Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Etiópia Abijatta-Shalla National Park

Dovolenka Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Etiópia je jednou z najkrajších, ale zároveň aj najneobjavených krajín v Afrike. V jej centre sa nachádza Abijatta-Shalla National Park, ktorý je domovom pre množstvo druhov vtákov, zvierat a rastlín. Ak hľadáte unikátnu dovolenku, môže byť návšteva tohto parku tou správnou voľbou.

Abijatta-Shalla National Park sa rozprestiera na viac ako 887 kilometroch štvorcových a zahrnuje najväčšie sladkovodné jazero v Etiópii – jazero Abijatta. Toto miesto je dôležitým vtáčím útočiskom a remeslnej rybolovnej oblasti. Na jazere sa môžete pozerať na plachtenie farby flamingí a dokonca aj pelikánov a kačíc na vzdialenostiach od brehu.

Tento park je tiež domovom pre množstvo druhov zvierat, vrátane hyen, levov, gepardov, slonov, kudú a kožušinec. Najlepší spôsob, ako si vychutnať návštevu parku, je cez prechádzky a jazdy na koni. Môžete si prenajať miestneho sprievodcu, ktorý vás prevedie cez park a ukáže vám tajomstvá tejto nádhernej prírody.

Navštíviť Etiópiu a Abijatta-Shalla National Park má niekoľko výhod. Krajina ponúka unikátne výhľady, a to nielen na prirodzené scenérie, ale aj na kultúru a históriu Etiópie.

V okolí parku sa nachádzajú historické miesta, vrátane planiny Nechisar, ktorá sa nachádza na juhovýchodnej strane parku. Táto oblasť je bohatá na artefakty, ktoré sú dôležitým svedectvom o histórii Etiópie. Okolité dedinky ponúkajú návštevníkom možnosť vidieť, ako miestni žijú, akým spôsobom pestujú plodiny a vyrábajú množstvo rôznych miestnych potravín.

V Etiópii nájdete aj mnohé zaujímavé miesta, ktoré stoja za návštevu. Pre milovníkov histórie a architektúry je to napríklad UNESCO zoznam kultúrnych pamiatok v Axume. Axum bol jedným z najdôležitejších miest v histórii Etiópie, ktorý je známy ako korisť izraelského kráľa Menelika I. V Axume môžete vidieť nádherné kamenné pamiatky, vrátane obrovských obeliskov a zvyškov katedrál.

Abijatta-Shalla National Park je jedným z najväčších a najkrajších národných parkov v Etiópii, ktorý ponúka množstvo jedinečných zážitkov. Navštíviť tento park je skvelý spôsob, ako objaviť krásy Etiópie a spoznať miestnu kultúru a históriu. Takže, ak hľadáte dovolenku, ktorá vám umožní zistiť o niečom novom a inom, Etiópia a Abijatta-Shalla National Park sú ideálnou voľbou.


Ubytovanie Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Etiópia je fascinujúca a rozmanitá krajina so zaujímavými krajinami a úchvatnou prírodnou krásou. Jedným z najzaujímavejších národných parkov v krajine je Abijatta-Shalla National Park, ktorý ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky a úžasný pobyt.

Nachádza sa v južnej časti Etiópie, na pobreží jazera Abijatta a Shalla. Národný park pokrýva rozlohu približne 887 km2 a je domovom pre množstvo ohrozujúcich druhov rastlín a živočíchov. Je to raj pre milovníkov prírody, ktorí majú radi pozorovanie vtákov, divokých zvierat a prechádzky po nezvyčajných krajinách.

Jazero Abijatta je slané jazero so slanými bahennými brázdami, ktoré vytvárajú unikátnu a farebnú krajinu. Je domovom pre množstvo vtákov vrátane rôznych druhov flamignov, pelikánov a ďalších vodných vtákov. Preto je tento národný park známy ako raj pre ornitológov a vtáčích pozorovateľov. Môžete si vziať ďalekohľad a sledovať tieto zaujímavé tvory vo svojom prirodzenom prostredí.

Okrem vtáctva národný park Abijatta-Shalla ponúka aj obrovskú bohatosť divokých zvierat vrátane zebier, kocúrikov, gaziel, hyen, levov a slonov. Je možné organizovať safari v sprievode skúsených rangerov, ktorí vás prevedú cez rôzne časti parku a oboznámia vás s týmito ohrozujúcimi druhmi.

Pre tých, ktorí majú radi turistické aktivity, park Abijatta-Shalla ponúka rôzne možnosti prechádzok a túr. Môžete sa vydať na prechádzku po slaných plážach jazera Abijatta a objavovať jedinečnú flóru a faunu, ktorá sa tu vyskytuje. Je to skvelý spôsob, ako spoznať miestnu prírodu a užívať si nádherné scenérie.

Ubytovanie v národnom parku Abijatta-Shalla je obmedzené na niekoľko kempov a lodžií, ktoré sú situované v blízkosti jazera a ponúkajú dôstojné a komfortné zázemie pre návštevníkov. Môžete si vybrať medzi rôznymi typmi ubytovania, od stanových kempov až po luxusné lodže. Niektoré z nich majú dokonca terasy a vyhliadkové plošiny, ktoré poskytujú panoramatický výhľad na jazero a okolitú krajinu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Etiópiu, určite nevynechajte možnosť preskúmať národný park Abijatta-Shalla. Táto prírodná oáza ponúka jedinečný a nezabudnuteľný zážitok pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Pustite sa do dobrodružstva a preskúmajte túto rozmanitú krajinu, kde sa stretávajú divoké zvieratá a ohromujúca faune a flóra. Nechajte sa pohládzať vtáčmi a obdivovať krásu prírody v národnom parku Abijatta-Shalla v Etiópii!


Počasie Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Etiópia je fascinujúcou krajinou s bohatou biodiverzitou a rôznorodým počasím. Jedným zo zaujímavých miest, ktoré ponúka Etiópia, je národný park Abijatta-Shalla.

Abijatta-Shalla National Park sa nachádza v južnej časti krajiny na pobreží jazera Abijatta a jazera Shalla. Tento národný park je známy svojou krásnou prírodou a jedinečným počasím, ktoré ho obklopuje.

Počasie v národnom parku Abijatta-Shalla je ovplyvnené miestnym podnebím. V oblasti existuje dvoch hlavných období - obdobie sucha a obdobie dažďov. Obdobie sucha trvá od októbra do marca a charakterizuje ho minimálna zrážková aktivita a vysoké teploty. Teploty môžu stúpať až na 35 ° C, čo zvyčajne privádza do oblasti veľa turistov, ktorí chcú využiť svetelné a slnečné dni na pozorovanie miestnej fauny a flóry.

Obdobie dažďov nastáva od apríla do septembra a je to najvhodnejší čas na návštevu, ak chcete vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Počas tohto obdobia teploty klesajú a zrážky sú časté, čo dáva zvieratám možnosť využiť dostupné zdroje vody a potravy. Vďaka dažďom sa táto oblasť stáva bujnejšou a zelenejšou, čo je prekvapivý kontrast oproti suššiemu obdobiu.

Jezera Abijatta a Shalla sú dôležitou časťou tohto národného parku a majú veľký vplyv na miestne počasie. Jazero Abijatta je slané jazero a jeho hladina sa mení v závislosti od ročného obdobia. Mnoho vtákov z rôznych častí sveta sa zastavuje na jazere Abijatta počas migrácie, čo robí z tohto miesta ideálnu lokalitu pre pozorovanie vtáctva.

Jazero Shalla je na druhej strane sladkovodné jazero, ktoré je obklopené horskými lesmi. Je to hlboké jazero s krásnymi alebojživými farbami a je domovom mnohých druhov rýb a iných vodných organizmov. V kombinácii s horskými lesmi vytvára jazero Shalla krásne scenérie, ktoré prilákajú všetkých návštevníkov parku.

Celková kombinácia počasia, jazier a prírodného prostredia robí z Abijatta-Shalla National Park obľúbenú turistickú destináciu pre tých, ktorí milujú prírodu a chcú sa priblížiť k rôznym druhom zvierat a vtákov. Nevhodné alebo príliš extrémne počasie sa môže stávať prekážkou, preto niektorí turisti uprednostňujú daždivšie obdobie, kedy je príroda plnšia a zvieratá sú aktívnejšie.

Ak sa chystáte navštíviť Etiópiu a Abijatta-Shalla National Park, odporúča sa sledovať aktuálne predpovede počasia a prispôsobiť svoju cestu na základe dostupných informácií. Nech sa rozhodnete navštíviť v období sucha alebo dažďov, určite sa tešíte na krásne scenérie a jedinečný zážitok z prírody.


Letenka Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Etiópia Abijatta-Shalla National Park je jedinečnou destináciou, ktorá ponúka majestátnu prírodu na africkom kontinente. Rezervácia je domovom mnohých vzácnych druhov živočíchov a rastlín, a súčasne obsahuje niekoľko jazier a sopiek, ktoré sú skvelými ukážkami geologickej histórie Afriky.

Táto oblasť bola vyhlásená za národný park v roku 1974 a nachádza sa v blízkosti mesta Shashemene v územi Woreda Abijatta. Celková plocha parku je viac ako 880 km2 a dosahuje výšky od 1540 do 2075 metrov nad morom. Abijatta-Shalla National Park patrí medzi najstaršie chránené oblasti v Etiópii a obsahuje 6 rozmanitých ekologických zón.

Jazero Abijatta sa nachádza v úplnej južnej časti parku, ktorý sa spája s jazerom Shalla v severnej časti. Tieto dva jazerá sú oddelené 40 kilometrovým pásom zeme, ktorý bol vytvorený sopkou Fentale. Jazero Abijatta je priebežne znečisťované vďaka poľnohospodárskym činnostiam a postupnemu vysychaniu, ale stále obsahuje mnoho druhov rýb a rýbích dravcov, ktoré by mohli zaujímať rybárov.

Jazero Shalla, na druhej strane, má číre jasné vody a je domovom mnohých rýb a morských cicavcov. Taktiež sa tu môžete snažiť nájsť vzácne druhy vtákov, ako sú napríklad flamingá alebo pelikáni.

Park je taktiež bohatý na veľké zvieratá, ako sú slony, paviáni, hyeny, býky, kozy a pestrú rastlinnú a zvieraciu populáciu, ktorá sa po celom parku rozšírila. V parku sa dajú rôzne veci robiť ako napríklad turistické túry, rybolov, prechádzky a ochutnávky miestnych pochutín.

Ak máte záujem vidieť netradičnú a Majestátnu prírodu Afriky v jej plnej kráse, Abijatta-Shalla National Park je určite miesto, kde sa zastaviť, akonáhle sa dostaneme na tatransku bezduchu. Svoju návštevu parku plánujte na jar, keď všetky rastliny kvitnú a zvieratá sú najaktívnejšie. Letenky na túto destináciu sú dostupné cez internet alebo na mieste u leteckých spoločností. Takže neváhajte a spojte sa s prírodou Afriky a jej krásami v Abijatta-Shalla National Park.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Otázka: Kde sa nachádza Etiópia Abijatta-Shalla National Park?
Odpoveď: Abijatta-Shalla National Park sa nachádza v regióne Oromia, na juhu Etiópie.

Otázka: Aké druhy zvierat sa v parku nachádzajú?
Odpoveď: V parku sa nachádzajú nilské koníky, hyeny, opice, gušteri, antilopy, gazely a mnoho druhov vtákov.

Otázka: Aké aktivity môžete v parku robiť?
Odpoveď: Návštevníci si môžu pozrieť divokú zver a vtáky, vychutnať si piknik pri jazere, plávať alebo loviť ryby.

Otázka: Je v parku možné prespať?
Odpoveď: Áno, v parku sú k dispozícii kempovacie miesta a ubytovanie v kempe, ktoré môžete využiť počas celej noci.

Otázka: Aký je vstupný poplatok do parku?
Odpoveď: V parku sa platí vstupné vo výške 150 ETB pre zahraničných návštevníkov a 20 ETB pre miestnych obyvateľov.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny parku?
Odpoveď: Park je otvorený každý deň od 6:00 do 18:00 hod.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky