Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park

Letenka Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Nádherný Etiópsky národný park Shala-Abijata Lakes je jedným z najkrajších prírodných zákutí, ktoré môžete navštíviť. S jeho úžasnou krajinou, bohatou faunou a flórou je to raj pre milovníkov prírody a dobrodruhov z celého sveta.

Cesta do tohto národného parku začína v čarovnej Shala, čo je najväčšie slané jazero v Etiópii. Už len jeho prítomnosť vytvára neopísateľnú atmosféru, keďže slaná voda a okolitá príroda vytvárajú jedinečnú scenériu. Obdivovať môžete vodné vtáky, ktoré sa tu zdržujú a využívajú jazerá ako útočištia a miesto rozmnožovania. Napríklad tu nájdete voľne žijúce plameňáky, ktorých ružové sfarbenie sa odráža na hladine jazera.

Abijata Lake je druhým jazerom v tomto národnom parku, ktoré je známe svojou bohatou a rozmanitou faunou. Zvlášť atraktívne miesto je pre vtáky, ktoré z milovaných miest využívajú toto jazero ako oblasť hniezdenia. Je to najmodernejšie miesto na pozorovanie vtáctva v celej Afrike, a preto sa tu často stretnete s ornitológmi a záujemcami o prírodu.

Okrem pozorovania vtákov je tu pre vás pripravených aj množstvo iných zážitkov. Môžete si užiť prechádzky po národných parkoch, kde si budete môcť vychutnať krásu tropických rastlín a živočíchov. Určite nezmeškajte príležitosť objaviť gazely, dikobrazy, žirafy, slony a mnoho ďalších živočíchov. Ak ste športový typ, môžete si prenajať bicykle a preskúmať oblasť na bicykli alebo si zaplatiť safari a objavovať park v sprievode miestnych sprievodcov.

Pre turistov, ktorí majú záujem vidieť miestne kultúrne zvyky, je tu možnosť navštíviť tradičné dedinky v okolí parku. Tu budete mať jedinečnú príležitosť spoznať miestne obyvateľstvo a ochutnať tradičnú etiópsijskú kuchyňu.

Cesta do národného parku Shala-Abijata Lakes zväčša začína z hlavného mesta Addis Abeba. Môžete si kúpiť letenku priamo do Addis Abeba a potom sa dostať do parku cestou autom, alebo si zakúpiť letenku, ktorá vám umožní pristáť bližšie k parku.

Etiópia je známa svojou nádhernou prírodou a exotickými miestami a návšteva národného parku Shala-Abijata Lakes bude jednoznačne zážitkom na celý život. Príroda, fauna a kultúra tohto miesta sú jedinečné a nezabudnuteľné. Takže neváhajte a rezervujte si svoju letenku do Etiópie a objavte krásu a pôvab národného parku Shala-Abijata Lakes National Park.


Počasie Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Etiópia je krajinou bohatou na kontrasty a zaujímavosti. Okrem svojho bohatého kultúrneho dedičstva Etiópia ponúka aj úchvatnú prírodnú scenériu. Jedným z najkrajších prírodných miest v tejto krajine je národný park Shala-Abijata Lakes. Tento park je domovom dvoch krásnych sladkovodných jazier, ktoré ponúkajú útočisko pre mnoho druhov vtákov a iných živočíchov.

Shala-Abijata Lakes National Park sa nachádza v regióne Oromia v južnej časti Etiópie. Je pomenovaný po dvoch hlavných jazerách v parku - jazere Shala a Abijata. Jazero Shala je jedným z najhlbších jazier v Etiópii s maximálnou hĺbkou približne 266 metrov. Jeho voda je soľná a je domovom mnohých druhov sladkovodnej fauny a flóry.

Na rozdiel od jazera Shala je jazero Abijata sladkovodné a je jedným z najväčších jazier v Etiópii. To je miesto, kde sa stretávajú tisíce vtákov, ktoré sem migrujú z Európy a Severnej Afriky. Mnoho druhov vtákov, vrátane plameňov, sa tu rozmnožuje a hniezdi. Väčšina týchto vtákov sa živí rýbami a planktónom, ktorý sa nachádza v hlbokých vodách jazera.

Počasie v Shala-Abijata Lakes National Park sa líši v závislosti od ročného obdobia. Všeobecne platí, že park má teplé počasie počas celej roka, s výnimkou daždivého obdobia, ktoré sa vyskytuje od júna do septembra. Počas dažďového obdobia je v parku veľa zelených lúk a kvetov, ktoré pritahujú ešte viac vtákov a iných živočíchov.

Počas suchého obdobia, ktoré trvá od októbra do mája, môže byť veľmi horúco s teplotami dosahujúcimi až 45 stupňov Celzia. V tomto období je národný park suchý a trávnatý, čo umožňuje ľahký prístup k jazerám a pozorovanie mnohých druhov zvierat, ako sú gepardi, levharti, hyeny a antilopy.

Návštevníci národného parku majú možnosť ubytovať sa v tábore v blízkosti jazera Abijata. Tábor poskytuje výhľad na krásne jazero a je ideálnym miestom na pozorovanie vtákov a iných živočíchov v parku. Okrem toho ponúka aj možnosť rybolovu a plavby po jazere.

Celkom je jasné, že národný park Shala-Abijata Lakes je jedným z najkrajších miest v Etiópii. Pre obdivovateľov prírody a vtákov je to vynikajúce miesto na zažitie nezabudnuteľných zážitkov. Počasie a okolitá scenéria dodávajú tomuto národnému parku zvláštny pôvab a robia ho miestom, ktoré si ľudia pamätajú na celý život.


Ubytovanie Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Etiópia je fascinujúca krajina s bohatou kultúrou a úchvatnou prírodou. Jedným z najkrajších a pôsobivých miest na ubytovanie je národný park Shala-Abijata Lakes. Tento park sa nachádza približne 200 km južne od hlavného mesta Addis Abeba a je jedným z najväčších slaných jazier v Etiópii.

Shala-Abijata Lakes National Park je populárny nielen medzi miestnymi, ale aj medzi turistami zo všetkých kútov sveta. Ponúka úžasné príležitosti na obdivovanie rozmanitého vtáčieho života a nezvyčajných ekosystémov.

Jazera Shala a Abijata sú domovom viac ako 400 druhov vtákov, vrátane plameňov, pelikánov, ibisov a mnohých ďalších. Títo vtáci sú jednými z hlavných atrakcií parku a poskytujú návštevníkom úžasné možnosti na pozorovanie a fotografovanie. Vďaka nutrientom v jazere Abijata sa tu každoročne vyskytuje aj veľké množstvo rýb, ktoré prilákajú dravce, ako sú orly, sokoly a rybári.

Okrem vtákov si môžete v parku všimnúť aj zebra, ýzulky, gnu, antilopy, hyeny a mnoho ďalších druhov zvierat. Jazero Shala je aj domovom rôznych druhov rýb, akými sú napríklad koi, kapry a tilápie, a je populárnym miestom pre rybárčenie.

Ubytovanie v národnom parku Shala-Abijata Lakes je viac než len prostredkom na prenocovanie. Sú tu k dispozícii rôzne typy ubytovania, od luxusných hotelov po jednoduché chatky a kempingové miesta, ktoré poskytujú možnosť prežiť nezabudnuteľnú dovolenku v prírode.

Národný park sa nachádza v príjemnom klimatickom pásme, s mierne teplými letami a chladnými zimami. Najviac návštevníkov privádza sem obdobie migrácie vtákov, ktorá prebieha medzi novembrom a januárom. Toto je čas, keď môžete vidieť obrovské stáda vtákov, ktoré sa zdržiavajú na jazerách Shala a Abijata počas ich cesty južnejšie do Keni a Tanzánie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Etiópiu a ubytovať sa v národnom parku Shala-Abijata Lakes, nebudete sklamaní. Okrem nádherných prírodných scenérií a fascinujúceho vtáčieho života je tu tiež možnosť stráviť čas na výletoch po okolitých dedinkách, kde môžete spoznať pôvodné etiópske kultúry a tradície.

Ubytovanie v Etiópii v národnom parku Shala-Abijata Lakes National Park je iste skvelou voľbou pre tých, ktorí milujú prírodu a zvieratá. Táto oblasť ponúka nádhernú kombináciu prírodného bohatstva a kultúrneho dedičstva Etiópie. Nech už sa rozhodnete zostať na pár dní alebo dlhšie, určite nebudete ľutovať a budete mať možnosť zažiť niečo úplne jedinečné.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Najčastejšie otázky a odpovede o Národnom parku Shala-Abijata Lakes v Etiópii:

1. Aké je hlavné mesto blízko národného parku?
- Blízko sa nachádza mesto Ziway.

2. Kde sa nachádza Národný park Shala-Abijata Lakes?
- Park sa nachádza v centrálnom Etiópii, vo vzdialenosti asi 160 km juhu od Addis Abeby.

3. Aké je rozloha parku?
- Národný park Shala-Abijata Lakes má rozlohu približne 887 km².

4. Aké sú hlavné atrakcie parku?
- Hlavnými atrakciami sú jazerá Shala a Abijata, kde môžete pozorovať mnoho druhov vtákov a rýb. Taktiež tu môžete vidieť plameňovce a krátery sopiek.

5. Ako sa dostanem do národného parku?
- Môžete sa tam dostať cestou autom z mesta Ziway alebo usporiadať si výlet s miestnymi cestovnými spoločnosťami.

6. Aká je vhodná doba na návštevu parku?
- Najlepšou dobou na návštevu je od októbra do apríla, keď je teplejšie počasie a väčšie množstvo vtákov migruje do jazier.

7. Aké druhy vtákov môžem vidieť v parku?
- V parku môžete vidieť mnoho druhov vtákov ako napríklad plameňovce, pelikány, ibisy a väčšie množstvo vtákov druhu flamingo.

8. Existuje v parku ubytovanie?
- Áno, v parku sú niekoľko ubytovacích možností, vrátane kempov a hotelov v blízkosti jazier.

9. Je potrebné si najímať horský vodič?
- Nie, nevyžaduje sa najímať vodiča, ale je odporúčané mať auta s pohonom na 4 kolesá a porozumieť podmienkam cesty.

10. Aké aktivity môžem v parku vykonávať?
- Medzi hlavné aktivity patria pozorovanie vtákov, prechádzky okolo jazera, rybolov a turistika v okolí kráterov.


Dovolenka Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Etiópia je kúzelná krajina plná kontrastov a neopakovateľnej histórie. Je to krajina, ktorá vám ponúka neopakovateľné zážitky, ako napríklad návštevu niektorého z jej národných parkov. Jedným z tých najkrajších národných parkov v Etiópii je Shala-Abijata Lakes National Park.

Shala-Abijata Lakes National Park sa nachádza v jižnej časti Etiópie a je jedným z najväčších jazier v krajine. Jeho krása spočíva v modrom jazere, ktoré sa tiečie z okolitých vrcholov hôr a tvorí nezvyčajné pobrežie a pláže. Etiópske jazero Shala-Abijata patrí k unikátnym jazerám na svete, s jeho výškou až 1500 metrov nad morom.

Park sa nachádza na území 887 km² a vlastní ho vláda Etiópie. Jazero Shala je najväčšie so svojim obrovským kráterom a miestami s hĺbkou až 93 metrov. Na druhej strane jazero Abijata je polopustinný park, ktorý je známy svojou slanou pôdou. Toto jazero je dôležitým miestom pre vtáky, ktoré sa kŕmia slanou kôrou a zvládajú ekosystém v oblasti.

Národný park Shala-Abijata je skutočne jedinečným miestom. Okolitým horám dominuje prekrásny les. Z výšin hôr sa vám naskytne ohromujúce panoráma na celý park, ktorý sa rozprestiera do diaľky. Park je domovom pre mnoho druhov zvierat a vtákov, vrátane trpasličích antilop, dikobrazov, pozorovateľských zebier a veľkých lavičiek.

Národný park je prístupný celoročne a návštevníci si môžu užiť rôzne aktivity, ako napríklad prechádzky po značených chodníkoch, účasť na jazdeckých zápasoch a zoznámenie s miestnymi kultúrami. V parku nájdete aj turistické chaty a kempy, kde si môžete prenajať ubytovanie.

Etiópia a jej národný park Shala-Abijata sú určite miestom, ktoré musíte vidieť, ak sa vám ponúkne príležitosť navštíviť túto krásnu krajinu. Ak ste pripravení objavovať kultúru a prírodu Etiópie, neváhajte a vyberte sa na dovolenku práve sem. Národný park Shala-Abijata vás určite nepošle domov sklamaných.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky