes, je krajina v oblasti veľmi zaujímavá aj pre turistov, ktorí sa zaujímajú o horolezectvo a turistiku. Okolitá príroda ponúka tiež množstvo turistických trás, ktoré sa konajú v okolí jazera.

Návštevu Quilotoa Lagoon si nemôže dovoliť vynechať každý turista, ktorý sa zaujíma o prírodu a krásne vodné útvary. Pre svoju jedinečnosť a krásu stojí Laguna Quilotoa za návštevu.


Letenka Ekvádor Quilotoa Lagoon


Ak hľadáte miesto na neuveriteľné zážitky a zároveň chcete objaviť jeden z najkrajších prírodných klenotov Ekvádoru, neváhajte a vyrazte s nami na dobrodružstvo k jedinečnej Quilotoa Lagoon. Táto lagúna sa nachádza v kráteri jednej z najväčších sopiek, ktoré sa nachádzajú v Andách.

Preto si zariadte letenku do hlavného mesta Ekvádoru Quito, odkiaľ sa môžete vydať na cestu smerom na juh. Na cestu sa môžete vybrať sami alebo si zveriť starostlivosť o prevoz miestnym sprievodcom. V druhom prípade budete mať možnosť zistiť viac o kultúre, histórii a miestnych tradíciách.

Počas cesty sa vám naskytne príležitosť vidieť krásne krajiny južného Ekvádoru, ako aj vidieť ukážky miestneho života, ako sú ovce či kvetinové polia. Celá cesta si nárokuje asi tri až štyri hodiny, ale stojí to za to.

Keď dorazíte do obce Quilotoa, ostanete bez dychu pred pohľadom na Quilotoa Lagoon. Je to skutočne jedno z najkrajších miest v celom Ekvádore. V blízkosti lagúny môžete nájsť malé hostince, kde si môžete oddýchnuť a ochutnať tradičné ekvádorské jedlá. Potom sa pozrite na okolie a objavujte miestne obydlia, tradičné oblečenie a kozy, ktoré sa pohybujú po kopcoch.

Ak ste navštívili Ekvádor a Quilotoa Lagoon ešte nepoznáte, určite je to miesto, kam sa musíte ísť pozrieť. Určite nie je jednoduché sem dostať sa, ale stojí to za to a určite z nej dostanete nezabudnuteľné zážitky. Tak nezmeškajte túto možnosť a vyrazte hneď.


Ubytovanie Ekvádor Quilotoa Lagoon


Quilotoa Lagoon je prirodzené jazero nachádzajúce sa v Ekvádore. Celé okolie je známe svojou nádhernou prírodou a púta pozornosť mnohých turistov. Pre tých, ktorí túžia po istom dobrodružstve a jedinečnom zážitku, je Quilotoa Lagoon perfektným miestom na návštevu.

Ak plánujete navštíviť túto oblasť, je dôležité mať správne ubytovanie, ktoré vám poskytne všetko, čo potrebujete počas vášho pobytu. V okolí jazera si môžete vybrať zo širokej škály možností ubytovania, od jednoduchých hostincov až po luxusné hotely.

Ak preferujete prírodné prostredie, možnosťou môže byť kempovanie priamo na okraji jazera. Existuje niekoľko táborísk, kde si môžete postaviť stan a vychutnať si jedinečný pohľad na jazero a okolitý vulkán. Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a radi strávia čas v prírode.

Pre tých, ktorí preferujú pohodlie a komfort, sú k dispozícii hotely a hostely v blízkosti jazera. Tieto ubytovacie zariadenia sú vybavené modernou infraštruktúrou a poskytujú širokú škálu služieb, vrátane reštaurácií, barov a bezplatného Wifi pripojenia. V niektorých prípadoch máte dokonca prístup k bazénu alebo wellness centru, v ktorom si môžete oddýchnuť po dni plnom objavovania prírodných krás okolia.

Je dôležité mať na pamäti, že ubytovanie v Quilotoa Lagoon je veľmi populárne, preto je vhodné si rezervovať miesto vopred. Vaša rezervácia by mala zohľadňovať dĺžku vášho pobytu a tiež vaše preferencie ohľadom typu ubytovania. Nezabudnite tiež zvážiť svoj rozpočet, pretože ceny sa môžu líšiť v závislosti od kvality a druhu ubytovania.

Nezáleží na tom, či sa rozhodnete pre kempovanie, hotel alebo hostel, ubytovanie v Quilotoa Lagoon vám poskytne jedinečný zážitok a nezabudnuteľné spomienky. Bez ohľadu na to, aká je vaša preferencia, v okolí jazera nájdete množstvo možností, ktoré uspokoja vaše potreby a zaručia vám príjemný pobyt v tejto nádhernej časti Ekvádoru.


Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Quilotoa Lagoon


1. Čo je Quilotoa Lagoon?

Quilotoa Lagoon je kráterové jazero, ktoré sa nachádza v Ekvádore v provincii Cotopaxi. Jazero je obklopené krásnou krajinou obklopenou horami a pralesmi.

2. Ako sa dostať na Quilotoa Lagoon?

Najlepšou možnosťou je cestovať autobusom z hlavného mesta Quito, ktorý trvá približne 4 hodiny. Existujú aj súkromné prenájmy áut alebo taxíkov. Po príchode musíte absolvovať krátku turistickú cestu k jazeru.

3. Je Quilotoa Lagoon bezpečná pre turistov?

Áno, Quilotoa Lagoon je bezpečná pre turistov. Napriek tomu je však potrebné dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a dávať pozor pri chôdzi po okraji krátera.

4. Aká je najlepšia doba na návštevu Quilotoa Lagoon?

Najlepšou dobou na návštevu Quilotoa Lagoon je obdobie sucha, ktoré trvá od júna do septembra. V tomto období je obloha obvykle čistá, čím sa zaručí najlepšie výhľady na jazero a okolitú krajinu.

5. Je možné plávať v Quilotoa Lagoon?

Nie, plávanie v Quilotoa Lagoon nie je povolené. Voda v jazere je príliš studená a hĺbková a môže byť nebezpečná pre nepamätných plavcov.

6. Aké ďalšie aktivity sú k dispozícii v okolí Quilotoa Lagoon?

Okolie jazera je bohaté na turistické aktivity, ako sú túry, jazda na koniach, jazda na bicykli a kajakárstvo. Existuje niekoľko turistických chát, v ktorých sa môžete ubytovať, alebo si môžete vybrať u vchodu do rezervácie od miestnych obyvateľov a podporiť tak miestnu komunitu.

7. Musím platiť vstupné na Quilotoa Lagoon?

Áno, pre vstup do rezervácie je potrebné zaplatiť vstupné, ktoré sa líši v závislosti od miesta pochádzania turistov. Pri vstupe sa vyžaduje platba rozpočtu, ktorú je možné zaplatiť v hotovosti alebo kreditnou kartou.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky