Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Filipíny Tagaytay

Počasie Filipíny Tagaytay


Tagaytay, ležiace na ostrove Luzon na Filipínach, je jedným z najkrajších miest v krajine. Okolo mesta sa nachádzajú zelené kopce, aktívne sopky a jazero Taal, čo vytvára scenériu ako priam vytrhnutú z rozprávky. Napriek svojej malej veľkosti Tagaytay ponúka bohatú skladbu prírodných krás, ktorá je jedinečná.

Jednou z najlepších vecí, ktoré Tagaytay ponúka, je jeho príjemné počasie. Mesto sa nachádza na moderateľskom podnebí, čo znamená, že teploty sú mierné po celý rok. To je ideálne, pretože v iných častiach Filipín môžu byť teploty omnoho vyššie a vlhkosť býva vysoká.

Počasie v Tagaytay je extrémne príjemné vďaka svojmu výškovému polohovaniu. Mesto sa nachádza na nadmorskej výške približne 600 metrov nad morom a vďaka tejto výške sa teploty znižujú. Počasie v Tagaytay je teda často o niekoľko stupňov chladnejšie ako v okolitých oblastiach. Najteplejšie mesiace sú obvykle od marca do mája, s teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 25 - 30 °C. Napriek tomu je však v Tagaytay stále veľmi príjemne, vďaka studeným vánkom a chladným nocám.

Jún je obdobím monzúnov, kedy dochádza k väčšiemu množstvu zrážok. Oblačnosť je vyššia a teploty sú trochu nižšie. Pre tých, ktorí milujú zelenú krajinu a trochu romantiky, je jún ideálnym obdobím na návštevu Tagaytay.

Júl a august prinesú príjemnú a slnečnú dovolenku pre tých, ktorí majú radi teplo, ale nie sú fanúšikmi extrémnych teplôt. Teploty sa pohybujú okolo 26 - 28 °C a je to obdobie, kedy je mesto najviac obľúbené turistami.

Okrem príjemného počasia je Tagaytay známe aj pre svoje vábne scenérie. Sú tu úžasné vyhliadky na sopku Taal a jazero Taal, ktoré zvyknú byť pokryté mračnami. Je to magický pohľad, ktorý si budete pamätať navždy. Okolo mesta sa nachádza množstvo kaviarní a reštaurácií, kde si môžete vychutnať kávu alebo grilované jedlo a zároveň obdivovať krásu prírody.

Vzhľadom k častým zrážkam v júli a auguste je niekedy lepšie vyhnúť sa tomuto obdobiu, ak hľadáte suššie podnebie. Avšak, ak vám nevadí dažďové počasie, môžete zažiť úžasné prírodné scenérie v plnej kráse a čerstvom vzduchu.

Vo všeobecnosti je počasie v Tagaytay krásne a príjemné po celý rok, aj keď v júnových a júlových mesiacoch by sa turisti mali pripraviť na vyššie riziko zrážok. Ale nech už sa rozhodnete navštíviť Tagaytay kedykoľvek, určite nebudete sklamaní z jedinečnej scenérie, pohodového počasia a úžasnej atmosféry tohto miesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Tagaytay


1. Ako sa dostanem z Manily do Tagaytay?

Odpoveď: Najlepším spôsobom je vziať autobus alebo van z Manily do Tagaytay. Cesta by mala trvať približne 2 - 3 hodiny, v závislosti od dopravy.

2. Kedy je najlepší čas navštíviť Tagaytay?

Odpoveď: Najlepšie obdobie pre návštevu Tagaytay je od novembra do februára. Vtedy je tu s najväčšou pravdepodobnosťou suché počasie a teploty sú prijateľné.

3. Aké sú najlepšie atrakcie v Tagaytay?

Odpoveď: Medzi najlepšie atrakcie v Tagaytay patrí Taal Lake, Taal Volcano, Picnic Grove, Sky Ranch, Caleruega Church a Sonya's Garden.

4. Aké je klima v Tagaytay?

Odpoveď: Tagaytay má subtropické klima so striedavými dažďami a suchými obdobiami. Teploty sa pohybujú od 20°C do 28°C počas dňa a od 15°C do 23°C v noci.

5. Kde sa dá dobre jesť v Tagaytay?

Odpoveď: V Tagaytay sú mnohé reštaurácie, kde sa dá dobre jesť. Medzi najpopulárnejšie patrí Antonio's, Balay Dako, Breakfast at Antonio's, Fire Lake Grill a Cafe Voi La.

6. Ako sa dá ušetriť na ubytovaní v Tagaytay?

Odpoveď: Najlepšie je hľadať ubytovanie na internete a vyberať hotely alebo apartmány, ktoré majú zľavy pre skupiny alebo rezervujte v nízkej sezóne a mimo víkendov.

7. Má Tagaytay pláže?

Odpoveď: Nie, Tagaytay nemá pláže, ale má krásne výhľady na Taal Lake a Taal Volcano.

8. Kde sa dajú zohnať suveníry v Tagaytay?

Odpoveď: Najlepšie miesta na získanie suvenírov v Tagaytay sú Picnic Grove, Olivarez Plaza a Mahogany Market.


Letenka Filipíny Tagaytay


Tagaytay: Kúzelný kúsok raja na Filipínach

Ak milujete exotické destinácie a túžite po dovolenke v rajskom prostredí, potom by ste nemali premrhať príležitosť navštíviť Tagaytay na Filipínach. Toto malebné mesto, ležiace na juhu ostrova Luzon, ponúka nádherné scenérie, úchvatné výhľady a tiež množstvo zaujímavých aktivít.

Jedným z dôvodov, prečo by ste mali zažiť Tagaytay, je jeho poloha. Síce je situované len približne 60 kilometrov od Manily, no svojim prírodným bohatstvom a čistým vzduchom vytvára úplne odlišnú atmosféru. Práve preto je Tagaytay perfektným únikom z hektického mestského života.

Možno najväčšou turistickou atrakciou Tagaytay je jeho jazero, nazvané jezero Taal. Toto jazero vzniklo v kráteri aktívneho sopky s rovnakým menom. Jeho žiarivomodré vody pôsobia takmer magicky a sú obklopené zelenými pohoľami a vrchmi. Lákadlom je aj úplne ojedinelý ostrov, ktorý sa nachádza približne na polceste medzi Manilou a Tagaytay. Tento ostrov je domovom mnohých vzácnych druhov flóry a fauny.

Pre tých, ktorí majú radi aktívny oddych, je v Tagaytay dostatok aktivít na výber. Môžete sa ísť prejsť po okolitých kopcoch, stráviť deň na jazere Taal na triedení alebo provandrovanej prechádzke na jeho ostrove, alebo si vyskúšať jazdu na koni. Jedinečným spôsobom, ako preskúmať túto oblasť, je ale výlet po jazere Taal. Môžete si požičať loďku a absolvovať romantickú plavbu po jazere, zatiaľ čo sa kocháte panoramatickými výhľadmi na okolité kopce.

Ako jedna z hlavných turistických destinácií na Filipínach, Tagaytay samozrejme ponúka aj širokú škálu ubytovacích možností a reštaurácií. Môžete si vybrať medzi butikovými hotelmi s výhľadom na jazero alebo luxusnými rezortmi s wellness centrami a bazénmi. Tajomstvom jeho jedinečnej kuchyne sú miestne ingrediencie, ako sú čerstvé rýbky z jazera a čerstvá tropická zelenina. Určite ochutnajte tradičný tagaytayský štýl adobo alebo Filipínsku lechón, ktoré sú miestnymi špecialitami.

Tagaytay je ročne navštívený množstvom turistov, a to nielen vďaka jeho atrakciám, ale aj kvôli svojmu príjemnému podnebiu. V porovnaní s Manilou je tu výrazne chladnejšie, pretože mesto je situované na vyvýšenine. Toto príjemné počasie je bonusom pre tých, ktorí chcú uniknúť tropickému horúčavu Filipín.

Takže, dajte sa na cestu do Tagaytay a prežite oddych v oáze mieru a krásy. S jeho úchvatnou prírodou, romantickými výhľadmi a rôznorodými aktivitami, Tagaytay si zaručene získa miesto vo vašom srdci.


Ubytovanie Filipíny Tagaytay


Filipíny sú známe svojim krásnym prírodným prostredím, kultúrnym dedičstvom a fascinujúcim zákutiam. Medzi najobľúbenejšie miesta patria tiež Tagaytay, ktoré sa nachádza na ostrove Luzón. Mesto je obľúbené pre jeho výhľady na Taal kráter a jeho pohodové a chladné klima, ktoré ponúka útočisko pred teplými teplotami v iných častiach Filipín.

Ak plánujete navštíviť Tagaytay, určite budete potrebovať ubytovanie. Pôsobivé hotely a resorty tu nájdete hneď vedľa krátera, ako aj v oblastiach s výhľadom na jazero Taal. Medzi najlepšie miesta na ubytovanie patrí:

1. Taal Vista Hotel Tagaytay: Tento hotel sa nachádza iba niekoľko metrov od krátera a ponúka úchvatné výhľady na jeho krajinu. Je to luxusné a historické miesto s množstvom zaujímavostí.

2. Summit Ridge Tagaytay: Tento štýlový hotel ponúka prvotriedne ubytovanie a krásne výhľady na jazero Taal. Nájdete tu tiež fitness centrum a malé obchody.

3. The Lake Hotel Tagaytay: Hotel ponúka nádherné izby, ktoré sú vybavené moderným nábytkom a vyzerajú dobre. Výhľady na jazero Taal sú úchvatné a hotel pozostáva z množstva zariadení pre hostí.

4. Nurture Wellness Village: Tento kúpeľný resort je ideálny pre tých, ktorí hľadajú oddych od rušnej Vietnamská. Ponúka wellness služby a zdravé jedlo. Okrem toho je tu množstvo zábavy a kultúrnych aktivít.

V každom z týchto hotelov sa na váš prichádzajúci pobyt pozrú so záujmom a určite urobí vašu dovolenku na Filipínach nezabudnuteľnou. Medzi zariadenia patriace do vyššej cenovej kategórie, ktoré ponúkajú prvotriedne služby a dokonalý zážitok v Tagaytay, patria spa inštitúcie a veľa zábavy. Je však potrebné si pamätať, že aj lacné hotely a penzióny by vám uspokojili vaše potreby a poskytli vám pohodlie a dostupné ubytovanie.

Tagaytay ponúka množstvo možností na ubytovanie v každom rozpočte a každej kategórii, či už hľadáte luxusné zariadenia alebo dokonalú cenu. Ak sa chystáte na Filipíny, nezabudnite zahrnúť Tagaytay do svojho plánu a užite si dokonalú dovolenku, ktorú vám ponúka toto krásne miesto.


Dovolenka Filipíny Tagaytay


Tagaytay - Raj pre dovolenky na Filipínach

Ak hľadáte miesto na dokonalú dovolenku na Filipínach, nezabudnite zahrnúť Tagaytay do svojho poznávacího plánu. Toto malebné mestečko je situované na vyvýšenine a ponúka úžasné výhľady na kráterové jazero Taal, ktoré je jedným z najpopulárnejších turistických miest v tejto časti krajiny.

Tagaytay je známe svojim mildým podnebím, čo ho robí ideálnym miestom na únik pred horúcim teplom v iných oblastiach Filipín. Jeho poloha len 55 kilometrov od hlavného mesta Manily z neho robí jednoducho dostupné miesto pre turistov.

Jednou z najväčších atrakcií v Tagaytay je nepochybne Taalský kráter. Môžete sa k nemu vydať na malú dobrodružnú výpravu lodou až na ostrov Vulcán, kde stojíte na okraji jazera a obdivujete jeho krásu. Budete ohromení pohľadom na kráter, ktorý tvorí malý ostrov so súostrovím vo vnútri väčšieho jazera. Pre niektorých turistov je zážitkom aj výstup na samotný vrchol krátera, kde môžu sledovať aktívny sopku až zblízka.

Okrem Taalského krátera, Tagaytay ponúka aj mnohé iné atrakcie a aktivity. Pre milovníkov historických miest je ideálnou voľbou návšteva miestnej katedrály, ktorá je považovaná za jednu z najdôležitejších kultúrnych pamiatok v regióne. Nálezisko ng Sungkaan, archeologické miesto staré takmer 2000 rokov, je ďalšou zaujímavosťou, ktorá vás prenesie do histórie Filipín.

Ak sa radi prechádzate prírodou, nenechajte si ujsť návštevu skvostu prírody a ocitnite sa v rezervácii Masungi Georeserve. Táto rezervácia sa nachádza v blízkosti Tagaytay a ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu, skalnaté formácie a prechody cez visuté mosty. Je to skvelé miesto na relax a prežívanie dobrodružných zážitkov v prírode.

Pre milovníkov golfovej hry je Tagaytay tiež ideálnym miestom. Môžete si vychutnať kvalitné golfové ihriská a súťažiť s ďalšími hráčmi na krásnych scénických plochách.

Na záver dňa si doprajte lahodné filipínske jedlá v niektorom z miestnych reštaurácií, ktoré sú známe pre svoju jedinečnú kombináciu miestnych a medzinárodných chutí. Tu si určite nájdete niečo na chuť.

Tagaytay je teda dokonalým miestom na dovolenku na Filipínach. Jeho unikátna kombinácia prírodných krás, kultúrnych pamiatok a aktivít pre dobrodružstvo robia z tohto miesta skutočný raj pre cestovateľov. Nech už hľadáte oddych, dobrodružstvo alebo spoznávanie kultúry, Tagaytay vám to všetko poskytne.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky