Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Francúzsko Saint-Malo

Dovolenka Francúzsko Saint-Malo


Francúzska dovolenka v Saint-Malo: Jedinečné miesto s bohatou históriou a nádherným pobrežím

Francúzsko je krajinou, ktorá ponúka mnoho možností na dovolenku. Ak hľadáte miesto s nádherným pobrežím, bohatou históriou a jedinečnou atmosférou, Saint-Malo je ideálna voľba.

Saint-Malo sa nachádza na severovýchode Bretónskeho polostrova a je jedným z najkrajších prímorských miest vo Francúzsku. Jeho nádherné pobrežie, pevnosť a starobylá architektúra lákajú turistov z celého sveta.

Mesto má bohatú históriu, ktorá siaha až do doby stredoveku. Bolo známe ako slávne pirátske mesto, kde mocné rodiny vládli a získavali bohatstvo z obchodu a námornej plavby. Preto nájdete v Saint-Malo mnoho starých pevností a hradieb, ktoré sú svedectvom jeho bohatého minulého života.

Pri prechádzke po malebných uličkách mesta budete obklopení krásnou architektúrou. Staré kamenné domy sú útulne usporiadané okolo úzkeho cintorína s krásnymi kvetinami a reštauráciami, kde si môžete vychutnať tradičné bretónske jedlá.

Okrem svojej histórie je Saint-Malo známe aj svojimi plážami. Mnoho z nich je obklopených vysokými útesmi a okrem slnečného kúpania ponúkajú aj skvelé možnosti na prechádzky po pobreží. Môžete si vypožičať bicykel alebo rovno chodiť pešo a objavovať krásne zátoky a skryté pláže v okolí.

Okrem pláží a starobylých hradieb má Saint-Malo aj niekoľko historických pamiatok, ktoré určite stojí za návštevu. Napríklad mešita Saint-Vincent, ktorá je jedným z najstarších kostolov v Bretónsku, alebo Múzeum histórie mesta, kde si môžete precítiť atmosféru starého Saint-Malo a dozvedieť sa o jeho histórii.

Ak máte radi more a jeho poklady, loďou sa môžete prepraviť na malebný ostrov Grand Bé. Tento ostrov je známy pre svoje útesy a unikátnu prírodu. Môžete si vziať piknikovú deku a stráviť deň preskúmavaním jeho pláží a skál.

Saint-Malo je rovnako atraktívne aj v noci. Jeho romantická atmosféra je ešte viac umocnená osvetlením mestských múrov a ulíc. Mnoho reštaurácií, barov a kaviarní otvára dvere aj večer a návštevníkom ponúka možnosť vychutnať si skvelú večeru s výhľadom na mor.

Ak hľadáte miesto s bohatou históriou, úžasným pobrežím a romantickou atmosférou, Francúzska dovolenka v Saint-Malo je ideálna voľba. Okrem toho môžete využiť jeho výhodnú polohu a vyraziť na výlety po okolí, ktoré je plné ďalších nádherných miest na objavovanie.


Počasie Francúzsko Saint-Malo


Saint-Malo, považovaný ako jedno z najkrajších miest Bretónska v západnej Francúzsku, je populárne turistické stredisko celoročne. Toto mesto, ktoré bolo kedysi pirátskym prístavom, je plné histórie, krásnej architektúry a niektorých z najlepších pláží v Bretónsku.

Počasie v Saint-Malo sa mení v závislosti na ročnom období, pričom najlepší čas na návštevu tohto mesta je v lete. Letné počasie v Saint-Malo je veľmi priaznivé a príjemné, s teplotami od približne 20 až 25 stupňov Celzia. Zvyčajne sú dni slnečné a jasné, s niekoľkými zrážkami v priebehu mesiaca.

Jeseň je pre Saint-Malo obdobím množstva dažďov a zrážok, s teplotami medzi 10 až 15 stupňov Celzia. Ak sa však zabičujete na prechádzky po pláži, nebudete sklamaní, keďže väčšina z nich má práve v tomto ročnom období málo návštevníkov.

Zima v Saint-Malo je obdobím, kedy teploty klesajú na asi 5 stupňov Celzia, s občasnými silnými dažďami a silným vetrom. Mesto sa však stále zdá byť krásne vo svetle sviečok a kozubov v reštauráciách a kaviarňach.

Jarné počasie v Saint-Malo je o niečo teplejšie ako zima, pričom teploty sa pohybujú medzi 12 a 18 stupňami Celzia. V tomto období sa mesto prebúdza k životu a po turistickom zimnom výpadku pulzuje opäť novými hostmi a atrakciami.

Nie je pochýb, že Saint-Malo je klenotom juhu Francúzska a bol by to perfektný cieľ na určitú dovolenku. Preto, ak plánujete cestu do Bretónska, nezabudnite zvážiť počasie, ktoré je zvyčajne návykové a priaznivé pre turistov celoročne.


Letenka Francúzsko Saint-Malo


Ak plánujete navštíviť Francúzsko a hľadáte destináciu, ktorá kombinuje bohatú históriu s nádhernou prírodnou scenériou, Saint-Malo je ideálnym miestom pre vás. Letenka do tohto malebného pobrežného mesta na severozápade Francúzska je skvelou voľbou pre všetkých milovníkov histórie, architektúry a jemného piesočnatého pobrežia.

Saint-Malo je známe svojou bohatou históriou ako pirátske mesto, ktorého príbeh siaha až do stredoveku. Jeho opevnené múry, postavené ešte v 12. storočí, sú jedným z najdôležitejších symbolov mesta. Prechádzka po týchto hradbách je jedinečným zážitkom a ponúka panoramatické výhľady na staré mesto a Atlantický oceán. Hradby samotné sú ale len začiatkom toho, čo mesto ponúka.

V stredovekom historickom centre môžete stráviť hodiny prechádzkou úzkymi uličkami s typickými kamennými domčekmi. Na každom rohu narazíte na históriu a romantickú atmosféru. Pokochajte sa návštevou Katedrály svätého Vincenta, najznámejšieho sakrálneho miesta v meste, a objavte ďalšie historické pamiatky, ako je Zámok Saint-Malo či Zámok Montmarin.

Okrem pokladov histórie si mesto udržalo aj svoju pôvodnú prístavnú atmosféru. Nájdete tu animovaných rybárskych prístavov a marinu, ktorá je domovom pre množstvo jachtárskych lodiek. Ak vás zaujíma námorná história, navštívte námorné múzeum, v ktorom sa dozviete o slávnej minulosti Saint-Malo ako preludera francúzskeho námorníctva.

Aj keď je Saint-Malo malebné historické mesto, čo ho robí ešte viac príťažlivým je jeho umiestnenie na krásnom atlantickom pobreží. Piesočné pláže sú ideálne na oddych a prechádzky po pobreží. Pláž Sillon je najznámejšia pláž v meste a ponúka niekoľko kilometrov čistého piesku a modrého mora.

Ak sa rozhodnete navštíviť mesto počas maratónu Ebihens, budete mať tú česť behať po útesoch a skalách okolo mesta, čo je jedinečný zážitok pre každého bežca.

Ako môžete vidieť, Saint-Malo ponúka kombináciu histórie, architektúry a krajinárskych krás, čo ho robí ideálnym cieľom pre vašu nasledujúcu dovolenku. S letenkou do Francúzska si môžete pozrieť toto fascinujúce mesto a zažiť jeho jedinečnú atmosféru. Saint-Malo vám poskytne výnimočný zážitok, ktorý si budete pamätať navždy.


Ubytovanie Francúzsko Saint-Malo


Saint-Malo je krásne a historické mesto nachádzajúce sa na severozápade Francúzska. Jeho jedinečná atmosféra a pôsobivá architektúra z neho robia veľmi obľúbené miesto pre turistov z celého sveta. Ak plánujete navštíviť túto časť Francúzska, mali by ste si zabezpečiť kvalitné ubytovanie.

V Saint-Malo nájdete širokú škálu typov ubytovania na výber, od luxusných hotelov až po lacnejšie možnosti ako penzióny a apartmány. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, budete mať prístup k nádhernému pobrežiu a okolitým plážam.

Jednou z najpopulárnejších oblastí pre ubytovanie je historické jadro mesta, ktoré je ohraničené múrmi zo 12. storočia a ponúka úchvatné výhľady na oceán. V tomto starom meste si môžete vybrať zo štýlových hotelov, ktoré sa nachádzajú v tradičných kamenných budovách s výhľadom na more. Zvyčajne majú tieto hotely jedinečné charakterové izby s pôvodným nábytkom a starobylým dizajnom.

Ak preferujete väčšiu súkromie a nezávislosť, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie vo forme apartmánov alebo rekreačných domov. V tomto prípade si budete môcť vytvoriť vlastný časový plán a využiť plne vybavenú kuchyňu na prípravu jedál. Veľa z týchto ubytovacích možností sa nachádza blízko pobrežia, takže budete mať jednoduchý prístup k plážam a námestiam mesta.

Napriek tomu, že je ubytovanie v centre mesta obľúbené, Saint-Malo má tiež mnoho možností pre tých, ktorí si vyberajú pokojnejšie miesto na preskúmanie. Existuje niekoľko pekných hotelov a penziónov, ktoré sa nachádzajú mimo rušnejšej časti mesta a sú obklopené prírodou. Tieto miesta sú ideálne pre tých, ktorí chcú vyhľadať pokoj a relaxáciu a využiť príležitosť na prechádzky po okolí.

Ak si chcete vychutnať jedinečnú atmosféru Saint-Malo, je najlepšie si rezervovať ubytovanie skôr, najmä v období letných mesiacov, keď je tu najväčšia návštevnosť. Cena ubytovania sa všeobecne líši podľa typu ubytovacieho zariadenia a sezóny. Vo všeobecnosti sa výrazne zvyšuje počas hlavných turistických mesiacov.

Všetky tieto faktory treba zvážiť pri výbere ubytovania v Saint-Malo. Bez ohľadu na váš výber, budete mať príležitosť preskúmať krásy tohto historického mesta a vychutnať si jeho jedinečnú atmosféru.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Saint-Malo


1. Aké je počasie v Saint-Malo v lete?
Odpoveď: V lete je v Saint-Malo teplé počasie s priemernou teplotou okolo 20°C a občasnými dažďami.

2. Ako sa dostať do Saint-Malo z letiska v Rennes?
Odpoveď: Možno sa dostať do Saint-Malo z letiska v Rennes vlakom, autobusom alebo taxíkom.

3. Kde sa nachádza najlepšie miesto na fotografovanie Saint-Malo?
Odpoveď: Najlepšie miesto na fotografovanie Saint-Malo je zo západnej spanilej veže, ktorá ponúka výhľad na celé mesto a okolie.

4. Aké sú najlepšie pláže v Saint-Malo?
Odpoveď: Najlepšími plážami v Saint-Malo sú Plage du Sillon, Plage de Bon Secours a Plage de l'Eventail.

5. Koľko stojí vstup na hrad v Saint-Malo?
Odpoveď: Vstup na hrad v Saint-Malo stojí približne €7 pre dospelých a €4 pre deti.

6. Kde si môžem v Saint-Malo najlepšie pochutnať na morskej strave?
Odpoveď: V Saint-Malo môžete skúsiť najlepšiu morskú kuchyňu v reštauráciách Le Bistrot du Roy, La Belle Epoque, Le Chalut a La Brasserie du Sillon.

7. Aké je oslavy v Saint-Malo počas leta?
Odpoveď: Počas letných mesiacov sa v Saint-Malo koná množstvo festivalov, ako napríklad Festival Etonnants Voyageurs a Festival La Route du Rock.

8. Kde sa dá kúpať v Saint-Malo?
Odpoveď: Kúpať sa dá v Saint-Malo na pláži Plage du Sillon, Plage de Bon Secours a Plage de l'Eventail.

9. Kde sa dá najlepšie nakupovať v Saint-Malo?
Odpoveď: Najlepšie miesto na nakupovanie v Saint-Malo je na Rue de l'Orme, kde sa nachádza množstvo obchodov a butikov.

10. Aké aktivity ponúka Saint-Malo pre rodiny s deťmi?
Odpoveď: V Saint-Malo sa môžete s deťmi vybrať na výlet na pláže, navštíviť akvárium, pevnosť a múzeá alebo sa vydať na cykloturistiku po okolí.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky