Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Ghana Lake Volta

Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Lake Volta


1. Aký je najväčší jazero v Ghane?
- Najväčším jazerom v Ghane je jazero Volta.

2. Aká je rozloha jazera Volta?
- Rozloha jazera Volta je približne 8 502 km².

3. Aký je objem vody v jazere Volta?
- Objem vody v jazere Volta je odhadovaný na asi 150 miliárd kubických metrov.

4. Aký je hlavný účel jazera Volta?
- Jazero Volta je umelo vytvorené a slúži ako zdroj vodnej energie pre Ghana. Na jazere sa nachádza najväčšia vodná elektráreň v Afrike.

5. Ako sa volá táto vodná elektráreň?
- Táto vodná elektráreň sa volá Akosombo vodná elektráreň.

6. Kedy bola vodná elektráreň Akosombo postavená?
- Vodná elektráreň Akosombo bola postavená v rokoch 1961 až 1965.

7. Aké sú hlavné dôsledky výstavby jazera Volta a vodnej elektrárne Akosombo?
- Dôsledky výstavby jazera Volta a vodnej elektrárne Akosombo zahŕňajú napríklad zmiznutie pôvodných osád a povrchu. Tiež sa vytvorili nové príležitosti pre rybolov a vodné aktivity.

8. Aké druhy ryb sa nachádzajú v jazere Volta?
- V jazere Volta sa nachádza viac ako 80 druhov rýb, z ktorých najobľúbenejšie sú napríklad kapre, cezary a tilápie.

9. Ako je jazero Volta dôležité pre miestne obyvateľstvo?
- Jazero Volta je dôležitým zdrojom obživy pre miestnych rybárov a rybolov patrí k jednej z hlavných hospodárskych činností v regióne.

10. Sú na jazere Volta organizované aj vodné aktivity pre turistov?
- Áno, na jazere Volta sú organizované rôzne vodné aktivity pre turistov, vrátane plavby, rybačky a vodných športov.


Počasie Ghana Lake Volta


Lake Volta je najväčšie umele vytvorené jazero na svete a nachádza sa v západnej Afrike v krajine Ghana. Toto jazero je jedným z najdôležitejších známych turistických a ekonomických miest v tejto oblasti.

Jazero Volta vzniklo v roku 1965 záplavou Volta rieky v dôsledku výstavby Akosombo Dam na juhu krajiny. Akosombo Dam je veľká hydroelektrická elektráreň, ktorá slúži na výrobu elektrickej energie pre Ghanskú a okolité krajiny. Vďaka tejto elektrárni je Ghana najväčším výrobcom elektriny v západnej Afrike.

Lake Volta je rozlohou očarujúce jazero, s plochou okolo 8 502 kilometrov štvorcových. Je takmer dvojnásobne väčší než jazero Kariba v Zimbabwe. Jazero sa nachádza v údolí a je obklopené kopcovitou a zelenou krajinou, ktorá poskytuje úchvatný pohľad na život v jazere.

Počasie v okolí jazera Volta je charakterizované smenujúcimi sa suchými a dažďovými obdobiami. Suché obdobie trvá zhruba od novembra do marca, kedy teploty dosahujú maximálne hodnoty okolo 30 °C. Počas tohto obdobia je dopyt po elektrine zväčša vyšší, pretože je to čas, kedy je žiadané kvôli pestovaniu plodín a zavlažovaniu polí. Dopyt po elektrine počas tohto obdobia spôsobuje rast prílevu vody z rieky, čím sa zabezpečuje, aby bolo jazero plne naplnené počas dažďovej sezóny.

Dažďová sezóna prechádza zvyčajne od apríla do októbra. V tomto období dochádza k pravidelným zrážkam, často v podobe silných búrok. Niekedy môžu byť tieto búrky veľmi silné a spôsobiť povodne, ktoré spolu so zavlažovaním polí prispievajú k rastu úrody. Počas dažďovej sezóny je teplota nižšia a pohybujú sa medzi 25 °C a 28 °C.

Jazero Volta je domovom rôznych druhov vtákov, zvierat a rastlín. Preto je to skutočne raj pre milovníkov prírody a ornitológov. Medzi najznámejšie vtáky patrí africký morský orol, ibis a pelikán, ktoré sú neustále pozorovateľné v tejto oblasti. Okrem toho tu nájdete aj rôzne druhy ryb, vrátane tilápie, ktorá je jedným z hlavných zdrojov tržieb pre miestnych obyvateľov.

V blízkosti jazera sa nachádza niekoľko rekreačných centier a pláží, ktoré poskytujú možnosti na rôzne vodné a pobrežné aktivity, ako sú plachtenie, rybolov, vodné cestovanie a opaľovanie sa na pláži. Lagos, Cotonou a Lomé, hlavné mestá okolitých krajín, sú na dohľad projekčnej ulice z jazera, čo robí z Lake Volta prístup miesto pre turistov, ktorí hľadajú dobrodružstvo.

Celkovo povedané, jazero Volta je miestom bohatým na prírodu, kultúru a zdroj priemyselného významu. Ochutnajte chuť Ghany a zažite život na tomto nádhernom jazere, ktorý prináša blahobytnosť a prírodné krásy miestnym obyvateľom aj návštevníkom.


Dovolenka Ghana Lake Volta


Ak hľadáte originálny a exotický cieľ dovolenky, Ghana Lake Volta je určite ideálnou voľbou. Tento nádherný krajinný komplex na africkom kontinente ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok. Postavená na najväčšom umelom jazere na svete, táto lokalita vám poskytne výnimočné možnosti objavovať nové kultúry a prírodu.

Lake Volta, jezerný systém, zaujíma plochu viac ako 8000 kilometrov štvorcových a je obklopený krásnou prírodou. Zastavte sa v prístavnom mestečku Akosombo, ktoré je bránou k tomuto krásnemu a rozmanitému jazeru. Rezervoár Lake Volta poskytuje množstvo možností vodných aktivít, ako je napríklad rybolov, plachtenie či loďou. Zažite adrenalínové dobrodružstvo pri prechádzke na kajaku a objavujte tajomné flora a fauna jazera.

Okrem vodných aktivít, Ghana Lake Volta ponúka aj pestrú a bohatú kultúru mnohých etnických skupín. V blízkosti jazera môžete navštíviť miestne dediny a stretnúť sa s priateľskými miestnymi obyvateľmi. Prejdite sa hlboko do miestnych trhov a ochutnajte tradičné ghanézske jedlá. Zaujímavosťou je aj tradičná rybárska osada Nzulezo, kde domy sú postavené na drevených pontónoch.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, môžete sa vydať na prechádzku do Národného parku Digya, ktorý je domovom mnohých divokých zvierat, vrátane krokodílov, hipopótamov a mnohých druhov vtákov. Párkové rýchle prúdy a vodopády sú určite impozantným pohľadom.

Ak ste zvedaví na históriu, Ghana Lake Volta je domovom niekoľkých historických miest, ako napríklad Cape Coast Castle a Elmina Castle, ktoré sú bývalé pevnosti vybudované koloniálnymi mocnosťami. Tieto pevnosti slúžili ako centrá pre obchod so surovými materiálmi a otrokmi počas koloniálnej éry.

Ak si chcete vychutnať slnko a piesočnaté pláže, táto oblasť Gany ponúka množstvo tichých a nedotknutých pláží vhodných na oddych a relaxáciu.

Dovolenka na Ghanom Lake Volta je skutočným dobrodružstvom do bohatého kultúrneho a prírodného dedičstva Gany. Počas svojho pobytu tu budete mať príležitosť objaviť skryté tajomstvá jazera, spoznať priateľských miestnych obyvateľov a zažiť autentickú africkú atmosféru. Nech už máte radi dobrodružstvo, prírodu alebo kultúru, Ghana Lake Volta vám určite ponúkne všetko toto a ešte oveľa viac.


Letenka Ghana Lake Volta


Lake Volta je najväčšie ľudskou vybudované jazero na svete a je jednou z najvýznamnejších turistických atrakcií v Ghane. Nachádza sa na juhu krajiny, v regióne Volta, a je domovom mnohých druhov rýb a vzácnych vtákov. Pre svoju krásu a biodiverzitu je to ideálne miesto pre milovníkov prírody a dobrodruhov.

Ak sa chystáte na dovolenku do Ghany, letenka do Lake Volta je dobrou voľbou, pretože ponúka široké spektrum aktivít a zážitkov. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste sa mali dostať do tejto úžasnej časti krajiny:

1. Plavba po jazere: Lake Volta je obklopené nádhernou prírodou, takže plavba loďou po jazere je určite skvelý zážitok. Prenájom súkromnej alebo malého člnu vám umožní preskúmať jazeru a obdivovať jeho impozantný rozsah. Môžete sa vydať na lov rýb, obdivovať vodopády alebo sa jednoducho kochať pohľadom na panorámu jazera.

2. Ekoturistika: Chcete spoznať bohatstvo a krásu miestnej fauny a flóry? Lake Volta je miestom, kde to môžete zažiť. Môžete sa vydať na trekking po okolitých lesných cestách a obdivovať rôzne druhy vtákov, motýľov a vzácnych rastlín. Turistické trasy vás zavedú do srdca divočiny a umožnia vám objavovať miestne tajomstvá prírody.

3. Kultúrne zážitky: Okolo Lake Volta sú rôzne miestne dediny, kde sa môžete ponoriť do kultúry miestnych obyvateľov. Môžete si prezrieť tradičné remeslá, vidiecke trhy a dokonca vyskúšať miestne jedlá. Či už ste zamilovaní do kultúry alebo jednoducho chcete spoznať autentický ganský život, Lake Volta vám ponúka túto príležitosť.

4. Rybolov: Lake Volta je bohatý na rôzne druhy rýb, čo robí rybolov populárnou aktivitou medzi turistami. Miestni rybári vám radi poskytnú svoje skúsenosti a naučia vás lov rýb tradičným spôsobom. Nech už ste rybár v srdci alebo jednoducho chcete vyskúšať niečo nové, rybolov na Lake Volta bude určite nezabudnuteľným zážitkom.

5. Pláže a relaxácia: Ak ste unavení z všetkých dobrodružstiev, ktoré Lake Volta ponúka, rozhodne si zaslúžite oddych na miestnych plážach. Tieto pláže s bielym pieskom a tyrkysovými vodami sú ideálne na relaxáciu a vychutnanie si nádherných výhľadov. Ustavičné teplo a najlepšie miestne jedlá urobí váš pobyt na pláži ešte príjemnejším.

Lake Volta ponúka cestovateľom z celého sveta výnimočný zážitok a prezentuje viac ako len priemyselnú časť Ghany. Od výletov na loďkách až po plávanie, turistika a kultúrne skúmanie, toto jazero má čo ponúknuť. Preto neváhajte a venujte sa letenke do Ghany, aby ste mohli objaviť krásy Lake Volta a vytvoriť si nezabudnuteľné spomienky.


Ubytovanie Ghana Lake Volta


Ghana je fascinujúca krajina nachádzajúca sa v západnej Afrike. Je známa svojou bohatou kultúrou, úchvatnou prírodou a pohostinnosťou miestnych obyvateľov. Ak sa chystáte navštíviť túto krajinu a hľadáte ideálne miesto na ubytovanie, Lake Volta by mohol byť tou správnou voľbou.

Lake Volta je najväčším umeleckým jazerom na svete. Rozkladá sa na území Gany a je obklopené nádhernými pralesmi a zelenými kopčekmi. Jeho voda je pokojná a jeho brehy sú miestom, kde nájdete rôznorodé druhy vtákov a iných zvierat. Neďaleko jazera sú aj malé dedinky, v ktorých sa môžete priblížiť k miestnemu životu a obdivovať typickú ganskú architektúru.

Keď prídete na Lake Volta, budete mať možnosť vybrať si z rôznych druhov ubytovania. Jednou z možností je hotel. V blízkosti jazera sú dobre zariadené hotely s modernými zariadeniami a výhľadmi na jazero. Tieto hotely vám ponúknu pohodlnú posteľ, klimatizáciu, teplú vodu a príjemný personál, ktorý sa postará o vaše potreby. Niektoré hotely dokonca majú vlastný bazén, kde si môžete vychutnať osviežujúce plávanie po dni strávenom objavovaním jazerného okolia.

Ďalšou možnosťou je prenájom chaty priamo na brehu jazera. Tieto chaty sú zvyčajne postavené z dreva a majú rustikálnu atmosféru. Poskytujú základné pohodlie a sú ideálne pre tých, čo preferujú prírodný zážitok a večery strávené obdivovaním západu slnka nad jazerom. Môžete si vychutnať vzduch plný vône pralesa a zvuk vlniek z jazera, ktoré vás uspokoja po náročnom dni plnom objavovania okolitého prostredia.

Ak ste dobrodružne založený, môžete sa rozhodnúť pre kempovanie priamo na brehu jazera. Väčšina táborísk je dobre vybavená a zabezpečuje bezpečie a pohodlie pre návštevníkov. Keď vezmete do ruky stan a rozložíte ho priamo nad jazerom, budete mať jedinečnú možnosť prežiť noc blízko prírody, počúvať zvuky nočnej fauny a zobúdzať sa s výhľadom na krásnu krajinu jazera.

Ak sa rozhodnete dovolenkovať na Lake Volta, nebudete len ubytovaní v nádhernom prostredí, ale budete mať aj možnosť objaviť okolité krásy. Môžete navštíviť miestne rybárske dediny, spoznávať miestne tradície a zručnosti, vyhrať sa na jazere, alebo jednoducho len relaxovať a užívať si pokoj a ticho.

Lake Volta je skutočným klenotom Gany a ponúka výnimočné ubytovanie pre každého, kto cestuje do tejto fascinujúcej krajiny. Bez ohľadu na to, či ste dobrodruh, romantik, alebo chcete len oddýchnuť od každodenného zhonu, môžete nájsť vhodné ubytovanie, ktoré vám poskytne ten správny komfort a ktoré je súčasne obklopené nádhernou prírodou. Lake Volta vám tak ponúka jedinečný zážitok, ktorý určite nezabudnete.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky