Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Fínsko Nuuksio národný park

Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Nuuksio národný park


Ako sa tam dostanem?
Najlepšie sa tam dostanete autom alebo verejnou dopravou z Helsínk.

Aké aktivity sú v parku možné?
V parku môžete robiť rôzne turistické túry, jazdiť na bicykli, plavbu loďou a kempovať.

Môžem v parku kempovať?
Áno, je to možné. Sú tam vyhradené kempoviská, platené i zdarma.

Ako sa oblečiem?
Odporúča sa mať všetko vrstvovo, pretože počasie sa môže rýchlo meniť.

Môžem tam vidieť divoké zvieratá?
Áno, je to možné. V parku žijú napríklad jelene, losy a rysy.

Môžem tam vidieť severné svetlo?
Možnosť vidieť severné svetlo v parku závisí od počasia a ročného obdobia.

Ako dlho trvajú turistické túry?
Trvanie túr závisí od zvolenej trasy. Najkratšie trvajú asi 1-2 hodiny, ale sú aj túry na celý deň.

Akú je najlepšiu dobu návštevy parku?
Najlepším obdobím pre návštevu parku je jar a jeseň, keď je tam menej turistov.

Je vstup na park platený?
Nie, vstup na park je voľný.

Ako sa dá objednať plavba loďou?
Plavbu loďou si môžete objednať tu: https://www.nuuksioon.fi/en/activities/cruises-on-lake-valkeajarvi/


Počasie Fínsko Nuuksio národný park


Nuuksio národný park sa nachádza v južnej časti Fínska a ponúka návštevníkom úchvatnú prírodu a scenériu. Park, s rozlohou približne 53 kilometrov štvorcových, je známy svojimi starobylými leśnými chodníkmi, jazerami a krásnymi vodopádmi. Okrem toho je tiež domovom mnohých vzácnych druhov flóry a fauny.

Počasie v Nuuksio národnom parku je typicky severské, s veľmi studenou a dlhou zimou. Zimné mesiace sú obzvlášť chladné, s priemernými teplotami teplotami klesajúcimi pod -10 stupňov Celzia. Väčšinou padá aj dostatok snehu, čo umožňuje turistom zažiť zimnú idylu a vyskúšať si zimné športy, ako je bežecké lyžovanie a turistika na snežniciach.

Jar v Nuuksiu je vykúpením zimného obdobia, keď sa príroda znovu prebúdza k životu. Teplo postupne stúpa, pričom teploty sa pohybujú medzi 0 a 10 stupňami Celzia. Zrážky sú v tomto období časté, takže býva miestami aj blato. Avšak aj napriek tomu je to krásne obdobie pre prechádzky a objavovanie zelených lúk a kvetov, ktoré rozkvitajú.

Leto v Nuuksiu je príjemné a márne teploty, ktoré sa pohybujú medzi 15 a 25 stupňami Celzia. Dni sú dlhé a slnečné, čo znamená, že môžete využiť vysokú energiu z prírody a stráviť hodiny skúmajúc jeho krásy. Väčšina turistov v tomto období využíva možnosti jazdy na bicykli, prieskumu jazera člnom alebo jednoducho relaxovania na pláži.

Jeseň v Nuuksiu je niečo zvláštneho, keď sa listy stromov menia na rôzne odtiene žltej, oranžovej a červenej. Teploty postupne klesajú, pričom denné teploty sa pohybujú medzi 5 a 15 stupňami Celzia. Jesenné obdobie je obľúbeným časom pre fotografov, keď môžu zachytiť nádherné farebné kontrasty prírody.

Ak plánujete navštíviť Nuuksio národný park, je vždy dôležité sledovať predpoveď počasia, pretože počasie v tomto regióne môže byť pomerne premenlivé. Na vaše dobrodružstvo by ste si mali so sebou vziať dostatočné oblečenie a vybavenie, najmä v zimných mesiacoch.

V každom ročnom období však Nuuksio národný park ponúka nádhernú krajinu, ktorá vás stále ohromí. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete navštíviť túto oblasť na hlbokú zimu alebo teplé leto, budete mať príležitosť objaviť prírodu v jej nezameniteľnej podobe.


Ubytovanie Fínsko Nuuksio národný park


Fínsko je krásna krajina so sviežim vzduchom a obrovskými plochami, ktoré ponúkajú obrovské možnosti pre turistov. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete úplne odpočinúť a stráviť čas v prírode, Nuuksio národný park je ideálnou voľbou. Leží na juhozápade Fínska, v blízkosti Helsínk. Ponúka pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie, ktoré určite uspokojí každého turistu.

Nuuksio národný park má veľa vhodných miest na ubytovanie, ktoré sú rozdelené do piatich kategórií. V prvom rade sú to lesné chaty, ktoré boli postavené z dreva a sú plne zariadené. Sú vhodné pre dvoch až štyroch hostí. Vedľa lesných chát sú aj drevené koľiby, ktoré sa nachádzajú pri potoke a poskytujú krásny výhľad na okolitú prírodu. Tieto koľiby sú najlepšie pre dvoch ľudí.

Ďalšou možnosťou je vidiecka koliba, ktorá je pre ľudí, ktorí sa chcú cítiť ako v minulosti a zažiť Fínsko ako kedysi. Táto koliba má štyri izby a dokonca aj kuchyňu.

Ak chcete stráviť noc v kempe alebo karavane, Nuuksio národný park ponúka niekoľko miest, kde si môžete postaviť svoj stan alebo parkovať svoj karavan. V kempoch sú dostupné aj kuchyňa, sprchy a toalety.

Ak hľadáte niečo luxusnejšie, Nuuksio národný park má aj krásny hotel saunou. Hotel je vzdialený iba niekoľko minút od prírody a ponúka pokojné prostredie na relaxáciu.

Nuuksio národný park je jedinečným miestom, ktoré ponúka krásu prírody a odpočinok od rušného mesta. S jeho cenovo dostupným a kvalitným ubytovaním, môžete sa úplne oddýchnuť a zažiť Fínsko v jeho najlepšom svetle. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete prebudiť s vôňou kvetov a počuť šum vody, Nuuksio národný park je ten správny výber pre vás.


Letenka Fínsko Nuuksio národný park


Fínsko je známe svojou nádhernou prírodou a prekrásnymi národnými parkmi, a jedným z najzaujímavejších miest na návštevu je Nuuksio národný park. Nachádza sa v juhovýchodnej časti Fínska, len pár kilometrov od hlavného mesta Helsinky, a ponúka množstvo príležitostí na turistiku, cyklistiku a relaxáciu v prírode.

Nuuksio národný park je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú uniknúť z ruchu a rušného mestského života. Park rozkladá na ploche viac ako 53 štvorcových kilometrov a je domovom pre množstvo divokej zveri a rastlín. Môžete tu stretnúť losy, srnky, líšky a dokonca aj medvede! Park ponúka aj viac ako 80 km turistických trás, takže si môžete vybrať tú, ktorá vám najviac vyhovuje a objavovať krásu prírody.

Pre tých, ktorí chcú zažiť adrenalínové dobrodružstvo, park ponúka aj možnosť jazdy na kanoe alebo na bicykli. Môžete sa vydať na niektorý z jazier v parku a vychutnávať si pokojnú plavbu v prirodzenom prostredí. Ak preferujete pevnú zem pod nohami, výlety na bicykli sú tiež ideálnou voľbou. Park je plný cyklistických chodníkov, ktoré vedú cez husté lesy, okolo jazier a cez malebné dedinky.

Jednou z najkrajších atrakcií Nuuksio národného parku je tiež jeho množstvo jazier a vodopádov. Môžete si vybrať jeden z niekoľkých jazier, ako je napríklad jezero Haukkalampi alebo jazero Pitkäjärvi, a užívať si piknik s rodinou alebo len relaxovať pri tichom vode. Pre vášnivých fotografov je každý ročný obdobie v parku výnimočné a ponúka jedinečné príležitosti na zachytávanie úchvatných obrázkov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Nuuksio národný park, ideálne je stráviť tu celý deň alebo dokonca aj víkend. Môžete si prenajať chatu alebo stanovať v jednom z kempov v parku. Taktiež existuje niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si môžete dopriať chutné jedlo a napiť sa osviežujúceho fínskeho piva.

Nuuksio národný park je jedným z tajomných miest, ktoré vám ponúknu únik do nádherného prírodného prostredia. Nech už ste milovníkom turistiky, cyklistiky alebo jednoducho len relaxu v prírode, tento park vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky. Takže neváhajte a zarezervujte si letenku do Fínska, aby ste mohli objaviť krásu Nuuksio národného parku.


Dovolenka Fínsko Nuuksio národný park


Fínsko je známe svojou prekrásnou prírodou a Nuuksio národný park je jedným z najobľúbenejších miest pre dovolenku v tejto krajine. Nachádza sa len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Helsinky, čo z neho robí skvelú voľbu pre tých, ktorí chcú spojiť prírodu s mestským životom.

Nuuksio národný park je veľmi rozmanitý, s hustými lesmi, jazerami a skalnými masívami. Je to raj pre milovníkov turistiky a outdoorových aktivít. Môžete si vybrať z množstva turistických trás, ktoré vás zavedú cez malebné cesty, cez hustý les či pozdĺž jazier a riek. Ak máte radi adrenalinové zážitky, môžete vyskúšať aj lezenie po skalách alebo zúčastniť sa canyoningu.

Okrem turistiky ponúka Nuuksio aj ďalšie aktivity, ako je cyklistika, jazda na koni, lovenie rýb a kanoeing. Ak radi trávite čas vo vode, máte možnosť prenajať si kajaky alebo sa zapojiť do organizačne riadených plavieb na jazerách.

V parku sa nachádza aj niekoľko príjemných pláží, kde si môžete oddýchnuť a chladnúť sa v lete. Jednou z najznámejších je pláž Haukkalampi, ktorá je obľúbená nielen medzi miestnymi, ale aj medzi turistami. V lete sa sem vyberajú rodiny s deťmi, aby si užili piknik a kúpanie v čistých vodách jazera.

Na dovolenke by ste si nemali nechať ujchať možnosť vyskúšať fínsku saunu. V parku sa nachádza viacero saunových domčekov, kde si môžete dopriať príjemný relax po dni strávenom v prírode. Mnohé z týchto saunových domčekov majú aj výhľad na jazerá a lesy, čo robí túto skúsenosť ešte viac unikátnou.

Ak máte veľký záujem o faunu a flóru, Nuuksio národný park vás určite nesklame. Park je domovom pre rôzne druhy zvierat a rastlín, medzi ktoré patria vlky, losy, srnky, medvede a dravé vtáky. Môžete si vziať ďalekohľad a snažiť sa pozorovať nejaké z týchto druhov. Dôležité je však dodržiavať pravidlá vystavené parkom a nerušiť týchto divokých tvorov.

V okolí Nuuksio národného parku sa nachádzajú aj rôzne ubytovacie možnosti. Môžete si vybrať medzi romantickými horskými chatkami, kempingmi alebo luxusnými hotelmi. Všetky tieto možnosti vám poskytnú ideálny základ pre výlety do prírody a zároveň komfortné ubytovanie.

Nuuksio národný park je skutočnou oázou prírody blízko hlavného mesta Fínska. Je to miesto, kde sa môžete spojiť s prírodou, relaxovať alebo aktívne tráviť čas. Bez ohľadu na to, čo hľadáte na svojej dovolenke, Nuuksio vám ponúka všetko, čo potrebujete pre dokonalý pobyt.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky