Zháňate najvýhodnejšiu letenku?

Ghana Nzulezo

Ubytovanie Ghana Nzulezo


Ghana je krajina plná zaujímavých miest a exotických zážitkov. Jedným z takých miest je aj Nzulezo, jedinečná vesnička na vode v západnej Ghane. Nzulezo, v preklade zložené slovo "Nzu" (jazerá) a "lezo" (vesnica), je jedna z najviac navštevovaných turistických atrakcií v Gane. Nachádza sa v Dolnej Západnej zóne v blízkosti Jezera Tadane.

Hlavnou atrakciou je fakt, že Nzulezo nebola postavená na zemi, ale na slatinovom jazere, a tak tvorí akési "mestské koleso" na vode. Vesnička bola postavená miestnymi rybármi a farmármi pred 400 rokmi a odvtedy zostala na vode. Obyvatelia tu ešte aj dnes žijú v tradičných slatinkových domoch pokrytých palmovými listami a kŕmia sa prevažne rybami, ktoré ulovia v jazere. Samotnú vesničku je možné vidieť všade navôkol iba zázračným spôsobom - cez drevený chodník položený na vode.

Pre turistov sú k dispozícii miestne ubytovacie zariadenia. Hoci sú jednoduché, ponúkajú pohodlné bývanie na plávajúcej dedine a kúsok od prírody. Sú súčasťou toho zážitku, ktorý by ste nemali premeškať, ak sa rozhodnete navštíviť Nzulezo. Nie sú to luksusné hotely, ale stačia na to, aby vás pohodlne ubytovali preľudné prostredie.

Ubytovanie v Nzulezo vám umožní návštevu miesta, ktoré je skutočne zvláštne a ine, ako ste kedy videli. Uprostred jazera, daleko od civilizácie, môžete vidieť a zažiť, ako jednoducho a spokojne žijú miestni obyvatelia vo vesnici postavenej na vode. Výlet do Nzulezo by mal byť určite súčasťou vášho cestovania po Ghane a ubytovanie tu bude vašu skúsenosť ešte autentickejšou.

Návšteva Nzuleza ťažko niekoho neohromí, hlavne ak hľadáte niečo, čo vám umožní spoznať a vidieť niečo úplne iné a zaujímavé. Ib a vynechajte tradičné hotely a vyskúšajte si ubytovanie v Nzulezo, kde prežijete netradičný zážitok a spoznáte odlišný spôsob života obyvateľov tohto miesta. Ak si chcete užiť s rodinou, priateľmi či s partnerom exotickú dovolenku, Ghana a Nzulezo predstavujú jedinečnú cestovateľskú destináciu, kde sa spoja príroda a kultúra v neopakovateľnom zážitku.


Letenka Ghana Nzulezo


Ghana je fascinujúcou africkou krajinou, bohatou na kultúru, históriu a nádhernú prírodu. Medzi jej najznámejšie turistické atrakcie patrí nezvyčajná dedina Nzulezo, ktorú je možné navštíviť iba vďaka letenke do Ghany.

Nzulezo sa nachádza v západnej časti Ghany, na brehu rieky Tadane. Jedná sa o unikátnu rybársku dedinu, ktorej domy sú postavené na pilieroch nad vodou. Nzulezo znamená "Miesto bezlepkového ryžoviska" a dedina je považovaná za jedno z najzaujímavejších miest v krajine.

Ak sa rozhodnete navštíviť Nzulezo, musíte si zakúpiť letenku do Ghany. Mnoho medzinárodných aerolínií ponúka priame lety z rôznych častí sveta do hlavného mesta Ghany, Akry. Akonáhle pristanete na letisku Kotoka v Akre, budete môcť začať svoju dobrodružnú cestu do dediny Nzulezo.

Cesta z mesta Akra do Nzulezo netrvá dlho a je to určite jedna z najzaujímavejších ciest, aké ste kedy absolvovali. Cesta vás zavedie cez hustú prales, cez zákutia Ghany, kde sa nachádza mnoho zaujímavých miest a exotická príroda. Môžete obdivovať pohľad na rieku Tadane, ktorá vás sprevádza po väčšinu cesty.

Po príchode do Nzulezo budete fascinovaní krásou dediny a nezvyčajnou architektúrou. Domácnosti sú postavené na pilieroch z drevín, aby ochránili obyvateľov pred povodňami. Tieto tradičné domy, postavené z dreva a trstiniek, sú unikátnou pamiatkou miestnej kultúry.

Okrem fascinujúcich domov je v dedine aj zaujímavý spôsob života. Väčšina obyvateľov sa živí rybolovom a poľnohospodárstvom. Môžete sledovať, ako rybári prichádzajú s lovným úlovkom a pestovatelia vykonávajú práce v poliach.

Pre turistov je Nzulezo ideálnou destináciou pre relax a oddych. Dedina ponúka úplný útek od rušného mestského života a umožňuje vám spojiť sa s prírodou a miestnou kultúrou. Môžete sa vybrať na prechádzku okolo dediny, navštíviť miestne trhy a dokonca sa preplaviť okolo dediny na člne.

Ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa vydať aj na výlet do pralesa, kde máte jedinečnú príležitosť vidieť miestnu faunu a flóru. V pralese môžete vidieť mnoho druhov vtákov, opíc, motýľov a iných zvierat.

Navštíviť dedinu Nzulezo je jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní spoznať jedinečnú miestnu kultúru a skutočnú prirodzenú krásu Ghany. Ak sa rozhodnete navštíviť túto nezvyčajnú dedinu, nezabudnite si zakúpiť letenku do Akry a zažiť úžasné dobrodružstvo v Nzulezo.

Letenka do Ghany je vstupenkou do sveta fascinujúcej kultúry, nádherných prírodných scenérií a nezabudnuteľných zážitkov. Ak ste dovolenkár s chuťou do objavovania, neváhajte a vyrazte na cestu do Ghany a do dediny Nzulezo. Budete ohromení a nadšení z toho, čo všetko táto úžasná krajina ponúka.


Počasie Ghana Nzulezo


Ghana je krajina, kde sa počasie môže meniť len za pár hodín. Špeciálne na mieste ako Nzulezo, kde sa nachádza palafitová dedina, je toto obzvlášť dôležité. Nzulezo je jedno z najúžasnejších miest v Afrike, ktorého charakteristickým znakom je, že je postavené uprostred jazera Tadane.

Ak hovoríme o počasí v Nzulezo, všetko závisí od ročného obdobia. Všeobecne platí, že obdobie sucha začína v novembri a končí v apríli. Počas tohto obdobia je Nzulezo suššieho charakteru, s menšou zeleňou a menej prekvitajúcou rastlinnosťou.

Na druhej strane, obdobie dažďov sa začína v máji a trvá až do októbra. Počas tohto obdobia sa Nzulezo zmení na zelené mesto, plné rastlinnej a živočíšnej diverzity. V tomto období môžu byť oblasti okolo palafítových osád často zaplavené a mnohokrát je k výprave po dedine nutné si vziať gumáky.

Vzhľadom k tomu, že je Nzulezo postavené uprostred jazera, je povrch inej povahy ako v suchých oblastiach. V niektorých oblastiach sú cesty a plochy pevné, zatiaľ čo iné miesta môžu byť mäkké a v náklonoch. Cesty môžu byť prechodné, pretože voda môže príležitostne zaplaviť mnohé miesta.

V obecnej rovine, počasie v Nzulezo je udržované na relatívne príjemnej teplote, s najvyššou teplotou dosahujúcou okolo 31-32 ° C v januári, februári a marci. V júni a júli, v období dažďov, teploty klesajú na približne 28-29 ° C.

Celkovo je počasie v Nzulezo rovnako zaujímavé ako samotná dedina. Od suchého obdobia s menšou zelenou a viac exponovaným palafitovým osadám až po obdobie dažďov, kedy sa oblasť transformuje na zelené mesto so zaplavenými oblasťami, mäkkými plochami a rôznymi možnosťami, kde sa vieš prepraviť po okolí vlastnými očami. Celkom určite, navštívenie Nzulezo bude nezabudnuteľným zážitkom bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete vydať na cestu.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Nzulezo


Q: Čo je Ghana Nzulezo?
A: Ghana Nzulezo je osada postavená na stromoch ponad lagúnou v západnej Ghane.

Q: Ako sa tam dostať?
A: Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je autom alebo motorkou z miest Amedzofe, Akatsi alebo Aflao. Cesta trvá zhruba tri a pol hodiny.

Q: Aký je vstupný poplatok?
A: Vstupný poplatok je zvyčajne kolem 5 GHc, teda zhruba 1 USD.

Q: Môžem v Nzulezo prenocovať?
A: Áno, v osade sú niektoré ubytovacie zariadenia, ale zvyčajne sú jednoduché a bez elektrickej energie. Odporúča sa si priniesť so sebou vlastnú posteľnú bielizeň.

Q: Aká je najlepšia doba na návštevu Nzulezo?
A: Najlepšia doba na návštevu Nzulezo je v období sucha, teda od decembra do marca.

Q: Je v Nzulezo možné zaplatiť kartou?
A: Nie, v Nzulezo nie je možné zaplatiť kartou. Odporúča sa mať pri sebe hotovosť.

Q: Aký je jazyk používaný v Nzulezo?
A: Dominantným jazykom v Nzulezo je Ewe, ale mnoho ľudí tam hovorí aj anglisky.

Q: Je v Nzulezo bezpečné?
A: Áno, Nzulezo je bezpečná oblasť. Odporúča sa však dodržiavať bežné opatrenia na zabezpečenie osobnej bezpečnosti, ako napríklad nechať cennosti v hoteli alebo so sebou nosiť len minimum peňazí.


Dovolenka Ghana Nzulezo


Ghana je fascinujúcou krajinou v západnej Afrike, ktorá ponúka bohatú kultúru, nádhernú prírodu a úžasné pláže. Medzi množstvom atrakcií, ktoré Ghana ponúka, jednou z najzaujímavejších je dedinka Nzulezo.

Nzulezo sa nachádza na vonkajšom okraji jazera Amansuri, asi dve hodiny jazdy od hlavného mesta Ghany, Accra. Táto dedinka je jednou z najznámejších turistických atrakcií v krajine a jedna z jej hlavných charakteristík je, že je postavená na drevených kmeňoch uprostred jazera.

Ak sa rozhodnete navštíviť dedinku Nzulezo, budete sa musieť preplaviť na drevených člnoch cez jazero. Cesta trvá približne 20 minút a počas nej môžete obdivovať nádherné scenérie, ktoré vám krajina ponúka. Samotná dedinka je unikátna a očarí vás svojou jedinečnou architektúrou a atmosférou.

V dedine Nzulezo žije približne 500 ľudí a takmer všetci sú potomkami pôvodných obyvateľov, ktorí sem prišli ešte v 16. storočí. Domy sú postavené na drevených kmeňoch a majú strechy pokryté palmovými lístkami. Je fascinujúce pozorovať, ako sa dedina prispôsobila životu na vode.

Pri prechádzke po dedine budete mať možnosť stretnúť miestnych obyvateľov a spoznať ich kultúru a tradície. Môžete sa pozrieť do školy, navštíviť miestne domovy a zistiť, ako sa ľudia v dedine živia. Mnohí obyvatelia sa živia rybolovom a poľnohospodárstvom a ich životný štýl je veľmi pokojný a jednoduchý.

Okrem poznania kultúry a životného štýlu dediny si môžete vychutnať aj krásu prírody v okolí. Jazero Amansuri je plné života a pokiaľ máte záujem, môžete vyskúšať aj rybolov. Okolie jazera je obklopené tropickou pralesom a je tu množstvo druhov rastlín a živočíchov, ktoré môžete obdivovať.

Dovolenka v dedine Nzulezo je jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní spoznať autentickú ghanskú kultúru a pobyť v nádhernom prírodnom prostredí. Okrem toho, že si vychutnáte oddych na tichom jazere, budete mať aj možnosť stretávať sa s ľuďmi, ktorí žijú v úplne inom prostredí, než ste zvyknutí.

Ghana a dedinka Nzulezo vám ponúkajú možnosť čerpať nové skúsenosti, spoznať nové kultúry a objavovať prírodnú krásu. Ak sa vydáte na dovolenku do Ghany, nezabudnite zaradiť dedinu Nzulezo do svojho zoznamu miest na návštevu. Určite nebudete sklamaní.


Garantovaná najnižšia cena

Najobsiahlejšia internetová ponuka leteniek

97% nadšených zákazníkov

Výhodné ponuky lacných letov.

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Vyhľadať letenky