Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Gabon Loango National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Gabon Loango National Park


1. Aké je umiestnenie Gabon Loango National Park?
Gabon Loango National Park sa nachádza na západnom pobreží Gabonu v strednej Afrike.

2. Aká je rozloha Gabon Loango National Park?
Park sa rozprestiera na ploche približne 1 550 kilometrov štvorcových.

3. Aké druhy zvierat je možné v parku pozorovať?
V parku sa nachádza veľké množstvo druhov zvierat vrátane slonov, goríl, šimpanzov, buvolov, gepardov, krokodílov a rôznych druhov vtákov.

4. Aké aktivity je možné v parku vykonávať?
V parku sa dá podnikať rôzne aktivity, ako sú safari, rybolov, prechádzky po pláži či pozorovanie vtákov.

5. Aké sú najlepšie časy na návštevu Gabon Loango National Park?
Najlepšie obdobie na návštevu parku je od júna do septembra, keď je tam suchšie obdobie.

6. Ako sa dá do parku dostať?
Vstup do parku je možný iba prostredníctvom špecializovaných cestovných agentúr, pretože park je chránený a vyžaduje sa povolenie.

7. Aké sú možnosti ubytovania v parku?
V parku je niekoľko luxusných ubytovacích zariadení ako sú hotely a safari kempy, ktoré poskytujú pohodlné ubytovanie a stravovanie.

8. Aká je cena vstupu do parku?
Cena vstupu do parku sa líši v závislosti od organizovanej exkurzie a trvania pobytu v parku. Je potrebné sa o cenách informovať u konkrétnej cestovnej agentúry.

9. Je možné v parku táboriť alebo kempovať?
Áno, v parku je možnosť táboriť alebo kempovať, ale treba si zabezpečiť príslušný povolenie a vybavenie.

10. Aké sú možnosti stravovania v parku?
V niektorých ubytovacích zariadeniach v parku je možnosť stravovania a sú tam často podávané miestne špeciality, ale je tiež možné si seba samého stravovať, ak táboríte.


Dovolenka Gabon Loango National Park


Gabon Loango National Park - Exotická dovolenka v Afrike

Ak sa chystáte na dobrodružnú a exotickú dovolenku, ktorá vám umožní objaviť krásy divokej a jedinečnej prírody v Afrike, potom Gabon Loango National Park je pre vás správna voľba.

Gabon Loango National Park sa nachádza v západnej Afrike v krajine Gabon, ktorá je jednou z najúžasnejších a najmenej navštevovaných destinácií v Afrike. Park leží pri pobreží Atlantiku a zahrnuje rozlohu približne 1 550 kilometrov štvorcových, čo z neho robí jeden z najväčších národných parkov v Afrike.

Návštevníci parku sa môžu tešiť na pozorovanie divokej prírody, ktorá patrí medzi najviac zaujímavé na svete. Park je domovom širokého spektra zvierat, ktoré sú charakteristické pre africkú divočinu, ako sú slony, gorily, šimpanze, nosené mačky, antilopy, krokodíly a mnohé ďalšie druhy.

Park je však najviac známy svojimi plážami, kde sa môžete tešiť na pozorovanie zvierat ako hrochov, krokodílov a delfínov populujúcich v týchto vodách. Pláže sú čisté, tiché a neľudné, preto sú ideálne na uvoľnenie a oddych.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Gabon Loango National Parku, určite si nenechajte ujsť možnosť ponoriť sa do miestnej kultúry a životného štýlu domorodých obyvateľov. Kultúrny program parku ponúka návštevníkom možnosť vidieť miestnych rybárov pracujúcich na rieke a aj zistiť viac o ich kultúre a tradíciách.

V parku nájdete niekoľko ubytovacích možností, ktoré sú v súlade s prírodným prostredím parku, spolu so stravovacími možnosťami, ktoré vám ponúkajú miestne špeciality z čerstvých rýb a mnohých iných ingrediencií, ktoré sú k dispozícii v okolí.

Gabon Loango National Park je jedinečným miestom na objavovanie jedinečnej krajiny a zážitkov, ktoré budú určite na celý život. Táto dovolenka vám umožní preniknúť do hlbín africkej divočiny a objaviť všetky jej tajomstvá čakajúce na odhalenie.

Nebojte sa rozšíriť svoje obzory a navštíviť toto neopakovateľné miesto na zemi, ktoré vám ponúkne zážitok, ktorý si budete pamätať na celý život.


Počasie Gabon Loango National Park


Gabon je africká krajina bohatá na prírodné krásy a jedným z jej najvýznamnejších národných parkov je Gabon Loango National Park. Tento park sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu a je domovom mnohých druhov vzácnej fauny a flóry. Jedným z aspektov, ktorý monumentálne ovplyvňuje túto oblasť, je jej unikátne a zaujímavé počasie.

Počasie v Gabon Loango National Park je typické pre rovníkové podnebie, ktoré charakterizuje vysoká vlhkosť a výrazné množstvo zrážok počas celého roka. Vlhký vzduch a zelené dažďové pralesy tvoria ideálne podmienky pre rast rôznych druhov rastlín a živočíchov. S priemernými teplotami okolo 25 ° C počas celého roka a minimálnymi očakávanými teplotami okolo 20 ° C, je klima v tomto parku priateľské a príjemné pre návštevníkov.

Zrážky v Gabon Loango National Park sú významným faktorom pre jeho biodiverzitu a zahŕňajú intenzívne dažde počas celej kalendárnej ročnej doby. Najviac zrážok spadne od októbra do decembra, keď monzúnové dažde zaplavia park a vytvoria dočasnú vodnú plochu. Voda prúdi po riekach a do močiarov, čo vytvára dokonalé prostredie pre vodné živočíchy, ako sú krokodíly, hipopotamy a morské želvy. Taktiež je to vhodné obdobie pre pozorovanie vtákov migrátorov, ktorí sem prichádzajú živnou pôdou. Tesne po tohto období sa zrážky zmiernia, čo umožňuje prebiehajúcu sezónu sucha od januára do marca.

Počas tejto suchšej sezóny sú rieky a jezera v parku menšie a niektoré vyprchnú na asfaltové cesty, čo vytvára zaujímavý pohľad pre turistov. V tomto období je prístupnejšie prechádzať cez park a objavovať jeho krásy. Teploty môžu byť vyššie ako v ostatných mesiacoch a dosahovať približne 30 ° C. Oddych v tieňoch stromov a prechádzky po pláži Atlantického oceánu ponúkajú príjemné chvíle.

Napriek tomu, že počasie v Gabon Loango National Park môže byť nesmierne zmenlivé počas roka, môžete vždy očakávať niečo zaujímavé. Bude to buď počasie daždivé a vlhké, kedy sa park premieňa na tropickú džungľu, alebo sucho a horúce, keď sa rieky a jazera zmenia na preschnuté územia. Každé obdobie ponúka jedinečné zážitky a pohľady na bohatstvo prírody. Gabon Loango National Park je skutočne jedinečným miestom, kde sa príroda stretáva s výnimočným počasím, a preto stojí za to ho navštíviť.


Letenka Gabon Loango National Park


Loango National Park v Gabone patrí medzi najkrajšie a najdivokejšie národné parky v Afrike. Jeho jedinečná kombinácia prírodného bohatstva a úžasnej biodiverzity robí z tohto miesta jedno z najobľúbenejších cieľov pre príležitostných turistov aj dobrodružných cestovateľov.

Jednou z najlepších možností, ako sa dostať do Gabonu do Loango National Parku, je prostredníctvom letenky. Vzhľadom k tomu, že Gabon je príťažlivou destináciou pre milovníkov prírody, život voľne žijúcich zvierat a nádherné pláže, niektoré letecké spoločnosti ponúkajú priame lety z rôznych častí sveta do hlavného mesta Libreville. Po príchode do Gabonu bude cesta do národného parku pohodlná a trvá asi 3 hodiny autom.

Letenka do Gabonu je obvykle k dispozícii v hlavnej sezóne, ktorá beží od júna do októbra. Toto je najlepší čas na návštevu parku, pretože zvieratá sú v tomto období najaktívnejšie a v lesoch je bohatá vegetácia. Pri nákupe letenky je vhodné sledovať ponuky viacerých leteckých spoločností a porovnať ceny, aby ste získali najlepšiu možnú ponuku.

Po prílete do Libreville je tu mnoho možností, ako preskúmať Gabon Loango National Park. Najobľúbenejšou metódou je zapnúť si rôzne aktivít, ktoré ponúka park. Medzi najznámejšie patrí sledovanie zvierat, kajakovanie, rybolov a vodné atrakcie.

Park je známy svojou populáciou goríl a slonov, takže šanca na stretnutie týchto ohromujúcich tvorov je vysoká. Okrem toho sa tu nachádzajú aj ďalšie endemické druhy ako pangolín, antilopy, krokodíly a rôzne druhy vtákov. Pre milovníkov vtáctva je park skutočným rajom, pretože je domovom mnohých vzácnych druhov vtákov vrátane ibisov, kolibríkov a ibiškov.

Napriek tomu, že Loango National Park je známy najmä pre svoju bohatú faunu, park má aj mnoho iných čari. Rozsiahle pláže a krásne lagúny ponúkajú zážitky ako pre dobrodružných cestovateľov, tak aj pre oddychových turistov. Krásne scenérie sú ideálne na relaxáciu či len také príjemné prechádzky.

Ak hľadáte dobrodružstvo a túžite zažiť jedinečnú prírodnú krásu, letenka do Gabonu Loango National Parku je pre vás tou správnou voľbou. Tento národný park vás ohromí nielen svojou biologickou rozmanitosťou, ale aj svojou neobjavenosťou a divokosťou. Takže neváhajte a dokončite svoju plánovanie, aby ste si mohli vychutnať jedinečnú cestu do tohto úžasného miesta!


Ubytovanie Gabon Loango National Park


Gabon Loango National Park je jeden z najkrajších národných parkov v Afrike, známy vďaka svojim plážam a prekrásnym divokým zvieratám. Ak plánujete cestu do Gabonu, zahrnutie pobytu v ubytovani Gabon Loango National Park vás určite neklame.

Ubytovanie v této oblasti ponúka množstvo možností od jednoduchých campingových staníkov, až po luxusný hotelový pobyt vo vzdialenejších častiach parku. Niektoré z možností sú dokonca vzdialené len niekoľko krokov od pláže, ktorá je zaujímavá hlavne pre svojich prekrásnych žralokov a slonov, ktorí si občas dávajú na tejto pláži odpočinok.

V parku sa nachádza jedna hlavná turistická oblasť - Tassi Savannah, kde sa nachádza aj veľa ubytovacích zariadení. Táto oblasť je známa pre svoje množstvo zvierat, ktoré je často možné vidieť priamo z vašej terasy. Zvieratá, ktoré zahrnujú žirafy, slony, krokodíly a mnoho ďalších, sú úplne divoké a nemajú strach z človeka.

Jeden z najlepších hotelov v tejto oblasti je Loango Lodge, ktorý sa nachádza priamo v národnom parku, asi 30 minút chôdze od pláže. Táto konkrétna lokalita bola spoznaná pre svoje množstvo žralokov, ktoré sa môžu pozorovať priamo z pláže. Hotel ponúka luxusné ubytovanie a dobrú stravu, spolu s programom pre turistov. Tento hotel je ideálny pre tých, ktorí hľadajú naozaj jedinečný zážitok v uprostred divokej prírody.

Určite stojí za to stráviť pár dní v Gabone a ubytovať sa v Gabon Loango National Park, ak plánujete cestu do Afriky. Vyberte si jedno z ubytování, ktoré vám vyhovuje a pripravte sa na zážitok, ktorý vám dlho ostane v pamäti.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky