Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Filipíny Batanes Islands

Letenka Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands, Tajomné kúty Filipín

Ak hľadáte cestovateľský raj, potom by ste mali zvážiť návštevu Batanes Islands na Filipínach. Tieto zelené a čarovné ostrovy, ležiace na východe Filipín, poskytujú nádhernú prírodu a jedinečnú kultúru, z ktorej si jednoducho nebudete môcť vziať dosť.

Jednou z najjednoduchších a najrýchlejších spôsobov, ako sa dostať na Batanes Islands, je leteckou linkou z Manily. Existuje viacero leteckých spoločností, ktoré ponúkajú denné lety na ostrovy Basco, Itbayat a Sabtang. Let trvá približne jednu a pol hodinu a počas neho môžete obdivovať nádherný pohľad na tyčiace sa hory, malebné útesy a azúrové more.

Po prílete na letisko v Basco, hlavnom meste Batanes Islands, sa dostanete do úplne inej sveta. Krajina je pomerne neosídlená, s malým počtom obyvateľov a zachovanou tradíciou a kultúrou. Batanes je domovom etnika zvaného Ivatan, ktorí majú svoj vlastný dialekt a tradičný kroj.

Hlavnou atrakciou Batanes je jej nádherná príroda. Ostrovy sú známe svojimi zelenými svahmi, strmými útesmi a prekrásnymi plážami. Môžete si vychutnať prechádzky po jemnom piesku, obozrenie pre dobrodruhy a pobyt na pláži s jemným pieskom a tyrkysovou vodou. Hory ponúkajú možnosti trekingu a jazdy na bicykli, ktoré odhalia nádherné výhľady na celý ostrov.

Ďalej je tu množstvo historických pamiatok, ktoré odrážajú bohatú históriu Batanes. Môžete navštíviť stredoveké kostoly a majáky, ako napríklad maják Tayid, ktorý je jedným z najstarších a najvyšších majákov na Filipínach. Miestne múzeum v Basco je ďalším miestom, kde si môžete pozrieť tradičné umelecké diela a historické artefakty.

Batanes je aj rajom pre milovníkov ornitológie a prírodného života. Ostrovy sú domovom mnohých druhov vtákov, vrátane vzácnych a ohrozených druhov. Môžete sa vydať na pozorovanie vtákov a byť svedkom ich jedinečných spôsobov života a pokračovania ich druhu.

Návšteva Batanes Islands je nezabudnuteľným zážitkom. Od exotického scenérie až po unikátnu kultúru a históriu, budete sa cítiť ako v inom svete. Ak máte radi dobrodružstvo a túžite po odpočinku od mestského zhonu, Batanes určite stojí za návštevu!

Takže neváhajte a rezervujte si letenku do Batanes Islands, aby ste sa ocitli na zmätočnom ostrove, ktorý ponúka krásy a tajomnosť, ktoré nenájdete nikde inde na Filipínach.


Počasie Filipíny Batanes Islands


Filipíny sú známe svojou krásnou prírodou a rôznorodým počasím. Jedným z najzaujímavejších miest na Filipínach, pokiaľ ide o počasie, sú Batanes Islands. Tento skupinový súostrovie pozostáva z desiatich ostrovov, ktoré sa nachádzajú vo vzdialenosti približne 190 kilometrov od severu Filipín. Batanes Islands majú jedinečné a odlišné klimatické podmienky, ktoré vyčerpávajú veľkú časť okolitého teritória.

Batanes Islands majú tropické monzúnové podnebie, ktoré je charakteristické dvoma hlavnými obdobiami - suchým obdobím a mokrým obdobím. Suché obdobie začína v mesiacoch novembri až februári, pričom teploty sa pohybujú od 20 °C do 26 °C. Je to obdobie s minimálnym množstvom zrážok a nízkou vlhkosťou vzduchu. Toto je ideálny čas na návštevu Batanes, pretože v tomto období je počasie väčšinou jasné a slnečné.

Na druhej strane, mokré obdobie trvá od marca do októbra, pričom dochádza k zvýšenej mierke zrážok. Počas tohto obdobia sa teploty mierne zvyšujú a v nasledujúcich mesiacoch dosahujú maximálnu hodnotu okolo 31 °C. Vietnam je známy ako postihnutý víchricami a tým pádom je toto súostrovie často vystavené silným vetrom a dažďom. Toto obdobie sa neodporúča pre turistov, pretože množstvo zrážok môže spôsobovať problémy so vstupom a cestovaním medzi ostrovmi.

Batanes Islands je obľúbenou destináciou pre cestovateľov, ktorí hľadajú pokoj a scenériu nezničenú modernou dobu. Nezabudnite, že cestovanie na toto súostrovie si vyžaduje dôkladnú prípravu a sledovanie miestnych správ očakávaného počasia. Môže sa stať, že prívalové dažde či silné búrky môžu spôsobiť záplavy alebo dokonca zrušenie plavieb.

Batanes Islands ponúkajú prekrásne scenérie a nádherné prírodné pamiatky, ako sú útesy a skalné tvary, ktoré sú obklopené tyrkysovou vodou a bielymi plážami. Prehliadka tohto súostrovia je jednotka na dialóg s kultúrou a históriou Filipín. Zaujímavosťou je aj to, že Batanes Islands majú svoje vlastné dialekty a tradície, ktoré ich odlišujú od zvyšku krajiny. Odporúča sa, aby ste si pri cestovaní na tieto ostrovy našli miestneho sprievodcu, ktorý vám poskytne bližšie informácie o kultúre a histórii tohto miesta.

Celkovo povedané, Batanes Islands sú miestom s nezabudnuteľným počasím, ktoré ponúka obdobie sucha a obdobie dažďov. Ak plánujete navštíviť túto oblasť, odporúča sa návšteva v období sucha, aby ste si mohli vychutnať krásu a pokoj tohto prírodného raj. Nezabudnite sa pripraviť na zmeny počasia a sledovať miestne správy. Batanes Islands sú skutočnou lahôdkou pre milovníkov prírody a cestovateľov, ktorí hľadajú jedinečné a autentické zážitky.


Dovolenka Filipíny Batanes Islands


Dovolenka na Filipínach je vždy skvelým výberom pre cestovateľov, ktorí túžia po exotických plážach, pestrých kultúrach a úchvatnej prírode. Jedným z najkrajších a najmenej známych miest na Filipínach sú Batanes Islands.

Batanes Islands, často nazývané aj "ráj na zemi", sa nachádzajú severne od Luzonu, hlavného ostrova Filipín. Tento malý, oddelený súostrovien sa skladá z desiatich ostrovov, z ktorých len tri sú obývané. Je to jedno z najzriedkavejších miest na svete, kde sa zdanlivo zastavil čas a kam západný vplyv dorazil len nedávno.

Jednou z najväčších atrakcií Batanes Islands je ich ohromujúca príroda. Ostrovy sú známe svojimi zelenými pasákmi, strmými útesmi a čistými plážami s jasnými, tyrkysovými vodami. Cestovatelia môžu vychutnať prechádzky po malebných chodníkoch, ktoré vedú k scenickým miestam a vyhliadkam na útesy. Napríklad Chaderangan Beach ponúka nádhernú zátoku s bielym pieskom a azúrovými vodami. Taktiež môžete nájsť obrovské prírodné skalné oblúky ako Sabtang Lighthouse, ktorý je obľúbeným miestom pre fotografov a romantikov.

Okrem božskej prírody Batanes Islands ponúka aj bohaté kultúrne dedičstvo. Miestni obyvatelia, nazývaní Ivatanos, sú známi svojou jedinečnou kultúrou, umením a tradíciami. Okrem návštevy múzea, ktoré využíva tradičné budovy a artefakty na prezentáciu histórie ostrovov, môžete sa tiež stretnúť so samotnými miestnymi obyvateľmi a zistiť viac o ich životnom štýle. Tradície, ako je výroba šperkov z korálov a zvyčajové Odlievanie z hlavy čakien, predstavujú jedinečný pohľad na miestnu kultúru.

Pre väčšinu turistov je prístup k Batanes Islands obmedzený na leteckú dopravu, čo z nich robí tiché a menej preplnené miesto v porovnaní s inými destináciami na Filipínach. Aj keď je cesta náročná, cestovanie sem stojí za to. Mali by ste si vziať čas na cestu v odľahlých tradičných mestách, ako je Basco, hlavné mesto, ktoré má krásne historické budovy a výhľad na hory.

Výber miest na dovolenku je nekonečný, ale nikdy nenechajte ujsť príležitosť spoznať krásu Batanes Islands. Od svojich ohromujúcich prírodných zázrakov až po bohaté kultúrne dedičstvo, toto súostrovie ponúka nekonečné možnosti pre nezabudnuteľnú dovolenku na Filipínach.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Batanes Islands


Najčastejšie otázky o Batanes Islands:

1. Ako sa dostanem na Batanes Islands?
- Batanes Islands sú prístupné letecky z Manily alebo Cebu. Existuje niekoľko letov denne, ale je potrebné si vopred rezervovať letenku.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Batanes Islands?
- Najlepší čas na návštevu Batanes Islands je v suchom období, od novembra do júna, keď je menej pravdepodobné, že budú búrky a silný vietor.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Batanes Islands?
- Hlavné atrakcie v Batanes Islands zahŕňajú Batan Island, Sabtang Island a Itbayat Island. Medzi populárne miesta patria Valugan Beach, Marlboro Hills, Basco Lighthouse a Chavayan Village.

4. Aká je miestna gastronómia na Batanes Islands?
- Miestna gastronómia v Batanes je založená na čerstvých morských plodoch a miestnych zeleninách. Niektoré z miestnych špecialít sú uvedené ako uvad, vakul, kamote ukoy a vunungá.

5. Kde sa môžem ubytovať v Batanes Islands?
- V Batanes Islands sa nachádza niekoľko hotelov, penziónov a ubytovní. Medzi populárne možnosti patria Fundacion Pacita Batanes Nature Lodge, Marfel's Lodge a Shanedel's Inn and Cafe.

6. Je potrebné mať vízum pre návštevu Batanes Islands?
- Ak ste slovenský občan, môžete zostať na Filipínach ako turista bezvízová až do 30 dní. Pred návštevou Batanes Islands je však vždy dobré skontrolovať aktuálne vízové a cestovné požiadavky.

7. Aké aktivity je možné robiť v Batanes Islands?
- Medzi populárne aktivity v Batanes Islands patria turistika, jazda na bicykli, potápanie, plážové aktivity a prehliadky kultúrnych dedín.

8. Aké je miestne počasie v Batanes Islands?
- Batanes Islands majú subtropické podnebie s mierne chladnými zimami a teplejšími letami. Počasie je však veľmi promenlivé a môže byť dosť veterné a daždivé.

9. Aké miestne tradície a kultúra môžem zažiť na Batanes Islands?
- Batanes Islands majú bohatú kultúru a tradície. Môžete sa zúčastniť miestnych festivalov, v ktorých sa slávi dedičstvo a remeslo, ako napríklad Ivatan Festival a Vakul-Kanayi Festival.

10. Aké sú miestne dopravné prostriedky na Batanes Islands?
- Hlavnými dopravnými prostriedkami na Batanes Islands sú tricycle (taxi motorka) a jeepney. Mnoho miest vo vzdialenejších oblastiach je však najlepšie dosiahnuteľných peši alebo na bicykli.


Ubytovanie Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands sú ostrovná skupina na Filipínach a tiež najsevernejšie miesto krajiny. Batanes sú známe svojou unikátnou kultúrou, krásnymi plážami a úžasnou krajinou. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu v malom a kľudnom prostredí. Batanes ponúka množstvo možností na ubytovanie, od luxusných hotelov až po skromnejšie izby alebo apartmány.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre hotel Fundacion Pacita Batanes Nature Lodge, ktorý ponúka zážitok v nadštandardnom prostredí. Tento hotel má 12 izieb navrhnutých s dobre premysleným interiérom, ktorý kombinuje tradičné miestne materiály s modernými prvky. Hotel Fundacion Pacita Batanes Nature Lodge je tiež známy svojím záhradným relaks centrom s vodopádmi a jazierkami.

Ak sa rozhodnete pre skromnejšie ubytovanie, môžete sa zastaviť v Pension Ivatan, ktorý je najstarším ubytovaním na celej ostrovné skupine. Má 14 izieb s jednoduchým nábytkom, sprchovacím kútom a toaletou s potrebnou hygienickou výbavou. Pension Ivatan sa nachádza v malom meste Sabtang, ktoré ponúka nádherný výhľad na oceán a ukryté pláže.

Pre tých, ktorí preferujú apartmány, môžete sa rozhodnúť pre Marfel's Lodge, ktorý sa nachádza v hlavnom meste provincie Basco. Marfel's Lodge ponúka apartmány so samostatným vchodom a priestranným obývacím izbou. K dispozícii je kuchyňa a jedáleň pre tých, ktorí si radi pripravujú vlastné jedlá. Apartmány poskytujú krásny výhľad na tradičné miestne vidiecke domy a pláže.

Inými populárnymi možnosťami pre ubytovanie sú Casa Napoli, Batanes Resort a Dive Center a Batanes Amboy Hometel. Casa Napoli poskytuje príjemné ubytovanie s veľkými oknami, ktoré pozadia ostrova trojrozmerne zvýrazňujú. Batanes Resort a Dive Center sa nachádza v blízkosti mesta Basco a ponúka izby s krásnym výhľadom na oceán. Batanes Amboy Hometel ponúka izby s kabelovou televíziou, WiFi pripojením a dennou upratovacou službou.

V Batanes nájdete množstvo možností pre ubytovanie s podujatiami, z ktorých môžete vybrať pre seba to, čo najlepšie zodpovedá Vašim potrebám a preferenciám. Ak hľadáte krásne miesto na oddych, Batanes sú ideálnym miestom, ktoré Vám ponúkne kultúru a prírodu na jednom mieste.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky