Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Francúzsko Marseille

Letenka Francúzsko Marseille


Ak sa chystáte na dovolenku do Francúzska a máte záujem o prekrásne pobrežie Sredozemia, Marseille je pre vás tou správnou voľbou. Hlavné mesto oblasti Provence avignonke, Marseille ponúka návštevníkom krásne pláže, pestrofarebné prístavy, úchvatné historické pamiatky a nezabudnuteľnú kuchyňu.

Aby ste sa na toto miesto dostali, môžete si zakúpiť letenku do Marseille z mnohých medzinárodných letísk. Najlepšími cestami sú tie prepojené priamo s Marseillou, ako aj tie, ktoré majú zastávku v Paríži. Ak chcete byť o niečo blízkejšie, môžete tiež premýšľať o letenke do Nice. Z Nice do Marseille sa dostanete cez vlakom.

Väčšina letov do Marseille prichádza do Medzinárodného letiska Marseille Provence, ktoré sa nachádza 27 km juhozápadne od mesta. Cesta do centra Marseille trvá v priemere 25-30 minút a môžete použiť rôzne druhy dopravy, napríklad vlak, taxi alebo autobus.

Marseille ponúka rôzne historické miesta, ktoré si môžete pozrieť. Zo všetkých najznámejší je Bazilika Notre-Dame de la Garde, ktorá sa nachádza na vrchole kopca s krásnym panoramatickým výhľadom na mesto a prístav. Ďalším kultúrnym klenotom v Marseille je sídlo Muzea Marseillaise, ktoré sa nachádza v historickom vojenskom sklade.

Marseille je tiež známe svojou kuchyňou so zameraním na morské plody a ryby. Ak máte radi čerstvé krevety, mušle, chobotnice a iné morské plody, určite si vychutnáte miestne špeciality ako aioli, bouillabaisse a ratatouille. Mnohé reštaurácie a bary ponúkajú tiež fantastické vína z regiónu Provence.

Ak hľadáte relax, nájdete nespočetné množstvo čarovných pláží na pobreží Sredozemia, ktoré sú len krátkou cestou od Marseille. Medzi najobľúbenejšie patrí Pláž Prado, ktorá je známa svojimi zlatými pieskami a športovými aktivitami, ako sú plávanie a plachtenie.

Marseille ponúka návštevníkom mnoho skvostov, ktoré sa dajú objavovať a preskúmavať. Zdá sa, že je ideálnym cieľom pre tých, ktorí túžia po dovolenke plnej prírodných krás, histórie a kultúry. Ak teda hľadáte letenku do Francúzska, Marseille by mal byť na vašom zozname.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Marseille


Najčastejšie otázky a odpovede o Francúzsku:

1. Aké je hlavné mesto Francúzska?
Odpoveď: Hlavné mesto Francúzska je Paríž.

2. Ak je významným prístavom v Francúzsku?
Odpoveď: Významným prístavom v Francúzsku je Marseille.

3. Aká je oficiálna reč Francúzska?
Odpoveď: Oficiálnou rečou Francúzska je francúzština.

4. Aké je typické francúzske jedlo?
Odpoveď: Typickým francúzskym jedlom je bageta, syry, víno a croissant.

5. Aká je francúzska mena?
Odpoveď: Francúzska mena je euro.

Najčastejšie otázky a odpovede o Marseille:

1. Je Marseille najväčším mestom Francúzska?
Odpoveď: Nie, Marseille je druhým najväčším mestom Francúzska po Paríži.

2. Aké je počasie v Marseille?
Odpoveď: Marseille má stredomorské podnebie, s teplými letami a miernymi zimami.

3. Ak je známe nejakými turistickými atrakciami v Marseille?
Odpoveď: Turistickými atrakciami v Marseille sú Notre-Dame de la Garde, starý prístav, Muzeum európskeho a mediteránskeho civilizácie a Calanques.

4. Aké športové tímy sú v Marseille?
Odpoveď: V Marseille sú známe futbalové tímy Olympique de Marseille a rugbyový klub RC Toulon.

5. Je Marseille bezpečné mesto pre turistov?
Odpoveď: Marseille je vyhlásené za bezpečné mesto pre turistov, ale ako v každom veľkom meste, je vhodné dodržiavať základné opatrenia na bezpečnosť.


Ubytovanie Francúzsko Marseille


Marseille, mesto v južnom Francúzsku ležiace pri Stredomorí, je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Ak plánujete navštíviť toto krásne mesto, jednou z dôležitých vecí, na ktoré by ste sa mali zamerať, je nájsť si vhodné ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z možností, ktoré sú v Marseille k dispozícii.

1. Hotel

Ako je to v iných mestách, aj v Marseille je možné nájsť množstvo hotelov, ktoré ponúkajú rôzne druhy služieb. Od luxusných hotelov po budgetové možnosti, v Marseille si určite nájdete niečo pre seba. Niektoré z najznámejších hotelov v Marseille sú InterContinental Marseille - Hôtel Dieu, Sofitel Marseille Vieux-Port a New Hotel Vieux-Port.

2. Apartmány

Ak hľadáte ubytovanie s viac miesta a súkromím, najlepšou voľbou by mohli byť apartmány. V Marseille je množstvo apartmánov dostupných pre krátkodobé a dlhodobé pobyty. Môžete si vybrať z rôznych veľkostí a cien. Penziony a hostely sú tiež populárnou možnosťou pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie na rozpočet.

3. Campingo

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú sa priblížiť k prírode, táto možnosť by mohla byť ideálna. V Marseille a jeho okolí nájdete množstvo kempov, kde si môžete zaparkovať svoj karavan alebo stan. Zvyčajne sú k dispozícii aj sociálne zariadenia a ďalšie vybavenie.

4. Apartmány na prenájom

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré je len pre vás, ale nechcete sa zaviazať k hotelu, existuje stále nová možnosť. V posledných rokoch sa objavil nový trend v cestovnom ruchu - apartmány na prenájom. Táto možnosť vám umožní nájsť si vlastný priestor, kde si môžete užiť pohodlie a súkromie, bez toho, aby ste museli byť naviazaní na hotelovú izbu. Toto je ideálne pre tých, ktorí chcú mať veľa súkromia a kontrolu nad tým, ako trávia svoj čas.

V Marseille nájdete množstvo rôznych foriem ubytovania, ktoré vám môžu vyhovovať. Preto si pred cestou dobre rozmyslite, čo hľadáte a vyberte si to, čo vám bude najlepšie vyhovovať. V každom prípade, Marseille vám ponúka široký výber a nádherné dovolenkové zážitky, takže sa prepustite a užívajte si to!


Dovolenka Francúzsko Marseille


Francúzsko Marseille je krásne mesto nachádzajúce sa v juhu Francúzska, ktoré je tunajším najväčším prístavom. Mesto ponúka návštevníkom množstvo kultúrnych pamiatok, historických miest a prírodných krás. Preto sa stalo populárnym cieľom pre turistov z celého sveta.

Jedným z najznámejších miest v Marseille je Notre-Dame de la Garde, ktorá sa vyznačuje prekrásnymi výhľadmi na mesto a celú oblasť. Každoročne sem prichádza veľa turistov, aby obdivovali nádherný výhľad a čarovné prostredie. V meste sa tiež nachádzajú historické budovy, ako napríklad Katedrála svätého Lazára, ktorá bola postavená v 12.storočí.

V Marseille samozrejme nemôže chýbať ani slávna pevnosť Chateau d'If, ktorá sa nachádza na malej skalnatej ostrove priamo pred samotným prístavom. Pevnosť je známa svojou bohatou historiou a svetoznámym románom od Alexandra Dumas a je jednou z tých vecí, ktoré by ste pri návšteve Marseille nemali vynechať.

Okrem historických miest, je Marseille známe aj tým, že ponúka množstvo pláží s čistou vodou, čo je ideálne pre rodinné dovolenky alebo pre oddych s priateľmi. Najpopulárnejšie pláže sú Calanque de Sormiou a Plage des Catalans. Počas letných mesiacov sa na týchto miestach tvorí veľká návštevnosť, takže by bolo najlepšie sa sem vybrať skôr na jar alebo na jeseň, kedy ešte nie je až taký veľký nápor turistov.

Ak ste nadšencom nákupov a nakupovania, Marseille má niekoľko obchodných centier a nákupných rovnísk, kde si môžete kúpiť rôzne suveníry, oblečenie alebo kozmetiku.

Dovolenka v Marseille je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú získať skvelé zážitky a objaviť krásy Francúzska. Marseille ponúka niečo pre každého a každý návštevník si tu príde na svoje. Vyhľadajte si teda požadovaný hotel alebo apartmán a vyrazte na dovolenku plnú dobrodružstva a krásnych zážitkov.


Počasie Francúzsko Marseille


Počasie Francúzsko Marseille

Marseille je krásne prímorské mesto nachádzajúce sa na juhu Francúzska. Svojou bohatou históriou, slnečným počasím a dokonalými plážami je to jedno z najobľúbenejších miest nielen pre turistov, ale aj pre domácich obyvateľov.

Marseille má mediteránske podnebie, čo znamená, že tu väčšinou prevláda teplé a suché počasie. Letá sú horúce a suché s priemernými teplotami okolo 28 ° C ač 33 ° C. Teplota môže v horúcich mesiacoch júl a august dosiahnuť aj vyše 35 ° C. Vďaka prítomnosti mora je však pocitová teplota zvyčajne príjemnejšia a vďaka morskému vánku je vzduch osviežujúci.

Zimy v Marseille sú miernou a vlhkou, priemerné teploty sa pohybujú medzi 5 ° C až 14 ° C. Zimné mesiace môžu byť daždivé a vietor zo severnej strany môže spôsobiť, že sa teplota mierne zníži. Napriek tomu je Marseille aj v zime atraktívnym miestom s miernymi teplotami a nízkou pravdepodobnosťou výskytu silných mrazov.

Jar a jeseň v Marseille sú obdobiami prechodu, kedy teploty kolíšu medzi 15 ° C a 25 ° C. Je to ideálny čas na návštevu, pretože je menej turistov a počasie je stále príjemné. Väčšina zrážok spadne v týchto obdobiach, ale zvyčajne sú relatívne krátke a dážď sa rýchlo prechádza.

Je dôležité si uvedomiť, že počasie je nepredvídateľné a môže sa meniť z noci na deň. Odporúča sa preto sledovať predpovede počasia a mať pri sebe ochrannú vrstvu oblečenia, aby ste sa mohli prispôsobiť akýmkoľvek zmenám.

Ak plánujete návštevu Marseille, nezabudnite sa pripraviť na slnečné a horúce dni, ale nezabudnite ani na ochranu pred slnkom a hydratáciu, najmä v lete. Na pláži si môžete užiť krásne slnečné dni a osviežiť sa v Stredozemnom mori.

Celkovo je Marseille hodnotené ako jedno z najteplejších miest Francúzska, s priaznivým počasím počas väčšej časti roka. Bez ohľadu na ročný obdobie, Marseille vás očarí svojou krásou, kultúrou a jedinečným prímorským životným štýlom.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky